Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha X-Max 250

Recommended Posts

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Ja posao sa drugarom da gledamo taj u KG i na pola puta ga zvali, kaze covek da je upravo prodao. Bio 2016. imao grejace u ruckama i ABS. Mi produzimo u Veliku Planu i uzmemo jedan bez toga, ali 2017. i bukvalno kao nov. Ja ga dovezao kuci i bas mi legao lepo. Slabije povlaci i losije koci od mog Burgmana, i neudobniji je, ali zato mnooooogo bolje lezi po krivinama. I lep je kao lutka

C5921EB4-80CE-42ED-8BA4-8F00C41766B5.jpeg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Žabalj, Novi Sad
  • Motocikl: Honda X-ADV '23 Shasta White

Pozdrav ljudi. Jel se neko zezao sa montiranjem nekog nosaca za telefon na ovaj skuter? Oni sto se kace na retrovizor deluju previse kineski nekako, ne bih da stavljam telefon na njih, a na ebayu nalazim neke tipske sto se srafe kod vizira ali za 2017-2018 god.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Fat and furios, 579 postova
  • Lokacija: Budva
  • Motocikl: bev 500 cruis

pozdrav, imam xcity 250 iz 2007me. Poslije kompletnog servisa ne radi mi kilometraza. Kad dam kontakt kazaljka reaguje tj "popne" se na nulu. u tocku senzor korektno montiran, provjeren vise puta. Glavna sumnja je na kabal ili ispravnost senzora. Kontakti na glavnom dzeku u tabli ok, naprskani sa wd, ostao za provjeru jos dzek kabla koji vodi od senzora iz tocka. Pitanje: postoji li nacin da se ispita ispravnost senzora i kabla?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova

Pozdrav drugari,imam pitanje,kupio sam polovnu Yamahu XMaX 250, blinka mi oil service... pokusao sam,vjerovatno 90% tutorijala sa neta,yt.. nece da resetuje service.. cak i u servisnoj knjizi sam nasao uputstvo sta pritisnuti,itd.ali nece. Interesuje me dal postoji neka fora.. ili neki drugi nacin. Dal ima kacenje za komp negdje? Hvala unaprijed

 

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ako zaista radiš sve kako treba, postoji mogućnost da samo dugme ima problem sa kontaktom, pa bez obzira na to što ga ti pritiskaš ono u stvari ni ne šalje signal.

Probaj da ga pritisneš nekim alatom...mogla bi i hemijska olovka da posluži.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova

To mi je palo na pamet,pa sam pokusao vecim pritiskom da odradim sve.. ne ide.. dugme izgleda u odlicnom stanju i reaguje na svaki pritisak..

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ulje resetujes preko dugmica inst. table. Kaiš preko džeka koji je iza fara.

Iz pročitanog, rekao bi da ti ne radi dugme za reset (bez obzira sto klikće), tako da ti je najbolje da skines tablu, otvoriš i vidiš o čemu se radi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Nikad nisam seo na XMax iz 2015, pa ni ne znam kako izgleda tabla. Ako su zadržali dugmiće na tabli, neka je zajebancija tu.

Ako postoji "meni" i dugme za biranje, treba pažljivo ponoviti proceduru...sa dosta strljenja jer je nekada potrebno i 30ak sekundi za reset.

Postoji čini mi se i verovatnoća da će se sam resetovati...posle ne znam koliko vremena, pređenih km ili hladnih startova.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova



Ovo je neka procedura..koja izgleda jednostavno kao i svaka druga,ali prosto ne radi kod mene..

Jedino sto je moja tabla crvena..

Predlazem ti da sjednes i da se provozas.. neces se pokajati :) u sustini ova sitnica koja me muci nij nista strasno..sa cim.ne mogu da zivim,samo bih volio da to sredim dok je zima

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ja turčina ne razumem...ali, ne zameri, lako može biti da ti tu ne radiš nešto kako treba.

Problem bi mogao da postoji za slučaj ako je sprava bila na zemlji, pa nestručno spakovana...jer, za naše prilike, tako mlad skuter ne bi trebalo da ima apsolutno nikakav problem te vrste. Na starijima se to dešavalo, to sa kontaktom na dugmićima, pa zato i pomenuh takvu problematiku.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova

Ni ja ga ne razumijem,ali otprilike po manual uputstvu ide ovako... izabere se na oil km.na trip dugme..pa.se dugme reset zadrzi ..3..4 sec.da pocne da blinka.. to sam.odradio uspjesno.. kad pocne blinkati,ponovo.reset sa zadrzavanjem 20 sec.. i to je to.. pokusao sam i 40 sec. Nisam pametan

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ako uspevaš da izabereš sve te pozicije, dugme je očigledno ok..

Biće zaista da grešiš u redosledu i trajanju radnji.

Probaj iznova, nemaš šta da poremetiš 

 

p.s sad da ti bacim rovca :zvizduk:...

Možda je moguće preko menija promeniti i pozadinsko svetlo na tabli.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Taj štos je za Kymco...čini mi se.

Baš me interesuje koja je procedura, pa bi bilo lepo baš da to i ovde bude zabeleženo....trebaće nekome.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Našao sam nešto na italijanskom...iako slobodno mogu da kažem da ga poznajem prilično dobro, nešto mi ipak nije bilo jasno...a to je, recimo, da ispada da na satu ima TRIP kilometraža koja ne služi da (ili samo da) meri pređeni put kad ti to hoćeš, već računa razdaljinu i zbog zamene ulja i kaiša.

To mi je poznato, da su na skuterima "kompjuteri" fabrički naštelovani da računaju pređeni put zbog servisnih intervala, ali nisam sretao brojčanik baš za to.

 Možda je u tome caka, da nađeš baš taj trip...tj. OIL TRIP (oćigledno ih ima više) , pa kada ga resetuješ na 00 (posle par sekundi držanja), još jednom pritisneš i držiš 15-20 sek. da bi nestalo OIL. 

Ispada da je isto i za VBelt...samo se onda traži VBELT TRIP.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova

Da,to sam i uradio,pogledaj post 14 ili 13.. tu sam napisao na trip namjestim oil km. I onda pocnem proceduru.. da imaju na kompu svakojake brojalice.. mjeri vrijeme svake voznje..kilometre naprijed,nazad.. indikator za led.. itd.. djelujem zaljubljeno..jesam :)

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja