Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha X-Max 250

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 554 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda XL600V Transalp

Gagi, iz iskustva od pre 15-tak dana te savetujem da kad zoves Plattner isto pozoves i Barel. Često imaju na stanju potrosne delove i jeftiniji budu malo od Plattnera.

Ne bih sada da me bilo ko shvati pogresno ali evo situacija.

Drugaru sam hteo da zamenim hard gumu u zadnjem točnu na Yamahi XTX 660. To je guma u zadnjem točku izmedju nosača lančanika i točka. Mana, tj. troše se brzo, na tim Yamahama. Pozovem prvo Plattner kazu 6000din da se naruči i čeka se 15-20 dana. Pozovem Barel kaže čovek prodali smo nekoliko zadnjih dana stižu za dan-dva. Odlično, a cena? Cena 5.500din. I za 3-4 dana stiglo i namontirano. Isto je bilo i za neke još sitnice, tipa šrafovi za vizir plastični, itd.

Da se ne povede priča u pogrešnom smeru samo sam hteo primerom da posavetujem i dam predlog.

 

A definitivno se slažem sa Dr. Daretom da fabrika nema zamenu što se tiče delova. :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Honda Hornet

evo mene opet sa pitanjem a i da ne otvaram novu temu ovdje cu postovat

 

o cemu se radi , prije dva ipo mjeseca sam kupio x-city 250 2008god sa 12kkm, naravno kad sam je uzeo odradio sam sve na motor od rolnica,ulja u motoru i prenosu, svi filtri, kais nisam dirao jer je ovaj sto je na njega kao nov , zamijenio sam mu svjecicu (NGK Iridium) ...

 

ono sto mene interesuje jel normalno da ovaj skuter kroz grad trosi 5l i jel normalno da kad natocim full rezervoar vozim nekih 70-80km a za to vrijeme stoji kazaljka zakucana u full i tek posle tih 70-80km pocne da pada kazaljka i to  bas naglo . Sto se tice motora ovako na izgled sve izgleda perfektno, motor radi ok ....

 

nije mi problem da sipam 5l ali svudje na netu citam da xcity i xmax trose po 3-3.5l pa mi je nejasno jel to samo meni trosi masu i sta bih mogao da provjerim , saniram , popravim ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1550 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Msm da je 5l po gradu malo mnogo. Opet zavisi ako je zavrtanje od semafora do semafora, onda je i realno. Mi sa 500cc smo sad isli na voznju, 4l su trosili na umerenoj voznji od 60-70,do 90-100.

Sto se tice kazaljke, normalno je da stoji u pocetku zalepljena, pa kad krene da pada to ispada malo brze,pogotovo druga polovina rezervoara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Honda Hornet

Malo ga ostrije vozim , prije ovoga sam vozio veliki motor , ali opet mi ova potrosnja djeluje malo visoka. Pa hornet 900 110ks koji sam vozio mi je trosio 6-7l

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 554 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda XL600V Transalp

Da ali kad pogledas da Yamaha Aerox trosi oko 4l po gradu + ulje za mesavinu.. Nije mnogo to za X-city sa ostrijom voznjom. Ako sve lepo radi cemu briga.. Sipas i ne mislis..za kazaljku mislim da je ok.. Ne bih da me pogresno shvatite.. Jedino ispod 4l po gradu trose 4T kinezi od 50ccm. Koji kad zaletis nizbrdo idu 50km/h..

 

Poslato sa neke čudne sprave

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Honda Hornet

Ja sam naveo u prvom postu da mi nije problem ta potrosnja al je pocelo da me brine da nije nesto s motorom da nije uredu :) . Sto se tice 2t motora tu je druga prica :) mome bratu gilera runer 50ccm trosi isto 5-6 l :)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5597 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Probaj ti to voziti malo laganije i eto 4 litre potrošnje po gradu. Vozi ga po magistrali 80-90 e eto ti te 3,5 litre o kojoj si slušao... Što se tiče pokazivača goriva, svi manje - više blentaju. Sipaš od čepa do čepa - proveriš kilometražu, preračunaš i eto ti potrošnje  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1015 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Kod mene na Majesty-ju, koliko se sećam na karburatoru šraf koji se malo odvrne i dok ne krene tečnost ne zatvarati. E sad, ovo je sa brizgaljkom, da li je isto, ne znam.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: vk
  • Motocikl: xmax

slicno bi moglo biti jer sam gledao pa cu bas i poslikat .. gore skroz ima na termostatu inbus mali kao ozracnik mi se cini jer pored njega ide mala cjevcica koja vodi do karburatora .. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 514 postova
  • Lokacija: Beograd Zvezdara
  • Motocikl: BMW R1250GS ADV
Pre 18 sati, bica35 je napisao:

zna li tko kako odzraciti sistem na x max 250 2008 godina

I dalje ne mogu sa telefona da ubacijem slike, a imam celu proceduru na fotografijama.

 

Kada podignes sediste, skini gumeni cep.

Nalazi se otprilike na sredini.

Kroz taj otvor se vidi zvezdasti sraf, na njemu sam ozracivao sistem.

 

Cep hladnjaka se vidi kada skines gumu oko cepa za gorivo.

 

Prelivna posuda je ispod desne "sajtne".

Zavrne se deo gume na kojoj stoji desno stopalo - ona strana bliza desnom suvozacevom fuzasteru.

 

Ispustao sam antifriz na crevu sa leve strane agregata, popusti se selna i svuce crevo.

 

Ja nisam uspeo da nadjem na internetu kako se to radi pa sam sam ovo "izmozgao".

 

Pokusacu kasnije sa kompa da zakacim slike.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: vk
  • Motocikl: xmax

hm .. razlikuju se tvoj i moj u tome što čep od hladnjaka nije pored čepa od goriva već gore lijevo gdje je i baterija .. a kao što sam već rekao gore kod karburatora je termostat i na njemu ima taj zvjezdasti šaraf i sve mi govori da je on za odzračivanje .. posalji mi te tvoje slike na ivanrk@net.hr :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 514 postova
  • Lokacija: Beograd Zvezdara
  • Motocikl: BMW R1250GS ADV
Pre sat vremena, bica35 je napisao:

hm .. razlikuju se tvoj i moj u tome što čep od hladnjaka nije pored čepa od goriva već gore lijevo gdje je i baterija .. a kao što sam već rekao gore kod karburatora je termostat i na njemu ima taj zvjezdasti šaraf i sve mi govori da je on za odzračivanje .. posalji mi te tvoje slike na ivanrk@net.hr :)

Poslao sam slike. 

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 514 postova
  • Lokacija: Beograd Zvezdara
  • Motocikl: BMW R1250GS ADV
Pre 9 sati, bica35 je napisao:

gdje je to točno ?? nemam ja tako sta na 2008. godini ..

Neznam kako je na starijem modelu,

kod mene je kada podignem sediste u sredini. Jedini gumeni cep precnika oko 3-4cm. Kod mene staju dve kacige ispod sedista pa negde u prostoru izmedju.

Javice se mozda neko sa starijim modelom.

Prodao sam skuter pa ne mogu ponovo da slikam.

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Žabalj, Novi Sad
  • Motocikl: Honda X-ADV '23 Shasta White

Pozdrav svima!
Od nedavno sam vlasnik Yamahe X-Max 250ccm 2016. god, model sa ABS. Posto imam nameru da zamenim fabricki auspuh za Akrapovic, da li neko ima informaciju da li se on razlikuje od modela za 2018. godiste? Takodje da li ide isti tip auspuha i na novi 300ccm pa je i sa njega odgovarajuci?
Svaka pomoc je dobrodosla!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Mislim da je model za 2018 godinu razlicit. Masina ne izgleda isto, a ni fabricki auspuh. Verovatno onda da ni kacenje nije isto. 

Da nisi u Kragujevcu kupio taj tvoj?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Žabalj, Novi Sad
  • Motocikl: Honda X-ADV '23 Shasta White

Taj sam podatak i ja nasao, pa cekam da naleti bas odgovarajuci.

Nisam taj uzeo, iako sam ga video da se prodavao, uzet je u okolini Novog Sada pre vise od mesec dana. Evo jedna slicica sa montiranim koferom

 

28fb513b1f492c59ad3d813afc4fe81f.heic&key=7abeaf807eac15a5b83207239855a02df0094271f969da334b31ba4494344bc9

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja