Jump to content

Moto Zajednica

domet u kilometrima dvotaktnog vazdusno hladjenog skutera

Recommended Posts

  • U prolazu, 9 postova

drugari nov sam na forumu i do sad sam uglavnom citao teme sa foruma u vezi skutera,interesuje me ako moze neko da mi da koji savet i iskustvo u vezi sledeceg:interesuje me koliko kilometara mogu da predjem bez stajanja sa mojim skuterom(piaggio zip 50ccm 2T,vazdusno prinudno hladjenje).do grada imam nekih 7 km bez i jednog semafora sa pravim putem kao strela,ima jedna uzbrdica od 20-30 metara i nizbrdica isto toliko.vozim se stalno a nikad nisam razmisljao koliko zapravo mogu da predjem km a da ga ne pregrejem,idem stalno do devojke ona je udaljena od mene nekih 16-17 km,uhvate me 2-3 semafora ovo ostalo je sve otvorena voznja 40-45km/h.iskustva komentari sugestije predlozi,sve je pozeljno,narucito ako neko ima piaggio zip isto,ili tajfun,nrg(ac),free,gilleru stalker itd posto su to iste masine,mada mogu da se ukljuce i vlasnici drugih skutera.hvala unapred :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Нек иде живот, 858 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vulkan 800 некада био Keeway Supershadow 250

Неки људи иду и на море , само вози и без бриге 1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova

hahahahaha svaka cast :care: to je kad covek nesto voli,ja ne bi iso nikad nigde duze od 50 km,nek budu i 70 u rezervi ajde,pa me interesuje to,vidim ljudi pricaju da idu 70km,jedan lik napisao ako ne staje skuter i ide 40-50 mozes 100 km bez brige da predjes,sad videcemo sta ce reci ljudi.znam da nije isto na +50 leti i sad u prolece kad je 20-25 stepeni napolje.bas me zanima kolko je po najvecoj vrucini kilometraza da se ne pregreje,mada tad mi se ne ide ni klimatizovanim prevoznim sredstvom kamo li necim drugim,ali eto cisto da znam :zdravo::moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Ne vozim skuter niti sam ga ikad vozio, ali ne vidim zasto bi se pregrejao u voznji. Ne vidim zasto bi iko proizvodio (pogotovo proizvodjac ovakvog imena) skuter kojim se moze preci samo odredjen broj km do pregrevanja. Mogu razumeti da se pregreje ako radi a stoji se u mestu ili da je pretovaren a krlja se na nekoj uzbrdici ili slicno, ali smatram da je totalna glupost da ce se pregrejati u toku voznje, pogotovo na otvorenom pa sve i da je +50 stepeni. Ima ovde jako mnogo skuterasa, neke od njih i znam, koji su na svojim putovanjima obisli vise kilometara nego neki drugi na "ozbiljnim" motorima. Forum ima dosta putopisa sa skuterima pa su ljudi prelazili 200-300-500km dnevno i nisu imali nikakvih problema.

 

To je vozilo koje je napravljeno da se vozi... ima svojih ogranicenja, ali pregrevanje u toku voznje sigurno nije jedno od tih

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
:takoje: auuuu svaka cast....dobro da bar znam,ma ceo je serijski,kupio sam ga od jednog dedice iz svajcarske,stajao mng dugo(bio prasnjav,sediste se raspalo od neke vlage ili ga misevi izgrickali, ceo bas onako vidi se da nije koriscen dugo),nekoliko godina stajao on ga nov uzeo imam racun i sve papire salonske,ima fabricke blokade na 45km/h,inace je 2000godiste i po satu je presao 9500km.poskidacu mu uskoro to da se vozim bar lepo,bio sam da mi rade servis u ovlascenom servisu piaggio/gillera i rekli su mi da bilo sta ako radim moram da uzimam novije delove piaggio typhoon/nrg/zip gillera/stalker/runner od 2003 pa na gore jer su mi gledali dzekove na magnetu koji idu prema bobini i rekli da za svajcarsko trziste je sve novije.inace ovo je bilo sve nevezano,tema je o kilometrazi sa vazdusnih hladjenjem i hvala vam puno .imam na umu da mogu da teram onolko kolko mi treba :hej:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Dok sam imao APN-a, isto prinudno-vazdušno hlađena mašina, vozio sam ga 3 pune godine non stop i leti i zimi...pauze na dužim putovanjima, sam pravio samo zbog sebe, tj. utrne mi pozadina i ledja od sedenja na uskom i neudobnom sedistu kakvo ima APN...1lol.gif

Nedeljno sam prelazio po 200-300 km, na relaciji Kula-Novi Sad i nikada mi se nije pregrejao...

Tako da smatram da nema šanse da se ni tvoja mašina pregreje ako se vozi u granicama normalnih uslova...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MotoDJIR.com, 1338 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Africa Twin AS 2022; Piaggio Beverly 300ie 2010: Vespa 300GTS 2015

Pri velikim vrucinama,moze da se dogodi da malo losije vuce kada naletis na neku dugacku uzbrdicu.

Ne treba to da te brine. Samo gas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 257 postova

Ja sam svom kinezu dusu izvadio i nije pravio neke preterane probleme sa pregrevanjem,mozda malo se ulenji ali to je to,a sa piaggiom bi mogao do marsa...

 

Dva moja putopisa pa ti vidi sta skuter od 50cc moze,a moze i vise sigurno....

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/95342-2-konja-na-3-konja/

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/94494-srpski-nordkapp/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova

izvadjena je,sam pravim mesavinu,neki su mi rekli da je tako bolje jer moze da rikne a onda sam obrao bostan,neki pa pricaju da je to glupost da ne znaju da je to nekom crklo bla bla da ona ne treba da se vadi jer ne crkava i da je pumpa kad je tu dozira ulje prema broju obrtaja pa je bolja smesa,ne znam ni sam sta da mislim,ovako je svakako sigurnije,ali valjda su ga italijani napravili da ide sa pumpom...izuzetno cuvam skuter ne vozim ga vise od 45 i da hocu ne moze jer ima blokade,skinu cu ih sad pred leto ali ni tad ga necu silovati plafon 60 kad se zurim negde... :) cuvam stvari izuzetno pa ce tako biti i sa njim,verovatno je to sto sam ga sam zaradio i kupio pa ga vise cenim,da mi ga je neko drugi kupio verovatno ne bih :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Ja sa mojom Gilerom pravim pauze za hladjenje na svakih 15-tak kilometara, mada ima vodeno hladjenje. Da imam skuter sa vazdusnim hladjenjem kao i ti, pravio bih pauze mnogo cesce, da ne bih preforsirao masinu... :aha:

Obavezno pravi redovne pauze na tom putu, i pri tom napravi neku fotku, koju ces okaciti ovde, u temi. Tako cemo videti i tvoje motorce, i znacemo da si postovao preporuke koje si ovde dobio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Ako rucno pravis mesavinu onda cepaj. Ako osetis da masina ne vuce dobro, uspori, stani, daj mu da se ohladi pa nastavi dalje. Najgore su uzbrdice i ceoni vetar. Tu se napreze dosta i ako nema dovoljno ulja zaribanjac mora da padne. Ovako, bez brige.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova

ja vozim uglavnom po ravnom putu,imam jednu uzbrdicu koju savladam za 10 sekundi i to se motor uopste ne muci,40 ide i ubrzava do blokade 45-50 sa lakocom kao i na ravnom nemam razlike uopste 3,4 kw je motor.drugarica je moja vozila apriliu rely od Nisa do Prokuplja nekih 35 km i to je otvoren put sa uzbrdicama i nizbrdicama znaci pretezno put nije ravan i kaze da nije stajala niti je imala problema.ja sam vlasnik ovog mog pijadja tek nekih 2-3 nedelje i najduza voznja je bila 16,7 km ceo Nis u precniku,iso sam kod devojke ne drugom kraju grada,brzina konstantno 40-50 km/h,svega su me 3 semafora uhvatila od 10-12 koliko ih ima na mojoj ruti,i nikakvih problema nisam imao,videcemo na leto kad bude bilo 30 i kusur kako ce ponasati :) mada po iskustvima i komentarima gore nece biti problema :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 627 postova
  • Lokacija: Beograd Republika Miljakovac
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600E

Teraj i ne razmišljaj, vodi računa da ima dovolno ulja za mešavinu i goriva. 2T makine sa prinudnim vazdušnim hlađenjem teško da možeš da pregreješ. Jedina mana kod tvoje konstrukcije može da bude kaiš uljne pumpe (možda je star ili istegnut), ako nisi siguran, zameni ga i ne brini. Išao sam sa 2T skuterom (Kymco People S) do Šapca i Novog Sada, bez ikakvih stajanja i hlađenja, ne verujem da bi tebi pravio problema za 20km. Pa idi samo sa kraja na kraj Beograda, to je i više od tvoje predviđene kilometraže. Gas i ne brini!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Novi Beograd - Friedrichshafen
  • Motocikl: Piaggio Typhoon 50 / Kawasaki z900

Cope druze i da ti se pregreje kao meni koji sam vozio ceo dan uz razna brda sa devojkom pozadi, stanes malo i malisa se odmori pa nastavi dalje. A ako je ravno onda samo cepaj pun gas i skini mu blokade obavezno, njemu odgovara da se krece da ga strujanje vetra hladi, samo da ne stoji u mestu, jos ti je bolje sto imas taj pravac. Samo po meni ne znam za druge, al ja na pravcu uvek zaletim scoot pa mu odrzavam brzinu tako sto ne drzim gas otvoren do kraja sve vreme nego ga dodajem po potrebi cisto da odrzim brzinu. Presao sam i ja u cugu sigurno 150 km, ako si sam na njemu nece se pregrejati, brda umeju da ga namuce, ali ako si na ravnom bez brige :);)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 763 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

i ja sam na mom Stalkeru kad ga zaletim samo dozirano gas, bio bez blokade, gianeli silencer umesto orginalnog auspuha sve ostalo fabrika, nikad mi nije pravio problem sa pregrevanjem i to u bg u spicu.

post-19856-0-48138900-1401289253_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Vespa T-5 lml 150

zdravo sa tvojim skuterom tu kilometrazu mozes lako da predjes bez ikakvog stajanja bez razmisljanja samo opusteno i bez brige da si rekao neku duzu kilometrazu primer putovanje negde dalje do 500km na pr. skuterom na more , postoje divni putopisi  momaka koji su sa 50cm3 putovali na more.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja