Jump to content

Moto Zajednica

VOŽNJE I PUTOVANJA

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 503 postova
  • Lokacija: Staro Petrovo Selo, Hrvatska

Kolega, šta ti to piše na majici, ne vidi se baš....  Ako može bajker mož ????

 

Ako može bajker, mogu i ja!

 

A odozada piše Zaklada Matije Vidas.

 

Zarada od majica ide za Matijino lječenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Super put!

 

I siguran sam da nema veće sreće nego usrećiti dete...

 

Zarada od majica ide za Matijino lječenje.

 

U narednom periodu BJB će se više baviti ovakvim stvarima, treba biti od koristi kada god se to može.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

Evo ja jucer uhvatih malo slobodnog vremena da probudim masinu iz zimskog sna.Cilj je bio odlazak do obliznjeg manastira Josanica koji se nalazi na 15 km od Jagodine.Izvlacim motor iz garaze,skidam prasinu krpom,dajem kontakt-lampice svetle bledo ali dovoljno da upali,sto i radi na trecu kurblu.Goriva ima 10-ak litara znaci moze se na put.Do manastira vodi put koji je pun krivina i ide uzbrdo nekih 10 km kada se dolazi na najvisu tacku sa koje se pruza pogled na udolinu u kojoj je sam manastir pored istoimene reke okruzen sumom.Krecem lagano nizbrdo uzivajuci u prirodi.Gasim motor par stotina metara pre manastira i tako stizem do istog na remeteci tisinu i spokoj koji vlada tamo.Upali svece,malo popricao sa monahom kome je bilo osobito drago sto sam odlucio da se provozam bas do Josanice.Sada vec palim na prvu kurblu i gas nazad.Produzavam kroz Jagodinu do Cuprije kod drugara.Tu me preticu neki sa skuterima posto sam isao laganih 60-70,e neces reko'.Udarm po gasu i za cas izlazim na oko 110 ostavljajuci ih u oblaku dima.U Cupriji na brzaka dunem jedno pivo i nazad.Sve u svemu oko 60-ak kilometara,nije nesto ali je meni bilo lepo.

 

post-2200-12878994026841_thumb.jpg

post-2200-12878994027257_thumb.jpg

post-2200-12878994027563_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Baš lepota, šta se sve može sa nepunih 10 litara...

 

Da li su na drugoj fotografiji košnice?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

Jesu,to su manastirske kosnice.U samom manastiru moze da se kupi njihov med i domaca ljuta po ceni od 300 din.Na prvoj fotografiji u daljini se vidi kamenolom u kojem su me privremeno uhapsili jer sam upao u vreme dok se minira.Ajd' reko da se popnem do njega i slikam panoramu,kad ono medjutim,hoce ljudi da zovu miliciju.Ali su me ipak pustili posle pozivanja sefa.Neki ljudi bas bukvalno shvataju svoj posao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: požega (HR)

ev ljepo vrijeme vikend i voznjica ko bog stacmo kud cmo zovem ove iz mk-a kazu idu za sl , brod ma idemo i mi a posto moja ekipa tj mi imamo starije motore dok smo ih spremili za put ajd reko sastac mo se na cilju pa cmo ici zajedno kuci i tak je bilo al smo kuci isli po menni najdaljim putem ma nek se sam vozimo hehe  ev i koja slika

 

polazak na bezinskoj crpki ja ovaj 1 s ljeva he

Xyp6v_29145752aq8.th.jpg

 

voznica

I7Goo_21291315lo5.th.jpg

 

dolazak u brod kod kod jednog bikerskog kafica tu smo pricekali druga cvika tj naseg domacina u s . brodu koji nas je odveo do svoje kuce da se najdemo sa ekipom iz mk-a popijemo koje pivce itd

WRvHZ_94403178lq6.th.jpg

 

kod kolege druga cvika

404.jpg

 

pis puš pauza na putu kuci

LDx6r_29357995sp8.th.jpg

 

na picencu u obliznjem mjestu kod pozege

cpNET_69609917lm1.th.jpg

 

ako bude ovak slicno vrime iduci vikend spremamo se za voznjicu za slatinu tj kod nasih par kolega koji su nas pozvali i raduju se nasem dolazku tj pripremaju nam rostilj i druzenje ako vrjeme dolazi naravno idemo

i za kraj mzo nije imamo nikakvih popravaka nek tako i ostane :)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: požega (HR)

Super je to, koliko vas je bilo, izbrojao sam 6 motora?

ma nekih 12 kad smo se vracali kuc.i zna nas i vis ebiti pogotovo kad preko ljeta idemo se vozat

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Ajd da napisem nesto. Ovako izvinjavam se najpre Duki, plan mi je bio da skoknem do Jagodine, gde sam se vec najavio Duki,pa u Kragujevac pa odatle do Cacka ali cudni su moji putevi!! Umesto da odem do Jagodine  put me odveo u Smederevo??? Jbg. I onda sta, Smederevci se spremaju za Pancevo na rodjendansku zurku m.c. COYOTE-a ,posle ubedjivanja od 2 min i ja pristanem da odem sa njima u Pancevo., sta je to na ovih 70 km dodati jos 50 km? sitnica za dobar MZ! Put dobar pravci lepota masina samo prede ,al ladnoooo ( vozio sam uvece ,krenuli oko 20h)

U Pancevu na mestu odrzavanja  zuraje  parkirana lepa kolicina motora.Tu zurku posecujem od njihovog III rodjendana, tako da vec znam gotove sve stare goste ,a upoznao sam i neke nove. na parkingu sam video samo cini mi se 2 Mz ito 251 (crni jedan imao kofer) i moje crveno 250 magare.Da li je neko jos bio ? Jedino koga znam  sa ovog foruma je Gile. Pozz Gileeee!!!1

vratih se za Smederevo oko 04h (u sto je Hladnooooo)

spavanje u SD pa oko podne nazad kuci i to je to. Danas je ponedeljak lepo suncano napolje,  gde li cu danas?????? hehehehe!!! ;):D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: požega (HR)

ev bas smo imali danas jednu ljepu voznjicu eto i putopisa nisam ga ja pisao nego kolega zorro iz moto kluba

Kak su nas naši prijatelji slatinčani (Snješka i Ivica) pozvali na roštiljček i druženje,,još jutros je sve izgledalo kao polućorak   :twisted

Iko me nazvao oko 10 i konstatiramo da nas ide samo 3 motora,nakon toga me zove Ivica i to mu potvrđujem.

Ali nakon par minuta,jedan poziv,,drugi,,sms... i kad smo se našli u Heliosu,,tu se skupila sasvim solidna ekipica (Independenta naravno  8) )

Uz par standardnih puš-pauza stižemo u Slatinu,tu nas sačekuje Snješka i vodi do slatinskog odmarališta(nešto slično kak u Velikoj ,al manje kvadrature  :up )

Roštiljček je skoro gotov,u to se najavljuje Rudar iz Oriovca s curičkom požežankom da su u Slatini,,Iko ide pred njih i klasika,,malo se jelo,,malo se pilo,,čavrljalo ...  :pivo

Nedugo zatim zovu me naše mlade nade Independenti sa benzinske u Slatini,,,Ivica i ja odlazimo pred njih i ekipa je full (skoro) :up

Čavrljali još neko vrijeme,zajahali motore i otišli do njihovog novog jezera,na cesti prema Voćinu (krasno jezerce)

Popušili koju i domaćini izrazili želju da nam pokažu svoj novootvoreni dječji vrtić .

Tamo se još malo pofotkalo,,snimalo ,popušilo...(opet  :)) )

I tak,,pozdravili se i zahvalili domaćinima i uz male poteškoće (EMZO skoro prestao dimit  ;D ) krenuli home

Pri spuštanju s brda prema Kutjevu u susret nam nailaze nekakvi MUNJENI ;9 likovi,,blicaju,,vraćaju se i kreču s nama nazad  :up

Usput još stali kod našeg (Sebe) PILOTA bez aviona  :)) ,,popili cugu-dvije i kud koji mili moji

Sve u svemu odličan dan uz pokoji bočni udar vjetra,napada hrvatskih ovčara  :rofl ,geografskog neznanja  :mrgreen: itd ...

Na digitalcu su  pukle baterije još na jezeru u Slatini tak da neće biti nekih fotki sa samog kraja  :down

Ali kak sam vidio bilo je još digitalaca pa oni koji su fotkali nek ih  uploadaju  :up

 

Slatina23.jpg

Slatina231.jpg

Slatina232.jpg

Slatina233.jpg

Slatina234.jpg

Slatina235.jpg

Slatina236.jpg

Slatina237.jpg

Slatina238.jpg

Slatina239.jpg

Slatina2310.jpg

Slatina2311.jpg

Slatina2312.jpg

Slatina2313.jpg

Slatina2314.jpg

Slatina2315.jpg

Slatina2316.jpg

Slatina2317.jpg

 

 

404.jpg

 

404.jpg

:up :pivo

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

lepe fotke,ama veeeliikee vam tablice covece ko lopate za sneg???? ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Naše su stare, onakve kakve su bile od perioda posle II Sv. rata, samo je petokraka izbačena...

Neće još dugo, nove su spremne ali se izgled, oblik i dimenzije ne objavljuju. To je opet neka politika i nije mi poznato ko je vodi  ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Imas tamo na strani 3 velicinu nasih tabli kod mene i na Dukinim slikama (kod njega se bolje vidi) ;)::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Ima u nekom casopisu (mislim da je "Na dva tovka" ili "SAT") sve o novim tablicama, kategorijama ili podkategorijama u vozackim dozvolama. Koliko se secam milim da ce i nase tablice biti vece kao i da ce biti uvedena obavezna nalepnica...Potrudicu se ovih dana da dodjem do tog casopisa pa da postavim to sto pise!!

 

Imas tamo na strani 3 velicinu nasih tabli kod mene i na Dukinim slikama (kod njega se bolje vidi) ;)::)

 

Daj malo blize objasnjenje GDE IMA??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: R1150GS

Ima u nekom casopisu (mislim da je "Na dva tovka" ili "SAT") sve o novim tablicama, kategorijama ili podkategorijama u vozackim dozvolama. Koliko se secam milim da ce i nase tablice biti vece kao i da ce biti uvedena obavezna nalepnica...Potrudicu se ovih dana da dodjem do tog casopisa pa da postavim to sto pise!!

 

Imas tamo na strani 3 velicinu nasih tabli kod mene i na Dukinim slikama (kod njega se bolje vidi) ;)::)

 

Daj malo blize objasnjenje GDE IMA??

 

Evo ja jucer uhvatih malo slobodnog vremena da probudim masinu iz zimskog sna.Cilj je bio odlazak do obliznjeg manastira Josanica koji se nalazi na 15 km od Jagodine.Izvlacim motor iz garaze,skidam prasinu krpom,dajem kontakt-lampice svetle bledo ali dovoljno da upali,sto i radi na trecu kurblu.Goriva ima 10-ak litara znaci moze se na put.Do manastira vodi put koji je pun krivina i ide uzbrdo nekih 10 km kada se dolazi na najvisu tacku sa koje se pruza pogled na udolinu u kojoj je sam manastir pored istoimene reke okruzen sumom.Krecem lagano nizbrdo uzivajuci u prirodi.Gasim motor par stotina metara pre manastira i tako stizem do istog na remeteci tisinu i spokoj koji vlada tamo.Upali svece,malo popricao sa monahom kome je bilo osobito drago sto sam odlucio da se provozam bas do Josanice.Sada vec palim na prvu kurblu i gas nazad.Produzavam kroz Jagodinu do Cuprije kod drugara.Tu me preticu neki sa skuterima posto sam isao laganih 60-70,e neces reko'.Udarm po gasu i za cas izlazim na oko 110 ostavljajuci ih u oblaku dima.U Cupriji na brzaka dunem jedno pivo i nazad.Sve u svemu oko 60-ak kilometara,nije nesto ali je meni bilo lepo.

 

index.php?action=dlattach;topic=14755.0;attach=10864;image

index.php?action=dlattach;topic=14755.0;attach=10866;image

index.php?action=dlattach;topic=14755.0;attach=10866;image

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

 

 

Daj malo blize objasnjenje GDE IMA??

mislim na velicinu, a dimenzije su 15X15cm  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Evo teksta u magazinu "Dva tocka" o novim tablama i ostalom!

P.S.Ako je Off vi ga urednici prebecite u drugu temu!

 

post-2435-12878994439305_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Hvala Picasoo na tekstu, stvarno je koristan... Nega ga tu, malo OFF-a ne smeta, ne bih lepio putovanja jedna na druga...

 

Da li sada može neko iz Hrvatske da nam kaže da li je to tako o tamo? To bi olakšalo dilemu ''šta će biti'' jer bi se još jednom potvrdilo da to uopšte ne zavisi od nas pa bi imali neku mogućnost predviđanja. Npr. ako se motori stariji od 16 godina registruju na 6 meseci onda bi trebalo izabrati lep termin za registraciju pa ga registrovati svaki drugi put. Da li je to u HR moguće?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1836 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

po meni su vo gluposti,,,samo da se uzmu pare...kolio sam ja razumeo registracija ce biti jednom godisnje a tehnicki ce biti 2 puta godisnje...gluposti najvece...pa ima brdo starijih motor koji su daleko ispravniji od motora kojuimaju 10ak godina

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Kolko sam shvatio stariji od 16 god. idu samo na tehnicki pregled, a ne da se registruju svakih 6 meseci!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1836 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

pa da ali i taj tehnicki nije besplatan ,placa se....a uz to je i registracija ogromna...zasto onda ne smanje registraciju starijih motora posto ocigledno smatraju da se ti motori mnogo vise kvare...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja