Jump to content

Moto Zajednica

VOŽNJE I PUTOVANJA

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: požega (HR)

bacili ja i dvojca kolega đir od 40 ak/km po požeštini ,evo nekoliko slika

evo sto i vuja kaze da malo opisem voznjicu

inace zivim u požegi al u hrvatskoj slavonija ja i kolega smo krenuli onak bez cilja sam da se vozamo prva slika je kod jednog motorista banane al motor mu u tepsiji hehe nema voznje nist nastavimo dalje prema selu golo brdo  inace kod mog djeda a tu nam se pridruzio jedan drug koji nije mogao s nama krenit zbog nekih obveza malo se smrzli pa da se ogrijemo malo narezali kobasice pa u podrum na vino hehe nismo puno ;) nist pali pile i krecemo kuci naravno sto duzim putem jebga mora kolega na bus ima ispit na faksu u osjeku jos bi mi nekud otisli nist malo se jos vozikali po gradu pa navecer osli na pice  pa na natocit gorivo pa ajmo jos jedan đir po gradu i jebga tam je emzo i stao dobro pa je bas kod jednog birca inace vlasnik je clan naseg mk pa smo malo kod njega sarafali (popravak u mz elekitrika) na sreću imam kombi kod kuce pa ga nisam morao gurat kuci :D

dMwR7_dsc00048hs9.th.jpg

FswWz_dsc00049qc4.th.jpg

a emzo je na kraju dana poceo strajkat pa je dobio luksuzan prijevoz kuci kombijem

MNU3E_dsc00051qc1.th.jpg

yB1u2_dsc00055tw8.th.jpg

:);)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Svakoj novootvorenoj temi se radujem i zahvalan sam Mihi što je prazninu popunio, ovo je trebalo otvoriti ranije.

 

Miha, jedino bi lepo bilo da fotografije obogatiš sa malo teksta, ''đir po požeštini'' ništa ne znači nekome ko tamo nije bio.

 

Čim dohvatim malkice vremena eto i nekih mojih fotki...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 173 postova
  • Lokacija: Melenci

Ja sam pre tri cetiri godine isla sa mz-om do Trebinja i Dubrovnika,i dve nedelje posle tog puta sam vozila do Budve.U Trebinju sam dobila pehar za najvecu kilometrazu. Jednom mi je pukla guma (u Dubrovniku) i jednom mi je crkla svecica i to je to. Imam lepih slika,ali nemam skener. Izabracu neke pa cu ici do druga da ih skeniram i ubacim. Ja se ne razumem u strucne stvari,ali putovanja su moj fah. Za protaklih deset godina sam putovala po celoj bivsoj Jugoslaviji i imam prelepih slika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Voleli bi da vidimo slike...Ta relacija na MZ (pa i na bio kom motoru) je za postovanje (S'obziorm da vidim da si iz Melenaca).Svaka cast zeno!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Ja se unapred radujem, tvojih slika je nedovoljno (uvek će ih biti  :D) a ovi putevi su super, to treba da predstaviš...

 

Za protaklih deset godina sam putovala po celoj bivsoj Jugoslaviji i imam prelepih slika.

 

To zaista mnogo vredi, ranije je nekako bilo lakše putovati ovim našim prostorima. Bez bilo kakve želje za politizacijom moram da iznesem mišljenje da je to bila prelepa zemlja. Sada, da bi imali isti uvid, moramo da sklapamo sliku iz delića...

 

Kada je već tako, treba početi... Preturiću i neki svoj materijal da vidim čega sve tu ima...

 

Ako neko ima predlog kako bi ova tema mogla da izgleda neka slobodno ovde piše, obrisaću kasnije suvišne postove kada se na ovim stranama pojave putopisi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Osnovna zamisao je kratki put(ić) u Deliblatsku Peščaru. Pravac Pančevo, Banatsko Novo selo do Alibunara... U Alibunaru si svuda po Banatu, sve je blizu, ima svašta da se obiđe ali izbor pada na jurnjavu po pustinji.

 

Deliblatska Paščara je super teren za vožnju, ima potpunih kros deonica ali ima i slabo prometnih saobraćajnica pa dozvoljava raznoliko glupiranje motorom.

 

POKRET!

 

 

post-1570-12878993459725_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Posle vožnje ovo je mesto gde smo stali. To je odlika zbunjenog i neorganizovanog sveta, imamo mi kartu, sve potrebno a najviše dobre volje ali je izgleda potrebno da prvo dođeš NIGDE da bi video gde ćeš dalje. Šta ja znam, valjda to daje neki osećaj slobode...

 

Naredna slika pokazuje kako asfalt i nije tako loš, ok ima rupa ali nije katastrofa, ovo je ipak put kroz nigde. Ovakav teren pruža mogućnost testiranja oba motora, Bandita i MZ-a, ima za svakoga po nešto, Banditu prija ovakava pustoš na asfaltu dok MZ vapi za peskom i peščanim dinama.

 

Šteta bi bila kada bi govorili samo o motorima, ovo je na prvom mestu prirodni fenomen. Fotografija pokazuje rupe u pesku u kojima ptice prave gnezda. Ptica ima dosta a kako je reč o pustinji savršeno su se prilagodile životu u njoj. Table sa apelima za očuvanje prirode i ptica su postavljene na sve strane pa bližu fotografiju od ove nisam pravio.

 

 

post-1570-12878993460574_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Dopao mi Bandit šaka pa da vidimo šta može...

 

Prošao sam goreviđenu deonicu asfalta par puta kako bi se uverio da saobraćaja nema a na ključnim mestima stajali su prijatelji koji bi, u slučaju da neko nailazi, podigli ruke kako bih mogao da usporim.

Koliko se može, bezbednost na prvom mestu.

Bandit je potpuno nov, za ovaj put čekali smo da prođe prvi servis mada nismo morali ali eto, neka mu, ima pravo na sebe.

Polazak polako, uočavam da je prva kratka i polako vozim prvom dok se razmišljam šta ću...

 

Šteta, nov je...

 

Ma kidaj!  ;D

 

Sa neverovatnom lakoćom čak i daleko od crvenih obrtaja motor dolazi do 160 a nakon toga ubrzava kao i sa 100, čudo od snage za mene koji sam tek sišao sa ETZ-a. Ovde se brzina ne oseća, na 160 + nešto oseća se dalji nedostatak brzine...  :o

 

No, put zaista nije za takve stvari, mator sam a i dalje blesav pa je vreme da se stane.

(Ovde lažem opasno, ne bih u životu stao da kaciga nije htela da mi odleti sa glave). ::)

 

Na ovaj put smo krenuli sa dva motora, Banditom i MZ-om, dok su kolima išli dvoje golupčića koji su tada očekivali bebe blizance. Krenuli smo uz rizik, trudnica se super osećala ali su ipak blizanci u pitanju i poodmakli mesec trudnoće. Budući tata se lepo osećao uz porodicu i prijatelje ali je tiho patio za Yamahom koja je ostala da čeka srećnije dane dok je Ford Focus neuspešno menjao.

 

Naredna fotografija je mislim najslikovitija, pokazuje gde smo krenuli kao i razlog zašto smo tu došli. TU NEMA NIŠTA!

 

E, to je već teren za iživljavanje na MZ-u koji je radio savršeno. Malo sam se plašio tolikog maltretiranja zbog neverovatne vrućine, nisam znao koliko mašina još može da se ugreje, ne bih ostajao u ovozemaljskoj crnoj rupi.

No, radi MZ kao sat bez kukavice, nema zajebavanja!

Ustvari, ovakav teren je idealan za 251, mislim da su ga za to i pravili, prosto je savršen motorcikl.

No, ja sam ipak pobornik asfalta pa makar i lošeg i preferiram na 250.

 

 

post-1570-12878993461797_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Po završetku vožnje razmišljali smo šta dalje.  ???

 

Šteta je ići nazad kada smo već čuli da u okolini Bele Crkve postoje jezera, kupališta na kojima ljudi provode vikende ali i cele odmore.

 

Tabla koja je prikazana ostavlja utisak ozbiljno organizovanog turizma što ovaj kompleks zaista jeste. Na drugoj slici vidi se parking za motore i bicikle koji je odvojen od parkinga za automobile.

 

Sledeća slika pokazuje naš mentalitet, lepo ljudi napisali na 100 mesta da se ne loži vatra, opasno je a i nema potrebe kad ima restorana, kafića, kioska... pa kupuj šta hoćeš.

No, zabrani ti našem čoveku nešto ako možeš, založio kotlić i roštilj a u glavi mu ražanj, sve mu fali, psuje državu i sistem...  ;D

 

 

post-1570-12878993462739_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Iako su jezera prirodno dobro, ceo kompleks nije zapušten i ulaže se i dalje. Meni ceo ambijent jako liči na Adu Ciganliju u Beogradu samo je ovde gužva manja, ljudi opušteniji a tri jezera omogućavaju bolji izbor u sadržaju odmora.

Naravno, nije za poređenje priroda nadomak Bele Crkve i milionskog Beograda ali pošto i ja nisam neki poznavalac flore i faune, nalikuje jedno drugom, priroda je i lepo je.

 

Vodeno okruženje teralo nas je da jedemo ribu koje ovde nije bilo. Ima sve drugo, ali baš sve i to jako dobro izgleda ali nema ribe.

 

Jebi ga, ili riba ili ništa!

 

U predivnoj kafani popili smo piće pa nastavili dalje...

 

 

post-1570-12878993463524_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Prava je šteta biti u Beloj Crkvi a ne otići do graničnog prelaza. nema potrebe da me neko pita šta tražimo koji k...c na granici kada je ne prelazimo ali eto, kada je već tu...

 

Ukratko, videli su oni budale, rekli da slikanje nije dozvoljeno i da mogu da se slikam ''tamo gore''.  ::)

 

Ok, hvala dogovoreno.  ;D

 

post-1570-12878993465743_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

U povratku glad i kajanje za propuštene ćevape, pljeje, vešalice...

Tako to biva kada je riba ili ništa.

 

Od Bele Crkve na Vračev Gaj, Dubovac, Gaj pa u Kovin.

 

U Kovinu ''restoran'' ima tablu sa fotografije, super ambijent mirne vode u maloj uvali- rukavcu, alaski čamci, miriše riba na sve strane, krčka se čorba...

 

Čorba, to je rešenje dok je apetit za oduševljenje, uz facu kuma naročito!

 

post-1570-12878993466661_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Sve zajedno gledano, ovaj put je bio super. Ograničen sam fotografijama, nisam bio vredan u slikanju ali je upečatljiv utisak ostavio horizont pun suncokreta, kao sa Van Gogovih slika, neverovatno nešto... Nema ni čitavog brda sa ovcama koje su od sunca pobegle u hladovinu viskog drveta.

Nema sve najbolje ali naučiću se valjda za predstojeću sezonu.

 

 

MZ nije imao nijedan kvar ali je mojom greškom stao na putu. Bespoštedno maltretiranje po pustinji nagnalo ga je da potroši onoliko koliko nikada nije. Kada malo bolje razmislim i tada je izuzetno malo potrošio obzirom na vožnju i iskazane mogućnosti.

 

Dakle, motor je stao jer sam popravljao slavinicu za gorivo. Glupost, ništa ne treba popravljati što može da se kupi novo i u kompletu.

Vozio sam a kada sam video da ostajem bez goriva samouvereno sam prebacio na rezervu... i sa njom prešao još 2-3 km (ako je bilo i toliko, ne sećam se više)!

 

Šta sam koji moj čačkao cevku, visoka je ona meni, ne bih ja da se stvara talog u rezervoaru.., budala.

 

Svaka demagogija ima cenu pa pre odvrtanja treba dobro razmisliti šta dalje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 547 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: BMW F650 GS

Vujo strava putovanje,dok sam ovo citao pozeleo sam odma da sednem makar i na apn koji trenutno imam da bar malo osetim taj osecaj slobode,al pada kisa trenutno a i bolestan sam.Nadam se da cu ove godine skrpiti dovoljno love za neki motor pa da Wolflord i ja krenemo na put.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova
  • Lokacija: Staro Petrovo Selo, Hrvatska

Šta sam koji moj čačkao cevku, visoka je ona meni, ne bih ja da se stvara talog u rezervoaru.., budala.

 

Na ISTI način sam ja ostao bez goribva na Tomosu. Kao šta će ta cjevčica ionako samo smeta, pa nakon mjesec dana zaboravim da nemam rezervu :D

 

A za putopis :palacgore:

Sjećam se da si pisao da si ćelav, a ono na slikama 2 ćelavca :) Onda sam zaključio da je Vuja onaj što vozi MZ-a :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: požega (HR)

bas sam i ja razmisljao tko ja vuja a vidim vjerojatno onaj koji vozi mzu :D

a bogami ima te i emzo sta vuci ;)sala mala hehe ima i mene 110kg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Vujo A 'DI TI JE TABLICA (registarska)??

 

i ja primetio Nemas Tablu hehehhee :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Tačno je, putovao sam bez tablice jer sam odbijao da registrujem motor dok ne utvrde da ETZ 251 NEMA 251 ccm.

 

Inat, ništa drugo.

 

Bez tablice sam ostao jer su pokušali da ukradu motor, prvo su se rešili tablice međutim MZ treba upaliti i voziti, lopovi to očigledno nisu znali...

 

Jes' a ja budala pa sve čekam da mi neko ukrade motor  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

SREBRNO JEZERO, GOLUBAC I OKOLO

 

Ovo je put koji se dugo ugovarao, ne zbog dužine nego zbog obaveza koje je trebalo uskladiti. Učesnici su organi upravljanja MC-a ''Crne Svinje'' uglavnom sa suprugama izuzev mene koji je svoju suprugu vratio tamo odakle je uzeo iako joj je garantni rok davno istekao.

 

Nisam se dobro ni spremio za put a odlučio sam da ću ići u poslednji momenat.

Jebi ga, nisam sklon ali svakog omlati depresija ponekad. Na svu sreću, kod mene je to zaista retko.

 

Na kraju je do ravnoteže u raspoloženju ipak došlo, dok sam očajavao u samoći u realnost me je vraćala vika ''ne vrpolji se'', ''šta sad mlatiš rukama'', ''nigde se ti ne naginji, samo sedi mirno'' i sl.

 

Ruta je sledeća:

 

Beograd, Grocka, Brestovik, kružnim putem oko Smedereva do Požarevca a odande do Velikog Gradišta i Srebrnog Jezera. Dalje smo nastavili do Golubca i Golubačke tvrđave.

 

Povratkom smo išli oko Srebrnog Jezera preko sela Zatonje do Rama i Ramske tvrđave odakle ide skela za drugu stranu Dunava, ka Vojvodini.

 

Od Ramske tvrđave išli smo ka Kostolcu, pa na Malu Krsnu gde nam se desio kvar.

 

Kod Male Krsne izašli smo na Auto put do Beograda.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Ko želi da izgubi glavu na motoru samo neka ovako ostavi lanac uz feder, ništa bolje za propast, čak ni krivine ne trebaju...

 

Tako je motor izgledao kada smo pošli, ništa oko njega nisam radio i ništa me nije interesovalo. Razmišljao sam da ako se negde pokvari neću ni da se trudim da ga popravim ili vratim nazad, dubok je Dunav pa će ili proplivati ili neće.

 

 

post-1570-12878993563241_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Ovo su druga dva motora slikana na odmorištu pored puta: Bandit i BMW R 50/5.

 

Prvih sat i dvadeset smo vozili super, možda čak i malo prebrzo a bez razloga, kao da se negde žuri...

 

No, u tom vremenu nervoza je potpuno nestala a obaveze i problemi su ostavljeni u Beogradu. Sada smo tu gde smo pa da vidimo šta ćemo (onaj stari rezon da prvo treba da odeš na kraj sveta da bi razmišljao šta ćeš dalje).

 

post-1570-12878993564688_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja