Jump to content

Moto Zajednica

Srbija u junu

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 131 postova
  • Lokacija: MURSKA SOBOTA --- SLOVENIJA
  • Motocikl: YAMAHA FJR 1300A

Pozdrav!Trebam koristne podatke , jer planiram u junu oko 9 - 10 dana Srbije iako sam bi sigurno oko 7 puta u Srbiji , provozao sam i moto reli ali uvijek je išlo sve brzo.Planiram , da 3 puta spavam na zlatiboru , 2-3 puta Niška Banja , možda jedan put Zaječaru i 2 puta beograd i možda još negde .več sam rezervirao spavanje 2 x Niška banja i 2x beograd !!

 

1.Zlatibor-Zlatarsko jezero-Ivanjica-meandri Uvac-Sjenica-Prijepolje-Zlatibor ....280km

 

2.Zlatibor-Zaovine-Peručac-Bajina Basta-Užice-Rožanstvo-Ljubiš-Zlatibor ....2ookm

 

3.Zlatibor-Radoševo-Guća-Kraljevo-Raska-Brzeće- Prokuplje-Niska Banja ....370km

 

4.Niška Banja-Bela Palanka-Vlasinsko jezero-Surdulica- Vladićin Han- Leskovac-Niš- Niška Banja ....300km

 

5.Niška Banja-Pirot-Zavojsko jezero-Babin zub-Knjaževac-Zaječar ....230km

 

6.Zajecar-Paracin-Gornja Sabanja-Kragujevac-Lazarevac-Beograd ....300km

 

 

 

To so dnevne rute , koje se mogu donekle korigirati , interesuje me vasa mišljenje sto se na ovakvom putu ne sme propustiti !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1893 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Takodje mozete da se javite kad prolazite kroz Prokuplje. Vodim na pice a verujem da ce vam prijati hladovina ovde:

 

 

O127D_dsc01115n.jpg

 

 

 

Preporucujem da pogledate putopis Vlasina i Babin zub u BJB vikend voznje podforumu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Starfleet officer, 249 postova
  • Lokacija: Canada
  • Motocikl: n/a

Predlazem da ruta 6. bude: Zajecar - Negotin - Kladovo - Donji Milanovac - Golubac - Veliko Gradiste - Kostolac - Smederevo - Beograd

 

To je prakticno dunavksa magsitrala. Kolovoz je odlican gotovo celom duzinom, a saobracaj je minimalan. Treba voditi racuna o odronima na putu.

Na toj ruti mozes da vidis hidro-elektrane Djerdap I i II, a nakon toga na rumunskoj strani se vidi 40m visoka statua Decebala. Onda je tu odmah i Kazan, meto gde je Dunav najdublji. Dalje stizes do arheoloskog nalazista Lepenski vir, a malo nakon toga videces golubacku tvrdjavu i mesto gde je Dunav najsiri. U Kostolcu imas arheolosko nalaziste Viminacium koje preporucujem da obavezno obidjes. U Smedervu mozes do tvrdjave. Mislim da je ova ruta jedno 350 km dugacka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 131 postova
  • Lokacija: MURSKA SOBOTA --- SLOVENIJA
  • Motocikl: YAMAHA FJR 1300A

Predlazem da ruta 6. bude: Zajecar - Negotin - Kladovo - Donji Milanovac - Golubac - Veliko Gradiste - Kostolac - Smederevo - Beograd

 

To je prakticno dunavksa magsitrala. Kolovoz je odlican gotovo celom duzinom, a saobracaj je minimalan. Treba voditi racuna o odronima na putu.

Na toj ruti mozes da vidis hidro-elektrane Djerdap I i II, a nakon toga na rumunskoj strani se vidi 40m visoka statua Decebala. Onda je tu odmah i Kazan, meto gde je Dunav najdublji. Dalje stizes do arheoloskog nalazista Lepenski vir, a malo nakon toga videces golubacku tvrdjavu i mesto gde je Dunav najsiri. U Kostolcu imas arheolosko nalaziste Viminacium koje preporucujem da obavezno obidjes. U Smedervu mozes do tvrdjave. Mislim da je ova ruta jedno 350 km dugacka.

 

to ruto sam provozao 3 puta i jedan put sa rumunjske strane ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Starfleet officer, 249 postova
  • Lokacija: Canada
  • Motocikl: n/a

5. Ne znam kako planiras od Zavojskog jezera do Babinog zuba, ali da znas da asfalta nema od jezera do puta Temska - Topli Do. Kao sto ga nema ni od Toplog Dola do Babinog zuba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Starfleet officer, 249 postova
  • Lokacija: Canada
  • Motocikl: n/a

Predlazem da ruta 6. bude: Zajecar - Negotin - Kladovo - Donji Milanovac - Golubac - Veliko Gradiste - Kostolac - Smederevo - Beograd

 

To je prakticno dunavksa magsitrala. Kolovoz je odlican gotovo celom duzinom, a saobracaj je minimalan. Treba voditi racuna o odronima na putu.

Na toj ruti mozes da vidis hidro-elektrane Djerdap I i II, a nakon toga na rumunskoj strani se vidi 40m visoka statua Decebala. Onda je tu odmah i Kazan, meto gde je Dunav najdublji. Dalje stizes do arheoloskog nalazista Lepenski vir, a malo nakon toga videces golubacku tvrdjavu i mesto gde je Dunav najsiri. U Kostolcu imas arheolosko nalaziste Viminacium koje preporucujem da obavezno obidjes. U Smedervu mozes do tvrdjave. Mislim da je ova ruta jedno 350 km dugacka.

 

to ruto sam provozao 3 puta i jedan put sa rumunjske strane ...

:care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Draganici, Raška
  • Motocikl: BMW R 850 R

Kad te put vodi kroz Rasku, rado bih putnika, ko sto je red... ugostio. U junu sam kod kuce.

Dobro dosao u Srbiju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 131 postova
  • Lokacija: MURSKA SOBOTA --- SLOVENIJA
  • Motocikl: YAMAHA FJR 1300A

Haha pa ti bolje poznajes Srbiju od mnogih ovde. :)

 

svake godine sam barem 3 puta u srbiji , samo na brzake , provozao sam moto reli kroz srbiju i uvijek kad sam išao u rumunjsku , bugarsku, grčku , tursku , moldaviju uvijek sam išao kroz srbiju u SRBIJI se osječam kao kod kuče -- jednostavno - volim SRBIJU!! imam BRATA na BJBIKERSU DEJAN24 iz zaječara i to je to...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Paraćin
  • Motocikl: Hyosung GV 650 EFI 2010

Predlog za 6. dan: od Kragujevca preko Rudnika do Ibarske magistrale i zatim prema Lazarevcu. Rudnik ne treba zaobići

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 149 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: BMW F 650

Zlatibor kao baza je extra ideja! Moze se cak iznajmiti dobar smestaj gore pa opleti!

Samo da se izborimo za odmor na poslu! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Aprilia Caponord ETV 1000 ccm

Planiraj Zajecar makar te nosio na ledja sa sve motorom do mene. 0takoje.gif Pozdrav za mog BRATA Cipotm. 1zdravo.gif Moramo da se vidimo ove godine i da se ugostimo kako dolikuje. A da zna Srbiju bolje nego vecina nas ovde ima istine, po neki put mislim da nema puta kroz Srbiju gde nije prosao. Veliki avanturista i covek.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1039 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Predlog za izmenu

4.Niška Banja-Gadžin Han- Svodje -Vlasinsko jezero-Surdulica- Vladićin Han- Leskovac-Niš- Niška Banja ....300km

 

5.Niška Banja-Pirot-Zavojsko jezero-Babin zub-Knjaževac-Zaječar ....230km

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 131 postova
  • Lokacija: MURSKA SOBOTA --- SLOVENIJA
  • Motocikl: YAMAHA FJR 1300A

Hvala ZODINI!! da li je cesta zavojsko jezero - babin zub asfaltirana ili da idem na KALNA - BABIN ZUB ... lp milan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 131 postova
  • Lokacija: MURSKA SOBOTA --- SLOVENIJA
  • Motocikl: YAMAHA FJR 1300A

Pa gde si ti Milane kuco stara....kako doktor....kada nameravas biti u Beogradu da se vidimo.....

 

U Srbiju dolazim oko 5.juna i ostajem oko 8-10 dana , poslednja dva dana u beogradu , vidimo se !!!!!!!!!!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Pirot
  • Motocikl: XTZ 750 Super Tenere

Hvala ZODINI!! da li je cesta zavojsko jezero - babin zub asfaltirana ili da idem na KALNA - BABIN ZUB ... lp milan

Deonica od Zavojskog jezera do Babinog zuba nije asfaltirana. Od jezera se spusta prema Toplom dolu i tu imate makadam 2-3km a onda asfalt do Toplog dola. Problem je u tome sto se na jednom mestu gazi reka jer je most srusen. Posle od Toplog dola do Babinog zuba je offroad tako da putnim motorom nebi tuda prolazio. U svakom slucaju preporucujem da obidjete ovaj kraj Stare planine jer ima sta da se vidi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Beograd - London
  • Motocikl: Honda CBR 600FS, KTM Adventure 990, Suzuki GSX-R 1000

Znam da nije Srbija ali mozda bi bilo lepo da malo skrenes i posetis istocnu Bosnu.

Zlatibor-Mokra Gora-Visegrad-Rogatica.

Put je lep za voznju,ima sta da se vidi uz put, na Rogatici malo jahanja, a moze da se svrati i do Drven grada

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja