Jump to content

Moto Zajednica

cbr 900 rr stucanje

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Motocikl: Honda Cbr 900 RR

Imam neki problem sa stucanjem na motoru,javlja se od nekih 5000 pa do recimo 6500 obrtaja,od 2 brzine pa na gore do 6te,prvu nekako proguta,

sumnjam na siromasnu smesu,jer se stucanje javlja samo kad dam vise od pola gasa,a za to je valjda zaduzena glavna dizna..?Jer je neko otvarao i cistio karburatore na 900 RRu? spustio bi malo zarez na iglicama ako i ,mogu da se steluju,ne vidim u manualu dali mogu da se steluju pa me zanima info iz prve ruke dali imaju igle zareze za podesavanje? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 185 postova
  • Lokacija: Novi beograd
  • Motocikl: XL 1000 V

Iglice se ne mogu stelovati na karburatorima. Verovatno ti neki karburator preliva treba ih samo dobro ocistiti i nastelovati.

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Motocikl: Honda Cbr 900 RR

Skini karburatore, ocisti, i obavezno sinhronizacija posle toga. Proveri i svecice i kablove. 1zdravo.gif

 

Da su svecice onda bi trokirao i na vecim obrtajima..valjda? Zamenicu i svecice i kablove,mozda umisljam ali kao da cujem ventile da zvekecu po malo kao kad je siromasna smesa..

Jer si skidao i cistio tvoje karburatore? znas mozda koji je broj na glavnoj dizni kod tebe? predpostavljam da su isti karbovi :)

Imam protocan auspuh tj ciste cevi od grane do topa,a trebalo bi zbog toga malo vece dizne da se stave..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK "Triumph" Zaječar, 331 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Honda CB 1300F

Nisam ja licno, terao sam kod majstora xD Ne znam, vidi po netu, ima sigurno. Ne verujem da je zbog auspuha, i ja imam protocan i isto sam izbacio pumpu za benzin. radi sve kako treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8411 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Tesko je odavde reci sta uzrokuje rupu u gasu ali igle se mogu stelovati, kada je izvuces iz sibera dodavanjem podloske ispod/iznad postojece imaces "bogatiju" smesu...

 

Pozdrav Nenad.

 

P.S. podloska je oznacena brojem 3.

post-4737-0-87455100-1397234157_thumb.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Motocikl: Honda Cbr 900 RR

Rasturam ja polako sve i naidjem na ovo 0ljut2.gif

2014_04_11_18_19_22.jpg

dve labave selne koje stezu glavu,dve nemaju ni srafove za stezanje xD 1oda.gif stegao sve to i upalio motor,sad ujeda kako dobro prima gas i nekako lepse radi,videcu sutra kad se osusi put sta ima da kaze 1oda.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8411 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Falsirao vazduh tuda... Sigurno se sporije vracao iz obrtaja, vidjao sam cak karburatore sa ogromnim, razbusenim diznama kako bi dodali goriva uz toliki protok vazduha. Kada sklopis mozes prskati flanse plinom, wd-om ili dezodoransom na bazi alkohola, ako se rad promeni znaci da i dalje ne lezi kako treba.

 

Pozdrav Nenad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Motocikl: Honda Cbr 900 RR

Falsirao vazduh tuda... Sigurno se sporije vracao iz obrtaja, vidjao sam cak karburatore sa ogromnim, razbusenim diznama kako bi dodali goriva uz toliki protok vazduha. Kada sklopis mozes prskati flanse plinom, wd-om ili dezodoransom na bazi alkohola, ako se rad promeni znaci da i dalje ne lezi kako treba.

 

Pozdrav Nenad.

 

Vracao se samo sporije kad malo vise stegnem ler,ne razumem gde da isprskam wd-om? mislis na ovu gumenu prirubnicu? :)

 

Mislis da prsnem dezodoransom i ako dobije malo na obrtajima znaci da ne dihtuje dobro? mislim da sam shvatio,hvala puno 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8411 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Da, to su flanse karburatora i sa godinama postanu plasticne i krute, zamenske u polo-u za tvoj motor su oko 65 eura, tako da pazis sta radis, pretegnuta selna ih lako zdrobi a deluju jako i debelo... Elem, dok motor radi te "gume" poprskas i slusas... Ako promeni rad znaci da i dalje vuce negde pored njih. Nadam se da me razumes.:zdravo:

 

Pozdrav Nenad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Motocikl: Honda Cbr 900 RR

Da, to su flanse karburatora i sa godinama postanu plasticne i krute, zamenske u polo-u za tvoj motor su oko 65 eura, tako da pazis sta radis, pretegnuta selna ih lako zdrobi a deluju jako i debelo... Elem, dok motor radi te "gume" poprskas i slusas... Ako promeni rad znaci da i dalje vuce negde pored njih. Nadam se da me razumes.:zdravo:

 

Pozdrav Nenad.

 

Razumeo sam,sutra cu to da proverim,gume su citave i jos su elasticne,motor je sad radio kao sat,i videlo se da ima vise snage kad krecem iz mesta,skoro bez gasa..

Bio pre 2 dana u Arandjelovac,400 km sa drugarom,mogao sam dobro nesto da sjebem..j***m ti debile koji su cackali ovo pre mene 1hmm.gif

Hvala puno svima na pomoci,imate pivkana od mene svi kad se nadjemo na nekom skupu 1oda.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx

Ma ima svasta... Ja sam prosle godine kupio Hondu od prvog vlasnika u besprekornom stanju. Posle nekih 10-ak dana primetim da malo neravnomerno radi na leru kad je hladna i na momenat hoce da proguta knedlu kad je saltam na izvlacenje u visoke obrtaje i dosta je pucala iz topa kad se oduzme gas,najvise na 5-6000 obrtaja. Preso sam tako 3000km misleci da je 100% potrebno stelovanje karbova ali po starom dobrom obicaju uvek praktikujem ono "uradi sam" pa krenem da rasturam i otkrijem da na 4-om usisu fali sraf za vakumiranje. Prvo sam sa smejao 5 minuta jer sam bukvalno mogao rukom da ga zavijem bez skidanje ijedne plastike a ne posle 3000km i sa parama u dzepu za servisiranje. Naravno nadjem nov inox m5 imbus kakvi su i svi ostali skratim na duzinu i zavijem,i eto drugog motora. Radi odlicno,nema gutanje knedle,ne puca iz topa na oduzimanje gasa i sto je najbitnije manja potrosnja u proseku za 0.7l. Kakva glupost a mogla da mi izbije 50 evrica iz dzepa nizasta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Motocikl: Honda Cbr 900 RR

ma ajde sto si usparao 50 evrica ,ali onaj osecaj kad sam nesto popravis...e to , to nema cenu ;)

Taj rad ;)

Inace Honda sad razbija kako ide,da ne poverujes da je to isti motor..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja