Jump to content

Moto Zajednica

Pesacki prelazi i bojenje razdelnih traka

Recommended Posts

  • veloce come un proiettile , 728 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa Primavera 50

Danas sam video da farbaju pesacki kod FMP a i jedan od majstora baca nesto iz ruke,kao da ga soli....mozda rade nesto po tom pitanju....ima li neko sa vise iskustva da kaze sta je to sto baca iz ruke?

 

Krivo mi..hteo sam da stanem da ga pitam ali saobracaj bio gust i nije bilo moguce zaustaviti se...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Koliko sam cuo, to je bas guma u prahu.

Medjutim to ne rade svugde. Generalno, u Novom Sadu je užas! Kad su vlažne bele linije, gore su od leda. Ali ne preterujem!!! Sa NSR om sa na pravcu naišao, dobre gume, ja konstantno vozim. Toliko je zamešao da sam stao misleći da mi je pukla guma. Kad sam naleteo na sledeću, sve mi je bilo jasno! Od tad ih izbegavam u širokom luku.

A inace, gore pomenuti momak je heroj i treba svima da bude za primer! JEDAN ČOVEK MOŽE MNOGO,VEĆINA MOŽE SVE!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Beograd -Kaludjerica
  • Motocikl: H H-Crni

Danas sam video da farbaju pesacki kod FMP a i jedan od majstora baca nesto iz ruke,kao da ga soli....mozda rade nesto po tom pitanju....ima li neko sa vise iskustva da kaze sta je to sto baca iz ruke?

 

Krivo mi..hteo sam da stanem da ga pitam ali saobracaj bio gust i nije bilo moguce zaustaviti se...

 

To sto bacaju majstori iz ruke zove se "perla". ili slobodnim recnikom ,mleveno staklo, staklo u prahu,da bi pojacali reflektivnost ofarbane povrsine...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Crveni Krst

Tako je to vremenom kod nas u Srbiji postalo normalno da oni iz vlasti na tv-ju pompezno izjave da ce sutra biti ne znam sta, narod poveruje, a kad naravno od toga nista ne bude sve ok i taj izjavljuje i odvaljuje i dalje i biva vlas'.

Tako i to sto su konstatovali da motociklisti, stariji ljudi, deca, a zimi svi lome vratove na ovako klizavim pesackim prelazima nije nikakva obaveza, cak ni moralna, da po tom pitaju nesto urade.

Btw i moja komsinica, baka od sedamdeset i nesto godina, koja zimus na klizavom pesackom slomi nogu bi potpisala da se nesto po tom pitanju uradi ili barem da se neko ko za to prima debelu platu kazni jer prstom mrdnuo nije, znaci nisu samo motociklisti za ti da se nesto po pitanju bojenja klizavom farbom i u Srbiji uradi. Kad nam vec toliki novac za putarine uzimaju mogli bi nesto i za nas da urade.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 718 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: X8

На основу члана 132.став5,члана 153.став5,члана 154.став3,и члана 166.став8. Закона о безбедности саобраћаја на путевима(„Службени гласник РС”,

број41/9),

Министар за инфраструктуру доноси

ПРАВИЛНИК

о саобраћајној сигнализацији

 

Pravilnik o saobraćajnoj signalizaciji

Pravilnik je objavljen u "Službenom glasniku RS", broj 26/2010 od 23.04.2010. godine

 

Član 61.

Oznake na kolovozu obeležavaju se na saobraćajnicama sa savremenim kolovoznim zastorom.

Primena materijala za njihovo izvođenje, zavisno od ranga puta, utvrđeni su u tabeli u Prilogu 1, koji čini sastavni deo ovog pravilnika.

Oznake za obeležavanje mesta za parkiranje, kao i ostale oznake na parkiralištima i u garažama mogu da se obeležavaju materijalima koji nemaju retroreflektujuća svojstva.

 

Član 62.

Oznake na kolovozu ucrtavaju se odnosno ugrađuju ili utiskuju u kolovozni zastor na putevima sa savremenim kolovozom kao tankoslojni i debeloslojni materijali.

Oznake na kolovozu mogu da se izvode bojilima, toplom i hladnom plastikom, aplikativnim trakama, klinovima i markerima.

Oznake na kolovozu ne smeju povećavati klizavost kolovoza, a njihova visina ne sme biti iznad nivoa kolovoza više od 0,7 cm, a ako su kao oznake na kolovozu upotrebljene metalne glave, visina oznaka ne sme biti viša od 1,5 cm iznad nivoa kolovoza.

Izuzetno od stava 3. ovog člana mogu biti delineatori i markeri kojima se označava središna ili ivična linija na objektima i devijacijama koja može biti viša od 0,6 cm, ali ne sme biti viša od 2,9cm iznad površine kolovoza

 

U Beogradu, 15. aprila 2010. godine

Ministar,

Milutin Mrkonjić, s.r

 

 

Inace vec je u BG-u podnet takav zahtev u ime motociklista

post-3429-0-08548600-1397904811_thumb.jpg

 

Sekretarijat za inspekcijske poslove

27. marta 43-45, centrala: 3227-241

e-mail: inspekcija@beograd.gov.rs

Dežurna inspekcija: 3227-000, 3222-262

Mr Miodrag Stojanović, sekretar, 2753-459

Zagorka Panić, zamenik, 2753-459

 

II SEKTOR ZA SAOBRAĆAJNI INSPEKCIJSKI NADZOR

2. Odeljenje za ulice i puteve

- vrši inspekcijski nadzor nad održavanjem i zaštitom opštinskih i državnih puteva iz nadležnosti grada Beograda.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Ovde u Novom Sadu su još pre oko godinu dana ofarbali jedan pešački prelaz u Futoškoj ulici kod Elektrotehničke škole ( možda ima još negde u gradu, al ja znam samo za ovaj ) - il nekom specijalnom bojom il nekom tehnikom . Bilo kako bilo, kad god prođem motorom preko njega - osetim da je površina prelaza hrapava. Takođe je i boja dosta postojana ( traje već godinu dana otprilike ) , a i vidi se da je podloga drugačija. Evo, ja sam danas to malo slikao pa pogledajte :

 

 

img1249-600x800.jpg

 

img1250-800x600.jpg

 

img1251-800x600.jpg

 

img1252-800x600.jpg

 

img1253-800x600.jpg

 

img1254-800x600.jpg

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veloce come un proiettile , 728 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa Primavera 50

To je iz 2010 dopis i ako im je prva faza centar Beograda,onda je jos nisu ni poceli.

Fukcija gospodina koji je dao odgovor na ovaj dopis mi se posebno svidela...vrlo zastupljena kod nas u zemlji...

 

post-7666-0-77231400-1398758317_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600

Koliki je broj poginulih/povređenih gde je uzrok bio farba na putevima? Verovatno spada u statističku grešku. Slažem se da bi farba trebalo biti bolja ali postoji verovatno 100 prečih stvari od kojih ljudi stvarno ginu na putevima koje bi se morale rešavati a ne rešavaju se.

 

Veliki su problem bele linije. Kod nas i kada neko padne zbog proklizavanja na beloj liniji, statistika ga prikaze u neprilagodjenoj brzini. Dok sam vozio jaci motor, mislio sam jak motor i lose gume. Presao sam na skuter od 18 ks, opet je proklizavao i sa gasom i bez gasa. Stavio sam nove gume (city grip), cim malo nagnem preko ,relativno skoro ofarbane, razdelne linije, zabaci mi dupe. U gradu idem izmedju linija zebre, ali kada kocim na semaforu, moram da predjem preko strele koja obuhvati veliki deo trake i pri iole zustrijem kocenju, proklizava sve zivo. Po kisi da i ne pominjem.

 

Cinjenica je da ima i bitnijih faktora koje treba resiti, ali meni kao laiku se cini da se ovaj problem da mnogo lakse (jeftinije) resiti od ostalih.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Taj pešački u Futoškoj ovde u NS je odlican. Testirao sam ga par puta. Stvar je u tome što je to JEDAN od milion....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S

Krećem na more, pred samo svitanje, i stojim na semaforu (naravno nigde niko sa vozilom osim mene, nije mi jasno kad će da nameste da semafori prebace na noćni režim i rade treptuće...) i gledam "putare" kako farbaju pešački prelaz.

Nisam mogao da verujem svojim očima!!!

Sipaju iz kanti, ja sam ubeđen da je Yupol (ili tako nešto), i sa špahtlama razvlače po oivičenom prostoru (oivičeno drvenim letvama).

Vratio sam se sa mora za tačno 10 dana, verujte mi, bilo je toliko obrisano kao da nije farbano godinu dana.

 

U pitanju je raskrnica na Tošinom bunaru, gde se seče sa novim bulevarom koji ide sa mosta na Adi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja