Jump to content

Moto Zajednica

Pesacki prelazi i bojenje razdelnih traka

Recommended Posts

  • veloce come un proiettile , 728 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa Primavera 50

Drage kolege bajkeri,

pokrecem ovu temu da zamolim sve moto klubove i moto organizacije da pokrenu pitanje oko farbanja pesackih prokletih prelaza i svega sto se po ulici boji.

Treba napraviti protest,peticiju,apel.....ma sta god treba da gospoda koja odrzavaju puteve stave neke smeshe malo ili peska ili sta god vec u farbu,jer ovo je postalo bolesno klizavo.

U svetu se odavno koristi metoda hrapavljenja farbanih povrsina na kolovozu.

Juce sam imao situaciju gde,sva sreca kolima sam bio,nisam uspeo da kontrolisem auto uopste na sveze ofarbanom pesackom prelazu.

Nece da krene,nece da stane,na volan ne r e a g u j e.Kao led,identicno.

Ne daj boze motor da se posvadja sa zebrom....prosipanje u najavi.

Iste su i razdelne linije...prelazis motorom u drugu traku i zabaci ti dupe kad naidje na belu liniju.

Nasi putari kao da se trude da svake godine naprave sto klizaviju povrsinu.

Takodje,juce mi supruga dodje posle posla kuci i rece da je bupnula negde u centru tako sto se okliznula na pesackom prelazu i jedna noga joj pobegla te napravila shpagu i pala na kraju.

 

Posto smatram da ja ovo ne mogu sam da organizujem niti bilo sta promenim,molim jos jednom vece moto organizacije,ovaj forum,moto klubove,da se pozabave ovom temom jer je problem resiv ali mora da se dejstvuje na visem nivou.

Pominjano je i ranijih godina ali se nista nije promenilo...

  • Podržavam 17

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Honda ST 1300

Podrzavam akciju i peticiju al...

 

Ko sto rece NavlakAlvirovic - obzirom da znate da su zebre klizave obratite paznju na tim mestima kako se ponasate u saobracaju (uz obavezno klimanje ruku ala Miroslav Ilic) u svojoj video ediciji SAmo auTomobili.

 

Nazalost takvo je stanje svesti marketinga MUP-a a o ome.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Optimizam :lol: Super ideja ali od toga nema nista. Pa nisu u stanju rupe da zakrpe i pravilno obeleze ni 30% puteva. Mislim da je SF ocekivati da razmisljaju o tako jedno nebitnoj za njih stvari kao sto je to kako cemo mi da upravljamo nasim motorima :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veloce come un proiettile , 728 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa Primavera 50

Tako moze da kaze i za telefoniranje u kolima.

"Znate da policija ne kaznjava vozace sto koriste mobilni dok voze pa pazite na njih" :lud:

"Znate da putari hoce da vas roknu pa pazite na njihov ucinak na kolovozu" :gaa:

 

I naravno,ONI NISU ODGOVORNI.

 

Vise nije pitanje motora vec svih ostalih ucesnika u saobracaju.

Moj auto ima nove letnje gume Bridgestone i nece da zalepi i sastavi na belim farbanim povrsinama,ma nema sanse.Motaj levo,desno,jedva se izborih juce sa zebrom.

Putari direktno gradjane salju u problem bilo da si sa motorom-autom ili peske.

Gde je ta komisija za bezbednost saobracaja???

O kojoj bezbednosti oni vode racuna kad je ovo realno veliki problem za sve ucesnike u saobracaju a sa malo para resiv???

Da li gradu odgovaraju povrede,cukanja i losa desavanja na pesackim prelazima i farbanim povrsinama???

Da li i na ovaj nacin pune budzet???

 

Mislim da problemu treba prici OZBILJNO i sa visih instanci resiti ga u sto skorijem roku jer su putari na velika vrata poceli da "uredjuju i sredjuju"farbane povrsine opet tom istom bojom koja moze biti kobna za sve ucesnike u saobracaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

U Smederevu na nekoliko raskrsnica postoje obelezja sa hrapavom farbom :takoje:

 

Verujem da je ista skuplja od obicne ali radi se istom metodom i istim masinama te verujem ako ih dovoljno pritisnimo da bi moglo napraviti nekakav pomak.

 

Generalno, mislim i da bi za ostale stvari treba da se bunimo i pravimo problem. Cim se cuti znaci da smo zadovoljni sadasnjim stanjem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veloce come un proiettile , 728 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa Primavera 50

Mlatili praznu slamu na dnevnoj hronici i to je to.

 

Tri godine je proslo i dalje nista ne rade po tom pitanju a taj video je okacio Beograd put :rat3:

 

Ali zato ti isti putari dodju na Novi Beograd i od starih parkinga koji su se malo poremetili od korenja,uhvate i razvale ceo parking i pritom nas osakate za sirinu parking mesta kao i nekoliko mesta uopste.

Pet meseci smo isli kaljavi da bi gospoda maznula sto vise love.

Na kraju je iza njih ostao osakacen parking pun blata a zelene povrsine ostale raskopane i ne uredjene skoro goidnu dana.

Pritom,dizali su cak i neki asfalt na pesackom delu gde za tim uposte nije bilo potrebe uz objasnjenje besnim komsijama da je taj asfalt malo losiji od novog. :stabre:

Samo su napravili goru sitaciju od do tad postojece ali se bas pitam koliko je ko sebi od ovih kravatara na snimku sebi tutnuo u dzep.

 

I niko ih nista nije pitao niti potegao pricu o tome.

E tako,umesto da trose pare na bezbednost i uredjenje nasih voznih povrsina kao i bojenih povrsina,pare se trose uzaludno i bez ikakvog smisla a samo da bi tamo neki stavio proviziju u dzep.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova

Prijave, ništa drugo. Prijaviš jednom, drugi, stoti, hiljaditi put.

 

Inače u Parizu vulkanizuju gumu na asfalt. Svaki pješački prelaz je par mm izgignuta bjela guma uvulkanizovana u asfalt. Čak i natpisi plaćenog parkinga (payant) su izvulkanizovani i to tako da na početku stoji pozitiv a na kraju negativ natpis, tj od jedne štrafte gume imaju dva natpisa - odakle su sekli slova i sama slova...

 

AKo mi počnete pričati pa to je francuska imaju para, odmah da kažem da je DAAAAAAAAAALEEEEEKO jeftinije nego farbati i zaustavljati saobraćaj da se svake godine ili dva puta godišnje navuče farba ... Imaju para jer gledaju da uštede ne time što će proći jeftinije, nego kvalitetnije, sigurnije ...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 68 postova
  • Lokacija: bajmok/Wien
  • Motocikl: suzuki GSX 1100f

Da da i to kad je pesacki prelaz(zebra) ofarban u sred krivine i ne daj boze padnes slovo zakona kaze ,,NISI PRILAGODIO BRZINU USLOVIMA PUTA'' >:(:neznam:

Promenio član zlatko1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova

Prijava, prijava i nista drugo nego prijava!

 

Čisto da ne bude da samo *njam:

 

na dionici puta Kamenari - Verige (o. Herceg Novi) od zadnje krivine na Verigama pa naniže 2,3,4 i 5 su bile uslovno dozvoljeno preticanje naizmenično... Uhvatim negde uz put majstore koji su krečili i tražim po kom projektu su oni to farbali... Kao to je "juče i kolege su to radile, njima se obratite"

 

Čim sam došao kuči poslao sam email na uprava policije, opština, komunalna... Odmah potom je prekrečeno u punu a uslovno u duplu punu...

 

Znači bez da ih pritiskamo i da im duvamo za vrat, niko neće da radi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Dok neko od vidjenijih ne vidi neki fin "interes" $$$ da uveze smesu za hrapave oznake na putu, nema nista od toga.

Meni bi sasvim odgovaralo npr. resenje sa mosta na Adi.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: ktm duke 690

Koliki je broj poginulih/povređenih gde je uzrok bio farba na putevima? Verovatno spada u statističku grešku. Slažem se da bi farba trebalo biti bolja ali postoji verovatno 100 prečih stvari od kojih ljudi stvarno ginu na putevima koje bi se morale rešavati a ne rešavaju se.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Mozda je broj poginulih mali ali meni se regularno desava da tocak klizne (par puta jedva ostao na motoru) kad u krivini ne mogu da ne predjem preko pesackog, inace idem izmedju a juce sam se okliznuo i peske piruete radio da ne ljosnem na asfalt.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veloce come un proiettile , 728 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa Primavera 50

Treba neki Muftija Zukorlic da se oklizne i polomi pa ce resiti problem.

Tako je bilo sa semaforom kod Delta city-a.

Dok gore navedeni gdin nije umalo ubio zenu i dete i izvrnuo na stranu auta,na tom mestu 30 godina nije stajao semafor iako je za njim bilo potrebe.

Tek nakon udesa,tri dana kasnije semafor postavljen,sija sve u sesnaest...

 

ftj@

To sto statistika pokazuje da nije bilo potrebe da se farba na pravi nacin n e o p r a v d a v a tvoj nacin razmisljanja.

Jedna od bitnih stavki za menjanje je upravo ta.

Zamisli sad ovo....zakocis naglo a krenuo si u raskrsnicu.Tamo nekome je ispao mobilni ili mu je nesto preseklo put i zabo je kocnicu.Ti kocis ali onaj iza na pesackom sa ladom ili neki suntavim autom iza sa cjelenstonkama nema sanse da stane.

Isto je i sa pesacima.Koliko puta si naglo stao na pesackom jer se neko sa mobilnim i sluskama zaleteo da predje ulicu ne gledajuci ni levo ni desno?

 

Ja cu proci jer znam kakve su bele povrsine ali moja zena nije znala kad je pala preneki dan u ulozi pesaka.

Zamisli koliko ima pocetnika na motoru i ne bas iskusnih motociklista koje ova pojava moze samo tako da iznenadi ili ne daj boze upropasti.

 

 

Ja sam pre za onu:"Bolje spreciti nego leciti" ali nazalost,ovde prvo treba napuniti crnu hroniku pa uraditi nesto po tom pitanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uvek moze bolje., 614 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R

Mozda je broj poginulih mali ali meni se regularno desava da tocak klizne (par puta jedva ostao na motoru) kad u krivini ne mogu da ne predjem preko pesackog, inace idem izmedju a juce sam se okliznuo i peske piruete radio da ne ljosnem na asfalt.

 

Iskreno, koliko si fizicki aktivan ?

 

Znaci sta treniras, i da li treniras ?

 

Meni redovno bezi prednji zadnji tocak, ali to je deo voznje, pogotovo ako vozis krugove negde, mislim na Miseluk, mora da ti plese zadnji tocak non stop, ako ne plese, onda nesto pogresno radis.

 

Ne volim kada prednji pobegne, ali odkada sam u terningu, da ti iskreno kazem, iz nemogucih situacija sam ga vracao, i mnogo sam stabilniji priikom velike brzine kada naletim na rupu, korman fiksno ostaje pravo. Ranije mi je bilo dosta vise bezanja. Nemam 200 evra za stabilizator kormana, ali rado cu tih 200 evra spiciti na treninge 1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Mozda je broj poginulih mali ali meni se regularno desava da tocak klizne (par puta jedva ostao na motoru) kad u krivini ne mogu da ne predjem preko pesackog, inace idem izmedju a juce sam se okliznuo i peske piruete radio da ne ljosnem na asfalt.

 

Iskreno, koliko si fizicki aktivan ?

 

Znaci sta treniras, i da li treniras ?

 

Meni redovno bezi prednji zadnji tocak, ali to je deo voznje, pogotovo ako vozis krugove negde, mislim na Miseluk, mora da ti plese zadnji tocak non stop, ako ne plese, onda nesto pogresno radis.

 

Ne volim kada prednji pobegne, ali odkada sam u terningu, da ti iskreno kazem, iz nemogucih situacija sam ga vracao, i mnogo sam stabilniji priikom velike brzine kada naletim na rupu, korman fiksno ostaje pravo. Ranije mi je bilo dosta vise bezanja. Nemam 200 evra za stabilizator kormana, ali rado cu tih 200 evra spiciti na treninge 1moto3.gif

 

Fizicki sam aktivan samo kad bucam to mi dodje trening 2-3 puta nedeljno :) Pomazem kuci kevi kad odem za vikend spremim drva itd.

Treniram se na tastaturi svaki dan 8 sati pa navise. Takav mi pos'o (programer). Nisam debeo ali furam stotku kila i 196 cm. Ima me :)

 

Zadnji bezi ajde to jos i nekako ali prednji kad krene guram se nogom da ne ljosnem e to ne volim bas nikako. Mozda da sam vozio na stazi pa bih i navikao ovako u saobracaju ne bih da se pruzim ponovo. Jednom pa dosta (doduse nisam pao nego sam oboren od strane dede u kolima).

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uvek moze bolje., 614 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R

Mozda je broj poginulih mali ali meni se regularno desava da tocak klizne (par puta jedva ostao na motoru) kad u krivini ne mogu da ne predjem preko pesackog, inace idem izmedju a juce sam se okliznuo i peske piruete radio da ne ljosnem na asfalt.

 

Iskreno, koliko si fizicki aktivan ?

 

Znaci sta treniras, i da li treniras ?

 

Meni redovno bezi prednji zadnji tocak, ali to je deo voznje, pogotovo ako vozis krugove negde, mislim na Miseluk, mora da ti plese zadnji tocak non stop, ako ne plese, onda nesto pogresno radis.

 

Ne volim kada prednji pobegne, ali odkada sam u terningu, da ti iskreno kazem, iz nemogucih situacija sam ga vracao, i mnogo sam stabilniji priikom velike brzine kada naletim na rupu, korman fiksno ostaje pravo. Ranije mi je bilo dosta vise bezanja. Nemam 200 evra za stabilizator kormana, ali rado cu tih 200 evra spiciti na treninge 1moto3.gif

 

Fizicki sam aktivan samo kad bucam to mi dodje trening 2-3 puta nedeljno :) Pomazem kuci kevi kad odem za vikend spremim drva itd.

Treniram se na tastaturi svaki dan 8 sati pa navise. Takav mi pos'o (programer). Nisam debeo ali furam stotku kila i 196 cm. Ima me :)

 

Zadnji bezi ajde to jos i nekako ali prednji kad krene guram se nogom da ne ljosnem e to ne volim bas nikako. Mozda da sam vozio na stazi pa bih i navikao ovako u saobracaju ne bih da se pruzim ponovo. Jednom pa dosta (doduse nisam pao nego sam oboren od strane dede u kolima).

 

 

 

Ja sam ovo moje napiso cisto, da se zna da oni nista nece raditi :P, pa bolje onda sami na sebi da radimo, makar cemo uvek izvuci bolji kraj, ako ulazemo u sebe ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Sad me seti necega sto je jos davno (klinac sam bio) rekao suprug moje tetke. Vozi covek BMW, rodjeni nemac, ceo zivot zivi u nemackoj, bavi se unutrasnjom stolarijom, stvarno dobar covek, skroz realan i prizeman. I dolaze oni povremeno u Srbiju da tetka obidje rodbinu i kaze on nama kod vas covek treba trece oko da ima kad vozi. Jedno gleda napred, jedno u retrovizor a jedno dole da se zaobidju rupe. U ovom slucaju i zebre :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica, Lacarak
  • Motocikl: Honda Rebel CA125, u potrazi za VF750C Magna :)

A da se mi skupimo i kupimo par litara super lepka i prospemo po pesackim prelazima :D1lol.gif

 

Salim se naravno, ali neka akcija bi stvarno dobro dosla....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Ne znam zasto ne dodaju neki pesak ili gumu u prahu ili nesto slicno sto bi se zalepilo za asfalt zajedno sa farbom i stvorilo trenje. Svakako farbaju svake godine pa taman kad otpadne ofarbace ponovo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 718 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: X8

Ok, evo ja sam sad u nekom klubu ili organizaciji. Kome se obratiti za ovaj problem?

Koliko ima motociklista u BG i udruzenja?

Mozda je potreban samo jedan covek?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 68 postova
  • Lokacija: bajmok/Wien
  • Motocikl: suzuki GSX 1100f

Koliki je broj poginulih/povređenih gde je uzrok bio farba na putevima? Verovatno spada u statističku grešku. Slažem se da bi farba trebalo biti bolja ali postoji verovatno 100 prečih stvari od kojih ljudi stvarno ginu na putevima koje bi se morale rešavati a ne rešavaju se.

A kazi ti nama dali bi to kod nas od nadlezni neko priznao da je vozac poljubio zbog toga asfalt il nedaj boze poginuo,vec bi to odmah islo u drugu kategoriju,,divljo motorom``pa se spuco, sam pao sam je i kriv.Toliko o toj statistici

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veloce come un proiettile , 728 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa Primavera 50

Ja,licno ja,ne mogu nista.

Ali ako se udruzi par klubova,pa jos imate advokata ili nekog pravnika,mnogo moze da se resi dopisima,protestima, i sl.

Ili,dva tri kluba u Beogradsku hroniku kod one drdrdrdr sto ne zatvara usta,i to bi mnogo znacilo.

Ili da svaki clan ovog foruma zove jednom dnevno Beograd put i ukaze im na problem.

Ili ce promeniti brojeve telefona ili srediti farbane povrsine.Svaki dan dok se ne vidi rezultat.

Poenta je da odzvoni medijski,da to u medijima traje dva tri dana pa bi onda sigurno resili.

Obratiti se kome god treba pa i prjeshedniku ako treba.

Na zalost,ovde se stvari resavaju tek kad nastane problem.

E zato,ako nece lepim i diplomatskim putem da rese problem i izadju u susret svim gradjanima,onda se prelazi na radikalnije mere tipa peticija,javni skup povodom pesackih prelaza i drugih farbanih povrsina i td.

 

Kod nas kad prelazis ulicu,dete ucis da gleda levo,desno,dole gore jbt.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja