Jump to content

Moto Zajednica

Stitnici za rucice i ruke

Recommended Posts

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Hand guard, Bush protektor...dva naziva za istu stvar. Osnovna namena zastita ruku na enduro motorima od udaraca granja. Takodje je i odlicna zastita od vetra  i kise. Poslednje, ali ne najmanje vazno, izaziva zavist po hladnom vremenu kod onoh koji to nemaju. :)  Za pocetak evo kako je sstruja sakrio svoje rukice  iza fabrickih stitnika na Africi.

 

jiZTC_picture074800x600xn7.jpg

 

Levi stitnik na mom motoru je ostecen, kao takvog sam ga dobio na motoru kad sam ga kupio. To me jako cvelja, zbog toga gubim dusevni mir i miran san. Zato sam resio da motor i sebe castim novim aftermarker zastitnicima. Zasto aftermarket? Zato sto mi se pre izvesnog vremena motor prevrnuo na levu stranu i ostao sam bez rucice kvacila. Aftermarket stitnici sem osnovne zastite ruku, stite i poluge kvacila i kocnice od ostecenja. Hm...Treba li dati 50-80e za zastitu necega sto kosta samo 6e? A zasto da ne?

 

Kao i uvek, potraga krece od www.louis.de. Jedini izbor je Acerbis. U Louisovoj ponudi postoje dva modela.

 

Najjevtiniji model kosta samo 9.95e narucuje se kao 10019601.  Nemam info kako se namesta na korman.

 

rs2Ee_10019601850neure248b00dbu0.jpg

 

Prvi ozbilniji model je naravno, Acerbis. Onaj osnovni. Kodna oznaka za Sekulu je 10019692 po ceni 31.95e.

 

9ljDB_10019692850fr072232d93dk3.jpgVOswI_10019692850fr06230fdc5we1.jpg

 

Ovakav kakav je, sto se vozaca tice, vrsi samo osnovnu zastitu od granja. I naravno stiti rucicu kvacila prilom pada. Ako vam je bitna zastita od vetra, moracete da zavucete ruku u dzep i iz njega izvadite jos 14.95e za kodnu oznaku 10019645.

 

MvZbS_10019645850fr0722376e1lh1.jpgBsJmj_10019690850fr0423b77f5tm9.jpg

 

Stvar se montira na osnovni Acerbisov zastitnik i vazdusna strujanja tokom voznje baca preko ruku koje ostaju u (koliko-toliko) toploj zavetrini.  Troskovima tu nije kraj jer da bi ovo namontirali potreban vam je jos set za montazu 10019698 po ceni 14.95e za celicne kormane ili 10019697 po ceni 16.95e za aluminijumske. (slika gore)

 

Za malo zahtevnije vozace, tu je sledeci model ACERBIS RALLY PRO II. Kodni broj za ovo je 10019695 za plavu ili 10019693 za crnu boju.Plavi kosta 44.95e a crni je trenutno na snizenju i kosta "samo" 34.95e.

 

404.jpg404.jpg

 

Oblik ovog modela je takav da mu dodatni spojler ne treba, ali kao i za jevtinije, potreban je set za ugradnju 10019689 kojeg dobijate za sicu od 39.95e.

 

bcVKM_10019689890fr0623bc8d4vs9.jpg

 

Svoju odluku od modelu koji cu kupiti sam doneo, ali ne znam samo jedno: moze li se ovo namestiti na Afriku? Cini mi se da sam negde video fotografije ovih protektora namontiranih na nju, ali nisam bas siguran. Ima li neko informaciju o tome?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 296 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Y-A-M-A-H-A TDM 850 4tx Fazer fz6s

Brate mili ja sam siguran da mozes da montiras i na africu a ako nije fabricki postoji prvi majstor u okolini koji moze da ti nareze novi navoj i da ti zavrne stitnike na rucicama ...ali da li uz stitnike idu i oni njegovi nosaci koji se stave i rucice da bi virio navoj spolja za sraf ili i to ide plus u cenu.....???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Auckland, New Zealand
  • Motocikl: nema

Lalajko, a sto lepo ne odes kod nekoga sto vari aluminijum, poneses dve sipke aluminijuma kvadraticnog profila, i das mu da ti savije (grejuci, to moze lepo da se uradi ako majstor zna sta radi) kao na ovim slikama, probusis i montiras lepo...sto se tice kacenja, mozes da stavis obicne tegice iz louis-a da ti drze to, ne moras da pravis...i onda lepo uzmes te najjeftinije plastike od 10e, velike, da te stite od zime...a od padova ce rucicu najbolje da stiti ta alu sipka...i uvrnes sa strane jos malo parcence pvc-a, za ne daj boze neki slajd...

Samo sam ove slike nasao, ali ako ti se bakce oko toga, mogu da iskopam jos neku sliku sa svim ti uradjenim...ali cenim da ce to da te izadje manje od kupovine stitnika/adaptera za montazu, plus Afrika kad padne, nikakav plasticni stitnik ne pomaze :D...

 

Evo slika:

 

post-1015-12878993307061_thumb.jpg

post-1015-12878993307654_thumb.jpg

post-1015-12878993308493_thumb.jpg

post-1015-12878993309055_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

pa iskreno,par puta sam narucivao kod saleta u trsteniku,i uvek sam dobijao stitnike za ruke sa sve nosacima,tako da je moje bilo samo da ih usrafim,naravno uzimao sam razne modele pa cak i Acerbis.tako da mi nije jasno ovde u luisu da posebno kupujes drzace,,,a montira se prosto

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

10019647

 

Trenutno nema belih, a i kad ima jeftiniji su. U pitanju je KOMPLET sa nosacima.....

Licno ne volim varijante sa ALU..... Plastika odradi, kad je udarac jaci i treba da pukne....

Inace plati volan, iskrivi se....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Vancouver
  • Motocikl: CB125 K3

Lalajko, primetio sam po sajtovima, koji se bave XRV tematikom, da ljudi cesto zamene originalne hand-guards, sa standardnim BMW GS1150 stitnicima. Mozda da pokusas sa njima posto, koliko sam razumeo, medju "Afrikancima", ta modifikacija je dosta cenjena. Verujem da imaju dobar razlog za davanje tolikih para.

Pozdav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir

Ja imam RALLY PRO handguards.

Platio sam ih 70 eura u Italiji.

 

Za Afriku ima neki poseban adapter da se dokupi zamontiranje, ali sam ih ja u nedostatku vremena, montiro bez toga, znaci samo sa onim sto je stiglo sa njima.

Vrhunska je stvar, nama je puno znacila, i isplatila se visestruko.

Ovo sto Rboban kaze za plasticne, ima smisla, nisam razmisljao o tome.

Mada, kada se zaputis negde daleko, bolje kriv volan, nego slomeljena rucica i stitnik...

 

post-110-12878993311161_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 554 postova
  • Lokacija: Banatsko Novo Selo

 

    Ja sam za varijantu sa cvrstim stitnikom!

      Covek je zakacio pesaka (koji je izleteo na put) desnom stranom, od udarca je kocnica vozacu  polomila kosti sake, zakocila prednji tocak i on je pao.

      Bilans:

      Pesak bio bez vazduha par minuta, dao izjavu i otisao kuci.

      Vozac:

      Slomljene neke zajebane kosti desne sake, malo ugruvan od pada.

      Motor:

      Izgreban.

      Mislim da bi sve sasvim drugacije izgledalo da je imao te opasne stitnike!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir

Pa ovaj Acerbis je jako cvrst, koliko ja znam, bar od pesaka si bezbedan. :)

 

Ja nameravam da uzmem ovaj Danetov model :)

 

Smajser sa njima lomi stakla na automobilima ;D

Jos spojlere negde da nadje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Ja imam ove... Što se tiče vetra, ZABORAVI!. Isto je i bez njih! A za drugo, ne znam, za sada (pu, pu, pu) nije trebalo ;D

 

Acerbis2800x600.jpg

 

Acerbis800x600.jpg

 

Jednostavno se montira i sve dobiješ u kompletu. Ja sam za 50€ dobio štitnike i majstora da ugradi ;D

Jer mene to tako mrzi da radim... U stvari nervira me kad mi zafali nešto od alata ili ako nešto ne paše - a to mi se redovno dešava. Pa da bih bio pitom a ne besan na sve... platim pa zajebavam sa strane ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: H2R

Што је ова тема замрла. Јел могуће да нема ништа ново да се каже од 4 фебруара 2008 год.?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3075 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA
Pre 16 sati, Gija je napisao:

Што је ова тема замрла. Јел могуће да нема ништа ново да се каже од 4 фебруара 2008 год.?!

Evo na Banditu 1250,ja na sve moje motore stavljam štitnike, naravno na one kojima liče na nešto, ne da im nakaradan izgled daju. 

opFV92M.jpg

 

Od kako me davno udarila pčela u desnu šaku, pa bocnula(alergičan na pčele, na ose ne), od tad stavljam... Ne dajem veće pare na njih već sa Alije naručujem i uvek sam bio zadovoljan kvalitetom plastike, nisu tanke i sl.. Naravno pre kupovine gledam recenzije... Eto... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!
On 2/4/2008 at 5:15 PM, markone said:

Ja imam ove... Što se tiče vetra, ZABORAVI!. Isto je i bez njih! A za drugo, ne znam, za sada (pu, pu, pu) nije trebalo ;D

 

Acerbis2800x600.jpg

 

Acerbis800x600.jpg

 

Jednostavno se montira i sve dobiješ u kompletu. Ja sam za 50€ dobio štitnike i majstora da ugradi ;D

Jer mene to tako mrzi da radim... U stvari nervira me kad mi zafali nešto od alata ili ako nešto ne paše - a to mi se redovno dešava. Pa da bih bio pitom a ne besan na sve... platim pa zajebavam sa strane ;)

16 godina prošlo... ?! :zbunjen:

 

U međuvremenu sam promenio dva motora i ovaj sadašnji vozim 12 godina. Bili su fabrički plastični štitnici šaka, a sada su već par godina SW-Motech (BarkBuster) BBSTORM štitnici sa metalnim ojačanjem... Od vetra štite, od granja i slično isto. Od pada, nadam se da neću testirati. Ako bude moralo, trebalo bi da bude bolje od originalnih. Koštaju mnogo više nego oni sa Alija, ali oko takvih stvari po meni ne treba štedeti.

 

HPR.00.220.10600/B
BBSTORM handguard kit
BMW R 1150 GS (98-04), R21
As a pair. Two-point mounting. Black. Includes handlebar end weights. Exclusively with original handlebars.

 

SW-MOTECH.COM

BBSTORM - In the official online shop of SW-MOTECH you can purchase high-quality motorcycle accessories in the areas of luggage, navigation, ergonomics, safety and protection.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nemanja Stojanović, 995 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X RH09

Ja sam stavio acerbis dual road (kad kažem ja - mislim @RankoBg87 je stavio dok sam ja držao lampu).

 

Od vetra štite tu i tamo, samo prste.

Ali prvenstveno treba od insekata/prljavštine/grana.

 

zituZnY.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: H2R

А овај acrebis, јел то као најјача марка ( уједно и најскупља)

Јер има шта за мале паре а да знате да штити од ветра, мени само за то и треба 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja