Jump to content

Moto Zajednica

Magnum 357

Recommended Posts

  • Drug član, 1142 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: BMW K1200 RS ;YAMAHA Nouvo

P.S. Ne želim da baksuziram, ali za slučaj da u dogledno vreme ne nađeš kupca, a porez ti se nagomila, postoji varijanta da u policijskoj stanici gde živiš daš izjavu da ga ustupaš MUP-u, a za uzvrat oni ti skinu neplaćeni porez. Raspitaj se.

 

U policiji možeš da predaš pištolj i dobiješ potvrdu, ali sa njima ne možeš da se nagodiš za porez. Poreza te oslobađa organ koji donosi rešenje, a to je uprava prihoda, i samo oni-uz potvrdu iz PS da više nisi u posedu oružja mogu doneti novo rešenje. Inače, porez se utvrđuje svake godine uz obavezno pribavljanje podataka iz PS, ali kod nas ni to ne ide kako treba pa moraš sam da dokazuješ nešto što po službenoj dužnosti moraju sami.

(Lično iskustvo,i sudio sam se zbog toga iako sam dostavio dokumenta)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pana, 418 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha XV535

Imaš opciju da ga odneseš nekom ovlaštenom oružaru da ti ga on pretvori u ''trofejno oružje'' i za to ti da odgovarajuću potvrdu. Ta potvrda se odnese u policiju i oni te razduže odnosno izbrišu iz kartoteke vlasnika oružja, uz izmirenje poreza do datuma odjeve. Pištolj, kao trofej, zadržiš i nema više plaćanja poreza.

 

Mislim da ovde ova opcija ne važi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go BIG or Go home, 413 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: honda CB 1000 - Big One

Ne znam kako je sad, al pre nekih 20ak godina nisi mogao da dobiješ dozvolu za revolver. Zato što čaure ostaju kod onog koji je pucao i što je metak uvek u cevi. Ne znam kako si ti uspeo da ga dobiješ 1neznam.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Druže, da si u Sloveniji odmah bi se dogovorili.....kod nas nema nikakvih poreza na te stvari.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

Druže, da si u Sloveniji odmah bi se dogovorili.....kod nas nema nikakvih poreza na te stvari.....

a kakvi su zakoni o posedovanju,nosenju,upotrebi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1435 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Evo, ja sam rad da kupim ovu igrackicu po ceni koju prodavac odredi, i da ubuduce placam iznos poreza koliko god da vlasniku stigne, samo me za dozvolu ne pitajte. Znam da deluje malkice "mutno", ali su mi namere bas-bas casne. CASNA REC!!! :aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drrmrr, 751 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: projekat rinfuz ;)

Posten covek... :care:

Svaka cast, iskreno!

Samo sto kod nas najb i sa dozvolom i bez... tako da pistolj bez 00 da upotrebish zaboravi..

Neko drugi bi vec to prebrusio, prodao i prijavio kradju uz polupan leptir od auta...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Druže, da si u Sloveniji odmah bi se dogovorili.....kod nas nema nikakvih poreza na te stvari.....

a kakvi su zakoni o posedovanju,nosenju,upotrebi?

 

Pa jednostavno....prvo se upišeš u neki klub, završiš kurs iz rukovanja oružjem i propisa o oružju ( tu je dosta zajebano, jer moraš poznavati ne samo oružje, več i zakon o oružju i prvu pomoč), na ispitu imaš i teoretski i praktični deo, onda predaš molbu u opštinu za dozvolu za nabavku oružja. Posle približno 3 nedelje do 1,5 meseca dobijaš dozvolu za nabavku oružja (naravno za svo to vreme te proveravaju preko policije,itd....nije isključen ni razgovor na policijskoj stanici,itd...). Sa tom dozvolom ideš kod prodavaoca oružja, odabereš oružje, platiš , trgovac ti zadržava dozvolu za nabavku i izdaje ti privremenu dozvolu za prenos oružja do opštine, gde ti to oružje pregledaju, upišu tebe i oružje u registar i dobiješ trajnu dozvolu. Onda predaš zahtev za dozvolu za nabavku municije (ovo ti odmah odobravaju), gde samo upišeš količinu i kalibar municije, platiš dozvolu za nabavku i pravo kod trgovca po municiju. Trgovac ti u tu istu dozvolu upiše koliko komada i koje municije si uzeo (recimo ja sam zatražio dozvolu za nabavku za 5000 komada, kupio sam 2000 komada, znači mogu još da kupim 3000 komada, a onda opet zahtev za dozvolu za nabavku municije). I to je to. To je dozvola za posedovanje vatrenog oružja , ne za nošenje.....tu je mnogo teže dobiti dozvolu, jer moraš ti da dokazuješ da ti je život ugrožen i da si uradio sve za svoju sigurnost. Tek onda ti izdaju dozvolu i za nošenje oružja.....

Inače sa dozvolom za posedovanje oružja možeš slobodno uzeti oružje i municiju te iči na strelište vežbati. Naravno, oružje mora biti prazno i fizički odvojeno od municije. Ako te zaustavi policajac, samo mu pokažeš dozvolu, pokažeš da to imaš odvojeno (recimo u ruksaku, gde u ruksaku imaš oružj, a u prednjem đepu municiju....nikako ne sme biti municija u saržeru, jer se to smatra da je oružje "vruče" i u takvim slučajevima policajac ti na licu mesta oduzima oružje)

Inače kod nas su stvari malo drugačije...naime možeš upotrebiti vatreno oružje (bez obzira ako te neko napadne palicom) ali samo u slučaju da ti je život ugrožen,da je nekome drugom život ugrožen i da nisi imao gde da se skloniš ili pobegneš. U tom slučaju je to samoodbrana.

Primera radi, ako me neko stisne u sobi u čošak, gde ne mogu da pobegnem niti se drugačije odbranim, a čovek mi jasno preti po život i preteče nasrtava na mene, mogu hladno da upotrebim oružje . Isto važi i ako recimo to isto radi mojoj ženski, a nema mogučnosti da pobegne , a ugrožen joj je život....

 

Inače su kazne kod nas za zajebanciju sa oružjem drakonske.....

primera radi, ako ti uzmem 20 evra i ti to prijaviš policiji, to je manji prekršaj i obično ide neka novčana kazna...ako ti isto tako uzmem 20 evra, a za pojasom mi je pištolj i ti si ga video(nebitno da li je pun ili prazan), to se smatra kaznenim delom i kazna ide i novčana i zatvor do 2 godine....a ko to isto uradim i još ti pretim po život, tu zaglavljuješ u ćorku do 5 godina i debela novčana kazna....pa ti sad budi šerif ako imaš muda....

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Којекуде, 484 postova
  • Lokacija: Borča-Bgd
Posten covek... :care:

Neko drugi bi vec to prebrusio, prodao i prijavio kradju uz polupan leptir od auta...

Za taj navodno polupani leptir od auta i ukraden pistolj bi zaradio krivicnu prijavu za nesavesno drzanje oruzja, em sto nema dozvolu za nosenje em i da je ima ne sme da ga ostavlja neobezbedjenog u vozilu..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1435 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
Posten covek... :care:

Neko drugi bi vec to prebrusio, prodao i prijavio kradju uz polupan leptir od auta...

Za taj navodno polupani leptir od auta i ukraden pistolj bi zaradio krivicnu prijavu za nesavesno drzanje oruzja, em sto nema dozvolu za nosenje em i da je ima ne sme da ga ostavlja neobezbedjenog u vozilu..

Mislim da gresis. Kada vec kolega pokusava da proda pucu licima sa dozvolom, za pretpostaviti je da i on poseduje takvu dozvolu, i da je oruzje legalno. U protivnom bih ja vec posedovao novu igracku... :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Još u prvom postu je kolega napisao da nije pucao iz tog revolvera već 18 godina i da ga je žena sakrila od kad su dobili decu, pa je lako pretpostaviti da ima dozvolu samo za posedovanje a ne i za nošenje .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Којекуде, 484 postova
  • Lokacija: Borča-Bgd

Da, dozvola za nosenje i dozvola za posedovanje oruzja su nesto sasvim razlicito. Sasvim sam siguran da ima samo dozvolu za posedovanje. :-) Moj post se odnosi iskljucivo na onu ideju o ukradenom iz vozila.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1435 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Da, dozvola za nosenje i dozvola za posedovanje oruzja su nesto sasvim razlicito. Sasvim sam siguran da ima samo dozvolu za posedovanje. :-) Moj post se odnosi iskljucivo na onu ideju o ukradenom iz vozila.

 

A ukoliko je "posao u streljanu"??? :D Tada bi pokrice imao i u dozvoli za posedovanje... Cisto teoretski, a i da obnovimo oglas... :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

Da,nazalost,mada uskoro dolazi i kod nas zakon kao sto je i u Italiji koji ukljucuje odbranu svim sredstvima svog poseda kao i automobila.

Stim da ukoliko uhvatis doticnog da ti krade ili pljacka automobil imas prava da ga svim silama zadrzis do dolaska policije. Nakon ovog zakonga 99% je smanjena stopa kriminala kradja u Italiji i vecina ljudi koja se bavila time je presla u Spaniju. Bas se pitam zasto ;)

ako se uvede to kod nas, HIJAAAAAAAAAOOOOOOOO :lol:

bar sa kradjama vishe neche biti problema :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Mislim da 50 evra, kosta obuka za odredjenu, pojedinacnu vrstu naoruzanja....pistolj, lovacka puska, karabin....

 

@ frf ...ako se dogovorimo i ako ti platim revolver , da li bi me sacekao da izvadim dozvolu...... pazi , ne bih placao obuku i pravio te troskove, ako ti ne odgovara ili ako imas bolju varijantu?

 

Ja vec imam dozvolu ali nije za taj tip oruzja ... :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1039 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

50e obuka, + 4500 zahtev za nabavku oružja + 4500 vadjenje oružnog lista, bio i ja zainteresovan za pištolj, a već imam duge cevi, ali cena troškova papirologije je preterana :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1435 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

A da ja platim pucu u kesu, koliko je ceni prodavac, i sve dazbine koje mu trazi drzava, pa da mi ga da na cuvanje...? :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1787 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Da,nazalost,mada uskoro dolazi i kod nas zakon kao sto je i u Italiji koji ukljucuje odbranu svim sredstvima svog poseda kao i automobila.

Stim da ukoliko uhvatis doticnog da ti krade ili pljacka automobil imas prava da ga svim silama zadrzis do dolaska policije. Nakon ovog zakonga 99% je smanjena stopa kriminala kradja u Italiji i vecina ljudi koja se bavila time je presla u Spaniju. Bas se pitam zasto ;)

ako se uvede to kod nas, HIJAAAAAAAAAOOOOOOOO :lol:

bar sa kradjama vishe neche biti problema :lol:

 

Bas kao sto ni u Americi nema kradja i obijanja... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: bez

Mislim da 50 evra, kosta obuka za odredjenu, pojedinacnu vrstu naoruzanja....pistolj, lovacka puska, karabin....

 

@ frf ...ako se dogovorimo i ako ti platim revolver , da li bi me sacekao da izvadim dozvolu...... pazi , ne bih placao obuku i pravio te troskove, ako ti ne odgovara ili ako imas bolju varijantu?

 

Ja vec imam dozvolu ali nije za taj tip oruzja ... :neznam:

Izvinjavam se što ne odgovarah na postove,nisam bio pri računaru.Oružje je rezervisano.Ako slučajno nešto pođe po zlu,biće ponovo aktuelno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1435 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Mislim da 50 evra, kosta obuka za odredjenu, pojedinacnu vrstu naoruzanja....pistolj, lovacka puska, karabin....

 

@ frf ...ako se dogovorimo i ako ti platim revolver , da li bi me sacekao da izvadim dozvolu...... pazi , ne bih placao obuku i pravio te troskove, ako ti ne odgovara ili ako imas bolju varijantu?

 

Ja vec imam dozvolu ali nije za taj tip oruzja ... :neznam:

Izvinjavam se što ne odgovarah na postove,nisam bio pri računaru.Oružje je rezervisano.Ako slučajno nešto pođe po zlu,biće ponovo aktuelno.

Aktualizuj ti to, dok ne podje po zlu. Da ne bude kasno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • mk SPID, 71 postova
  • Lokacija: BEOGRAD
  • Motocikl: HARLEY DAVIDSON NIGHTSTER

Ne znam kako je sad, al pre nekih 20ak godina nisi mogao da dobiješ dozvolu za revolver. Zato što čaure ostaju kod onog koji je pucao i što je metak uvek u cevi. Ne znam kako si ti uspeo da ga dobiješ 1neznam.gif

Ja sam opušteno dobio dozvolu '92. i nosio i magnum i dugu 9-ku,bez da sam imao neku vezu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: bez

Opet aktuelan revolver.Kolega koji je hteo da ga kupi,otišao je u SUP da se raspita šta je potrebno i rekli mu da pored nekih taksi ili nečega u kešu(čini mi se oko 10000)mora da ide na obuku za rukovanje oružjem,iako on već ima dozvolu.Tako da ako neko planira da ga kupi,nek se prvo preračuna. >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 786 postova
  • Lokacija: Kovin

Ранијих година није било потребно уверење о "положеном руковању" одређеном врстом оружја при набавци истог. Због тога му је то тражено сада!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja