Jump to content

Moto Zajednica

Honda XR600R

Recommended Posts

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Ma kada kocim xrom uvijek spustim noge i kocim i nogama :zdravo:

 

Ti bar mozes da dohvatis zemlju....sta ja da radim, a jos 120kg ....otvorim padobran 1lol.gif1lol.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

... ne sedam na XR-a dok ne zamenim filter za vazduh, cistim i nauljenim....1neznam.gif

 

nemoj mnogo da ga nauljiš, samo malo, gusto je i lepljivo :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

... ne sedam na XR-a dok ne zamenim filter za vazduh, cistim i nauljenim....1neznam.gif

 

nemoj mnogo da ga nauljiš, samo malo, gusto je i lepljivo :takoje:

 

Spoljnu stranu , malo nakapam...pa razmazem po celoj povrsini...mislim da ne preterujem.

 

A perem sa eko klinerom i vodom....i zaista menjam posle svakog offroada.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

... ne sedam na XR-a dok ne zamenim filter za vazduh, cistim i nauljenim....1neznam.gif

 

nemoj mnogo da ga nauljiš, samo malo, gusto je i lepljivo :takoje:

 

Spoljnu stranu , malo nakapam...pa razmazem po celoj povrsini...mislim da ne preterujem.

 

A perem sa eko klinerom i vodom....i zaista menjam posle svakog offroada.

 

:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Zamerke... pa ovako, zalio sam se na ogibljenje, malo mi mekano...

Dok nije PATAK uzeo jednom na ATV GRAVEL

stazi da je proba i i odmah poceo da preskace sve skokove kao da je cross motor... ;)

posle se nisam zalio, i poslusao ga:

TERAJ TO I NE PAMETUJ, MOZE TO VISE NEGO STO MISLIS A I MOZES!!!!

Prednja i zadnja kocnica su iste maltene, za sumu je ok to 2x240mm, ali na asfaltu fali prednje, a jednom sam i u off-u

u deliblatskoj pescari uspeo da pregrejem prednju tako da propadne rucka do kraja..... LOS OSECAJ!!!!

 

Nisi ti pregrejao kočnice, vec ti je ulje jako staro ili ti je usla voda u kočioni sistem.

Prilikom kočenja voda ključa i stvara džepove pare i otud propadanje.

 

Kad pregreješ kočnicu to se manifestuje na sledeći način.

Stiskaš ko govedo a on ide ko skela na dunavu, e tad si pregrejao kočnice.

 

Pregrejao sam kocnicu, sa novim kvalitetnim odgovarajucim uljem i plocicama...

Propala... Cim se ohladila, posle normalno, znam tacno kako izgleda taj osecaj...

Stiskas svom snagom, a on ide, kocis i ocima nizbrdo ....

Uspeo samo jednom u delblitaskoj pescari uzastopnim spustanjem po onom grebencu ili kako se vec zove,

I

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Sabac

nikada za sest godina nisam uspeo na ttu da pregrejem kocnice a njako sam ga na sve moguce nacine samo su plocice stavljane orginal brembo nije mi jasno sta vi to radite sa kocnicama

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Pa kombinacija kocnica sa CR 250 na motoru koji je dosta tezi, brza voznja i posle toga spust od 70 metara velikog nagiba na prednjem... i eto!!!

Znaci klasicno pregrejavanje, nije u pitanju vazduh, ili losa kociona tecnost...

Svaka pregreje u jednom trenutku.... ako uspes da ga dovedes do tog limita,

a na XR650R se dovede relativno lako, po mom iskustvu....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

... brza voznja i posle toga spust od 70 metara velikog nagiba na prednjem... i eto!!!

 

 

Niz Zagajačka brda na prednjem :care: , svak čast :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Zamenjeno ulje 1,75 lt sa filterom Motul 5100 + lezajevi prednjeg tocka "6003" sa silikonskom membranom.

 

Mozda ga uskoro i operem :hej: ....

 

...ah da zamenjena i zadnja unutrasnja....porucio jos jedan komplet unutrasnjih od Baneta 21/18...... da vidimo ko je sretni dobitnik ove prednje :lol:

(poslednja dva seta "nepovratno pozjmljujem" unutrasnje gume, drugarima u nevolji   :jok:   :lol:.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Bmw f800 Gs

hahah ma to se ne računa, pošto se proizvode isti vec 20 godina i R i L verzija  :takoje:  volio bi probati R, joj 20 konja više,mmmm :D

 

 L je super motor, ja sam prešao sa KLE-a na XR i to je nebo i zemlja u poređenju.

 

Snaga, upravljivost, prenos i ogibljenje...

 

Redovna provjera nivoa ulja i samo gas.

 

 i najbolje od svega je odličan rada u niskim obrtajima i nema uspona koji ne može da savlada i naravno kada svima ključa voda u brdu meni je temperatura na 90 stepeni :D   :care:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Razumem te u potpunosti...... meni se isto desilo kad sam umesto sa Super Tenere usao sa XR u offroad..... he, he... dupe i oko  :staa2: ,

shvatio sam da i za nas sa malim znanjem i osrednjim iskustvom u offu, ima sanse  :jee1:  ;)  :lol: .

 

Plus je, sto je ovog matorca bivsi vlasnik, moj bata Kvarisa namunjio sa nekim dodacim tipa Mikuni karb i mali hladnjak za ulje.... tako da cenim da je jos bolji deda od ostalih matoraca.... ostaje mi samo jos da sebi uslisim zelju i provozm ga na SM tockovima...... to bi bio vrh.  :hej:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Bmw f800 Gs

Razumem te u potpunosti...... meni se isto desilo kad sam umesto sa Super Tenere usao sa XR u offroad..... he, he... dupe i oko  :staa2: ,

shvatio sam da i za nas sa malim znanjem i osrednjim iskustvom u offu, ima sanse  :jee1:  ;)  :lol: .

 

Plus je, sto je ovog matorca bivsi vlasnik, moj bata Kvarisa namunjio sa nekim dodacim tipa Mikuni karb i mali hladnjak za ulje.... tako da cenim da je jos bolji deda od ostalih matoraca.... ostaje mi samo jos da sebi uslisim zelju i provozm ga na SM tockovima...... to bi bio vrh.  :hej:

 

O da pratio sam taj bild na fb, fino je to Kvariša sredio nema šta, samo mi nije jasno što ga je prodao  :jee:

 

Ja bi volio da nabavim negdje hladnjak za ulje, ali puno su para pa mi nešto računajući da ću možda još dve godine voziti i prodavati ga ne isplati se.

 

I na kraju SM točkovi, razmišljao sam o njima ali ipak sam odustao od te opcije prvenstveno zbog toga što znam da bi izgubio glavu u gradu, jer XR na SM točkovima može samo da letiii  :jee1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Ja ih imam sa sve diskom i zupcanikom...al evo druga godina kako se ne usudjujem da montiram SM točkove..... moraću Kvarnog da pozovem na rakiju i montažu

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Bmw f800 Gs

 

Evo jedna slika Hondice u prirodnom okruženju  :jee1:

 

Naaajs :takoje:

Jel se jako grije na takvom turpijanju?

 

 

Na ovakvom terenu se ne grije i po najgorem blatu i čudu ništa, bukvalno u brdu kad drugima kuva voda hondica radi kao sat.

 

Baš na staroj planini smo imali jedno takvo brdo i gurao sam ga pola sata uz strmo brdo i nije presao 90 stepeni ni u jednom trenutku, a najmanje 5 motora je prokuvalo.

 

Grije se tek na autoputu kad idem preko 100 km/h, tada digne temperaturu poprilično, al naravno samo ljeti kada je napolju više od 30 stepeni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

Da li još neko na forumu poseduje XR600R?

Da li je neko ugrađivao nogostupe za suvozača? Svestan sam da nije motor za dvoje ali za do pijace može da posluži :)

 

Pošto je moja XR jedina koju sam video uživo a guglajući po netu samo mogu dodatno da se zbunim, kako izgledaju fabrički prekidači na kormanu?

 

Moja je registrovana ali ako mene pitate, uopšte nije road legal, nemam migavce, retrovizore, sirenu, imam fenjer napred i to je to, voleo bih malo da je prilagodim vožnji u saobraćaju, tipa bolji far (LED?), migavci itd... Znam da fabrički nema većinu tih stvari, samo je pitanje kolika je zajebancija ugraditi pojedine komponente.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Bmw f800 Gs

Da li još neko na forumu poseduje XR600R?

 

Da li je neko ugrađivao nogostupe za suvozača? Svestan sam da nije motor za dvoje ali za do pijace može da posluži :)

 

Pošto je moja XR jedina koju sam video uživo a guglajući po netu samo mogu dodatno da se zbunim, kako izgledaju fabrički prekidači na kormanu?

 

Moja je registrovana ali ako mene pitate, uopšte nije road legal, nemam migavce, retrovizore, sirenu, imam fenjer napred i to je to, voleo bih malo da je prilagodim vožnji u saobraćaju, tipa bolji far (LED?), migavci itd... Znam da fabrički nema većinu tih stvari, samo je pitanje kolika je zajebancija ugraditi pojedine komponente.

 

Evo slika moga kormana ako ti šta može pomoći, moja je Xr 650 L.

post-33530-0-99586100-1486458571.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja