Jump to content

Moto Zajednica

Izletači, preletači

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: opste teme
  • Motocikl: sve o nozevima

Danas je bas cudan dan. Krenem autom iz Rume za Indjiju, sa obilaznog puta NS=SA ceka kamion ( sleper) ukljucenje prema Indjiji, na pedesetak metara lik ladno izlece pred mene, stanem na metar od njega ,on naravno nastavlja kretanje, ja ga obilazim a on glavom izvini1neznam.gif ja ga iskuliram i odem. Vratim se iz Indj. i sednem na motor , posle par raskrsnica ispred mene na par metara beli golf (kec) prelece na stop. Ja za njim bas da vidim tu bezbriznu facu, 0zbunjen.gif kad ono cikica sve sa cackalicom u ustima. Sta da mu kazem? on u svom svetu maste. Iskuliram i njega i mislim ovi bas pojacali mikrotalasnu, vijuge danas usporeno 0stabre.gif rade kad ono s moje leve strane sa parkinga izlece sivi kalos koga izbegnem, a isti pocne manevar okretanja na drugu stranu. Izvadim tel. pridjem i zamolim gospodju za jedan trenutak 1moto3.gif Nekako zblanuto me pogleda i ode. Pa da podelim trenutak sa vama. Cuvajte se 1zdravo.gif

post-13892-0-98424500-1396907579_thumb.jpg

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Obicno kad te tako krene parkiras motor i krenes peske dok te nesto nije pokupilo ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6803 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Nema nista od vaspitavanja i edukacije. Kakvo se rodilo takvo ce i da umre.

 

Jedan sam od retkih ako ne i jedini u Smederevu koji vozi motor i tokom zime. Iz nekog razloga, imao sam jako malo neprijatnih situacija. Sa pocetkom lepog vremena pocinju i takve situacije koje se tebi desavaju.

 

Jednom prilikom sam usao u raspravu covekom koji mi je uskratio prvenstvo prolaza. Kucnem mu na prozor, "covek" spusta i kaze: "Sta je bilo, sta 'oces"?. Rekoh, znas li uopste sta radis, nisi stao pred znak stop, svestno si mi oduzeo prednost, imas li uopste trunke odgovornosti prema sebi i drugima? Kaze: "Boli me k@## za druge ja imam svoje probleme". Svestno ugrozava tudju bezbednost i da se desi verovatno guzicom ne bi mrdnuo da pomogne i sl.

 

Desava se i da izlete, apsolutno bez percepcije da je tu negde bio motocikl i sta se desava oko njih. Pesaci su posebna prica, ne gledaju ni levo desno. Ja u zivotu nisam presao ulicu a da 4 puta glavu ne okrenem. Vidim ga, prelazi van pesackog, namerno dam gas da ga uplasim a on nista, gleda u asfalt i prelazi. Tu i tamo neko podigne pogled i spusti. Ko da jedva cekaju da ih nesto pocisti i skrati im muke.

 

Ima tu bahatosti, glupih i ogranicenih ljudi, mnogo ima apaticnih... Sto vise kilometara godinama prelazim sve manje obracam paznju. Adaptirao sam svoju voznju da mogu uvek da ukocim u mestu i da eskiviram. Sta da radim drugo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Kruševac/Beograd
  • Motocikl: Honda Silver Wing 600

Lepo ja kazem sirena od voza1lol.gif

Pa kad zalegnes na sirenu, nece znati sta ih je snaslo, posle ce da gledaju levo desno da li mozda stvarno ide voz 3stabre2.gif

1zvizduk.gif

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5753 postova

@Alekre,

 

vidis o takvim moronima poput tog cice sam pisao u jednoj drugoj temi i pola foruma "ne razume" a meni se cini da ne razume jer je decko vozio R6. Necu da otvaram opet polemiku oko vozaca R-ova i drugih ali veruj mi da si pu pu pu daleko bilo imao kontakt sa tim idiotom (koji naravno tada ne bi rekao boli me k..c imam svojih problema nego bi bilo nisam ga video stvorio se niotkuda velikom brzinom) tebe zbog motora koji vozis bi podrzali i mi sa R-ovima i oni sa Afrikama i Tenerama a da si na R1 (najomrazeniji motor u Srbiji :P) vise od 80% ljudi ovde bi reklo ko ga j kada je odvrnuo gas.

 

 

Izvini molim te sto sam ti se direktno obratio i ubacio te u ovaj kontekst ali tvoje iskustvo sa stokom me je ponelo u tom pravcu. Imao sam slicno iskustvo isto mator covek 70+ je sacekao na sporednom putu da mu pridjem na 20-tak metara i ispred mene skrenuo preko moje trake. Jbg imam dovoljno godina pa sam ja kada sam video metuzalema vec usporio na 40-50 km/h tako da nije bilo frke. Okrenem motor i za njim i "parkiram" ga sa strane on ne sme ni da me gleda. Pitam coveka zasto si to uradio kaze nisam te video. Gledali smo se oci u oci bar 5-10 sec i kazem mu deda mene si mogao na groblje da posaljes i ja ne bih ni znao sta se desilo a ti bi umro u zatvoru jel ti taj k..c treba malo mu nogom "popravim" vrata (da ima uspomenu na svoju glupost) i odem. O takvim debilima sam i pisao u drugoj temi a ima ih sve vise i vise...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • chef, 1843 postova
  • Lokacija: na proplanku

"Vozim ti se ja kući pre neki dan, prolazim semafor pored ideje i idem pravo ka bloku, prestrojavam ti se iz desne trake u srednju dok prilazim našem semaforu, odradim lepo pregled retrovizora i preko ramena, da se jel prestrojim školski. I samo zato što mi je bio otvoren prozor, ČUJEM motor i pre nego što sam ga video, kako proleće sa moje leve strane i sreća te sam imao prostora da se cimnem nazad ka desnoj traci, da se ne bi zabio u mene. Tako da svašta ima da vidiš i osetiš u tom saobraćaju....."

 

moj brat, rođeni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5753 postova

Ma naravno da ni mi nismo bezgresni i da cesto pravimo gluposti. U sustini mi prvenstveno ugrozavamo sebe (izuzimajuci psihicke tramue koje ostaju vozacu automobila nakon udesa) ali iako ce vecina reci da sam ostrascen zaista imam utisak da sve vise ljudi iz mrznje i pakosti nas dovodi u nezgodne situacije.

 

Neko od kolega je skoro otvorio temu u kojoj je on bio vozac automobila i ako se ne varam zamalo da prilikom izlaska sa parkinga isece divljaka koji je proleteo. Ali taj nas kolega )ako se dobro secam) je i pored osude ovog na motoru osetio poprilicnu odgovornost dok ovi magarci o kojima sam pisao ne osecaju nikakvu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ., 437 postova

"Vozim ti se ja kući pre neki dan, prolazim semafor pored ideje i idem pravo ka bloku, prestrojavam ti se iz desne trake u srednju dok prilazim našem semaforu, odradim lepo pregled retrovizora i preko ramena, da se jel prestrojim školski. I samo zato što mi je bio otvoren prozor, ČUJEM motor i pre nego što sam ga video, kako proleće sa moje leve strane i sreća te sam imao prostora da se cimnem nazad ka desnoj traci, da se ne bi zabio u mene. Tako da svašta ima da vidiš i osetiš u tom saobraćaju....."

 

moj brat, rođeni.

Jel dao brat migavac? Vidim da to nije pomenuo.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • chef, 1843 postova
  • Lokacija: na proplanku

 

Jel dao brat migavac? Vidim da to nije pomenuo.

 

 

 

 

bez greške da jeste. on je dodatno motivisan da uoči motor i motorciklistu. nije pomenuo jer se podrazumeva. sumnjam da je motorciklista video išta osim svoje idealne putanje ka cilju da se stigne zeleno i u jurija gagarina nakon ideje. uzoniraš se, čuješ samo brujanje svoje mašine još ako pustiš muzikicu pa počneš da ga slalomiš između automobila i dobro ide pa ne znaš ni dal ideš 100 ili 160 ... milinica jedna.

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Nema nista od vaspitavanja i edukacije. Kakvo se rodilo takvo ce i da umre.

 

Jedan sam od retkih ako ne i jedini u Smederevu koji vozi motor i tokom zime. Iz nekog razloga, imao sam jako malo neprijatnih situacija. Sa pocetkom lepog vremena pocinju i takve situacije koje se tebi desavaju.

 

Jednom prilikom sam usao u raspravu covekom koji mi je uskratio prvenstvo prolaza. Kucnem mu na prozor, "covek" spusta i kaze: "Sta je bilo, sta 'oces"?. Rekoh, znas li uopste sta radis, nisi stao pred znak stop, svestno si mi oduzeo prednost, imas li uopste trunke odgovornosti prema sebi i drugima? Kaze: "Boli me k@## za druge ja imam svoje probleme". Svestno ugrozava tudju bezbednost i da se desi verovatno guzicom ne bi mrdnuo da pomogne i sl.

 

Desava se i da izlete, apsolutno bez percepcije da je tu negde bio motocikl i sta se desava oko njih. Pesaci su posebna prica, ne gledaju ni levo desno. Ja u zivotu nisam presao ulicu a da 4 puta glavu ne okrenem. Vidim ga, prelazi van pesackog, namerno dam gas da ga uplasim a on nista, gleda u asfalt i prelazi. Tu i tamo neko podigne pogled i spusti. Ko da jedva cekaju da ih nesto pocisti i skrati im muke.

 

Ima tu bahatosti, glupih i ogranicenih ljudi, mnogo ima apaticnih... Sto vise kilometara godinama prelazim sve manje obracam paznju. Adaptirao sam svoju voznju da mogu uvek da ukocim u mestu i da eskiviram. Sta da radim drugo?

 

Da mi je tako odgovorio,jedini problem bi bio da nadje vezu na ortopediji...1hmm.gif

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Z900 2020

Nema nista od vaspitavanja i edukacije. Kakvo se rodilo takvo ce i da umre.

 

Jedan sam od retkih ako ne i jedini u Smederevu koji vozi motor i tokom zime. Iz nekog razloga, imao sam jako malo neprijatnih situacija. Sa pocetkom lepog vremena pocinju i takve situacije koje se tebi desavaju.

 

Jednom prilikom sam usao u raspravu covekom koji mi je uskratio prvenstvo prolaza. Kucnem mu na prozor, "covek" spusta i kaze: "Sta je bilo, sta 'oces"?. Rekoh, znas li uopste sta radis, nisi stao pred znak stop, svestno si mi oduzeo prednost, imas li uopste trunke odgovornosti prema sebi i drugima? Kaze: "Boli me k@## za druge ja imam svoje probleme". Svestno ugrozava tudju bezbednost i da se desi verovatno guzicom ne bi mrdnuo da pomogne i sl.

 

Desava se i da izlete, apsolutno bez percepcije da je tu negde bio motocikl i sta se desava oko njih. Pesaci su posebna prica, ne gledaju ni levo desno. Ja u zivotu nisam presao ulicu a da 4 puta glavu ne okrenem. Vidim ga, prelazi van pesackog, namerno dam gas da ga uplasim a on nista, gleda u asfalt i prelazi. Tu i tamo neko podigne pogled i spusti. Ko da jedva cekaju da ih nesto pocisti i skrati im muke.

 

Ima tu bahatosti, glupih i ogranicenih ljudi, mnogo ima apaticnih... Sto vise kilometara godinama prelazim sve manje obracam paznju. Adaptirao sam svoju voznju da mogu uvek da ukocim u mestu i da eskiviram. Sta da radim drugo?

 

Da mi je tako odgovorio,jedini problem bi bio da nadje vezu na ortopediji...1hmm.gif

 

 

 

+1

Upravo tako, imao bi jos jedan problem ali zdravstveni 3tuca.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ○○○○○○○○○○, 213 postova
  • Motocikl: Honda CBR 600 Ф

Zapamti takvih bahatih i budala je previse u saobracaju, a dok ih ti sve iskolujes prodje zivot!!

Pre nekog vremena vozeci malo brze jer je put bio prav i potpuno prazan, od Zrenjanina za NS, i jos puno izdaleka vidim na sporednom poljskom putu auto sa kamp prikolicom stoji a kada sam prisao raskrsnici isti krene da prelazi glavni put... izbegoh ga za milimetar. Trebalo mi minut dva da odstojim na raskrsnici i dodjem sebi od blizine smrti ili traumatologije.Zatim strah zameni bes pa stignem auto u Zablju, kad ono deda i baba, turisti, stranci Nemci, zalutali, nisu videli... Toliko je bila beskorisno glupa situacija da ucis Nemca pamti da u buducnosti budes spreman i svestan cinjenice da u saobracaju takvi postoje i zivot ce ti duze trajati, u svakom pogledu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • chef, 1843 postova
  • Lokacija: na proplanku

kucanje porukica u toku vožnje

 

 

btw, gledam jednom klinca na skuteru kako kuca poruku i vozi... u onoj ulici nizbrdo od crkve svetog marka ka skc-u.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 388 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Yamaha XT 660 R

Na motoru sam većinu godine (sem kad je snijeg i težak minus) i nažalost sam svjedok sličnih situacija svakodnevno. Poražavajuća je situacija da većina vozača automobila slabo ili nikako ne koristi žmigavce . Čini mi se da sam vremenom razvio telepatske sposobnosti pa predvidjam kuda će "pacijent" skrenuti i da li će mi presjeći put. Mislim da je jedini "lijek" za ovakve i slične situacije uvodjenje kamera za žmigavce koje već postoje u Švajcarskoj.

Do tada molim Boga da mi jednom ne "pukne film" i da tog nekog (ili taj mene) ne pošaljem par dana na bolovanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5753 postova

Upravo tako cim vidim ispred sebe da se neko krece sumnjivo sporo ocekujem ne da ce da skrene nego da ce da pocne piruete po putu da pravi pa odmah usporavam. Jedino sto ne mozes da predvidis uvek je izletanje sa parkinga i tome slicne stvari ali zato izbegavam da vozim desnom trakom. Nepisano pravilo je da ce svaki traktor, kamion ili automobil skrenuti levo bas kada krenes da ga obilazis sa leve strane ukoliko se pojavi makar i stazica sa leve strane itd.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Beograd - ČAČAČA
  • Motocikl: Honda CB650R

Ja pre neki dan na panchevcu smer ka panchevu. Lik se sa motorom iskljucuje iz leve trake za panchevo skroz desno, ispred slepera koji ide pravo desnom trakom za PA. Znachi ceche sleper, stajem pored njega kollima, gledam ne verujem. U fazonu, brate ti si trebo sad da budeš na groblju da je taj sa šleperom prešao preko tebe. Toliko ne poznavanje kretanja po trakama. Leve pravo, desna pravo i desno a da ne pominje spic gde su se mnogi ukucali. Tako, ima nas svakakvih. Kao što je neko rekao, neki su postali bahati, traže štanglu po šoferki, neki su izgubljeni jer žive u teškom vremenu. Pre neki dan, izlazim na semaforu iz poprećne ulice i krećem desno. Lik ide sa lado preko duple pune u suprotnom smeru (moja leva traka) i žuri da skrene levo kako ne bi čekao semafor. Ja stanem pored njega, u fayonu da li se ti drogiraš, on meni "Imaš neki problem". Napravio bih mu pampas sa kolima samo da nisam skontao da ima dete u stolici na zadnjem sedištu. Olupam ti i auto i tebe do 15k dinara, pa se ti češi posle. Oš da me ubiješ svojom bahatošću, nema frke, ti si završio karijeru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3125 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Juče mog komšiju sa sve klincem u autu udario kamion, prešao preko njega. Tošin bunar, vozi audija lagano, 5 popodne, kamion prelazi tri trake da bi ušao na parking IMT-a i prelazi preko skoro celog auta. Klinac od 7 godina sedeo iza suvozačevog sedišta, samo taj deo je ostao čitav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja