Jump to content

Moto Zajednica

Savet za kupovinu Suzuki TS 125

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Svedska
  • Motocikl: Silver wing 400, Suzuki AN 650 Executive, Suzuki GSX 1100 R, Suzuki DR 350 SE, Kawasaki KLX 300 R, Yamaha Majesty 250 DX, Yamaha TT-R 250, Puch Korado 50

4t ispod 300ccm se ne kupuje ili bolje receno dosta je kvarljiviji(ne govorim o novoj generaciji agregata),ako hoces da udjes u svet off road-a kao sto sam ti gore naveo,ako je neko iso po celoj srbiji i trazio 2t enduro spravu onda sam to ja,znaci pocev od ts-a preko dt-a,kmx-a,crm-a,mtx-a,pa do kdx-a i tu je bio moj konacni kraj trazenja i probanja onoga sto mi treba a to je izdrzljiva masina koja moze da posluzi za dosta veliko opterecenje i da se ne kvari a pritom da odrzavanje bude minimalno,i da kod ovih motor a je jako bitan karburator znaci ako ti ne preliva i ne curi ima da se vozis za smesne pare...pusti price da 4t stosi 4litre na 100km i tako dalje...ja sam imao klx300 2001god a ortak je vozio dr350 znaci ispod 6-7litri po terenu nismo bili ni ja ni on.a moj kdx125 je u avgustu u jednom danu preso po staroj planini 140km sa jednim rezervarom od 9litri i nisam okrenuo na rezervu ostala je sigurno litar ili nesto vise goriva...

Ali ja mozda nisam merodavan jer mi imamo dosta zaglavljivanja,padaova,podosta stenj i kamna i sl...tako za neki laksi off road potrosnja bi bila znatno manja...narocito ako ne koristis kros gume vec one enduro poluglatke mada sa njim ne znam sta bi van asvalta...

 

Kad si se vec izrekao da si imao KLX 300 daj napisi koji red o tom magarencetu. Ja ga kupih a nemam pojma kakav je, mada su moje ambicije u vezi off-a prilicno skromne, lagani i srednje teski tereni.Cisto rekreativna vikend voznja po prirodi. Izvinjavam se postavljacu teme za off. Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

ma kupi sta ti naleti u solidnom stanju za male pare. Drugar nas je kidao u sumi godinama sa DT 125 i to neka stara sklopocija sa dobosem pozadi. Frankestajn od motora ali je decko imao vestinu i nesto u gacama. Realno svi ti kmx,kdx,ts,dt,crm....sve su to motori sa kojim se pocinje neka enduro prica. Ni jedan od tih motora nije u savrsenom stanju jer su ih ako ne voznja onda ubile godine. Ali verovatno mozes naleteti na neki primerak sa kojim ces se sezonu ili dve vozati uz minimalna ulaganja i za to vreme shvatiti jel to za tebe ili ne. I posle toga kupiti nesto mladje i ozbiljnije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Lokacija: Pancevo, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200GS 2010

TS 125 je odlican motor. Drugar ga poseduje tako da sam imao prilike da ga provozam par puta. Ide kao nevreme, sa lakocom se vozi, voli krivine i obaranja, a po meni uopste nije tezak. :)

 

Druze ako ts nije tezak onda neznam koji je tezak.

Ne znam sta si probao od klase o kojoj pricamo ali ja sam recimo sve vozio te iz tog razloga iznosim svoje misljenje.

 

Inace kdx125sr nije hard enduro.jer motor koji ima limeni rezervoar,kompletnu instrument tablu, svu mogucu svetlosnu signalizaciju I sirenu sa jos mnogo toga sto potvrdjuje da je u pitanju samo enduro motor koji moze da se upotrebi I za malo zahtevnije stvari odnosno upravo one stvari za koje sam ga ja koristio.

Inace ako pricamo o hard enduro onda mogu da kazem da kdx250R je ozbiljna hard enduro sprava sa 107kg, plasticnim rezervarom, bez ikakve svetlosne signalizacije osim pozicionog svetla, plasticnim rezervarom obrtnim momentom od preko 4kN, bez sirene migavaca I ostalog sto poseduje Sr verzija jeste pravi hard enduro...

 

Zato sam i rekao "po meni". :) Tezi jeste od KMXa, pretpostavljam i od KDXa, ali meni mnogo bolje lezi nego gorepomenuti KMX. Valjda zato sto sam i ja sa svojih metar devedeset i 90 kila "veci" :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova
  • Lokacija: Zemun-Beograd
  • Motocikl: Honda nc750,Xevo 400

kmx je oslabljena ili ti jeftinija vise namenjena za asvalt i pomalo za neuredjene puteve i nista vise od toga varijanta,a kdx125sr je malo ojacanija varijanta istog i to je to.

 

klx300,povozno motorce ko voli 4t,malo nizi za moj ukus,ako je u pitanju varijanta sa cajgerima,migavcima,metalnim rezervarom onda je u pitanju nesto tezi klx300 vise namenjen za enduro nego hard enduro,hard enduro je klx300R on je nesto laksi,cini mi se visi,sa plasticnim rezervarom...ja nisam imao R varijantu i to mi je zao,kazu da je drasticno snazniji sa vecim obrtnim momentom...potrosnja po porilicno zajebanom terenu je bila jedan rezervoar na 100tinak km odnosno oko 7litri,ali to je i potoci i bacanja-padovi i zaglavljivanja itd...

jedina zamerka je kad se na nekom zajebanom terenu ugasi e onda mi je dolazilo da placem jer je tesko,jako tesko palio...nisam ga dugo imao , sa njim sam ozbiljnije pao sjebao koleno i duzi period proveo u longetu ,te sam ga prodao da ne stoji u garazi a ja ga ne mogu voziti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova

Drugari tek sada posle vase diskusije sam totalno u nedoumici.Svestan sam da kao pocetnik moram poceti od necega i verovatno vrlo brzo cu traziti nesto bolje tj. jace povozitije i kako to vec ide.

Posto planiram da vozim iskljcivo off-road a to podrazumevam stvarno ozbiljniji off-road mozda da bih sve te faze preskocio i uzmem neki pun Cross motor ne jaci od 125cc.

To je sada neko moje razmisljanje,a da li sam u pravu ili gresim sada iskreno ne znam ni ja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Svedska
  • Motocikl: Silver wing 400, Suzuki AN 650 Executive, Suzuki GSX 1100 R, Suzuki DR 350 SE, Kawasaki KLX 300 R, Yamaha Majesty 250 DX, Yamaha TT-R 250, Puch Korado 50

kmx je oslabljena ili ti jeftinija vise namenjena za asvalt i pomalo za neuredjene puteve i nista vise od toga varijanta,a kdx125sr je malo ojacanija varijanta istog i to je to.

 

klx300,povozno motorce ko voli 4t,malo nizi za moj ukus,ako je u pitanju varijanta sa cajgerima,migavcima,metalnim rezervarom onda je u pitanju nesto tezi klx300 vise namenjen za enduro nego hard enduro,hard enduro je klx300R on je nesto laksi,cini mi se visi,sa plasticnim rezervarom...ja nisam imao R varijantu i to mi je zao,kazu da je drasticno snazniji sa vecim obrtnim momentom...potrosnja po porilicno zajebanom terenu je bila jedan rezervoar na 100tinak km odnosno oko 7litri,ali to je i potoci i bacanja-padovi i zaglavljivanja itd...

jedina zamerka je kad se na nekom zajebanom terenu ugasi e onda mi je dolazilo da placem jer je tesko,jako tesko palio...nisam ga dugo imao , sa njim sam ozbiljnije pao sjebao koleno i duzi period proveo u longetu ,te sam ga prodao da ne stoji u garazi a ja ga ne mogu voziti.

 

Moj je R- varijanta : plasticni rezervoar, nema cajgere i instalaciju, osim fara i pozicije, 106 kg. Imam ga skoro godinu a jos ga nisam vozio. Hvala na odgovoru i pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova
  • Lokacija: Zemun-Beograd
  • Motocikl: Honda nc750,Xevo 400

Drugari tek sada posle vase diskusije sam totalno u nedoumici.Svestan sam da kao pocetnik moram poceti od necega i verovatno vrlo brzo cu traziti nesto bolje tj. jace povozitije i kako to vec ide.

Posto planiram da vozim iskljcivo off-road a to podrazumevam stvarno ozbiljniji off-road mozda da bih sve te faze preskocio i uzmem neki pun Cross motor ne jaci od 125cc.

To je sada neko moje razmisljanje,a da li sam u pravu ili gresim sada iskreno ne znam

 

Iskreno ti ne savetujem da razmislajs o punom cross-u,to je sprava za stazu a ne za planinu i terene,drugacije je vesanje,drugaciji je prenos,drugaciji je obrtni momenat kod njih u odnosu na enduro-hard enduro motore,osim sto izgledaju slicno nista drugo im nije isto.

Kdx125 deli isti ram sa kx125,i osim toga nista vise,sve je drugacije,napravljeno namenski za svrhu upotrebe...moj ti je predlog da probas ali ne po asvaltu ili ravnim sumskim putevima bilo koji motor o kome razmisljas, probas vise njih i onda vidis sta ti se najvise dopadne odnosno sta ti naj vise lezgne...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Drugari tek sada posle vase diskusije sam totalno u nedoumici.Svestan sam da kao pocetnik moram poceti od necega i verovatno vrlo brzo cu traziti nesto bolje tj. jace povozitije i kako to vec ide.

Posto planiram da vozim iskljcivo off-road a to podrazumevam stvarno ozbiljniji off-road mozda da bih sve te faze preskocio i uzmem neki pun Cross motor ne jaci od 125cc.

To je sada neko moje razmisljanje,a da li sam u pravu ili gresim sada iskreno ne znam ni ja...

Kros motor je za stazu, nije bas neko resenje za sumu. A i nije bas za neiskusne vozace, mogao bi da ti ogadi voznju i pre nego sto pocnes :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova
  • Lokacija: Zemun-Beograd
  • Motocikl: Honda nc750,Xevo 400

Drugari tek sada posle vase diskusije sam totalno u nedoumici.Svestan sam da kao pocetnik moram poceti od necega i verovatno vrlo brzo cu traziti nesto bolje tj. jace povozitije i kako to vec ide.

Posto planiram da vozim iskljcivo off-road a to podrazumevam stvarno ozbiljniji off-road mozda da bih sve te faze preskocio i uzmem neki pun Cross motor ne jaci od 125cc.

To je sada neko moje razmisljanje,a da li sam u pravu ili gresim sada iskreno ne znam ni ja...

Kros motor je za stazu, nije bas neko resenje za sumu. A i nije bas za neiskusne vozace, mogao bi da ti ogadi voznju i pre nego sto pocnes :)

 

 

SVE RECENO

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova

U pravu ste da nije za pocetnike a ja bas bez obzira na neko skromno iskustvo kazem da sam amater.Nego po prici nekih iole iskusnijih rekose uzeces Enduro motor i ubrzo ces ga prevazici i trazices Cross.Pa kazu on ti je laksi,povozitiji itd...

Zbog toga sam ja na kraju mislio da uzmem najvise 125cc i da ga sviknem negde gde nema opasnosti da se ucim na svojim greskama.A sa druge strane vidim da mi vi ipak savetujete Enduro.

I ja sav zahvalan na svakoj vasoj sugestiji...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova

Evo jednog linka pa me zanima po nekoj ovakvom terenu da li moze Enduro ili Cross motor.

Moja neka predstava da bih vozio nesto slicno ovome.Naravno ne odmah u pocetku da ne bih provodio vise vremena u bolnic nego na motoru 1lol.gif1lol.gif1lol.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Bas izlgeda zanimljivo i lagano iz fotelje, a ? :D Imas ti mnoooogo da vozis dok ne dodjes do nivoa da mozes da vozis takve terene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Yamaha 500XTZ Tenere (3AJ) - AGAIN :)

Koliko sam ja upoznat (a to je ipak samo teorijski), cross motori su pravljeni da imaju mnogo snage, da ta snaga dolazi u visim obrtajima i naglo. Na stazi se od starta zavrne gas i pusti na kraju. Sa druge strane, u hard enduro okruzenju ti mnogo vise treba precizno doziranje gasa (bez naglih provala snage) i snaga (odnosno obrtni moment) negde u nizim obrtajima. Verovatno je moguce voziti kros motor po sumama, ali moze i

pa nije bas najsrecnije resenje :D Neka me oni koji imaju iskustvo iz prve ruke isprave ako negde gresim....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova

Da to je tacno,toliko sam i ja uspeo da saznam.Definitvno da je pun Cross motor za vozace koji imaju dobro iskustvo.Ja sam i svestan toga da je najbolja varijanta ici postepeno stepenik po stepenik u ucenju.I iskreno vise volim da kazem da nesto ne znam nego da nesto pametujem kao da znam,pa da me to kasnije skupo kosta(Mislim na povrede).

U sve to ulazim sa dozom opreznosti jer imam dovoljno godina da sam prevazisao mladalacke hirove i izivljavanje.

U svemu tome smatram da ste vi u pravu i to ne sporim.Samo sam mislio da cu za neki izvestan period imati potrebe za Cross motorom i da je najbolje da idem od slabijih ka jacem.Ali opet sa druge strane smatrao sam da ako uzmem odmah Cross motor ne jaci od 125cc i polako i postepeno se obucavam na njemu.Znam da je to kao da date nekom ko je vozio Yuga da sedne u neki mnogo jaci auto,ali ko ima razuma i svestan je kakvih to posledica moze da ima vozice normalno.

Eto to je neko moje razmisljanje koje ne mora da znaci da je ispravno.U svakom slucaju svima hvala na savetima i opet kazem da ne zelim nikoga mnogo da davim...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Lokacija: Pancevo, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200GS 2010

Mislim da neces pogresiti sa enduro motorom od 125 ccm. Sa njime ces se slatko navozati, nauciti, a opet moze svasta da pruzi ako znas da vozis :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Imam utisak da mislis da je enduro od 125cc preslab za teren. Evo ti snimka da vidis ubrzanje yamahe dt 125, tu su negde i ostali 2t enduri od 125cc. Za teren (ne neki ekstreman) ima sasvim dovoljno snage i dostupna je u vecem rasponu obrtaja nego sto je kod kros motora. Da mene pitas, ja bi ti preporucio da uzmes Suzuki dr350 sa kurblom. Dovoljno je lak, dovoljno snage, malo trosi, jako pouzdan, odrzavanje prosto i jeftino.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova

Imam utisak da mislis da je enduro od 125cc preslab za teren. Evo ti snimka da vidis ubrzanje yamahe dt 125, tu su negde i ostali 2t enduri od 125cc. Za teren (ne neki ekstreman) ima sasvim dovoljno snage i dostupna je u vecem rasponu obrtaja nego sto je kod kros motora. Da mene pitas, ja bi ti preporucio da uzmes Suzuki dr350 sa kurblom. Dovoljno je lak, dovoljno snage, malo trosi, jako pouzdan, odrzavanje prosto i jeftino.

 

 

Da mozda je to jedan od razloga ali cini mi je jos da cu ti Cross motori nekako drugacijeg oblika...

Sama njihova geometrija,deluju vislji,jaci ni sam ne znam objasniti.

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja