Jump to content

Moto Zajednica

Savet za kupovinu Suzuki TS 125

Recommended Posts

  • U prolazu, 31 postova

http://www.polovniau...s_125r_trajreg/

Molio bih Vas da mi date neki savet u vezi ovog motora ili nekog slicnog koji bih mogao kupiti.

Da kazem da sam pocetnik u klasi 125cm i ne bih uzimao jaci motor ali mi treba iskljucivo za Off road.

Prednost ovoga motora makar meni je sto se vodi na 49cm zbog ne posedovanja A kategorije.

Najvise me interesuje kakvog su kvaliteta ovi motori i moze li da se koristi za off road.Mislio sam i kupiti pun cross ali kazu da su bas veliki potrosaci i da za njih treba imati iskustva.

Svaka pomoc bi mi znacila

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova

Ako si bas teski pocetnik uzmi ti lepo APN 4 ili 6 nebitno , posle njega ces svaki motor znati voziti 0takoje.gif

 

Ne nisam apsolutni pocetnik,vozio sam motore do 125cm tipa skuter i cetvorotakna masina.

Sada me zanima Enduro ili mozda i vise Cross varijanta a to je opet dosta jaca masina 1moto3.gif

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova
  • Lokacija: Zemun-Beograd
  • Motocikl: Honda nc750,Xevo 400

bilo sta u fazonu: dt125,mtx125,ts125...sve ce ti prijati,naravno tu je naj jaci kdx125 i po snazi masine i po ramu,a naj udobniji i povozniji od svih,a jos ima prelepi dizajn kao da je od svih iz klase mladji podosta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 475 postova
  • Lokacija: Temerin-Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750

naprimer Yamaha xt 125 je meni prelep motor 4t jako malo trosi jeftno odrzavanje itd... sve zavisi sa koliko love raspolazes 1zvizduk.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1435 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Pa ono sto je u nekom mom novcanom opsegu je oko 1000-1300 eur.Pa sada ne znam da li mogu nesto naci za te novce...

 

Mozes, bez pogovora. Pisem ti ovo, zato sto i ja "nisanim" istu klasu, pa vec neko vreme pratim sve moguce oglase. A, ukoliko si spreman da malo spustis estetske kriterijume (sobzirom da ce ti sluziti pretezno za offroad), mozes proci i osetno jeftinije. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova

Pa ono sto je u nekom mom novcanom opsegu je oko 1000-1300 eur.Pa sada ne znam da li mogu nesto naci za te novce...

 

Mozes, bez pogovora. Pisem ti ovo, zato sto i ja "nisanim" istu klasu, pa vec neko vreme pratim sve moguce oglase. A, ukoliko si spreman da malo spustis estetske kriterijume (sobzirom da ce ti sluziti pretezno za offroad), mozes proci i osetno jeftinije. :takoje:

Najveca mi je nedoumica oko izbora izmedju dvotaktnog i cetvorotaktnog.

Slusao sam savetete kako jedne tako i druge i sada tek ne znam sta da poslusam...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova
  • Lokacija: Zemun-Beograd
  • Motocikl: Honda nc750,Xevo 400

4t ispod 300ccm se ne kupuje ili bolje receno dosta je kvarljiviji(ne govorim o novoj generaciji agregata),ako hoces da udjes u svet off road-a kao sto sam ti gore naveo,ako je neko iso po celoj srbiji i trazio 2t enduro spravu onda sam to ja,znaci pocev od ts-a preko dt-a,kmx-a,crm-a,mtx-a,pa do kdx-a i tu je bio moj konacni kraj trazenja i probanja onoga sto mi treba a to je izdrzljiva masina koja moze da posluzi za dosta veliko opterecenje i da se ne kvari a pritom da odrzavanje bude minimalno,i da kod ovih motor a je jako bitan karburator znaci ako ti ne preliva i ne curi ima da se vozis za smesne pare...pusti price da 4t stosi 4litre na 100km i tako dalje...ja sam imao klx300 2001god a ortak je vozio dr350 znaci ispod 6-7litri po terenu nismo bili ni ja ni on.a moj kdx125 je u avgustu u jednom danu preso po staroj planini 140km sa jednim rezervarom od 9litri i nisam okrenuo na rezervu ostala je sigurno litar ili nesto vise goriva...

Ali ja mozda nisam merodavan jer mi imamo dosta zaglavljivanja,padaova,podosta stenj i kamna i sl...tako za neki laksi off road potrosnja bi bila znatno manja...narocito ako ne koristis kros gume vec one enduro poluglatke mada sa njim ne znam sta bi van asvalta...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova

4t ispod 300ccm se ne kupuje ili bolje receno dosta je kvarljiviji(ne govorim o novoj generaciji agregata),ako hoces da udjes u svet off road-a kao sto sam ti gore naveo,ako je neko iso po celoj srbiji i trazio 2t enduro spravu onda sam to ja,znaci pocev od ts-a preko dt-a,kmx-a,crm-a,mtx-a,pa do kdx-a i tu je bio moj konacni kraj trazenja i probanja onoga sto mi treba a to je izdrzljiva masina koja moze da posluzi za dosta veliko opterecenje i da se ne kvari a pritom da odrzavanje bude minimalno,i da kod ovih motor a je jako bitan karburator znaci ako ti ne preliva i ne curi ima da se vozis za smesne pare...pusti price da 4t stosi 4litre na 100km i tako dalje...ja sam imao klx300 2001god a ortak je vozio dr350 znaci ispod 6-7litri po terenu nismo bili ni ja ni on.a moj kdx125 je u avgustu u jednom danu preso po staroj planini 140km sa jednim rezervarom od 9litri i nisam okrenuo na rezervu ostala je sigurno litar ili nesto vise goriva...

Ali ja mozda nisam merodavan jer mi imamo dosta zaglavljivanja,padaova,podosta stenj i kamna i sl...tako za neki laksi off road potrosnja bi bila znatno manja...narocito ako ne koristis kros gume vec one enduro poluglatke mada sa njim ne znam sta bi van asvalta...

Danas sam trebao ici da pogledam taj Suzuki TS i juce slucajno sretnem jednog druga koji vozi motore i ja mu napomenuh sta planiram da gledam i on poce...

Te nikako dvotaktno to ce da trosi i trosi motor kratkog veka i samo uzmi cetvorotaktni...

I ja opet poceh razmisljati i odustah da se najavim prodavcu.

A opet po nekom mom razmisljanju jeste da je kod vecine nas jedan od bitnih stvari i potrosnja ali sta ce mi i motor koji ce da manje trosi a da se vuce po terenu.Meni iskljucivo treba motor koji cu voziti po terenu a vrlo verovatno po tezim uslovima...

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 243 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Yamaha YZ 250

Kad budes kupovao kamion ili auto za taxiranje, onda gledaj potrosnju. Na off road motoru je bolje pola sata dobre voznje nego sat, dva mrljavljenja i teglenja 4t motora ispod 350ccm ( starije generacije )

 

:moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 243 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Yamaha YZ 250

Bices zadovoljan ( ja bio zadovoljan TS-om tri, veoma ativne sezone )

Mada mislim da mozes naci i povoljniji ( godiste nije to sto pise na ogl, a i ta trajna reg. mi se bas nesvidja )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova

Bices zadovoljan ( ja bio zadovoljan TS-om tri, veoma ativne sezone )

Mada mislim da mozes naci i povoljniji ( godiste nije to sto pise na ogl, a i ta trajna reg. mi se bas nesvidja )

Koje godiste onda moze biti i kako uopste da znam ja kao laik koje je godiste bilo koji motor?

Hvala svima na pomoci...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova
  • Lokacija: Zemun-Beograd
  • Motocikl: Honda nc750,Xevo 400

mogu ti reci da sam vozio i 4t i 2t sprave i to naravno samo po terenu,i mogu ti reci da sto se potrosnje tice 2 t je mozda 30% veci potrosac od 4t ali zato je mnoooooogooo laksi i 100 puta prostiji i jeftiniji za odrzavanje,generalnu radis u sred sumu i cepas dalje,nema stelovanje ventila nema lanca lancanika bregasta bla,bla,bla...

 

adrenalinski je neuporedivi zanimljiviji 2t i pogledaj malo hard enduro takmicenja od 2010 pa na vamo primetices da su pre 4-5 godina mnogo bili zastupljeni 4t motori a danas je to susta suprotnost,odnosno 2t je sve vise zastupljen i za tezak off road je nenadmasiv u odnosu na 4t.

E sad znatno je zajebaniji za voznju 2t nego 4t,zato se puno ljudi odlucuje za 4t ,jer je 4t linearan u oslobadjanu snage,odnosno nema one ekspozije i vriska(koji je tako dobar i nezamenljiv) kod 2t,

 

kod takmicarskih 4t motora potrosnja u opste nije mala i ne treba se zavaravati pricama trosi 4-5litre i te fore...u ostalom kad te lupi adrenalin u glavu potrosnja ti je na poslednjem mestu,bitna je snaga-obrtni momenat i da bude sto laksi, da ti ne treba kran da ga podignes kad ti padne...

 

inace ako do sada nisi vozio motocikle ovog tipa i nisi se duboko inficirao ovim sportom trebalo bi da znas da se radi o izuzetnom fizickom opterecenju i da je napor ogroman,treba imati dobru kolicinu kondicije jer ona ti je u mnogim situacijama od presudnog znacaja.

U prilog tome navescu ti primer da za vreme trcanja polumaratona odnosno 21 kilometra u trajanju od 2 sata kaliram i do 4kg a za vreme voznje ozbiljnijeg terena u trajanju od 1 sata izgubim 2kg,ovo nisam naveo da se hvalim vec da ti docaram koliki je napor voziti kozije stazice,stenje,kamenje,preskakanje balvana,izlazak i silazak uz i niz grotla...

 

lep sport i poprilicno skup sad sve zavisi da li zaista zelis to...i neka ti potrosnja bude na poslednjem mestu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova

mogu ti reci da sam vozio i 4t i 2t sprave i to naravno samo po terenu,i mogu ti reci da sto se potrosnje tice 2 t je mozda 30% veci potrosac od 4t ali zato je mnoooooogooo laksi i 100 puta prostiji i jeftiniji za odrzavanje,generalnu radis u sred sumu i cepas dalje,nema stelovanje ventila nema lanca lancanika bregasta bla,bla,bla...

 

adrenalinski je neuporedivi zanimljiviji 2t i pogledaj malo hard enduro takmicenja od 2010 pa na vamo primetices da su pre 4-5 godina mnogo bili zastupljeni 4t motori a danas je to susta suprotnost,odnosno 2t je sve vise zastupljen i za tezak off road je nenadmasiv u odnosu na 4t.

E sad znatno je zajebaniji za voznju 2t nego 4t,zato se puno ljudi odlucuje za 4t ,jer je 4t linearan u oslobadjanu snage,odnosno nema one ekspozije i vriska(koji je tako dobar i nezamenljiv) kod 2t,

 

kod takmicarskih 4t motora potrosnja u opste nije mala i ne treba se zavaravati pricama trosi 4-5litre i te fore...u ostalom kad te lupi adrenalin u glavu potrosnja ti je na poslednjem mestu,bitna je snaga-obrtni momenat i da bude sto laksi, da ti ne treba kran da ga podignes kad ti padne...

 

inace ako do sada nisi vozio motocikle ovog tipa i nisi se duboko inficirao ovim sportom trebalo bi da znas da se radi o izuzetnom fizickom opterecenju i da je napor ogroman,treba imati dobru kolicinu kondicije jer ona ti je u mnogim situacijama od presudnog znacaja.

U prilog tome navescu ti primer da za vreme trcanja polumaratona odnosno 21 kilometra u trajanju od 2 sata kaliram i do 4kg a za vreme voznje ozbiljnijeg terena u trajanju od 1 sata izgubim 2kg,ovo nisam naveo da se hvalim vec da ti docaram koliki je napor voziti kozije stazice,stenje,kamenje,preskakanje balvana,izlazak i silazak uz i niz grotla...

 

lep sport i poprilicno skup sad sve zavisi da li zaista zelis to...i neka ti potrosnja bude na poslednjem mestu.

 

Hvala puno na savetu i to mi puno znaci.Mislim da sam sve vise na putu da uzmem 2T motor.Da cuo sam da je fizicki zahtevan sport ali mislim da tu necu imati problema.Vec niz godina vozim MTB bajk i mislim da imam makar pocetnicke predispozicije da taj napor.

A kakav bi bio savet za ovaj Suzuki TS 125.

Jos jednom hvala...

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova
  • Lokacija: Zemun-Beograd
  • Motocikl: Honda nc750,Xevo 400

mogu ti reci da sam vozio i 4t i 2t sprave i to naravno samo po terenu,i mogu ti reci da sto se potrosnje tice 2 t je mozda 30% veci potrosac od 4t ali zato je mnoooooogooo laksi i 100 puta prostiji i jeftiniji za odrzavanje,generalnu radis u sred sumu i cepas dalje,nema stelovanje ventila nema lanca lancanika bregasta bla,bla,bla...

 

adrenalinski je neuporedivi zanimljiviji 2t i pogledaj malo hard enduro takmicenja od 2010 pa na vamo primetices da su pre 4-5 godina mnogo bili zastupljeni 4t motori a danas je to susta suprotnost,odnosno 2t je sve vise zastupljen i za tezak off road je nenadmasiv u odnosu na 4t.

E sad znatno je zajebaniji za voznju 2t nego 4t,zato se puno ljudi odlucuje za 4t ,jer je 4t linearan u oslobadjanu snage,odnosno nema one ekspozije i vriska(koji je tako dobar i nezamenljiv) kod 2t,

 

kod takmicarskih 4t motora potrosnja u opste nije mala i ne treba se zavaravati pricama trosi 4-5litre i te fore...u ostalom kad te lupi adrenalin u glavu potrosnja ti je na poslednjem mestu,bitna je snaga-obrtni momenat i da bude sto laksi, da ti ne treba kran da ga podignes kad ti padne...

 

inace ako do sada nisi vozio motocikle ovog tipa i nisi se duboko inficirao ovim sportom trebalo bi da znas da se radi o izuzetnom fizickom opterecenju i da je napor ogroman,treba imati dobru kolicinu kondicije jer ona ti je u mnogim situacijama od presudnog znacaja.

U prilog tome navescu ti primer da za vreme trcanja polumaratona odnosno 21 kilometra u trajanju od 2 sata kaliram i do 4kg a za vreme voznje ozbiljnijeg terena u trajanju od 1 sata izgubim 2kg,ovo nisam naveo da se hvalim vec da ti docaram koliki je napor voziti kozije stazice,stenje,kamenje,preskakanje balvana,izlazak i silazak uz i niz grotla...

 

lep sport i poprilicno skup sad sve zavisi da li zaista zelis to...i neka ti potrosnja bude na poslednjem mestu.

 

Hvala puno na savetu i to mi puno znaci.Mislim da sam sve vise na putu da uzmem 2T motor.Da cuo sam da je fizicki zahtevan sport ali mislim da tu necu imati problema.Vec niz godina vozim MTB bajk i mislim da imam makar pocetnicke predispozicije da taj napor.

A kakav bi bio savet za ovaj Suzuki TS 125.

Jos jednom hvala...

 

Pa bas u nasoj ekipi decko vozi suzuki ts125r,on ga je kupio jer je izleteo za malo para,inace stvari stoje ovako,sto se tice konkurencije on je naj tezi od svih 125tica,daleko manje snage u niskim ima od recimo kdx125sr,tvrdje ogibljenje i drasticno je manje povozan,ali je izuzetno mali potrosac,za 20-30% manje trosi od kdx-a,ali tako isto i ide,odnosno dosta slabiji od kdx.toliko od mene nadam se da sam ti pbar malo pomogao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 243 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Yamaha YZ 250

Ja i dalje tvrdim ( uz duzno postovanje starijih ) da KDX nije u klasi sa TS-om. KMX je u klasi sa Suzuki TS 125, Yamahom DT 125, Hondom MTS 125. Kavasaki KDX 125 je Hard Enduro i jedino je Honda izbacila,u to vreme CRM 125 koji je isto Hard Enduro. TS, DT, KMX su enduro motori sa malo manje snage, i malo vise tezine - Nebitno za pocetak bavljenja endurom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Lokacija: Pancevo, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200GS 2010

TS 125 je odlican motor. Drugar ga poseduje tako da sam imao prilike da ga provozam par puta. Ide kao nevreme, sa lakocom se vozi, voli krivine i obaranja, a po meni uopste nije tezak. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova
  • Lokacija: Zemun-Beograd
  • Motocikl: Honda nc750,Xevo 400

TS 125 je odlican motor. Drugar ga poseduje tako da sam imao prilike da ga provozam par puta. Ide kao nevreme, sa lakocom se vozi, voli krivine i obaranja, a po meni uopste nije tezak. :)

 

Druze ako ts nije tezak onda neznam koji je tezak.

Ne znam sta si probao od klase o kojoj pricamo ali ja sam recimo sve vozio te iz tog razloga iznosim svoje misljenje.

 

Inace kdx125sr nije hard enduro.jer motor koji ima limeni rezervoar,kompletnu instrument tablu, svu mogucu svetlosnu signalizaciju I sirenu sa jos mnogo toga sto potvrdjuje da je u pitanju samo enduro motor koji moze da se upotrebi I za malo zahtevnije stvari odnosno upravo one stvari za koje sam ga ja koristio.

Inace ako pricamo o hard enduro onda mogu da kazem da kdx250R je ozbiljna hard enduro sprava sa 107kg, plasticnim rezervarom, bez ikakve svetlosne signalizacije osim pozicionog svetla, plasticnim rezervarom obrtnim momentom od preko 4kN, bez sirene migavaca I ostalog sto poseduje Sr verzija jeste pravi hard enduro...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 243 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Yamaha YZ 250

A sta je onda KMX 125 ( mnogo zastupljeniji od KDX ) Nije mi bas logicno da je jedan proizvodjac pravio dva motora iste klase u istom vremenskom perjodu ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 243 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Yamaha YZ 250

I NE odlikuje hard enduro motore iz tog perjoda vrsta materjala za rezervoar, postojanje signalizacije i instrumenata ( ili nemanje istih ) vec snaga, konstrukcija rama, i jace ( bolje, skuplje, ... ) OGIBLJENJE .

 

Cim je na motoru ( iz tih god. ) WP, SHOVA, OHLINS. To nije islo u velikoj seriji vec odradjen, ogranicen broj komada za trziste, da bi se dobila homologacija za trke ( vazilo je to pravilo tada i za moto i za auto trke )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja