Jump to content

Moto Zajednica

Ispravljanje krivine i pad

Recommended Posts

  • MK "BLACK DRAGONS" ZMAJEVO, 510 postova
  • Lokacija: Zmajevo
  • Motocikl: Honda CBR 600 RR "Crna Mamba" Bajkerski RR

Danas dok smo ja i drugar cepali po Fruskoj gori negde kod Letenke malo je brze usao u krivinu sa njegovom Hondom i nije hteo da legne nego je samo ispravio krivinu i dobro se prvrnuo,sreca na zemlju!Udario je glavom i malo nabio rame,ali nije mu nista na svu srecu!Motor je nastradao samo estetski sa jedne strane,ali zakrpice se i to!

Samo sam kraickom oka u retrovizor video kako se prvnuo i nije mi bilo svejedno!!!

Sve u svemu sezona je pocela vatreno!

Ovom prilikom zelim da pozdravim kolegu i koleginicu iz Backog Jarka koji su stali da nam pomognu1care.gif

Ne brze od zivota!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

u pravu si, sezona je stvarno naopako loshe pochela. 2 drugara su se skembala, srechom nishto ozbiljno. al gledam bash bash dosta padova a tehnichki josh ni pochela sezona.

brz oporavak!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Honda Africa Twin , Kawasaki VN 1500 Classic

Pa ljudi morate shvatiti osnovne stvari.Asvalt hladan,gume ostajale i nisu jos za bezbedno i sigurno drzanje a tako i za kocenje.Polako ima vremena za voznju i pamet u glavu. :moto3:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: kawasaki er-6n piaggio bev500

Nije stvar u gumama i asfaltu, može motor dobro da se obori i na ladnom asfaltu sa osrednjim gumama, stvar je u tome sto su ljudi navikli da voze na jedan način kom na početku sezone nisu dorasli zbog duže pauze, zato pamet u glavu i postepeno i polako se vraćati u formu...

 

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK "BLACK DRAGONS" ZMAJEVO, 510 postova
  • Lokacija: Zmajevo
  • Motocikl: Honda CBR 600 RR "Crna Mamba" Bajkerski RR

Znamo mi da je jos uvek ladan asfalt,ali kad smo se popeli na venac vec su gume uveliko bile zagrejane!Celo vreme sam isao ispred njega bas zbog toga da zna gde je sledeca krivina i onda me je prestigo na pravcu da bi ubrzo naisla banana krivina ulevo ali sa velikim padom na dole i eto ti zla!Ja sam ga obisao levom suprotnom trakom u krivini 1lud.gifali on nije zalegao i ispravio je krivinu...

 

Tako da hebiga.Bilo je sta je bilo i bitno je da niko nije povredjen,a od sutra pocinjemo da krpimo motor kad smo konji obojica1jee1.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

То она прелепа бело плава Хонда?

Штета.

 

 

 

Срећа па другару ништа, остало лако.

Али ипак штета. 1zvizduk.gif

 

:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK "BLACK DRAGONS" ZMAJEVO, 510 postova
  • Lokacija: Zmajevo
  • Motocikl: Honda CBR 600 RR "Crna Mamba" Bajkerski RR

То она прелепа бело плава Хонда?

Штета.

 

 

 

Срећа па другару ништа, остало лако.

Али ипак штета. 1zvizduk.gif

 

:)

 

To je ta0plac.gifali nije strasno kako je moglo da bude...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Pa ljudi morate shvatiti osnovne stvari.Asvalt hladan,gume ostajale i nisu jos za bezbedno i sigurno drzanje a tako i za kocenje.Polako ima vremena za voznju i pamet u glavu. :moto3:

 

Moraju ljudi da shvate svoje mogucnosti i da toga budu svesni. A za pomeranje granica neku deonicu sa minimalnim saobracajem ili lepo na stazu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600

Nije stvar u gumama i asfaltu, može motor dobro da se obori i na ladnom asfaltu sa osrednjim gumama, stvar je u tome sto su ljudi navikli da voze na jedan način kom na početku sezone nisu dorasli zbog duže pauze, zato pamet u glavu i postepeno i polako se vraćati u formu...

 

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

 

Slazem se u potpunosti. Posto ne vozim tokom zimskih meseci, na pocetku svake sledece sezone vozim motor sa blagom zadrskom (pre svega kada je obaranje u pitanju). Kako dani odmicu, sve se vise opustam i zalezem u krivinama, valjda je to i normalno.

Kada je glava na mestu i sve kako treba, lako ce se i motor srediti.:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 246 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha XJ600 Diversion

Trenutak nepažnje i eto problema.Generalno putevi po Fruškoj Gori su katastrofa i u svakom trenutku treba očekivati rupe, pesak, šljunak, ulje...

Pre možda mesec dana su na vencu popunjavali one rupe,baš u nekoj krivinni sam dobro zalegao i naleteo na ostatke asfalta,neki sitni kamenčići ili tako nešto.Dooobro mi je proklizao i prednji i zadnji točak.Ni sam ne znam kako nisam završio u zaštitnoj ogradi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 149 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: BMW F 650

Samo lagano! Predprosle godine sam proklizao za Versysom na f.gori,u sred leta,zagrejane gume a i ja jer je sezona davno pocela...

Los je asfalt,klizav na par deonica,katastrofa.

Valjda ce opraviti uskoro...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

Ma nek je njemu brz oporavak, nek ovo gleda sa vedrije strane naucio je veoma vaznu lekciju i ubuduce ce znati kako da se ponasa u takvim situacijama mozda cak i bolje od nekog ko nije iskusio tako nesto. Pozdrav :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK "BLACK DRAGONS" ZMAJEVO, 510 postova
  • Lokacija: Zmajevo
  • Motocikl: Honda CBR 600 RR "Crna Mamba" Bajkerski RR

Upravo sam se razisao sa gore pomenutim drugarom (krivinasem1oda.gif) i kad smo sve lepo stavili na papir jako je dobro prosao!!Kaze da je pao direktno na glavu i levo rame,i kad se opet prvrnuo da je opalio kolenom o zemlju ali na svu srecu dobra oprema je odradila svoj deo posla!Kaze da ga samo levo rame boli i nista drugo!

Jos jedan bitan deo je da je omasio metalnu bankinu za samo nekoliko metara tako da je moglo biti cupavo da se u nju zakucao!Verovatno bi ishod bio mnogo losiji,ali sreca prati budale1oda.gifsamo dokle ce to trajati verovatno u skorije vreme nece ispitivati!1jee1.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova

Tu sam pre dve sezone slomio kljucnu kost jer na samom izlasku iz krivine ima ulegnuce na putu koje me je katapultiralo na zemlju isto pre metalne ograde. Mozda je i tvoj drug isto prosao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK "BLACK DRAGONS" ZMAJEVO, 510 postova
  • Lokacija: Zmajevo
  • Motocikl: Honda CBR 600 RR "Crna Mamba" Bajkerski RR

Taj zadnji deo puta na Letenci je sad odlican za voznju(verovatno su ga presvukli od kad si ti imao udes1neznam.gif)

Nisam primetio nikakve nepravilnosti na tom delu puta a stojali smo tu 20-ak min dok se sve nije smirilo i dok nije dosao malo sebi!

Drugar je prosao mnogo bolje od tebe moram priznati!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova

Moguce sa su uradili nesto ili da ipak ne mislimo na istu krivinu. Nije ni bitno imao je srece realno ni ja nisam jako lose prosao kako je moglo. Od onda vozim jako lose odnosno stegnuto i gledam kao magarac u put 5 m ispred sebe. Nisam se opustio ni posle cele sezone na dugom motoru jbg. Doduse kada prvi lom dozivis sa skoro 40 god mozda i mora tako. Sve u svemu drugar je sigurno sada platio kartu za sporiju voznju bar neko vreme sto i nije lose. Vidimo se nekada verovatno i cuvajte se fruske gore pogotovo na pocetku sezone

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK "BLACK DRAGONS" ZMAJEVO, 510 postova
  • Lokacija: Zmajevo
  • Motocikl: Honda CBR 600 RR "Crna Mamba" Bajkerski RR

Nek smo mi svi zivi i zdravi a ostalo je nebitno!Verujem da ce njemu ovaj pad promeniti malo misljenje o trkanju na bilo kojem putu,ali ima i tu neceg korisnog !Nadam se da ce mo se negde sresti(miseluk,fruska gora,ili neki moto skup pa da popijemo po koje ladno pivo u znak te krivine1oda.gif....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja