Jump to content

Moto Zajednica

Prvi enduro do 8.000 evra...

Recommended Posts

  • Којекуде, 484 postova
  • Lokacija: Borča-Bgd

Ne gresite dusu, javice se on i objasniti o cemu se radi

0cool.gif

 

Cudi me da se niko od maxi scooterasa ne javi da ga pozdravi:

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/95065-kupovina-maxiskutera-protiv-1-krize-srednjih-godina/

Hahaha, znaci javice se za 7 meseci sa novom temom, koji kvad za 10 hiljada.. :)

 

Пoслato сa Nokia 3310 koрисteћи taпatok

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000FA

Unas, ako se pojavi sa bilo čime, osim njegove slike na F800, džaba smo krečili :D

 

Tako nekako... Jager, mozda i znas coveka, on je iz tvog kraja (ne mislim sadasnjeg 0namigivanje.gif), pa mozda mozes da mu pomognes 1oda.gif

Necu sada da navodim njegov pravi identitet, ipak je bio pristojan, u stvari se malo nasalio sa nama 1lol.gif.

Sadasnji nalog/nik mu je potrosen... pojavice se sa nekim drugim...

 

 

p.s. mislim da se vec pojavio

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

u kojoj banci treba 1,2 radna dana da isplate 5000 evra,tu meni nesto nije u redu ??? to je iznos koji se resava sada i odma u svakoj banci!?

U dosta banaka treba bar dan ranije da se najavi skidanje te sume sa stednje. :aha:

 

Ljudi nemojte toliko da trolujete temu. Forum i sluzi da se nekom pomogne, a ako dodje neki drugi novajlija kome ce stvarno trebati pomoc kad vidi ovakve reakcije necu mu ni padati na pamet da nesto pita.

 

E sad da nas je malo izradio to jeste...sta sad ide zivot dalje.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000FA

u kojoj banci treba 1,2 radna dana da isplate 5000 evra,tu meni nesto nije u redu ??? to je iznos koji se resava sada i odma u svakoj banci!?

U dosta banaka treba bar dan ranije da se najavi skidanje te sume sa stednje. :aha:

 

Ljudi nemojte toliko da trolujete temu. Forum i sluzi da se nekom pomogne, a ako dodje neki drugi novajlija kome ce stvarno trebati pomoc kad vidi ovakve reakcije necu mu ni padati na pamet da nesto pita.

 

E sad da nas je malo izradio to jeste...sta sad ide zivot dalje.

 

Daleko od toga... Mozda i stvarno nije bilo namerno... ljudi su nekad neodlucni... kada prespavaju donesu drugu odluku...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Nemam pojma dal neko zajebava ili ne, a ova tema sto kaze Rolle ce nekom sigurno i pomoci.

 

Konkretno kraj cele price mi je smesan gde mu se nesto javilo da je mozda i bolje da ostane na 4 tocka, a ljudi se iskrivili pišući da mu pomognu nebi li se opredelio. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: United States
  • Motocikl: ZX1000JDF + 2004 Polaris Sportsman 700 Twin EFI 4x4/Snow plow

Ne gresite dusu, javice se on i objasniti o cemu se radi

0cool.gif

 

Cudi me da se niko od maxi scooterasa ne javi da ga pozdravi:

 

http://forum.bjbiker...rednjih-godina/

Hahaha, znaci javice se za 7 meseci sa novom temom, koji kvad za 10 hiljada.. :)

 

Пoслato сa Nokia 3310 koрисteћи taпatok

 

+1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4333 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Ne gresite dusu, javice se on i objasniti o cemu se radi

0cool.gif

 

Cudi me da se niko od maxi scooterasa ne javi da ga pozdravi:

 

http://forum.bjbiker...rednjih-godina/

 

 

Ta tema je stara, ima nova od pre 8 dana kod nas u Maxi kutku 1lol.gif evo i L I N K 1lol.gif1lol.gif1lol.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

Necete verovati ali ja sam jedan od onih kojima je cak i ova fake tema znacila :)

 

Neverovatno kako me je lik pogodio - vozim tmax-a (doduse vec cetiri godine), bio sam u hondi i gledao nc750x, u snovima bih voleo F800 ali nemam te pare...

 

Iako se ja lomim i oko yamahe xtx (ima jedna lepa sada u NS ali mislilm da drzi previsoku cenu).

 

jbg, javicu sta sam uradio :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Hvale nc750 kaze da su mu prednosti potrosnja od 3,5 litre prosecno i servisi na 12000 ???

Tako pise u fabrickim specifikacijama i tako je i u praksi. Izuzetno niska potrosnja. Meni samo nije jasno- da li postoji opcija biranja modela sa manuelnim menjacem i dct ili samo dct?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 345 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Suzana je stroj ...

Hvale nc750 kaze da su mu prednosti potrosnja od 3,5 litre prosecno i servisi na 12000 ???

Tako pise u fabrickim specifikacijama i tako je i u praksi. Izuzetno niska potrosnja. Meni samo nije jasno- da li postoji opcija biranja modela sa manuelnim menjacem i dct ili samo dct?

 

da ima opcija da biras oko 900 evra je doplata?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Motocikl: Suzuki Burgman 200

Samo da je napisao šta je odlučio na kraju.
On je još i dobar. Ja sam se prvo naložio na motor, naiđem na Hondu NC DCT, pa kako to biva odmah na forume, testove, iskustva... Onda se obavezno neko uključi sa drugim predlogom, pa se onda krug širi... Na kraju ne znaš ni kako se zoveš jer od raspitivanja o jednom motoru dođeš do toga da su opcije motori različitih marki i tipova od 1990. do 2016. godišta sa cenama od 1500 do 5000e.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova

Nadam se da mogu da se nadovezem na ovu temu (koja mi je vec bila od koristi) i da zamolim pre svih vlasnike 700/750 GS i 800/850 GS da kazu koliko su visoki i da li bi mozda izabrali drugacije da mogu sad da zamene model? 

Skapirao sam citajuci da nije problem ako si nizi i imas 800 GS. Mene brine obrnuta situacija, ako si visok, a uzmes 750 GS?
 

Ja sam dosao nadomak kupovine Yamahe Tracer 7 GT (9.900 eur) koji mi isto deluje nekako "sitan" (sediste na 835mm).

A bas ne bih da spucam tolike pare za nesto sto mozda nece biti odgovarajuce.

Za oko 2 hiljade vise moze da se dobije 750GS, a za oko 3-4 hiljade vise 850 GS.

 

Ja sam visok 186cm (85kg). Do sad sam vozio iskljucivo skutere (i probao par motora), tako da nemam iskustva ni na sta treba da obratim paznju (prodavci naravno kazu "ma super ti je").

 

750 GS ima dosta nize sediste (815mm), nize i od V-Stroma 650 i od Tracera 7 i od 310 GS-a (835mm) i kad sednem na 750 ne samo da mi stopala budu skroz na podu, vec su mi i kolena vise povijena.

 

Kad sednem na 850 GS (sediste 860 mm) oslanjam se na pod prstima, pete su u vazduhu. I imam malu frku od velicine motora. (Neko je iznad napisao da tocak od 21" nema smisla osim van asfalta...?)

 

Mada, kapiram da je glavno merilo kakav je polozaj tela/nogu kad se noge podignu.

 

Planiram da koristim motor 90% po Beogradu i okolini, sa 2-3 putovanja po sezoni recimo. A nisam bas odusevljen idejom da kupujem i (pre)prodajem motore.

 

Unapred hvala na komentarima i odgovorima!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW R1250 GSA

f850 ako mozes da se istegnes i na duze staze najbolja opcija, ako ti bas bude toliko frka za tih 3cm ti uzmi low seat i resis sve probleme.

Taj strah ti je samo u pocetku prisutan dok se ne budes navikao, verovatno ti nece ni trebati posle, malo dok savladas motor i naucis da balansiras kako treba. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3972 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue
Nadam se da mogu da se nadovezem na ovu temu (koja mi je vec bila od koristi) i da zamolim pre svih vlasnike 700/750 GS i 800/850 GS da kazu koliko su visoki i da li bi mozda izabrali drugacije da mogu sad da zamene model? 
Skapirao sam citajuci da nije problem ako si nizi i imas 800 GS. Mene brine obrnuta situacija, ako si visok, a uzmes 750 GS?
 
Ja sam dosao nadomak kupovine Yamahe Tracer 7 GT (9.900 eur) koji mi isto deluje nekako "sitan" (sediste na 835mm).
A bas ne bih da spucam tolike pare za nesto sto mozda nece biti odgovarajuce.
Za oko 2 hiljade vise moze da se dobije 750GS, a za oko 3-4 hiljade vise 850 GS.
 
Ja sam visok 186cm (85kg). Do sad sam vozio iskljucivo skutere (i probao par motora), tako da nemam iskustva ni na sta treba da obratim paznju (prodavci naravno kazu "ma super ti je").
 
750 GS ima dosta nize sediste (815mm), nize i od V-Stroma 650 i od Tracera 7 i od 310 GS-a (835mm) i kad sednem na 750 ne samo da mi stopala budu skroz na podu, vec su mi i kolena vise povijena.
 
Kad sednem na 850 GS (sediste 860 mm) oslanjam se na pod prstima, pete su u vazduhu. I imam malu frku od velicine motora. (Neko je iznad napisao da tocak od 21" nema smisla osim van asfalta...?)
 
Mada, kapiram da je glavno merilo kakav je polozaj tela/nogu kad se noge podignu.
 
Planiram da koristim motor 90% po Beogradu i okolini, sa 2-3 putovanja po sezoni recimo. A nisam bas odusevljen idejom da kupujem i (pre)prodajem motore.
 
Unapred hvala na komentarima i odgovorima!
 



Ne gine ti Ténéré 700.


Poslato priko Ténéré

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
Pre 16 sati, gavrela je napisao:

f850 ako mozes da se istegnes i na duze staze najbolja opcija, ako ti bas bude toliko frka za tih 3cm ti uzmi low seat i resis sve probleme.

Taj strah ti je samo u pocetku prisutan dok se ne budes navikao, verovatno ti nece ni trebati posle, malo dok savladas motor i naucis da balansiras kako treba. 

Definitivno nije samo 3 cm visinske razlike.

850 GS je "ugojeniji" ili su meni "velike oci" :(

Problem je sto moram da se istegnem i za 750, a bas je nategnuto za 850.

Zato i pokusavam da saznam da li je 750 uopste opcija za mene ili da ga precrtam.

Nadam se da ce se izjasniti neki vlasnik GS-a...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Japanski

Pepsi, nema potreba da se drugi vlasnici izjašnjavaju o motoru koji ćeš ti da kupiš i ti da voziš. Jednostavno, probaj oba i kupi onaj koji ti čučne i na kom se osećaš sigurno. Ja sam visok 180, i do skoro sam vozio enduro motor kome je sedište 890 mm. Na prstima, veoma lako i sa zadovoljstvom. Ali je motor sa svim tečnostima, pun, bio težak 190 kg. U tome je kvaka, da je bio 280 kg, đoku bih ga vozio! 

Zato batali tuđe mišljenje i usredsredi se na svoje! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova

Kapiram sta mi govoris, ali...

Problem je sto se ja lepo/komotno osecam na 750, ali se bojim da je to posledica neznanja i neiskustva i da cu se pokajati.

A citao sam isto da ne treba uzeti preveliki motor jer se onda "boris" sa njim i teze ti je da se opustis i oslobodis u voznji itd. 

 

Pokusavam da skapiram gde cu se manje zeznuti i znacilo bi mi da cujem ako neko ko ima 185 cm vozi 700/750 GS i da nema (ozbiljnijih) primedbi. 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW R1250 GSA
1 hour ago, Pepsi said:

Kapiram sta mi govoris, ali...

Problem je sto se ja lepo/komotno osecam na 750, ali se bojim da je to posledica neznanja i neiskustva i da cu se pokajati.

 

Bas zato  ti i sugerisem veci, po mom misljenju ces se pokajati sto nisi uzeo veci, ja bih. To nuzno ne znaci da neces uzivati u bilo kom drugom modelu, ovo sto kolega woody kaze je istina apsolutno, na kraju sta se tebi svidja najvise i tvoje mogucnosti to treba da uzmes i da uzivas.

Sad sto se tice malo "matematike", ti si druze visok 186, ti mozes da vozis sta hoces, tebi ni GSA veliki nece biti mali.
Tezina izmedju f750 i f850 je mizerna, 3 kilograma. Nema sanse da ti f750 bude mali, a ni f850. 
Masina je ista, oba su 853cc3, nista nije manji f750, to te samo oko vara, jedino je nizi dosta i zato su ti kolena savijena.
Gabaritno je razlika neprimetna, a 20 konja skoro razlika koja moze da ti znaci u dosta situacija.

Duze ce da te drzi f850 zadovoljnim i manje gladnim za necim drugim nego manji brat. To je cela poenta.

Tu imas specs pa pogledaj detaljno:
 

nsc-master-f850gs-P0N2L-individualisieru
WWW.BMW-MOTORRAD.CO.UK

You live for the challenge. Where others turn back, you ride on. Overcome boundaries. Obstacles are transformed into possibilities. Adventure flows through your veins. Atop the F...

 

nsc-master-f750gs-P0N2X-individualisieru
WWW.BMW-MOTORRAD.CO.UK

Data & Equipment of the BMW F 750 GS



Mozda nisi iskusan i to ti je prvi veci motor pa te malo vise plasi, imas dozu nesigurnosti, nisi nista rekao povodom toga. To je vec onda druga tema ako je tako.

Svoju finansijsku situaciju najbolje znas, tu ne moze niko da ti pomogne.

Srecna kupovina i da budes zadovoljan sta god da uzmes.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova

Ostao sam duzan za epilog... 

Uglavnom, prelomio sam na 850 i za sada sam zadovoljan.

Presudilo je to sto zelim da izbegnem da za sezonu-dve prodajem (cekam) i kupujem opet novi/veci motor.

Nadam se da ce 850 da se ispostavi kao pravi izbor.

Napravio sam oko 500 km na njemu i vec je mnogo opustenije, mada ima pojedinih situacija u kojima jos uvek osecam nelagodu.

Ceka me obuka bezbedne voznje uskoro, pa se nadam da ce posle biti jos bolje jer uglavnom cujem odlicne kritike od onih koji su je prosli.

 

Hvala svima na komentarima (osim onog predloga za Tenere ;) )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

Cek ti si 7 godina razmisljao sta da kupis.

Послато са Redmi Note 9S помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja