Jump to content

Moto Zajednica

Prvi enduro do 8.000 evra...

Recommended Posts

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS

Pozdrav Svima!

Zelim da trazim Vase misljenje u vezi kupovine mog prvog veceg motora:

Do sada sam vozio maxi skutere, imam 35 god, 182cm i 83kg, budzet mi je do 8.000 evra.

Svidjaju mi se enduro, dual sport motori, narocito bmw F800GS, F650GS, Honda Transalp, Honda CB500X, Honda NC700X, ... itd uglavnom izmedju 500-800ccm.

Interesuje me sta bi ste preporucili za pocetnika sa mojim karakteristikama: da li bi mi bio previsok, prajak F800GS (polovan je oko 7-8.000evra) za pocetak, da li bolje da uzmem mov CB500X (nove je oko 5-6.000 evra) da naucim osnove ili se ne isplati uzeti nov motor, ili je bolje krenuti odmah na vecem, itd...?

Koristio bi ga bukvalno za sve: gradska/medjugradska voznja, putovanja, touring, ...

Hvala unapred na Vasim sugestijama!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Mataruska Banja-Klina Metohija
  • Motocikl: MZ ETZ150,Suzuki Bandit 650N

Da sam sad u situaciji da mogu sebi da priustim od sveg sto si naveo odma bi uzeo BMW F800GS1zvizduk.gif1zvizduk.gif1zvizduk.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Starfleet officer, 249 postova
  • Lokacija: Canada
  • Motocikl: n/a

Meni nekako mirise da bi ti jedna Hondica NC750X DCT legla bas fino.

Uzmes nov za te pare, mozda cak mozes i da se iscenjkas da u cenu udje nesto od dodatne opreme (povisen vizir, stender, bocni koferi, ili tome slicno).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS

Generalno ne bi kupio nov motor zbog velikog gubitka cene prve 3 godine (-50%) vec polovan, star oko 3-6 godina.

CB500X i NC700X sam zato obelezio kao nov motor, posto nema polovnjaka jer su novi modeli... Nije problem ako su jeftiniji od 8.000, to sam dao kao gornji limit :)

TDM i V Strom mi se jednostavno ne svidjaju, nekako su mi glomazni, NC750X DCT: automatic nikako, onda ostajem na TMax-u...

NC700X sam probao, ta velicina mi odgovara, oba stopala su mi na zemlji, to meni, kao pocetniku daje neku sigurnost. Znaci molim Vas da uzmete u obzir da sam pocetnik u ovoj disciplini :)

Naravno vizuelno najvise mi se svidja F800GS (iako jos nisam imao prilike da probam) ali ne znam da li je to pravi "starter-bike", zato sam razmisljao i o F650GS (800ccm, 2 cilindra) ili F700GS (800ccm, 2 cilindra) te su nizi, slabiji vise gradski orijentisani...

Pitanje jos uvek stoji da li prvo 500-600ccm pa za par godina 800ccm ili ne "gubiti vreme"?

Hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Starfleet officer, 249 postova
  • Lokacija: Canada
  • Motocikl: n/a

Nisi ti bas pocetnik. Ali sam ipak predlozio Hondu zato sto je upravo ODLICAN kao starter. Nisko teziste, redni 2, ekonomican, udoban, pouzdan... A ako ti se ne svidja DCT, imas i varijantu sa klasicnim menjacem.

Pomenuti BMW-i su bez sumnje dobri, ali ima li ih za tu cenu (uzeti u obzir i running costs)?

Treba obratiti paznju i na fakat da se 50-ak konja vrlo brzo "preraste", narocito ako ces da putujes. Tako da choose wisely.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000FA

"... zato sam razmisljao i o F650GS (800ccm, 2 cilindra) ili F700GS (800ccm, 2 cilindra) te su nizi, slabiji vise gradski orijentisani..."

 

 

U gradu su nesto laksi za voznju od 800GS-a, a na duzim putovanjima sa 71ks/75ks nisu u nekom zaostatku... osim ako ne mislis da ganjas preko 190 po autoputu. Do 5.000-5.500 obrtaja i nema neke razlike u snazi i obrtnom momentu koji stoji na raspolaganju. 5.000 obrtaja u 6 brzini je oko 140km/h, daleko od maksimalnog. A sam agregat, bilo u 650/700GS ili 800GS verziji ima fantastican odziv. Uz to je mali potrosac (manji sigurno od T-Maxa).

 

Ono sto na njima imas od korisne standardne opreme plus ono sto vecina ljudi dodatno montira neces naci ni kod jednog drugog modela u toj kategoriji.

 

Savet: Ako ti finansije dozvoljavaju, ne kupuj motor bez ABS-a, ni polovan ni nov, bilo sa 48, 71 ili 85ks!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

Pozdrav Svima!

Zelim da trazim Vase misljenje u vezi kupovine mog prvog veceg motora:

Do sada sam vozio maxi skutere, imam 35 god, 182cm i 83kg, budzet mi je do 8.000 evra.

Svidjaju mi se enduro, dual sport motori, narocito bmw F800GS, F650GS, Honda Transalp, Honda CB500X, Honda NC700X, ... itd uglavnom izmedju 500-800ccm.

Interesuje me sta bi ste preporucili za pocetnika sa mojim karakteristikama: da li bi mi bio previsok, prajak F800GS (polovan je oko 7-8.000evra) za pocetak, da li bolje da uzmem mov CB500X (nove je oko 5-6.000 evra) da naucim osnove ili se ne isplati uzeti nov motor, ili je bolje krenuti odmah na vecem, itd...?

Koristio bi ga bukvalno za sve: gradska/medjugradska voznja, putovanja, touring, ...

Hvala unapred na Vasim sugestijama!

 

 

Ja sam visok 170 i zilet, 78 kg i vozim F 800.

 

Tako da ti se zakljucak sam namece ;) .

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1893 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

F800 je san skoro svakog ko vozu tu vrstu motora. Ako uzmes nesto drugo od pobrojanog uvek ces teziti ka F800 tako da je pametnije uzeti ga odmah kad vec imas para. Imas jos jednu razumnu varijantu po meni. Uzmi neki jeftini motor pa se vozi jednu sezonu dok ne budes siguran sta zelis. Na pr transalp 650, bmw f650, pegaso... Cene su od 1500 do 2500 za bas dobar primerak. Ili za oko 3k (i malo vise) mozes da uzmes f650gs, vstrom, versys, tdm 900 (ako ti je i on u opticaju) Neces izgubiti skoro ni dinara pri kasnijoj prodaji.

 

Da ja imam te pare, visinu i iskustvo kao ti 100% bih uzeo F800 bez da razmisljam sekunde. Poz i srecna kupovina

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

"fosamsto" sam i ja merkao u svoje vreme... Cak i malo probao da provozam Johannov primerak. OPASNO dobar motor, sve preporuke.

 

Kao sto ti Bops i kaze, sta god drugo da kupis, buduci da ti se vec sada dopada, tezices prema F800. Sto ga onda ne bi kupio odmah?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS

"fosamsto" sam i ja merkao u svoje vreme... Cak i malo probao da provozam Johannov primerak. OPASNO dobar motor, sve preporuke.

 

Kao sto ti Bops i kaze, sta god drugo da kupis, buduci da ti se vec sada dopada, tezices prema F800. Sto ga onda ne bi kupio odmah?

 

Jasno, samo ne znam da li imam dovoljno iskustva nakon godinu dana skuterisanja po gradu za F800GS, ili zbog svoje bezbednosti bolje da ubacim (u svakom slucaju motor sa ABS) Transalp ili F650GS, kao medjukorak prema F800GS? A mozda ce mi biti dovoljan i oko 600ccm, uglavnom nisam za neku jurnjavu...

 

Ove ponude merkam:

http://www.polovniau...3/honda_cb500x/

http://www.polovniau...honda_transalp/

http://www.polovniau...792/bmw_f800gs/

http://www.polovniau...8/bmw_f_800_gs/

ili nesto iz uvoza, tipa:

http://www.hasznalta..._650_gs-6221066

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 805 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: ktm

Uzmi KTM690 enduro R i nećeš se pokajati. :takoje: Bolji od F800 u svakom pogledu :zdravo: Mislim ako vec trazis enduro do 800cc, nećeš pogrešiti.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000FA

Uzmi KTM690 enduro R i nećeš se pokajati. :takoje: Bolji od F800 u svakom pogledu :zdravo: Mislim ako vec trazis enduro do 800cc, nećeš pogrešiti.

 

Hajde da ostanemo pri onome sta coveku treba, a ne sta ko licno preferira i jos poredi babe i zabe:

 

F800GS je putni enduro sa relativno dobrim karakteristikama u off-u.

KTM 690 R je hard enduro sa relativno dobrim karakteristikama na asfaltu.

 

Poenta je u tome sta kome treba.

  • Podržavam 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000FA

Odavde meni se svidja transalp, a izgleda da je u dobrom stanju.Srecno u potrazi 1Mina.gif

 

Transalp je dobar motor, samo podaci u ovom oglasu nisu bas tacni (ni prava kubikaza, ni snaga).

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS

Uzmi KTM690 enduro R i nećeš se pokajati. :takoje: Bolji od F800 u svakom pogledu :zdravo: Mislim ako vec trazis enduro do 800cc, nećeš pogrešiti.

 

Mozda ja nisam tacno definisao, ali kada sam rekao ENDURO, vise sam mislio na dual sport ili dual purpose motore, uglavnom sa 2 cilindra, koji su vise za asfalt nego za offroad, mislim da je najbolja rec koji sada koriste: ADVENTURE. Kao kod auta npr. Audi A6 Allroad Quattro... Imam 35, KTM nije za mene, vise bi nesto "elegantnije"...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS

Odavde meni se svidja transalp, a izgleda da je u dobrom stanju.Srecno u potrazi 1Mina.gif

 

Transalp je dobar motor, samo podaci u ovom oglasu nisu bas tacni (ni prava kubikaza, ni snaga).

 

Nisam konkretno na ove ponude mislio, nego generalno Transalp kao jedan od opcija...

Mada sta mislite konkretno o ponudi Radulovica: 7200 evra za F800GS?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Mataruska Banja-Klina Metohija
  • Motocikl: MZ ETZ150,Suzuki Bandit 650N

Neka me neko ispravi ako gresim,ali mislim da neces bit nista bezdedniji na Transalpu ili F650GS nego naF800GS .Ali ako se sam sa sobom dogovoris da u pocetku povedes racuna o svojoj voznji mislim da ne treba previse da brines.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

Neka me neko ispravi ako gresim,ali mislim da neces bit nista bezbedniji na Transalpu ili F650GS nego na F800GS.Ali ako se sam sa sobom dogovoris da u pocetku povedes racuna o svojoj voznji mislim da ne treba previse da brines.

 

Pa gresis poprilicno.

 

F800 ima duple prednje diskove. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja