Jump to content

Moto Zajednica

Navak 2014

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 224 postova
  • Motocikl: YZF R6

Moze i 6 sati. Od 10h do 17h sa jednim satom pauze. Ja sam svaki put bio svih 6 sati i jedva se izdrzi. Kod zadnjih izlazaka vec pada koncentracija. Nije nabijeno 20 minuta vozis 40 minuta odmaras. I to u najgorem slucaju ako ima mnogo motora. Na primer zadnji put kada sam bio moglo je da se izlazi u ulazi kad god pozelis. milina :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12740 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Meni je to pakao. Taman uhvatim sekvencu da nema nikog ispred i neki stručnjak se uključi 1/4 kruga ispred mene, krene da greje gume i sjebe mi krug.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Ja vozim Diablo Rosso Corsa, jedan pritisak za ulicu, drugi za stazu. Treba im par krugova da se zagreju ako nemaš grejače, ali posle toga trpe baš jako maltretiranje. 4 dana na stazi i 1500km na putu i nisu ni do pola, jedino se pod rukom oseti malo izobličenje profila na prednjoj gumi.

 

 

Meni je to pakao. Taman uhvatim sekvencu da nema nikog ispred i neki stručnjak se uključi 1/4 kruga ispred mene, krene da greje gume i sjebe mi krug.

 

Izvini! :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 605 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR600RR

Ja vozim Diablo Rosso Corsa, jedan pritisak za ulicu, drugi za stazu. Treba im par krugova da se zagreju ako nemaš grejače, ali posle toga trpe baš jako maltretiranje. 4 dana na stazi i 1500km na putu i nisu ni do pola, jedino se pod rukom oseti malo izobličenje profila na prednjoj gumi.

 

ne mogu ti opisati koliko mi drago sto to cujem, posto se meracim na te gume! druga razmisljanja su mi bt016 ili mozda bt003rs, ali najvie me privlace Rosso Corsa.

 

na kojim stazama si vozio ta 4 puta?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12740 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Таман за мене. Ја донекле знам да возим, однекле немам појма :)

 

To ti je odlična osnova za napredak!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

 

ne mogu ti opisati koliko mi drago sto to cujem, posto se meracim na te gume! druga razmisljanja su mi bt016 ili mozda bt003rs, ali najvie me privlace Rosso Corsa.

 

na kojim stazama si vozio ta 4 puta?

 

Dva puta Navak i dva puta Euroring. Jedino na navaku imam problema sa trošenjem prednje, trga se po ivicama šta god radio sa ogibljenjem i pritiskom. Klizav asfalt pa to ti je...

 

BT 016 je retko loša guma. Za BT 003 pitaj Aresa, on je vozio.

 

 

A Miselin pilot power 2 ct,ima li neko iskustva? Nije tema za to,ali valjda niko nece zameriti...

 

Vozio sam na starom navaku i na euroringu na 750-ci. Mogu solidno da se forsiraju, jako im je bitan pritisak, i kad krenu da puštaju, puštaju postepeno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 605 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR600RR

 

 

BT 016 je retko loša guma.

 

 

sto? jel iz licnog iskustva?

ja vozio, doduse na 250ccm/30ak ks, bio sam zadovoljan, provozao i na cagivi raptor….mnogo drugari vozili na raznim masina, svi zadovoljni, porede je sa rosso corsaca, u toj je klasi, jedino sto je stara guma, sad joj je stigla zamena neka verovatno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5340 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Bice prijavljivanja preko BJB-a, kao i prosle godine sa povoljnom cenom. Otvoricu temu o tome veceras.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5340 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Bice prijavljivanja preko BJB-a, kao i prosle godine sa povoljnijom cenom. Otvoricu temu o tome veceras.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: Zrenjanin - Pertovgrad - Veliki Bečkerek - Nova Barselona
  • Motocikl: Honda CRF 1100 Africa Twin adventure sport

Pa dobro, lagano ili malo manje lagano... Serres staza je ozbiljno abrazivna. Makar je onaj prethodni asfalt bio a priča se i za novi.. treba proveriti...

 

 

Ja sam u kontaktu sa tipom koji drži školu na H-ringu koja je kopija CSS-a, (nekadašnji vlasnik je završio kurs za instruktore u Canadi i trkao se u njihovom SBK-u) a mislim da je prilično jeftinija. Juče sam mu rekao da ima zainteresovanih ljudi u Srbiji za kurs i da bi trebalo da se vidimo ovih dana da probamo da napravimo nekakav paket. U Nedelju je TD na H-ringu biće i oni tamo...

 

 

Mislim da je 100 evra drugi nivo sa NJIHOVIM motorom. I gumama/benzinom samim tim. Prvi je teorija i nešto je manje od 20 Evra. Treći je advanced i košta 130 Evra sa njihovim motorom. Spavanje je do 10 evra, ako te ne mrzi vozom da putuješ povratna karta je 25 evra.. sve zajedno prva tri nivoa (teorija + dva praktična) sa njihovim motorom, benzinom, gumama, osiguranjem... spavanje i prevoz - 285 Evra. Kurs je na Engleskom i ako ne bude drugih stranaca imaš jedan na jedan predavanja. Staza je dobra skoro ko NAVAK.

 

Ja ti prepričam razlike između CSS i Hring kursa uz kafu.

 

 

 

 

 

 

.

 

Vrlo, vrlo, vrlo interesantno. :Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: Zrenjanin - Pertovgrad - Veliki Bečkerek - Nova Barselona
  • Motocikl: Honda CRF 1100 Africa Twin adventure sport

Ja vozim Diablo Rosso Corsa, jedan pritisak za ulicu, drugi za stazu. Treba im par krugova da se zagreju ako nemaš grejače, ali posle toga trpe baš jako maltretiranje. 4 dana na stazi i 1500km na putu i nisu ni do pola, jedino se pod rukom oseti malo izobličenje profila na prednjoj gumi.

 

 

Ja namontirao sad nove Pirelli angel ST, mada imam zadnju Pirelli dablo corsa 3 ni do pola potrošenu ali joj je dot iz 2007 god. Šta je bolje za NAVAK?

 

 

mada sam i ja ovaj tip vozača kao Popeye: Ја донекле знам да возим, однекле немам појма :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

 

 

BT 016 je retko loša guma.

 

 

sto? jel iz licnog iskustva?

ja vozio, doduse na 250ccm/30ak ks, bio sam zadovoljan, provozao i na cagivi raptor….mnogo drugari vozili na raznim masina, svi zadovoljni, porede je sa rosso corsaca, u toj je klasi, jedino sto je stara guma, sad joj je stigla zamena neka verovatno

 

Stavio sam ih na 750-ku posle PP2CT. Za klasu lošija guma, tup profil, motor se teško obara, trom na prebacivanju, i jeste da imaju solidan grip, ali kad puste onda nema nazad. Puštaju naglo i bez najave, nešto što najviše ne volim kod gume.

Fabričke sa 1000-ke sam skinuo posle 800km, to je tek katastrofa. Razradjivao sam motor na navaku, i vozio dva puta sa njima, imam snimak kada sam krenuo malo jači tempo (ispod 1:40), nema krivine u kojoj nije proklizala ili prednja ili zadnja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 655 postova
  • Lokacija: Srbija

 

 

BT 016 je retko loša guma.

 

 

sto? jel iz licnog iskustva?

ja vozio, doduse na 250ccm/30ak ks, bio sam zadovoljan, provozao i na cagivi raptor….mnogo drugari vozili na raznim masina, svi zadovoljni, porede je sa rosso corsaca, u toj je klasi, jedino sto je stara guma, sad joj je stigla zamena neka verovatno

 

Stavio sam ih na 750-ku posle PP2CT. Za klasu lošija guma, tup profil, motor se teško obara, trom na prebacivanju, i jeste da imaju solidan grip, ali kad puste onda nema nazad. Puštaju naglo i bez najave, nešto što najviše ne volim kod gume.

Fabričke sa 1000-ke sam skinuo posle 800km, to je tek katastrofa. Razradjivao sam motor na navaku, i vozio dva puta sa njima, imam snimak kada sam krenuo malo jači tempo (ispod 1:40), nema krivine u kojoj nije proklizala ili prednja ili zadnja.

 

Samo da potvrdimm da je i moje iskustvo sa BT 016 identicno :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova
  • Motocikl: YZF R6

Ja vozim Diablo Rosso Corsa, jedan pritisak za ulicu, drugi za stazu. Treba im par krugova da se zagreju ako nemaš grejače, ali posle toga trpe baš jako maltretiranje. 4 dana na stazi i 1500km na putu i nisu ni do pola, jedino se pod rukom oseti malo izobličenje profila na prednjoj gumi.

 

 

Ja namontirao sad nove Pirelli angel ST, mada imam zadnju Pirelli dablo corsa 3 ni do pola potrošenu ali joj je dot iz 2007 god. Šta je bolje za NAVAK?

 

 

Ja sam vozio corsu 3 i drzala je odlicno. Za pireli ne znam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja