Jump to content

Moto Zajednica

XROSS CHALLENGE 2014

Recommended Posts

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Slazem se sa Antekom. Malo je bezveze da gulis 100 km onako u prazno, a dosao si na takmicenje!

Jednostavno je smaranje. Ako ne moze da se to organizuje, onda "mozda" i bolje da ga nema. Hard enduro i to je to.

A opet, realno, pola gostiju je bilo sa velikim motorima, a u drugom su planu.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6294 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

I da kontrolne tacke budu pravilnije rasporedjene, tj da ne budu dve tacke blizu jedna uz drugu, pa posle toga 40km nista. Ja sam recimo omasio skretanje za veliku gobelju, po tracklogu sam video da sam skratio put za 5-6 kilometara, a bas u tih 5-6 kilometara su se nalazile dve kontrolne tacke koje sam promasio, previse blizu u odnosu na ukupnu duzinu staze.

 

Ma ti nisi bitan.... ko te shisha :lol: :lol: :nanana:

Nekoliko takmicara je omasilo te dve tacke i upropastilo svoj plasman.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

I da kontrolne tacke budu pravilnije rasporedjene, tj da ne budu dve tacke blizu jedna uz drugu, pa posle toga 40km nista. Ja sam recimo omasio skretanje za veliku gobelju, po tracklogu sam video da sam skratio put za 5-6 kilometara, a bas u tih 5-6 kilometara su se nalazile dve kontrolne tacke koje sam promasio, previse blizu u odnosu na ukupnu duzinu staze.

 

Ma ti nisi bitan.... ko te shisha :lol: :lol: :nanana:

Nekoliko takmicara je omasilo te dve tacke i upropastilo svoj plasman.

 

Jes vala.... svasta se desavalo 1staa.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure
Što se tiče teške i superteške kategorije, ja bi vilo da se mjeri vrijeme na svim specijalim, dakle od početka do kraja, ok, može biti segmentno podijeljeno. To bi bilo to!

Slazem se sa Antekom. Malo je bezveze da gulis 100 km onako u prazno, a dosao si na takmicenje! Jednostavno je smaranje. Ako ne moze da se to organizuje, onda "mozda" i bolje da ga nema. Hard enduro i to je to. A opet, realno, pola gostiju je bilo sa velikim motorima, a u drugom su planu.

 

+1 za gore navedene sugestije 0takoje.gif

 

Jos bih dodao da je ukupna kilometraza oko 120 km za Super Tesku (dva specijala + vezna deonica) je bila taman za taj dan. 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 795 postova
  • Lokacija: Beograd

Sto se tice merenja vremena za teske i superteske na celoj trasi, to nije izvodljivo i nece biti.

Razlog je taj sto se krecu delom makadamskim putevima gde je normalan saobracaj u opticaju i takmicenje na tom delu je nebezbedno. Treba neko da drzi pun gas a iz suprotnog smera ide traktor sa drvima ili kamion. Zatvaranje 100km puta je apsolutno neizvodljivo.

Nije to potcenjna klasa nego takav tip takmicenja. Da li znate kakva su pravila u svetskom enduru sampionatu, na Dakaru? Pa isto ovakva, vozis neku trasu a samo ti se mere speccijalni ispiti. Sve ovo je iz razloga sto su to motori koji ucestvuju u regularnom saobracaju. Treba razmotriti da bude mozda jos jedan ili dva specijala.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Navigator, 1801 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Papričica :)

Ne mora da bude specijal, može se dodati kao i na mnogim trkama, minut u kom moraš da se pojaviš na sledećoj kapiji. To je lakše organizovati, očekivano vreme da ne bude prekratko, a penali za one koji ne stignu... Druga stvar, specijal neki može da se ubaci a da nije brzinski...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Ne bi bilo lose ubaciti neki brdski specijal uzbrdo uz neku skI stazu ....kao vanrednu proveru sposobnosti i motora i vozaca i uz brzinske specijale to bi bilo to a skratiti turisticku voznju na neku razumnu kilometrazu koja nece oduzeti ceo dan i bespotrebno zamarati.....jer ruku na srce voziti ceo dan tezak motor zahteva bas dobru koncetraciju a usled pada snage i koncetracije moguce su i pravi padovi i povrede....eto cisto neke sugestije iz ugla nekog ko vozi XT 600.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

Sto se mene tice samo angazujte neku doktorku koja iz 30x moze da pogodi venu za bromilu, svog me izbusi i da se na ambulantnim kolima zamene amortizeri. Bubrezi otpadose do novog pazara. Sto se same trke tice mene to ne zanima i onako se prvi dan slomim.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 243 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Yamaha YZ 250

... Sto se same trke tice mene to ne zanima i onako se prvi dan slomim.

 

:care: :care: :care:

 

Pa i to je odredjena kategorija u kojoj treba uvesti neka pravila, minutazu i pehare ! :moto3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Koma, a sto bi ti tesku toliko stedeo nekim utabanim makadamima. Daj nam malo akcije bez saobracaja. Umemo mi i da guramo ako zatreba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Navigator, 1801 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Papričica :)

ma ako odemo sa teškim kategorijama van okvira revijalnog dela, onda treba praviti celu trku namenjenu samo teškim motorima... A da ne bi brinuli šta ćemo da radimo ceo dan, stavite da staza ide uz Gvozdac i limit do kraja dana da se popne :D . A ko se popne može ponovo :)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Vidimo se u TEŠKOJ klasi dogodine, predpostavljam da LC4 tu pripada...

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Sa tobom jedino ako je supermoto :)

 

isto kao ja sa tobom :lol:

 

ako ne budu neke sulude kotizacije gledamo se ove godine :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja