Jump to content

Moto Zajednica

XROSS CHALLENGE 2014

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Bijeljina-Republika Srpska
  • Motocikl: Yamaha R1 2001/Honda XLV750R rd01/Aprilia RS125 2007/Yamaha XT660x/Yamaha MT03 660

Vidim da tema cuti vec 3-4 mjeseca!!!

Dali je ko u toku, planiraju li organizatori da ovo postane tradicija? ili jos bolje da bude ovo 2x godisnje (proljeto i jesenje)... ili jos bolje, posle ovakve dobre organizacije, planira li se ukljuciti i neki QUAD-ATV klub ?

Mozda dosta pitanja odjednom,,,al mi ovo izgleda zanimljivo da bi se ukljucio u druzenje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 967 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

Pre neki dan je prelomljeno da se proba i ove godine.

Vise informacija uskoro.

 

Bravo! 0takoje.gif

 

Ajde pa da vas sreća posluži da Event postane tradicija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Da li bi bilo moguce odrediti tezinske kategorije jer prosle godine je u teskoj pobedil a xr 600 sa 120 kg tezine .....mislim kakve sanse su tu imali motori od 16o kg tipa xt 600 i slicno ...realno nikakve .Recimo A i B klasa da budu do 500 ccm i 135 kg...teska kategorija do 700 ccm i od recimo 135 do 160 kg......i teska preko 170 kg nebitna kubikaza i broj cilindra i stoje najvaznije da za tesku i super tesku da prerade budu svedene na najmanju mogucu meru jer to je ipak amaterska kategorija.....profesionalcima je mesto u A klasi...ovo je neko moje glasno razmisljanje na tu temu koje ne mora da bude prihvaceno ali se nadam da cete makar razmisliti na tu temu jer se poklapa sa misljenjem dosta ljudi koji su ucestvovali na Xross-u. Naravno sve pohvale za organizaciju i trud od prosle godine i nadamo se da ce ove godine biti jos bolje i masovnije ...pozzz

0

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

Ja sumnjam da xr ima 120kg. I on i tt su na minimum 135kg. I po meni su odlicno raspodeljene kategorije ovako kako su bile. Jbg ako mislis da nemas sanse ti nabavi laksi motor.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Da li bi bilo moguce odrediti tezinske kategorije jer prosle godine je u teskoj pobedil a xr 600 sa 120 kg tezine .....mislim kakve sanse su tu imali motori od 16o kg tipa xt 600 i slicno ...realno nikakve .Recimo A i B klasa da budu do 500 ccm i 135 kg...teska kategorija do 700 ccm i od recimo 135 do 160 kg......i teska preko 170 kg nebitna kubikaza i broj cilindra i stoje najvaznije da za tesku i super tesku da prerade budu svedene na najmanju mogucu meru jer to je ipak amaterska kategorija.....profesionalcima je mesto u A klasi...ovo je neko moje glasno razmisljanje na tu temu koje ne mora da bude prihvaceno ali se nadam da cete makar razmisliti na tu temu jer se poklapa sa misljenjem dosta ljudi koji su ucestvovali na Xross-u. Naravno sve pohvale za organizaciju i trud od prosle godine i nadamo se da ce ove godine biti jos bolje i masovnije ...pozzz

0

 

Imali su odlicne sanse..pitaj Baltreka... decko je imao III rezultat sa XT-om

 

Mislim da je podela...odlicna ..

 

I da ..ja imam 120 kg, a ne moj XR ...nesto si pomesao 1lol.gif1lol.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Ja sumnjam da xr ima 120kg. I on i tt su na minimum 135kg. I po meni su odlicno raspodeljene kategorije ovako kako su bile. Jbg ako mislis da nemas sanse ti nabavi laksi motor.

 

Protiv 30 kg tezeg motora mislim da nema sanse a ne pada mi napamet da nabavljam laksi motor pogotovu bez anlasera inace dosta motora je oko 120 -130 kg sa 600-650 ccm i da ih ne nabrajam jos. http://en.wikipedia....iki/Honda_XR600 128 kg http://www.motorcycl...lc4_SC%2096.htm 122 kg A moglo bi recimo i da se A klasa ostavi kao klasa za one koji su profi ili misle da znaju da voze a B klasa da se ogranici do 140 kg a da teska ide od 140 kg pa do recimo 170....preko neka je super teska. Ovde je realno glavni problem u teskoj kategoriji jer je vecina motora bila XT 600 .

Naravno zanimao bi me komentar organizatora na ove moje sugestijie.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kontraš!, 1271 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KLX 650 sm/enduro

teska i superteska su koliko sam shvatio cisto revijalne grupe koje pruzaju i nama totalnim amaterima da osetimo malo takmicarskog duha... Inace odma za tim xr-om je bio momak sa dr-om dal 650 ili 800 ne znam, ali i jedan i drugi model su tezi od xr-a. Znaci nije samo do motora vec ima dosta i do vozaca, kao do mene npr koji sam 2-3 puta na gluposti izgubio i vreme i snagu, al to sve ulazi u ukupan plasman.

Sta bi tek bilo da je na ono husi te610 bio neko iskusniji, ili da je coka npr dosao sa 690r... verovatno taj xr ne bi bio puno odmakao... a tek da je kvarni terao njegovu bivsu xrku, kuku.... :moto3:

 

nadam se da se vidimo dogodine opet da merimo ciji je veci :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

teska i superteska su koliko sam shvatio cisto revijalne grupe koje pruzaju i nama totalnim amaterima da osetimo malo takmicarskog duha... Inace odma za tim xr-om je bio momak sa dr-om dal 650 ili 800 ne znam, ali i jedan i drugi model su tezi od xr-a. Znaci nije samo do motora vec ima dosta i do vozaca, kao do mene npr koji sam 2-3 puta na gluposti izgubio i vreme i snagu, al to sve ulazi u ukupan plasman.

Sta bi tek bilo da je na ono husi te610 bio neko iskusniji, ili da je coka npr dosao sa 690r... verovatno taj xr ne bi bio puno odmakao... a tek da je kvarni terao njegovu bivsu xrku, kuku.... :moto3:

 

nadam se da se vidimo dogodine opet da merimo ciji je veci :lol:

 

Pa upravo na to sam i mislio sta bi bilo kad bi dosla par ktm 620 ,husa te 610 ,xr -ke i sa iskusnijim vozacima mi sa tezim motorima realno ne bi imalo sta da trazimo a u istoj smo klasi a oni laksi tridesetak kg.....naravno da je znanje presudno ali gde nisu tolko izrazene razlike u snazi i tezini.Mislim tema je xross i sugestiju su dozvoljene a sve u cilju nekog poboljsanja a organizator daje zadnje rec i naravno kome se ne svidja ili proceni da nema sanse ne mora nida ucestvuje ....prosto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6293 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ja mislim da u tim brzincima nema mnogo uticaja tezina motora, 99% je do vozaca. Sa druge strane u A i B klasi, gde pola vozis, a pola nosis manja tezina svakako znaci :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 795 postova
  • Lokacija: Beograd

Postovani,

svaki predlog i sugestija su dobri. Ono sto ne treba mesati su sa jedne strane A i B kategorija, i sa druge Teska i Superteska. To su odvojeni tipovi takmicenja i motori iz klase Teski i Superteski nema sta da traze u klasama A i B, (narocito ove godine :zvizduk: ).

Ideja je i bila da se nekako podele ti veliki motori ravnopravno, sto pribliznije. Mislim da je dobra podela i da tu ima samo par izuzetaka koji se ne uklapaju. Potrudicemo se da osmislimo kako jos bolje mozemo to da podelimo. Razmisljamooo..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Navigator, 1801 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Papričica :)

Mislim da je u revijalnoj kategoriji dokazano da težina nije puno uticaja imala, tj bilo

je jako puno izuzetaka od gorespomenute teorije. U prvom specialu najbolje vreme od obe

teške kategorije je imao 950ADV, pa onda xr600, pa onda moja afrika od 28kW i jedinom

modifikacijom na zadnjem amortizeru! A pri samom specijalu sam obišao TE610 koji je krenuo

6 pozicija ispred mene! Pri tome, sumnjam da bi sa XR-om mnogo bolje vreme imao, staze su bile

takve da su zaista brži motori bili u prednosti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 967 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

Meni se čini da je bila dobra podela motora po klasama.

 

Ono što je bilo posebno interesatno, verujem za sve nas, je upravo to da plasman vozača nije toliko odlučivao motor (težina, kubikaža ili snaga motora kao što je to slučaj na trkama na stazi), već ukupna snalažljivost vozača i indetifikacija markera koji su imali veliki uticaj na konačan plasman.

 

Takođe mi se dopalo to što su specijalni ispiti bili na početku i na kraju dana, tako da si morao da završiš kompletnu trku ako si želeo da budeš u plasmanu. Ono što bih voleo da vidim sledeće sezone je eventualno još jedan specijalni ispit za teške i super teške motore (da ih ukupno bude tri) ili neki poligon spretnosti kao super-stage. Naravno ukoliko to ne predstavlja veliku obavezu organizatoru.

 

U svakom slučaju, sve i da se ništa ne promeni ja dolazim i sledeće godine, a mislim da smo se super proveli, uživali u organizaciji i vožnji tako da - samo napred za organizaciju u 2015. :takoje:

 

 

Btw, i ja sam jedan od onih koji su omašili ''regularnu stazu'' za moju kategoriju - u žaru borbe na drugom specijalu i od povišenog adrenalina nisam ni registrovao tablu za skretanje i greškom odabrao stazu za lake motore, ali smo zato svi na kraju dana osetili kako je to kad staneš na crtu i naučili nešto više i veliko sam zahvalan organizatoru na tome. :moto3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Ja to nista ne bih dirao....i onako je vecini cilj, afirmacija ovog sporta u nasoj zemlji, dooobra voznja i ako preostane snage...druzenje.

 

Ne palim se na plasman.....svi vozimo.....pa ko iskoci...... na podijum 0takoje.gif

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova
  • Lokacija: Zemun-Beograd
  • Motocikl: Honda nc750,Xevo 400

Markacija,markacija staze :neznam: ...sve ostalo je bilo ekstra,ali markacija i obelezavanje-na to treba posebno obratiti paznju!

I samo gass...pa ko kolko moze... :moto3:

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6293 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

I da kontrolne tacke budu pravilnije rasporedjene, tj da ne budu dve tacke blizu jedna uz drugu, pa posle toga 40km nista. Ja sam recimo omasio skretanje za veliku gobelju, po tracklogu sam video da sam skratio put za 5-6 kilometara, a bas u tih 5-6 kilometara su se nalazile dve kontrolne tacke koje sam promasio, previse blizu u odnosu na ukupnu duzinu staze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

I da kontrolne tacke budu pravilnije rasporedjene, tj da ne budu dve tacke blizu jedna uz drugu, pa posle toga 40km nista. Ja sam recimo omasio skretanje za veliku gobelju, po tracklogu sam video da sam skratio put za 5-6 kilometara, a bas u tih 5-6 kilometara su se nalazile dve kontrolne tacke koje sam promasio, previse blizu u odnosu na ukupnu duzinu staze.

 

Ma ti nisi bitan.... ko te shisha :lol: :lol: :nanana:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1330 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

Što se tiče teške i superteške kategorije, ja bi vilo da se mjeri vrijeme na svim

specijalim, dakle od početka do kraja, ok, može biti segmentno podijeljeno. To bi bilo

to! :moto3::takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja