Jump to content

Moto Zajednica

XROSS CHALLENGE 2014

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 795 postova
  • Lokacija: Beograd

Evo i zvanicno da vas pozovem da 21-22.juna dodjete na prvi ENDURO CHALLENGE KOP 2014.

 

Svi su pozvani, za svakoga ima odgovarajuca klasa, i za velike i za male motore...

 

Prijave su pocele i iskljucivo idu preko zvanicnog sajta.

 

http://www.xross-team.com/

  • Podržavam 20

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 707 postova
  • Lokacija: podgorica,mne
  • Motocikl: uvijek prljava Honda xr650r

Bravo Koma i ekipo

 

Ekipa iz CG ce se potruditi da dodje i svojijem prisustvom uveca vi skup. Ima da se junacki borimo i uz gusle opjevamo nase junacko odustajanje u sred trke :zdravo::nanana::moto3:

 

Nestaviste na sajt kolika ni je udaljenost od Cetinja a staviste tamo neki gradic ka Sofiju,Zagreb itd

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova
  • Lokacija: Zemun-Beograd
  • Motocikl: Honda nc750,Xevo 400

da li moze podobnije objasnjenje u vezi A klase,

sta podrazumevaju specijalni ispiti 2x30km i sta oni sadrze u smislu zahtevnosti, vid i tip prepreka i sl...

Predpostavljam da A klasa nije zamena za ekspert klasu,ali ako bi organizator mogao malo podobnije o tome verujem da ima puno koji se razmisljaju da li A ili B dosta bi pomoglo prilikom odlucivanja,ja sam u startu prelomio...ali me zanima kakva je prica?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Mene zanima koja je fora sa predajom organizaciji malih motora, čemu to ?

 

Послато са HTC One S уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 805 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: ktm

da li moze podobnije objasnjenje u vezi A klase,

sta podrazumevaju specijalni ispiti 2x30km i sta oni sadrze u smislu zahtevnosti, vid i tip prepreka i sl...

Predpostavljam da A klasa nije zamena za ekspert klasu,ali ako bi organizator mogao malo podobnije o tome verujem da ima puno koji se razmisljaju da li A ili B dosta bi pomoglo prilikom odlucivanja,ja sam u startu prelomio...ali me zanima kakva je prica?

KLASA "A"

Klasa A: Pravo prijave u ovoj klasi imaju samo punoletni vozači cross ili hard-enduro motora zapremine do 550 cc. Trasa je prilagođena ljudima koji sigurno i duže vreme voze cross ili hard-enduro motore, bivši takmičari, budući takmičari, ljudi koji žele da pomere svoje granice, da osete adrenalin na nizbrdicama i uzbrdicama, ljudi koji rade na fizičkoj kondiciji i tehnici upravljanaj motociklom i kojima su izazovi zahtevni tereni. Prvi dan se voze dva specijalna ispita ukupne duzine oko 30kilometara. Drugi dan se vozi trasa u dužini od 100 kilometara. Veći deo trase je po zahtevnom terenu terenu, makadama skoro da nema. Ovo je teža klasa od klase B. Očekuje se da vozači na nekim delovima drže pun gas i mole se da će izaći do vrha. U slučaju kiše, teži delovi će biti zatvoreni, ali će i tada imati gde da osete čari istinske hard-enduro trke.  Stvarno bi bila sramota da bolji vozači budu prijavljeni u Klasi B. Ne treba strahovati prve godine jer će organizator na najtežim delovima omogućiti obilazak svih teških deonica u slučaju da budu preteran “zalogaj” za vozača . U ovoj klasi se očekuju svi oni koji smatraju da znaju da voze cross ili hard-enduro motor na najzahtevnijim terenima.

 

KLASA "B"

Klasa B: Pravo prijave u ovoj klasi imaju samo punoletni vozači cross ili hard-enduro motora zapremine do 550 cc. Trasa je prilagođena ljudima koji nisu početnici i imaju osnovno znanje vožnje enduro ili cross motora, ljudi koji vikendom voze blage terene, makadamske puteve ali se ne upuštaju u strma stenovita spuštanja, kozje staze, velike uspone, deonice koje zahtevaju fizičku snagu i visoke tehničke sposobnosti. Prvi dan se voze dva specijalna ispita, ukupne dužine oko 30 kilometara. Drugi dan se vozi trasa u dužini od 100 kilometara. Veći deo trase je terenska vožnja, a manji makadamski putevi. Ovo je najlakša trasa, bez zahtevnih uspona i strmih spusteva, ali ipak zahteva solidnu fizičku kondiciju.

 

Sve je napisano :takoje::moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 795 postova
  • Lokacija: Beograd

da li moze podobnije objasnjenje u vezi A klase,

sta podrazumevaju specijalni ispiti 2x30km i sta oni sadrze u smislu zahtevnosti, vid i tip prepreka i sl...

Predpostavljam da A klasa nije zamena za ekspert klasu,ali ako bi organizator mogao malo podobnije o tome verujem da ima puno koji se razmisljaju da li A ili B dosta bi pomoglo prilikom odlucivanja,ja sam u startu prelomio...ali me zanima kakva je prica?

 

Specijalni ispit ce biti jako lagan i zajednicki i za Klasu A i klasu B, tehnicki lagana voznja gde se meri vreme i na osnovu tog vremena pravi se startna pozicija za nedelju.. Prva je godina i treba svi da se upoznaju kako to izgleda, da osete duh takve voznje.. Prepreke ako i budu bice prilaodjene najlosijima. Prvi dan se pravi da klasa B moze bez problema da se provoza.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 795 postova
  • Lokacija: Beograd

Mene zanima koja je fora sa predajom organizaciji malih motora, čemu to ?

 

Послато са HTC One S уз помоћ Тапатока

 

Aco, razlog je BEZBEDNOST na samoj manifestaciji i ovo pravili ce najstrozije da se postoje kao i sva koja pisu u odeljku http://www.xross-team.com/xross-challenge/pravila/

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Da ti preko noci raspakuju motor i prodaju u delove.

Ne sviraj, nego se prijavljuj 1zdravo.gif

Koma kakva je podloga na stazi, nikad nisam vozio po Kopaoniku, a jos manje na takmicenju, pa da znam sta me ocekuje ?

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 795 postova
  • Lokacija: Beograd

Da ti preko noci raspakuju motor i prodaju u delove.

Ne sviraj, nego se prijavljuj 1zdravo.gif

Koma kakva je podloga na stazi, nikad nisam vozio po Kopaoniku, a jos manje na takmicenju, pa da znam sta me ocekuje ?

 

Podloga normalana, ima svega, bitno je da gume imaju neke krampone ako vozis u maloj klasi.

Samo ime CHALLENGE kaze da to nije klasicna trka i ne treba je tako dozivljavati, meni je ideja da to bude jedna lepa voznja, da se dobro druzimo i smejemo i da na sve to ima neki takmicarski duh ali on treba da je u drugom ili trecem planu. Ne treba niko da se plasi jer je prva godina, skoro niko nije tako nesto probao, nemaju ljudi predstavu kako to treba da izgleda, ako ne uspes u jacoj kategoriji negde da prodjes, predjes u drugu na samoj trasi i guras dalje. najbitnije da si srecan na kraju dana a vreme je sporedna stvar.

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1420 postova
  • Lokacija: Bliski Istok-Pančevo
  • Motocikl: Honda CRF300L

Pozdravljam inicijativu :takoje: nemam motor za takvu voznju ali mozda mogu da dam neki doprinos ako zelite da uradite stranicu na italijanskom i da to okacim ne neke njihove forume ili neka pomoc oko takmicenja na licu mesta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 795 postova
  • Lokacija: Beograd

Pozdravljam inicijativu :takoje: nemam motor za takvu voznju ali mozda mogu da dam neki doprinos ako zelite da uradite stranicu na italijanskom i da to okacim ne neke njihove forume ili neka pomoc oko takmicenja na licu mesta.

Hvala na pomoci. Bice na EN jeziku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja