Jump to content

Moto Zajednica

Alpi krajem aprila. Potreban savet oko rute

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Cao svima! Krajem aprila planiram 9-dnevnu turu po Evropi. Idem na jug Nemacke, u Immenstadt, jer tamo imam nekog "posla". Usput imam vremena da malo obidjem Austriju i neki deo Alpa. Idem sama motorom (KLE). Idem ovako: BG-Graz-Salzburg-Innsbruck- Immenstadt , pa nazad: Immenstadt - Innsbruck - Lienz - Villach - Beograd.

Spavam u Grazu, Salzburgu, Innsbrucku, Immenstadtu i Villachu jer tamo imam smestaj.

E sad pitanja:

1. Da li imate neke preporuke sta lepo moze da se pogleda usput s obzirom na moju rutu?

2. Imacu par dana u Innsbrucku da se provozam nekim lepim Alpskim putevima. Koji put preporucujete? (nisam nesto super vesta u voznji po serpentinama, ali volela bih da vidim lepe predele u Alpima, mozda neki krug od 50-tak km?) Za sada sam mislila da idem na Zillertaler Höhenstrasse. Da li je ima snega tamo krajem aprila?

3. Da li ce biti mnogo hladno za voznju po Alpima u tom periodu i da li ce biti snega generalno?

 

post-1916-0-04697200-1395914896_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

pa to je kraj aprila-pocetak maja. Ja idem u svakom slucaju, jer treba da budem u Immenstadtu u to vreme. Ako je i +10, nije problem za mene, jer sam isla npr u Italiju u novembru... Samo da vidim da li ima smisla da se "zavlacim" u Alpe ili da se zadovoljim nekim vecim putevima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5490 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Generalno za odlazak u Alpe motorom u aprilu je veoma rano. Snega ima i prevoji preko 2000mnv najverovatnije (osim retkih) nisu ni otvoreni. Ja sam bio 2 puta krajem maja i imalo je snega dosta s tim sto je moglo da se vozi opusteno svuda osim bas na najvisim prevojim (npr. Grossglockner).

Ovo u tvom slucaju ne bi trebalo da predstavlja problem jer svi moguci lokani putevi (a oni su srz i sustina voznje u tim predelima) su fenomenalni i vredni voznje, tako da se ne mora ici "gore" da bi se uzivalo u predelima i voznji.

 

Pogledaj karte ili GPS i samo napred, uzivaces u svakom slucaju.

Ove karte ja koristim cesto i do sada su se pokazale odlicno:

 

http://www.adac.de/reise_freizeit/ratgeber_reisen/motorrad-reisen/tourenkarten/default.aspx?ComponentId=40672&SourcePageId=40453

 

Imas regije kojima prolazis, pa mozes i da odstampas zanimljive delove.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8142 postova

Na prevojima očekuj krajem aprila da će biti hladno, verovatno veoma često i sneg. S obzirom da svakako ideš, pa ideš - biće ti super. Svaki prevoj (i onaj koji se plaća i oni koji su dz) su ok i priča za sebe.

 

Iznad Beljaka (Villach) imaš Alpen štrase, obavezno pogledaj. Od Graca prema Salcburgu verovatno planiraš preko A9 (najkraće). Ja ti savetujem da svakako ideš malo okolo preko Šladminga. Kada skreneš od A9 prema Šladmnigu, svaki kilometar levo i desno od magistrale imaš prelepe alpske putiće, uglavnom besplatne, koji nisu na prevelikoj visini, a dobićeš dosta od Alpa. U Šladmingu obavezna pauza. Možeš od Graca i na Judenburg, pa onda preko Alpa nekim prevojem ka Salcburgu (najlepši naravno Obertauern, ali tu je verovatnoća snega krajem aprila velika). Ja bih išao na Šladmingi onda ceo dan vrteo po tim brdima, paralelno magistrali, sve dok ne izbiješ na A10.

 

Ako imaš dovoljno vremena idi i na Zell am See, pa onda kroz nemaćku za Salcburg (sve fenomenalni lokalni putići, mala verovatnoća snega). Ne znam koliko vremena imaš.

 

Lepo se provedi i uživaj, to je obavezno!

 

EDIT: evo da vidiš kako jedan od prevoja i to jedan od srednjih, ne viših (Solk pass) može da izgleda krajem maja:

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Doctore, hvala, pogledacu taj sajt i mape, ali naravno mi vise interesuje mislenje zivih ljudi ::) Necu onda da se zavlacim na visoke prevoje, Grossglokner nisam ni planirala, znam da ce tamo sigurno biti snega.

 

Severiane, hvala puno na savetima. evo sad gledam mapu i stvarno vidim da nema smisla ici autoputem od Graza do Salzburga, kada ima toliko lepih putica izmedju. U sustini, Salzburg mi nije obavezan, pa mogu slobodno da se zaglavim na 2-3 dana u tim mestima izmedju Graza, Salzburga i Innsbrucka i da prespavam tamo negde. Idem onda na Sladming sigurno. Napisi ako se setis jos necega tamo u okolini. Potrudicu se i na Zell am See, ako mislis da vredi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Drvodeljo, jeeej, hvala ti, nije mi taj Neuschwanstein pao na pamet uopste! Obavezno cu ga posetiti. Iskreno, tek juce sam odlucila da idem na ovaj put i evo tek skupljam informacije :-) ako se setite jos nekih zanimljivosti, bicu vam zahvalna!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8142 postova

Zell am See (Cel am Ze) svakako vredi, ne toliko sam gradić (sjajno ledničko jezero, ali skup) koliko zbog svega okolo. Svaki put valja. Najlepši, za mene daleko najlepši (!), put u tom kraju je "čuvena" (koliko sam je hvalio) 164-ka (put B164) od Zalfeldena do Bišofshofena (a tamo obavezno pogledaj skakaonicu, jednu od 4 novogodišnjih i svakako obližnji zamak Hohenwerfen, prelepo!). I Salcurg ti je lep, ne preskači, sve je to blizu i dostupno. Idi i do Gross-a, lepo se to čisti, proveri, to je jako blizu od Zell am See-a. Tu ti je i Kaprun, ako si skijaš, ostaviš motor i cepaš na glečar - skijanje u maju neprocenjivo, taman poludnevni ski pass ;)!

 

Pokušaj od Zalfeldena da odeš i do nemačke, tu ti je i orlovo gnezdo, prelepi mali idealni putevi. Verovatnoća snega jako mala, ima jezera, izlaziš pravo u Salcburg (od Orlovog gnezda imaš plaćen sjajan put grebenom iznad auto puta).

 

Dalje, ka Tirolu, preko Mitersilla, Kicbil je lep da posetiš (bez spavanja, skuuupo), prelep prevoj ti je Gerlos, jedan od najlepših... vidi kako je sa snegom. Imaš odlične lokalne sajtove, ja koristim (dodupe skijaški) bergfex.com

 

Eto, to ti je ovako na brzinu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Severiane, hvala puno, sve sam upisala. Mozda ako stignemo do tad, da se vidimo jedan dan na kafi, ponecu mapu tog dela Evrope pa jos jednom da pogledamo zajedno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5490 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Pogledaj i ovo...ENG ALM

 

Ja sam dosao do blizu i ne znajuci da treba da idem jos malo napred vratio se, prelepo seoce starih farmerskih kuca, jedno od najstarijih polja javora u Evropi...u blizini mesta gde ides...puno lepe prirode...Nalazi se u Austriji, ali jedini prilaz je iz Nemacke.

 

http://goo.gl/maps/32RFP

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

Zell am See (Cel am Ze) svakako vredi, ne toliko sam gradić (sjajno ledničko jezero, ali skup) koliko zbog svega okolo. Svaki put valja. Najlepši, za mene daleko najlepši (!), put u tom kraju je "čuvena" (koliko sam je hvalio) 164-ka (put B164) od Zalfeldena do Bišofshofena (a tamo obavezno pogledaj skakaonicu, jednu od 4 novogodišnjih i svakako obližnji zamak Hohenwerfen, prelepo!). I Salcurg ti je lep, ne preskači, sve je to blizu i dostupno. Idi i do Gross-a, lepo se to čisti, proveri, to je jako blizu od Zell am See-a. Tu ti je i Kaprun, ako si skijaš, ostaviš motor i cepaš na glečar - skijanje u maju neprocenjivo, taman poludnevni ski pass ;)!

 

Pokušaj od Zalfeldena da odeš i do nemačke, tu ti je i orlovo gnezdo, prelepi mali idealni putevi. Verovatnoća snega jako mala, ima jezera, izlaziš pravo u Salcburg (od Orlovog gnezda imaš plaćen sjajan put grebenom iznad auto puta).

 

Dalje, ka Tirolu, preko Mitersilla, Kicbil je lep da posetiš (bez spavanja, skuuupo), prelep prevoj ti je Gerlos, jedan od najlepših... vidi kako je sa snegom. Imaš odlične lokalne sajtove, ja koristim (dodupe skijaški) bergfex.com

 

Eto, to ti je ovako na brzinu...

 

Ako češ se pridržavati Severiana i posetiš Zell am See, produži zapadno do Krimla (cca 60 km), gde se nalazi najveći vodopad u Evropi, malo dalje je Gerlospass.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8142 postova

E da, najvažniji savet: izbegavaj magistrale (samo kada je nužno)! Pogled na taj kraj sa magistrale i sa malih lokalnih puteva nema baš ništa zajedničko i kreće se od razočarenja (magistrale) do oduševljenja (lokalni putevi). Bar je to moj utisak.

 

Vodopad koji ti predlaže g. Pavle (super se vidi sa prilaza Gerlospass-u), je fenomenalan. Ima po forumu negde fotki... Uopšte, mogao bi nemo da se raspiše, taman da nam ostane ova tvoja tema kao sažeti podsetnik ;).

 

Za kafu, može naravno, pogodićemo se valjda do kraja aprila...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

uff, koliko toga ima tamo, moram dobro da isplaniram dane i rute. Hvala vam ljudi, potrudicu se sve da posetim od ovog sto ste naveli. Hocu i zamak, i vodopad... i sve! Severiane, a sta je Orlovo gnezdo koje pominjes?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Hvala. sama kucica i nije nesto, ali pretpostavljam da tamo svi idu zbog pogleda. Ajde videcu i to da ukljucim u plan. A Jos jedno pitanje - da li tamo negde imaju banje sa termalnom vodom? :D

 

 

 

Evo, staviću link dok ne dođe Stanimir:

http://en.wikipedia.org/wiki/Kehlsteinhaus

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8142 postova

A Jos jedno pitanje - da li tamo negde imaju banje sa termalnom vodom? :D

 

Imaš u Kaprunu odličan, nov, veliki SPA (banju). Sve što umorno žensko (a i muško :D) srce ište...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 542 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: GS

Orlovo gnezdo je stari zamak u Verfenu, predivan, i nemoj ga propustiti. Penjes se uspinjacom i ulaz je kostao mislim 11e. U blizinu, u Bisofshofenu mozes naci povoljno prenociste sa doruckom za oko 15e. Gross je ipak krupan zalogaj u ovo vreme, mnogo ce biti hladno sigurno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Ok, idem onda sigurno i u Orlovo gnezdo. Jel imas mozda konkretno neki smestaj u Bisofshofenu? nesto sam gledala na booking.com, prilicno je skupo..

 

A Gros ce sigurno biti sav zasnezen, necu ovaj put tamo

 

 

Orlovo gnezdo je stari zamak u Verfenu, predivan, i nemoj ga propustiti. Penjes se uspinjacom i ulaz je kostao mislim 11e. U blizinu, u Bisofshofenu mozes naci povoljno prenociste sa doruckom za oko 15e. Gross je ipak krupan zalogaj u ovo vreme, mnogo ce biti hladno sigurno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

A Jos jedno pitanje - da li tamo negde imaju banje sa termalnom vodom? :D

 

Imaš u Kaprunu odličan, nov, veliki SPA (banju). Sve što umorno žensko (a i muško :D) srce ište...

 

 

jel mislis na ovo? http://www.tauernspakaprun.com/en

 

Uh, jedva cekam, obozavam termalne bazene posle voznje!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova
  • Lokacija: Ljubljana

Jel imas mozda konkretno neki smestaj u Bisofshofenu?

 

Bisochfohen, Zell am see, Kaprun, sve je skupo, ako ideš iz tih gradiča samo 2-3 kilometara, može se nači dosta jeftinih smještaja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Jel imas mozda konkretno neki smestaj u Bisofshofenu?

 

Bisochfohen, Zell am see, Kaprun, sve je skupo, ako ideš iz tih gradiča samo 2-3 kilometara, može se nači dosta jeftinih smještaja.

 

 

Jaka, hvala! videcu onda na licu mesta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova
  • Lokacija: Ljubljana

Nema na čemu. Vidim, da ideš preko Ljubljane. Ako treba bilo šta u Ljubljani ili okolini na razpolagu sam. Evo i moj mail.

jaka.atv@gmail.com

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja