Jump to content

Moto Zajednica

Pegaso 650, problem sa startovanjem

Recommended Posts

  • U prolazu, 75 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650, MZ ETZ 251

Pozdrav!

 

Neki vec znaju, otvorio sam jednu temu u kojoj je diskutovano oko ,,frajlauf-a" za pokretanje motora pri startu. To sam sredio.

 

Sledeci problem:

Akumulator je pun, pa je cak bio i prikljucen na punjac i vise puta sam pokusavao da upalim masinu, ali jednostavno ne daje znake zivota. Izvadio sam svecicu i ona sasvim lepo baca varnicu. Goriva ima, probao sam cak i sa otvorenim cepom u slucaju da je odusak zapusen. Probao sam i start sprejem, ni to nista nije promenilo. Ne znam u cemu moze da bude problem. Jedan covek mi je dao predlog da sipam malo goriva sa spricem direkt u cilindar pa da probam, ali ne znam koliko je to pametno?

Inace, motor je stajao par meseci i nisam ga palio uopste za to vreme.

Takodje, da bih sredio neku sitnicu, preturao sam ga na stranu, i tako je stajao nekih pola sata taj dan, moze li to da prouzrokuje neki problem?

 

Da li se nekome desavalo nesto slicno?

Hvala unapred!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Sarajevo,BiH
  • Motocikl: VFR 750 RC36

Ima li slavinu goriva i da nije ostala na off?, zacepljeni karburatori? faza? Probaj na guranje, ako ne upali vozi majstoru

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 627 postova
  • Lokacija: Beograd Republika Miljakovac
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600E

Teško da će Pegasa na guranje upaliti, proveri još jednom karburator, da nisu zaglavile iglice na karburatorima. Ako je palio do "prevrtanja" vidi da nisi neki kabl pomerio, mada kažeš da ima varnicu na svećici. Njemu treba malo vremena da napuni karburatore, tj zahteva malo više verglanja da bi povukao gorivo, naravno budi oprezan i ne preteruj sa verglanjem iz već poznatih razloga. Da li ti radi saugh? Kao i kolega tipujem na prljave karburatore.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilija Pegaso 650 Cube, MZ TS 125, BMW R 65

Posto svecica baca varnicu mozemo zakljuciti da motor normalno vergla,zato Prvo pokusaj sa zamenom svecice,stavi novu,po mogucstvu iridijumsku sa oznakom dr 8 eix,zatim,pogledaj osigurace,da li cvrsto stoje u lezistu,zameni ih,vidi i obavezno da li radi sauh,bez njega nema paljenja kad je motor hladan,...dobro bi bilo pogledati slavinu i sito ,isprazni rezeorvar,skini i ocisti sito i slavinu,isperi rezeorvar ako ti nije tesko,pa ako opet zeza predji na karburatore...sve ukazuje da ne prima gorivo,ali ko zna,kreni od banalnih kvarova kao sto je svecica...srecno !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 292 postova
  • Lokacija: Nju nau
  • Motocikl: XF 650 freewind

Moje iskustvo je sledece,parkirao u suvu i provetrenu prostoriju,dva puta palio u toku zime,a sad ni da cuje :stabre:,

baca varnicu,a svecica suva.Par kapi benzina u cilindar,malo se javi i to je to :zbunjen:.Demontirao karburator,komplet ciscenje i sad radi kao sat .Ako sam pomogao bice mi drago.:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Sa strane kroz ram bi trebalo da imas jednu rupu kroz koju dugackim krstastim srafcigerom ispustis korivo iz casica karburatora. Ostavo da istece oko 200 -300 ml pa ztvori i pokusaj.Samo sauh bez gasa. Ja sam se cimao prosle godine (cak sam i akku od auta skoro ispraznio verglajuci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650, MZ ETZ 251

Verglao sam kao blesav, ali nece, kao da nema sta da povuce. Pre preturanja motora, nisam ga palio mesecima kao sto sam vec pomenuo, tako da ne znam da li se zbog toga desilo nesto, ali cisto sumnjam.

Svecica je Denso, i pretpostavljam da nije presla ni 2000km, deluje sasvim dobro.

Sauh je radio lepo od kad sam ga kupio pa verujem da radi idalje lepo.

Jedino da probam da ocistim sito ali i to mislim da je ok.

 

Sto se tice karburatora, nikada nisam skidao i cackao, tako da ne znam koliko je to kompleksna stvar, ali sam zato rasturao karb od MZ ETZ 251, pa ako nije mnogo komplikovanije od toga, mogao bih da probam. Iskreno ne znam kako treba ocistiti tako karburatore (na MZ-u sam sivacom iglom cistio dizne), i ne znam da li ce se njihova sinhronizacija poremetiti ako ih skinem i cackam?

Ili moraju obavezno da se ciste ultrazvukom?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Druze ispusti iz casica staro gorivo i pali sigurno. Za ovo ti ne treba nikakva nauka, odvrnes malo gorivo iscuri na prelivno crevo i zavrnes.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

sipaj mal benzina u cilindar,ako sastavi do goriva je,ako nece ...

stavi ispravnu svecicu, mozda je ta crkla pa baca laznu varnicu,nebih znao dok nevidim napamet...

ps, hoce i dekompresor da zaglavi,pogotovu kad dugacko stoji, jer kod njih je cista mehanika radi kao klatno,desava se,pa nema kompresije dovoljno da upali,

sopaj gorivo pa proveri,ako kresne karbovi ako nece...e ondak ce biti mal problema..nista sto nemoze da se resi,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650, MZ ETZ 251

Pozdrav ponovo.

 

Morao sam ponovo motor da preturam na stranu da bih sredio sraf za ispustanje ulja, tako da je motor stajao u tom polozaju duze vreme, tacnije ceo dan i preko noci, to ne znam da li moze da utice lose na nesto.

 

Posto nisam mogao da ostanem u gradu i sredjujem, drugar je to uradio za mene.

Sipao je gorivo u cilindar, i nece da pali, skidao karburatore da vidi da li su cisti, nista ne deluje prljavo ili osteceno tako da to izgleda nije problem. Takodje je skidao svecicu i rece da je bila masna malo, ne znam od cega to moze da bude. Ocistio, baca varnicu, ali idalje nece da upali.

Da li je tesko da se dopre do tog dekompresora da se vidi da li je u tome problem?

Ne znam sta bi jos moglo da ga zeza...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

svecica se necisti NEGO SE STAVI NOVA :takoje: ili probaj tu na drugom motoru ,jer vi ste videli da baca varnicu ali,,,mnogi vide varnicu ali nevide da je probila i da pod kompresujon nema varnice,to ti nevidis u cilindru,svecica ti 350 do 400 din za taj motor..

izmerite kompresiju :takoje: sve ce ti biti jasno .

i usput skinite lulicu od svecice i namontirajte direkt kabl na svecicu i probajte...

dekompresor....

skinete poklopac ventila,da bi dosli do njega nosac na glavi motora isto morate skinuti,podvijate 10tak kolko vec srafa,smaknete poklopac sa desne strane na izduvnj bregastoj stoji,i radi samo prvi krug dok se nezaleti bregasta, obican centrifugalni mehanicki,nesme da glavi verglajte bez svecice treba da se uspravi,usput proverite zazor ventila,cirka 1h posla sve..

i probaj sa NOVOM SVECICOM....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650, MZ ETZ 251

Ok, bolje nova svecica za tih 400 dinara.

 

 

,,i usput skinite lulicu od svecice i namontirajte direkt kabl na svecicu i probajte...

dekompresor...."

- taj deo mi nije bas najjasniji, ali skidali smo svecicu i stavljali kabl na nju, bas da bi probali da li varnici. Motor se tad isto cuje kad se zavergla, mislim da nema skoro nikakve razlike, ako treba da je bude.

 

Skidacu poklopac ventila da vidim sta se desava cim dodjem kuci.

 

Hvala puno! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650, MZ ETZ 251

I da, odjednom je kvacilo pocelo da odvaja samo pola otprilike, kada se stisne skroz a motor je u brzini, oseca se da nije odvojilo skroz, a nije do zategnutosti sajle sigurno. Sta to moze da bude?

Da nije mozda da ne odvaja tako zato sto je vadjeno ulje (vise puta)?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

I da, odjednom je kvacilo pocelo da odvaja samo pola otprilike, kada se stisne skroz a motor je u brzini, oseca se da nije odvojilo skroz, a nije do zategnutosti sajle sigurno. Sta to moze da bude?

Da nije mozda da ne odvaja tako zato sto je vadjeno ulje (vise puta)?

 

to kad upalis ima da se resi samo od sebe :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650, MZ ETZ 251

Upravo sam malo rasturao karbove, ocistio ih, i kada sam probao da verglam sa skinutim kucistem za filter, na levom karburatoru ona prepreka sto je vezana za iglu poskakuje, ceo taj plastican deo, a na desnom ne. I na levom karburatoru duva jace nego na desnom (duva, ne vuce u motor) i po malo prska gorivo na oba. Zna li neko da li to treba tako ili nesto ne valja? Ako neko moze brzo da odgovori, puno bi mi znacilo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Niksic Crna Gora
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 ST

To sto duva nazad kroz karburatore izgleda kao da ne zatvaraju usisni ventili. Provjeri jesu li dobri zazori ventila, je li pravilno uzupcen motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650, MZ ETZ 251

Pa ne znam zasto ne bi bio uzupcen jer je radio savrseno pre zime... A za ventile stvarno ne znam, ali kao sto rekoh, bas se dobro ponasao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Niksic Crna Gora
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 ST

Ovo kako si opisao da siber na lijevom karburatoru poskakuje dok verglas se desava kad usisni ventili propustaju kompresiju. Moras prekontrolisati ventile, pocni od zazora ventila, mozda nije dobar zazor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja