Jump to content

Moto Zajednica

Kengurovo ostrvo

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Melburn, Australija
  • Motocikl: Honda Hornet CB900F 2006

Prvobitno nisam planirao da objavim najnoviji putopis (skraćena verzija) do Kengurovog ostrva, prvenstveno zbog toga što nisam išao motorom nego kolima, ali obzirom da se priličan broj ljudi javio sa "zahtevom" da ga objavim, koristim priliku da to i uradim :)

 

Molim administratore/urednike da ukoliko putopis nije u skladu sa pravilima ili da ga premeste u off-topic, ili na neki drugi podforum, ili da ga slobodno obrišu.

 

Putovanje se održalo u periodu od 24/01/08 do 30/01/08 (prošle nedelje) i bilo je u sklopu godišnjeg odmora.

 

Na početku par geografskih činjenica o ostrvu:

Lokacija oko 150km južno od Adelajda,

map.gif

Ostrvo dužine 150km sa 50km.

566.gif

 

Put do tamo nas vodi preko Mt. Gambier-a, gradića na granici Juž. Aus. sa Viktorijom.

Ono što nas je oduševilo je Plavo Jezero (Blue Lake) dubine oko 80m koje je ustvari jezero nastalo u "oku" vulkana.

Voda se koristi za piće i na jezeru nema kupanja ni pecanja.

 

img_0386.jpg

 

Još jedna lokalna zanimljivost je rupa koja tone (Sinking Hole) usled sleganja zemljišta,

a sada je tu napravljena bašta sa mestima za roštiljanje, itd...

 

img_0379.jpg

 

Kengurovo ostrvo.

Mesto zvano Američka Reka (American River) je raj za pelikane, galebove i patke.

 

img_0435.jpg

 

Emu Zaliv (Emu Bay) - po meni jedna od najboljih plaža na kojima sam ikada bio. 5-7km finog peska,

bez ijedne muve sa kristalno čistom vodom.

 

img_0442.jpg

 

Dozvoljena je vožnja kolima po plaži a preporučuje se pogon na sva 4 točka (čak sam pomogao jednom da se iščupa). 

 

img_0447.jpg

 

Snelling Beach - sa ove visine se mogu videti delfini na plaži. (ovu sliku možda prodam Land Roveru:)

 

img_0484.jpg

 

Na ovom mestu su se dopremale namirnice sa kopna na svakih 3 meseca.

 

img_0556.jpg

 

Remarkable rocks - čudan kompleks velikih kamenja tik na ivici provalije

 

img_0572.jpg

 

vk3frc štap antena. Bez problema urađeni UA9JLL i ZL1CDP telegrafijom na 7MHz

 

img_0587.jpg

 

Eurokrem za momčinu

 

img_0588.jpg

 

VK3FGRC rađen SSB-om

 

img_0590.jpg

 

Vivonne Bay plaža

 

img_0595.jpg

 

Kellys Cave - pećina 20ak m ispod površine

 

img_0604.jpg

img_0609.jpg

 

Seal Bay - mesto gde možete da sedite pored foka na plaži

 

img_0626.jpg

 

Ajkula na Emu Bay plaži :) Šala - u pitanju je delfin, tj. porodica od njih 6-oro

 

img_0650.jpg

 

Povratak kući. Celi južni deo Južne Australije je načičkan ovim džinovskim vetrenjačama za proizvodnju struje.

 

img_0675.jpg

 

Grampionsi (Viktorija) - pitome divlje životinje...

 

img_0707.jpg

 

Pozdrav i hvala na gledanju.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 554 postova
  • Lokacija: Banatsko Novo Selo

    Prelepo, opet mi fali onaj smajli sto mu je pala vilica do poda  ;D ! Plavo jezero me je ostavilo bez teksta! Ne znam za admine ali meni je ovaj putopis na dobrom mestu, hvala sto si ga podelio sa nama.

    PS

    Je li ovo Hondin vozac (mislim na zadnju sliku) sto je prosli put imao temperaturu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 712 postova
  • Lokacija: Bliski istok
  • Motocikl: cbr900rr

Ja sam za to da se ovo brise, jer je nedostizno vecini!

Salim se, naravno.

Bosi, hvala sto nas upoznajes i sa tim delom nase planete.

Kada budes dolazio u Srbiju, ponesi mi jednog kengura. A ako dolazis motorim (citao sam tvoju temu o tome), onda mozes bebu kengura da ti ne bude tezak.

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Kakvo bre brisanje, kakav nesklad sa pravilima foruma? Sta ima veze sto nisi bio motorom? U ove hladne dane treba nam malo suncanih putopisa. Ne mari nista, kad je ovako lepo nesto u pitanju to nam samo daje ideje za neko lepo letovanje motorom. Samo ti nastavi! Ali pazi da nas jednog dana ne moras ugostiti par stotina kada se dogovorimo da djuture pola foruma ode do Australije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Vojvodina-Novi Becej-Germany svuda po malo.
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 1050xt 2022

Definitivno bi voleo da odem ali nije nemoguce imam striceve ima 20tak familia a nijedan se nije setio dodji kod nas malo >:(

 

Prelepa mesta super slike pozdrav. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 712 postova
  • Lokacija: Bliski istok
  • Motocikl: cbr900rr

Arnolde, ti ne znas koliko je Australija velika  ;D. Zamisli odes tamo i izgubis se negde. Sta bi tvoji rodjaci radili onda?

Salim se. Inace, takva je situacija sa rodjacima kod mnogih, pa nemoj ovo da shvatis kao salu na svoj racun vec na racun svih nas.

 

Bosi, to ostrvo mi izgleda pusto  ??? ili jednostavno nije dovoljno turisticki promovisano. Jer ono sto vidim sa tvojih fotografija je zaista prelepo. I sam kazes da je ona plaza najlepsa na kojoj si bio.

Kakve su cene placeva da napravim vikendicu tamo i preko vikenda da se brckam.  ;D

 

Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Melburn, Australija
  • Motocikl: Honda Hornet CB900F 2006

>...Je li ovo Hondin vozac (mislim na zadnju sliku) sto je prosli put imao temperaturu?...

 

jeste, jeste :)

Svako ko je išao na 2000+ km put sa decom razumeće da su potrebni nadljudski napori da se sve ukomponuje. Ovaj put nije bila temperatura i uopšte puno problema tako da se sve dobro završilo uz par povraćanja, plakanja i bezbroj stajanja.

 

>...Kada budes dolazio u Srbiju, ponesi mi jednog kengura...

vidiš li ti kolike su im kandže? a da znaš koliko brabonjaka ostavljaju iza sebe :)

 

>...Ali pazi da nas jednog dana ne moras ugostiti par stotina...

ko god došao, dobro je došao !

 

>...Definitivno bi voleo da odem ali nije nemoguce imam striceve ima 20tak familia a nijedan se nije setio dodji kod nas malo ...

>...Inace, takva je situacija sa rodjacima kod mnogih...

 

Ima svakakvih familija. Ne vidim stvarno u čemu je problem da se pošalje pozivno pismo? Meni nije nikakav problem da vam pošaljem. Iz priča koje čujem ovde uglavnom zapne kod avionskih karti, a familije ima jako puno.

 

>...Kakve su cene placeva da napravim vikendicu tamo i preko vikenda da se brckam...

 

Nažalost cene nekretnina nisu uopšte male. Najjeftinije parče zemlje je koliko vidim 50ak hiljada $, a ista priča je manje-više svuda u Australiji. Za atraktivne lokacije (uz more, na rekama, jezerima, planinama) se plaća i preko milion $. Takav je zakon ponude i potražnje.

 

http://www.realestate.com.au/cgi-bin/rsearch?a=s&cu=fn-rea&s=sa&ss=&ag=&t=lan&snf=ras&chk=0&lead=&ty=&tb=&u=5105&regionid=5105&is=1&pm=&px=&pme=any&pxe=any&minlandsize=&frontage=&p=30&o=def

 

Jedan od razloga što ne želim da pravim nikakvu vikendicu je taj što ima još puno lepih mesta koja trebaju da se obiđu. Većina ljudi ovde uglavnom i kupuje kamp-kućice, kampervene, autobuse koje prepravljaju, pa tako kruže okolo, dok si sa vikendicom nekako "zarobljen" i uvek ideš na isto mesto. Uostalom dovoljna mi je jedna "vikendica" kod Bijeljine:)

 

 

Sledeći izveštaj očekujte krajem februara/početkom marta sa Horizons Unlimited sastanka (http://www.horizonsunlimited.com/). Ako neko želi da postavi pitanje na HU sastanku, slobodno pitajte, nikakav problem da prenesem.

 

Pozdrav

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: SRB Uzice Rade-Squi...

 

 

 

Bosi druže nađi mi neki posao tamo, a ja ću se za kartu već nekako snaći...

ne mogu brate više da gledam ove tvoje fotografije  :'( :'( :'( :'( :'(

Pa neka tamo i propadnem il neka me pojedu kenguri i sprži ozonska rupa...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Melburn, Australija
  • Motocikl: Honda Hornet CB900F 2006

... Bosi druže nađi mi neki posao tamo, a ja ću se za kartu već nekako snaći...

 

Za poslednjih 5 godina promenio sam dva posla. Svaki put mi je trebalo oko 3-4 nedelje da nađem posao, što je i neki prosek. Te intervjui, te testovi, te ovo, te ono. Poslodavac uglavnom želi da se vidi licem u lice sa osobom  koju zapošljava, tako da slaba vajda od traženja posla na neviđeno.

 

Sajtovi za traženje posla su:

http://www.seek.com.au 

 

http://www.mycareer.com.au

 

Posla ima, nekad je kažu bilo lakše ga pronaći, ali za dobrog radnika uvek ima posla.

Šta znaš da radiš ?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova
  • Lokacija: Čačak

A ja se stalno nesto razmisljam na pozive prijatelja iz Melburna da dodjem da zivim tamo. Kad vidim ovakve slike otisao bih odma, a zamisli skoro oni poslali neki snimak iz jedne ulice u gradu gde se prodaju motori i to salon do salona. Ulazili unutra snimali i izazivali me. Ako mi samo pukne film i ovi me na poslu iznerviraju doci cu majke mi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

Jao... uf... breeee.... Boles'

 

Imam i ja rođake down under ;), samo se bojim da ću morati da tražim azil ako odem u posetu... kapiram da mi se ne bi vraćalo nazad. Bosi, ooodlične fotke, imaš dara :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja