Jump to content

Moto Zajednica

Kurs bezbedne vožnje 2014 - Beograd

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Kawasaki KLE - 2004

Zamolio bih se kolege sa foruma, koji imaju neku literaturu o vožnji u elektronskoj formi, da mi proslede kako bi što bollje pripremili kurs u Subotici.

 

Hvala :moto3: :moto3: :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8138 postova

Hoće.

 

Kad i gde?

 

 

Nismo još utanačili detalje, ali radna verzija za prvi kurs u sezoni 2015. je prvi vikend u aprilu, Beograd.

 

Kada budemo organizivali sve, biće nova tema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Drugari, vidim da krizirate pa da vam napišem koju rečenicu.

 

Neće vas ovaj kurs načiniti boljim vozačima nego samo vežba. Kurs bezbedne voznje je odličan u smislu otklanjanja nekih nedoumica u vezi tehnike vožnje i ja mislim prvenstveno kao podstrek neiskusnim vozačima da krenu u vežbu. Shvatite, niko vas neće naučiti da vozite bolje, to morate sami. I to samo kroz vožnju i konstantnu vežbu.

 

Teorije je jako puno po internetu, što na YT klipovima, što u nekim fajlovima, što na ovom forumu. Edukujte se, čitajte i vežbajte tokom svake vožnje.

 

Podržavam kurs bezbedne vožnje i treba da idete na njega kad bude organizovan ali ne očekujte čudo od toga. Posebno ne od tog praktičnog dela jer iz razumljivih razloga niko nije spreman da preuzme odgovornost za eventualni incident koji bi nekom od vas mogao da se desi tako da je intenzitet te vežbe na poprilično niskom nivou. Pravu praksu ćete da steknete kroz svaki kilometar koji prevezete i to je najbolja praksa.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • enduro exploring, 500 postova
  • Lokacija: ZEMUN, Serbia
  • Motocikl: Suzuki Vstrom DL1000

Drugari, vidim da krizirate pa da vam napišem koju rečenicu.

 

Neće vas ovaj kurs načiniti boljim vozačima nego samo vežba. Kurs bezbedne voznje je odličan u smislu otklanjanja nekih nedoumica u vezi tehnike vožnje i ja mislim prvenstveno kao podstrek neiskusnim vozačima da krenu u vežbu. Shvatite, niko vas neće naučiti da vozite bolje, to morate sami. I to samo kroz vožnju i konstantnu vežbu.

 

Teorije je jako puno po internetu, što na YT klipovima, što u nekim fajlovima, što na ovom forumu. Edukujte se, čitajte i vežbajte tokom svake vožnje.

 

Podržavam kurs bezbedne vožnje i treba da idete na njega kad bude organizovan ali ne očekujte čudo od toga. Posebno ne od tog praktičnog dela jer iz razumljivih razloga niko nije spreman da preuzme odgovornost za eventualni incident koji bi nekom od vas mogao da se desi tako da je intenzitet te vežbe na poprilično niskom nivou. Pravu praksu ćete da steknete kroz svaki kilometar koji prevezete i to je najbolja praksa.

 

Ovo je sve apsolutno tačno. Ja na kurs nisam išao, a ima želju iz prostog razloga što kada si u društvu neke stvari lakše idu. Pre sve ga mislim na to da se lakše opustiš i probaš neke finte i fore koje inače sam ne bi probao, ili jednostavno za njih neznam. Takođe, je vrlo bitno da saslušaš i još bitnije vidiš iskustvo starijih kolega,kako bi bio u mogućnsoti da probaš neke stvari i sam u kontrolisanim uslovima.

 

Navodim banalan primer. Gde sam vozio na savskom nasipu po zemljanom putu. Naišli smo na jedno brdašce na koje sa ja tada ne bih usudio da se uzverem. Međutim kada sam video da je kolega savladao brdo, odmah je poraslo samopouzdanje i uspeo sam iz prve. Da sam bio sam verovatno ne bih probao.

 

JA lično očekujem da čujem i vidim stvari koje mi jesu poznate, ali to samopouzdanje dolazi kada si okružen čoporom bajkera koji znaju šta rade.

 

E zbog toga želim da se prikljkučim ovom treningu, a posle je sve vežba.  :takoje:

 

Mislim da normalno rezonujem ?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: TA 99' Dominator 95' Keeway exceed 125ccm

Drugari, vidim da krizirate pa da vam napišem koju rečenicu.

 

Neće vas ovaj kurs načiniti boljim vozačima nego samo vežba. Kurs bezbedne voznje je odličan u smislu otklanjanja nekih nedoumica u vezi tehnike vožnje i ja mislim prvenstveno kao podstrek neiskusnim vozačima da krenu u vežbu. Shvatite, niko vas neće naučiti da vozite bolje, to morate sami. I to samo kroz vožnju i konstantnu vežbu.

 

Teorije je jako puno po internetu, što na YT klipovima, što u nekim fajlovima, što na ovom forumu. Edukujte se, čitajte i vežbajte tokom svake vožnje.

 

Podržavam kurs bezbedne vožnje i treba da idete na njega kad bude organizovan ali ne očekujte čudo od toga. Posebno ne od tog praktičnog dela jer iz razumljivih razloga niko nije spreman da preuzme odgovornost za eventualni incident koji bi nekom od vas mogao da se desi tako da je intenzitet te vežbe na poprilično niskom nivou. Pravu praksu ćete da steknete kroz svaki kilometar koji prevezete i to je najbolja praksa.

 

Sve je tačno što si napisao i pristajem da potpišem bilo kakvo odricanje u vidu odgovornosti nekog trećeg lica za nastale povrede itd itd itd... Jednostavno, saveta za vožnju motorom nikad dosta, uvek ima nešto što nisi znao a mogućnost da učim od profesionalaca se ne dobija često... I ne želim da požurujem nikog neka se sve organizuje kako treba samo želim tome da prisutsvujem i treba mi datum čisto zbog moje organizacije...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: TA 99' Dominator 95' Keeway exceed 125ccm

Svi cekamo ali neka ih neka se organizuju kako valja... Necemo vrsiti pritisak, znamo da hocete da bude sto bolje, tako da vremenski interval nije bitan (samo da je vikend) ;)... A ako moze neko od nas da pomogne slobodno postujte...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 728 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara

Dva predloga sa moje strane posto sam bio prosle godine.

 

Vezbe na poligonu bi mogle malo ozbiljnije da se vezbaju, naravno svako odgovara za sebe i eventualne padove.

Takodje, demonstrator da malo bolje odradi posao. Slalom (kontra upravljanje) po meni nije demonstrirao ni najmanje vec je maltene provezao u ravnoj liniji kroz loptice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vikend motociklista, 676 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda pantheon 125..

Svakako cu doci da cujem i vidim nesto novo..voleo bi da ima mogucnosti uvesti i neku skolu sportske voznje,znaci iskljucivo staza..nesto osnovno makar..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja