Jump to content

Moto Zajednica

ENGURO 2014 - Kozara-Manjaca-Grmec - BiH

Recommended Posts

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Pozdrav narode,

 

nakon vise godina obitavanja po forumu i citanja o svim divnim okupljanjima i druzenjima nase blize i dalje okoline, ekipa enduro entuzijasta iz Banjaluke je zakljucila da smo vise dosadili sami sebi i da bi voljeli da upoznamo jos ljudi koji se bave istim oblikom turizma :moto3:

 

Da ne duzim vise sa teorijom, program druzenja na koji vas pozivamo se sastoji od sljedecih elemenata:

 

- vikend okupljanje, sa polaskom i nocenjem u Banjaluci, na lokaciji sa tvrdim krovom nad glavom.

 

- datum okupljanja je prvi vikend jula 2014-te godine po gregorijanskom kalendaru.

 

- kompletna ruta je prilagodjena teskim enduro motorima. Zainteresovani treba da "obuju" gume prilagodjene za teren, voznja je vise enduro nego turisticka. Ako neko hoce da dodje sa cross motorom, slobodan je da se pridruzi, ali nek ne ocekuje da ce mu biti zanimljivo, ovo nije taj tip voznje.

 

- putanja je pomno slozena da ne bude ni prelagana ni preteska, oko 250 kilometara u trenutnom obliku. Posto su se nasi politicari svesrdno potrudili da dobiju sve lokalne izbore, iz enduro perspektive Banjaluka ima problem prevelike kolicine asfalta u svojoj blizoj okolini, pa zbog toga putanja sadrzi i 60-tak kilometara crnog smeca, oko 30-tak u izlasku iz Banjaluke i isto toliko u povratku. Dobra vijest je da je kvalitetan i krivudav, pa kome dusa trazi, moze malo da odvrne gas i struze fuzastere :).

 

Malo vise o detaljima organizacije:

 

Planirano okupljanje je u petak, sa upoznavanjem do kasnih nocnih sati, te malo spavanja i onda mamurni na subotnju voznju :jee:.

Spavanje i druzenje nakon voznje u subotu navece na istoj lokaciji i razlaz u nedelju.

 

Kapacitet lokacije je 30 kreveta i prateca infrastruktura. Nije neki luksuz, ali je cisto i uredno i ima sve sto umornom endurasu treba. Ukljucujuci i veliku dnevnu sobu za druzenje prije i poslije voznje, ako nekom nakon voznje bude do druzenja -_- .

 

Cijenu smjestaja cemo znati u narednih 7 dana i dopuniti ovaj post, ali zahvaljujuci specijalnim vezama, ocekujemo da ce biti veoma povoljna, prilagodjena ekonomskoj krizi. Klopa ce biti ukljucena u cijenu smjestaja, kao i "lunch paket" za gricnuti usput. O detaljima naknadno.

 

Putanja kojom cemo proci ukljucuje par turistickih lokacija, ali je veci dio putanje nenastanjen ili slabo nastanjen.

 

Proci cemo kroz srce N.P. Kozara, pored spomenika NOB-a na Mrakovici, kao i velikog, zapustenog spomenika NOB-a na Grmecu, na lokaciji Korcanica. Put ce nas voditi i kroz tunele pored rijeke Sanice, prokopane u doba austrougarske za potrebe uskotracne pruge. Bice sporih, tehnicki zahtjevnijih sumskih dionica i brzih "Dakar style ::)" makadamskih dionica. Ako padne kisa, vrlo vjerovatno ce biti i guranja turista sa cestovnim gumama :jee: .

 

Kompletnu putanju cu narednih dana postaviti u obliku .GPX fajla za vozace sa navigacionim uredjajima, a za sada samo okvirni izgled putanje, screenshoot sa G.E.

 

enguro.jpg

 

Mislim da za sad vise nemam sta dodati, ali posto je vise glava mudrije od jedne, sva pitanja, komentare, prijedloge i zelje slobodno napisite :)

  • Podržavam 18

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Deluje interesandno pogotovu sto je prilagodjeno za teze enduro motore :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Deluje interesandno pogotovu sto je prilagodjeno za teze enduro motore :D

 

Pa mi u ekipi imamo par KLE-ova, par Afrika, Suzuki DR 750, XT660R... Putanja je provezena sa njima i tako je i planirana :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500

Prijavljujem se 1moto3.gif, šala naravno, iz organizatorskog kluba sam .......

Očekujemo vas u što većem broju.........

Očekujemo dobru zaavu, vožnju, druženje..........

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 388 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Yamaha XT 660 R

Kao dio organizacionog tima biću slobodan da dopunim "Sveštenika" sa par fotografija dionica kojima ćemo prolaziti .

 

post-26616-0-80692800-1395748531_thumb.jpg

post-26616-0-07450800-1395748511_thumb.jpg

post-26616-0-34356700-1395748559_thumb.jpg

post-26616-0-55242300-1395748581_thumb.jpg

post-26616-0-14234200-1395748601_thumb.jpg

post-26616-0-99287900-1395748636_thumb.jpg

post-26616-0-21125100-1395748654_thumb.jpg

post-26616-0-18783400-1395748675_thumb.jpg

post-26616-0-15681300-1395748701_thumb.jpg

post-26616-0-84087200-1395748725_thumb.jpg

post-26616-0-95539200-1395748753_thumb.jpg

post-26616-0-94199800-1395748786_thumb.jpg

post-26616-0-42398800-1395749062_thumb.jpg

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1320 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

Zainteresovan i ja, ali morate dobro pogoditi tajming jer 250 km nije malo za jedan dan.

Ne znam kakav je teren, ali npr. na Benduru 2 je bilo ukupno 200 km, od toga je polovica

ljudi odustala na oko 140 km, a vozilo se cijeli dan. Iako sumnjam da će biti toliko

kamena kao tamo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Zainteresovan i ja, ali morate dobro pogoditi tajming jer 250 km nije malo za jedan dan.

Ne znam kakav je teren, ali npr. na Benduru 2 je bilo ukupno 200 km, od toga je polovica

ljudi odustala na oko 140 km, a vozilo se cijeli dan. Iako sumnjam da će biti toliko

kamena kao tamo.

 

Znam, namjestamo putanju da ne bude problema, moguce i da cemo neke sekcije izbaciti, jer nije isto prolazno vrijeme za 5-6 i 20-tak motora. Kamena nece biti toliko kao sto ima u Hercegovini, a putanja je podijeljena u vise dijelova, od kojih svaki ima alternativnu vezu za povratak do baze. U slucaju problema, postojace alternativni kraci pravci. Takodje, gotovo 60 kilometara je asfalta, treba i to uzeti u racunicu.

 

Veci dio putanje cine sumski i makadamski putevi, kvalitetno utabani, na kojima se moze "brzo" voziti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1320 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

Veci dio putanje cine sumski i makadamski putevi, kvalitetno utabani, na kojima se moze "brzo" voziti.

 

Ja bi se pribilježio da prije Bengura odvezem sa vama taj krug, jer nisam siguran da mi

je termin slobodan... A ako bude bude, dvaput je dvaput... :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Ja bi se pribilježio da prije Bengura odvezem sa vama taj krug, jer nisam siguran da mi

je termin slobodan... A ako bude bude, dvaput je dvaput... :moto3:

 

Javicemo na vrijeme za probne termine, naleti ako ti se uklapa :). A moze i dvaput... :D

 

Ima li drekavca po onim tunelima ???

 

Ima, cekaju umorne endurase. Pretpostavljam da ce ovi sa kraja kolone biti lak zalogaj :zvizduk:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Evo ja se prvi prijavljujem :) Dolazim sa ženom, s tim, što nama smeštaj ne treba, odsešćemo kod ženine rodbine u Banjaluci. Termin odgovara, ruta odgovara, vodim ženu da ima ko da gura motor, tako da je sve za 5 :nanana:

 

Vidimo se 4. jula :zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Pa dragi moji drugari.....prijatno ste me iznenadili..... 1care.gif

 

Jun Kepojebina, Jul - Enguro, Avgust - Stara planina......sa ove tri vožnje, sezona obećava....0takoje.gif

Izbacite troškovnik.... i izvršite pritisak na vladu, da ukinu zeleni karton za naša vozila . 1staa.gif

Ili samo izbacite cenovnik smeštaja 1lol.gif

 

Pozdrav..1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

El ovo ENGURO u naslovu teme slucajna greska ili kovanica od "GUR'O ENDURO"?

 

Nije slucajna greska, kovanica je nastala prilikom trasiranja sekcije rute u februaru, dok je jos bilo "malo vlazno ali idealan dan za voznju" :zvizduk: . Malo smo se namucili sa guranjem uz jedno blatnjavo brdo, pa je pao komentar, ovo nije enduro, ovo je enguro :jee: . Tako i ostade :).

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Pa dragi moji drugari.....prijatno ste me iznenadili..... 1care.gif

 

Jun Kepojebina, Jul - Enguro, Avgust - Stara planina......sa ove tri vožnje, sezona obećava....0takoje.gif

Izbacite troškovnik.... i izvršite pritisak na vladu, da ukinu zeleni karton za naša vozila . 1staa.gif

Ili samo izbacite cenovnik smeštaja 1lol.gif

 

Pozdrav..1zdravo.gif

 

Slabo nam ide taj dio sa pritiskom na vladu, jos nismo ni porez na luksuz uspjeli ukinuti... Doduse, sad ce izbori, mozda je pravo vrijeme :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: Aprilia Pegaso; BMW R 1200 GS

Pošto sam iz Gradiške, neki dijelovi rute su mi više manje poznata0takoje.gif.

Ali imam jedan problem prednja guma na mom GS nije enduro već čisto cestovna.

Sad me interesuje, ako ti poznakeš cijelu rutu da li bi mi to mogao biti problem?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Pošto sam iz Gradiške, neki dijelovi rute su mi više manje poznata0takoje.gif.

Ali imam jedan problem prednja guma na mom GS nije enduro već čisto cestovna.

Sad me interesuje, ako ti poznakeš cijelu rutu da li bi mi to mogao biti problem?

 

Zavisi od vozaca i spremnosti, ali definitivno bi preporucio terenske gume.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja