Jump to content

Moto Zajednica

Kako da skinem magnet

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Triumph sprint 900 Kawasaki Z500, Triton 650 Gilera 500 LTE 1938g.

5A254DF9-26A9-A543-A836-9353A8C262DE_thumb.jpg

 

(Powered by frubar.net)

Pre nego što ga isečeš,probaj ovako sa radapcigerom na krake,ja sam tako skinuo kad je otišao navoj,a i magnet!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1014 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

IMa slika magneta gore malo vise . Ne moze da pridje radapciger sa kracima .

 

A i dobio sam odobrenje da ga secemo tako da ce slika biti uskoro . Nadam se :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1014 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

He he he ako si nam reko . Sutra ga nosimo kod majstora , nisam ni znao da takvi postoje . Da nije bilo tvog komentara jos bi se mucili :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1014 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Nisam danas imao vremena , sutra ga secemo i stavljam slike sta je bilo tj. uzrok zasto nije hteo napolje .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5237 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Ovo je drugacije nego sam mislio.. Ovo lupaj sa pistoljem ako iscupas navoj nabaci maticu i zavari okolo i opet pistolj ili T komad sa gedorom i ono cuveno lupanje cekicem dok je nategnuto..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1014 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Ovo je drugacije nego sam mislio.. Ovo lupaj sa pistoljem ako iscupas navoj nabaci maticu i zavari okolo i opet pistolj ili T komad sa gedorom i ono cuveno lupanje cekicem dok je nategnuto..

 

Mislim da bilo koju maticu da navarim nije navoj jak kao sto je na magnetu i ispustice veoma brzo . Jer ako njegom original navoj nije jak da ga skine , onda je ili neki SOM nabio isti na osovinu , ili su izgubili kajlu pa se mozda polomila i malo zaokrenula ........Ima sto mogucnosti .

 

Stavljam danas slike , evo jos malo i secem >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1014 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Evo kako izgleda secenja . Cim smo napravili predposlednji rez gde je drzala kajla magnet je sam popustio . Kajla nije bila lepo namestena i nabijen je na silu , tako da se malo zaokrenula ka spolja i fakticki smo od konusa dobili jos jedan konus tj.vukli prema napolje prema konusno postavljenoj kajli . Kako se to desilo :neznam: . AKo neko ima magnet da proda neka hitno javi imace porucujemo iz inostranstva .

post-2084-0-23903500-1395860254_thumb.jpg

post-2084-0-96898200-1395860255_thumb.jpg

post-2084-0-29612500-1395860257_thumb.jpg

post-2084-0-19660500-1395860258_thumb.jpg

post-2084-0-21601900-1395860259_thumb.jpg

post-2084-0-57268100-1395860260_thumb.jpg

post-2084-0-87259600-1395860261_thumb.jpg

post-2084-0-31216100-1395860263_thumb.jpg

post-2084-0-36445200-1395860264_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1014 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Zbog frajlaufa smo ga i skidali , tako da nije bilo vazno paziti ga . A nov je doso u kompletu sa zamajcem i ostalim zupcanicima sve do anlasera . Samo da napomenem onima koji poseduju ovaj motor da ako neko hoce da skine anlaser mora da skine sve ovo , pa da skine deklu koja je na slici pa tek onda njega . Tako su ga iskomplikovali da ne mozed a se skine bez sveg ovog rasturanja . Ili je ovaj poraso ovde .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4685 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Dobro da sam prodao KLXa.

Ukoliko prodam SVa dolazim po WRa ako nije prodat.

 

Bravo na skidanju magneta @@@####

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1014 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Zalosno je bilo upropastiti nesto sto je bilo dobro . Zato i kazem ovde svima da ne cackaju po motorima nego da prepuste to drugima koji bar malo nesto znaju . Eto da ovo nije strucnjak pre mene nabio na krivu kajlu bilo bi sve ok i nebi bilo troska jos oko 50 evra .

 

 

Nije WR prodat nego koliko cenis SV-a ima ovde jedan koji skuplja novac za slican motor pa da vidim ako se uklapa u cenu da ti ga preporucim .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova
  • Lokacija: Nisko Novo selo
  • Motocikl: Super Tenere

Zalosno je bilo upropastiti nesto sto je bilo dobro . Zato i kazem ovde svima da ne cackaju po motorima nego da prepuste to drugima koji bar malo nesto znaju . Eto da ovo nije strucnjak pre mene nabio na krivu kajlu bilo bi sve ok i nebi bilo troska jos oko 50 evra .

 

 

Nije WR prodat nego koliko cenis SV-a ima ovde jedan koji skuplja novac za slican motor pa da vidim ako se uklapa u cenu da ti ga preporucim .

 

Taj da je malo znao on ne bi nabio kajlu ukrivo, nego vidis da je to radio neki teletabis.

Upravo zbog ovakvih stvari mrzim ono nase '' DRZI BURE VODU DOK MAJSTORI ODU''

0ljut2.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1083 postova
  • Lokacija: BG-Avala
  • Motocikl: zx6r

Aj ako neko moze da pojasni malo, posto se jos nisam susreo sa ovakvim problemom, a nadam se i da necu :D

 

Kajla nije legla u svoj zljeb, nego je nekako krivo nasela i magnet je samo nabijen preko nje ?

 

Mislim deluje mi totalno idiotski, nema tu neke filozofije, stavis kajlu na svoje mesto polako navuces magnet, ono sve lepo nasedne, rukom ga gurnes do kraja i zavrnes sraf...gotova stvar !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova
  • Lokacija: Nisko Novo selo
  • Motocikl: Super Tenere

Ovo je drzalo mnogo duze posto je majstor otisao, vidis da je drzalo i kad nije trebalo :D

Ima tu malo istine a malo sudbine 1nanana.gif

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1014 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Jeste to tako teoretski . Naravno da stavis kajlu ravni i navuces magnet . Ali pre toga treba proveriti da li je kajla odgovarajuca tj. da li moze da se zaokrene . Kad kazem zaokrene ne mislim na levo i desno ( gledano magnet ) nego ona se zaokrene prema prednjem delu magneta , napravi ostecenje kao neki zub i koliko god vukao magnet prema tebi ona drzi kao da je konus na tu stranu . MIslim da me razumes sta pricam tj. sta se u ovom slucaju desilo .

 

Evo jos situacija ali u ovom slucaju nije preporucljivo . Desi mi se vec nekoliko puta da se isto tako kajla zaokrene na nekim drugim stvarima tj. konkretno na autu . E sad ja sam napravio jednu alatku tj. ima i da se kupi ali bila je skupa . Evo kako izgleda ( moram da opisem jer nije kod mene da je slikam ) . To je u sustini puna cev tj. sipka dimenzije nekih 30 mm u precniku i duga jeno 700 mm . Na jednom kraju te cevi je zavarena ploca a oko te cevi je teg od ( mislim ) 5kg a mozda i vise . Na drugom kraju sam napravio razne dodatke . Krive za izvlacenje limarije , navoj za razne reducire sa navojem i imteresantna stvar jedan dodatak kao udica za pecanje ( bukvalno tako izgleda ) . E sad kad se nesto tako skarabudzi ili polomi ja zakacim jedan kraj za to i onda lupim teg od plocu i verujte mi kidam 16 mm sraf 8.8 sa tom alatkom . Ali u ovom slucaju sam mogo samo da izvucem celu radilicu jer je blok od aluminijuma i bilo me je strah da se ne polomi . Inace pukla bi kajla kao od sale .

 

Probacu da nadjem na netu neku sliku za taj alat od kog sam dobio ideju i ovo napravio .

 

E ovako izgleda samo sto je masivnije i ubitacno za izvlacenje lagera ( polomljenih ) kad ostane samo kosuljica i ostalih zezalica . Npr izvucem sa njim za sekundu lezajeva upravljaca na motoru i ne zezam se da kuckam i udaram bezveze .

post-2084-0-47574400-1395938278_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 71 postova
On 3/27/2014 at 5:39 PM, draza said:

Jeste to tako teoretski . Naravno da stavis kajlu ravni i navuces magnet . Ali pre toga treba proveriti da li je kajla odgovarajuca tj. da li moze da se zaokrene . Kad kazem zaokrene ne mislim na levo i desno ( gledano magnet ) nego ona se zaokrene prema prednjem delu magneta , napravi ostecenje kao neki zub i koliko god vukao magnet prema tebi ona drzi kao da je konus na tu stranu . MIslim da me razumes sta pricam tj. sta se u ovom slucaju desilo .

 

Evo jos situacija ali u ovom slucaju nije preporucljivo . Desi mi se vec nekoliko puta da se isto tako kajla zaokrene na nekim drugim stvarima tj. konkretno na autu . E sad ja sam napravio jednu alatku tj. ima i da se kupi ali bila je skupa . Evo kako izgleda ( moram da opisem jer nije kod mene da je slikam ) . To je u sustini puna cev tj. sipka dimenzije nekih 30 mm u precniku i duga jeno 700 mm . Na jednom kraju te cevi je zavarena ploca a oko te cevi je teg od ( mislim ) 5kg a mozda i vise . Na drugom kraju sam napravio razne dodatke . Krive za izvlacenje limarije , navoj za razne reducire sa navojem i imteresantna stvar jedan dodatak kao udica za pecanje ( bukvalno tako izgleda ) . E sad kad se nesto tako skarabudzi ili polomi ja zakacim jedan kraj za to i onda lupim teg od plocu i verujte mi kidam 16 mm sraf 8.8 sa tom alatkom . Ali u ovom slucaju sam mogo samo da izvucem celu radilicu jer je blok od aluminijuma i bilo me je strah da se ne polomi . Inace pukla bi kajla kao od sale .

 

Probacu da nadjem na netu neku sliku za taj alat od kog sam dobio ideju i ovo napravio .

 

E ovako izgleda samo sto je masivnije i ubitacno za izvlacenje lagera ( polomljenih ) kad ostane samo kosuljica i ostalih zezalica . Npr izvucem sa njim za sekundu lezajeva upravljaca na motoru i ne zezam se da kuckam i udaram bezveze .

post-2084-0-47574400-1395938278_thumb.jpg

Taj alat se zove "Radapciger sa tegom   

radapciger.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja