Jump to content

Moto Zajednica

Karburatori i sve o njima

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: wien
  • Motocikl: mz es 175/2 bmw r1200 c indipendet

ljudi ovaj bvf26n  karburator ne da je los nego tesko sr....stalno neke zezancije sad mi se zaglavi plovak pa preliva iz cista mira. ma dode mi da ga bacim na staro gvozde kad tako pocne da zeza a sve je novo u njemu od dizni do plovka. pitam se sad zasto je zaglavio

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

ok probacu, samo se pitam gde da ga nadem?

 

  Pa to nebi trebalo tebi da bude problem posto zivis u Becu .  Pa u radnji - naravno !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: wien
  • Motocikl: mz es 175/2 bmw r1200 c indipendet

ma sredio sam problem odsrafi se zamisli, deo koji drzi pravac za siber i padnu srafovi u lonce. tako ti ja vozio 20 km. sta ti je mz bato, cudo!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: wien
  • Motocikl: mz es 175/2 bmw r1200 c indipendet

vidim ovde nema niko karburator od 28mm, koji nema dva srafa za stelovanje, ima samo jedan i taj ne reaguje bas, dali neko od vas zna kako se to steluje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4128 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

vidim ovde nema niko karburator od 28mm, koji nema dva srafa za stelovanje, ima samo jedan i taj ne reaguje bas, dali neko od vas zna kako se to steluje

:zbunjen: :zbunjen: daj sliku?? :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4128 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

da vidimopost-9805-087014400 1289134494_thumb.jpg nemam drugu sliku

to je saf za vazduh... ;) kolicinu goriva stelujes pomeranjem iglice gore(vise goriva) dole(manje goriva) od cega je taj kargurator?? Od MZ-a?? es 250??

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: wien
  • Motocikl: mz es 175/2 bmw r1200 c indipendet

da od es 250/2 1969.godiste veoma dobro vuce radi ko lud, nesmem da ga cepam jos se razraduju nove karike, vidim vi svi imate 30mm a imate 25o kubika kako to da ja imam ovaj od 28mm, pitam se da nije od trabanta ko zna, do sad je ok, ide na malim brzinam super videcemo posle kad se razrade karike kako ce da ide

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4128 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

da od es 250/2 1969.godiste veoma dobro vuce radi ko lud, nesmem da ga cepam jos se razraduju nove karike, vidim vi svi imate 30mm a imate 25o kubika kako to da ja imam ovaj od 28mm, pitam se da nije od trabanta ko zna, do sad je ok, ide na malim brzinam super videcemo posle kad se razrade karike kako ce da ide

neznam kakav je od trabanta... ali ovi nasi karbovi stavljani su na 300ccm zato su malo veci... :takoje: MZ 301 ima isti karburator kao kod MZ 251 i 250 iz 89-90god.. :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: wien
  • Motocikl: mz es 175/2 bmw r1200 c indipendet

ovo je orginal karburator od es 250/2 nema drugi mislim da ima 18 konjskih snaga sa njime plus ja 19

ako bih koristio 30mm pitam se sta bi onda bilo na es dali bi bio jaci ili bi se gusio od prevelike smese

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4128 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

ovo je orginal karburator od es 250/2 nema drugi mislim da ima 18 konjskih snaga sa njime plus ja 19

ako bih koristio 30mm pitam se sta bi onda bilo na es dali bi bio jaci ili bi se gusio od prevelike smese

neverujem da bi se gusio... :zvizduk: :zvizduk: nasteluj ga sa ovim lepo netrebati nista jace... :moto3: koliko sam video nemas nista dodato (kofer itd...) to bi trebalo da ide sasvim solidno...

PS. koji ti je prenos napred 17z?? :care: :care: :Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: wien
  • Motocikl: mz es 175/2 bmw r1200 c indipendet

trenutno 21 ali imam rez 17,18 kojima treba neko platno pa davidimo kako ce da se ponasa na leto sad je odlican vuce dobro sa 21 neznam kakva ce mu maksimalna brzina biti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4128 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

trenutno 21 ali imam rez 17,18 kojima treba neko platno pa davidimo kako ce da se ponasa na leto sad je odlican vuce dobro sa 21 neznam kakva ce mu maksimalna brzina biti

pozadi je guma 16-tica? ili 18... :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Vrbas /Vojvodina/RepublikaSrbija
  • Motocikl: MZ ts 250 i Vespa Piaggio 125cc

peco druze nema trte mrte ako na karbu pise 'bf28n1-1onda je to original za es-250 i kraj moze da se malo nasteluje na stelatoru sajle koja podize iglicu u karbu tako je i kod mene na es-175\2 , a oznaka karba je bf26n1-1 ja imam kompletnu knjigu pod nazivom 'mz motocikli od 69 do danas 'izdatu u beogradu 87god, a preveo i uredio na srpskom miric momcilo. odlicna knjiga sve mogice za ovu seriju .Kod ovog modela bas fali taj sraf za stelovanje sibera sto su i ugradili u sledece modele ali tu su zarezi na igli a malo ja regulisem i na sajli na ulazu u karb pa fiksiram kontra maticom i kraj, a u knjizi pise da ler odvrnes 2-3 kruga pa probas itd .Izvini ako sam napisao ono sto vec znas

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: wien
  • Motocikl: mz es 175/2 bmw r1200 c indipendet

juce sam stelovao sajlu za sauk, posto mi je dimio motor nisam znao zasto dimi, kad ono sajla za sauk nije bila opustena, ja kao da sam vozio pod saukom pa je dimio, sad nema dima ide ko metak

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

hej ljudi cime da operem karburator previse kamenca ima

 

 

Pa mozes da ga operes mravljom kiselinom, samo cisto sumnjam da ces to naci u Austriji ( i ovde se tesko nabavlja ). Najbolje da skines karburator i odneses u neki servis za karburatore da ga operu u ultrazvucnoj kadi , ili prvo ih pitas, pa ako imaju iskustva sa MZ-ima, oteras ceo motor , srede ti karb, montiraju i usteluju !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja