Jump to content

Moto Zajednica

svakak

Karburatori i sve o njima

Recommended Posts

• U prolazu, 6 postova
pre 1 minut, drumskalisica je napisao:

Samo mislim da nisi odmah morao da poručuješ novi, valjda si mogao od nekog prijatelja da pozajmiš neki - za probu ( probaš nekoliko komada od različitih motora ), pa onda naručiš onakav sa kojim najbolje radi, a ujedno utvrdiš da je problem samo u karburatoru ( možda ima još neki problem ) .

Prilocno je zaguzeno skidanje i namestanje karburatora. Bas ima malo prostora za manipulaciju. Probao sam ovde kod nas pronaci karburator ali za 250cc nisam uspeo. 

Nego mene kao pocetnika oko motora zanima dosta stvari. Gde u srbiji mogu da se nabavljaju delovi? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

• Tutti Frutti, 591 postova
  • Motocikl: Pojela Maca

Druze da ti napisem da ces neke delove naci cim ukucas u pretragu na KP, a neke neces moci ni u kini da nadjes. Imao pre par godina atv 200 sa vodenim hladjenjem, lepo me je namucio dok ga nisam doveo do perfekcije. Ali i to je kratkog veka, jer par off voznji malo zesce i nesto je ili puklo ili se odvrnulo ili pokvarilo. Tako da nema tu mnogo srece, ovo ti pisem iz licnog iskustva. 

• U prolazu, 6 postova
Pre 22 sati, miksamgm je napisao:

Imao pre par godina atv 200 sa vodenim hladjenjem, lepo me je namucio dok ga nisam doveo do perfekcije. Ali i to je kratkog veka, jer par off voznji malo zesce i nesto je ili puklo ili se odvrnulo ili pokvarilo. Tako da nema tu mnogo srece, ovo ti pisem iz licnog iskustva. 

Ja sam zaista zadovoljan ovim svojim Keeway dragon 250cc. I bas ga onako zestoko koristim. Znaci samo suma i livada. Moze cak da potegne i dve odrasle osobe. Nisam imao nikakvih kvarova. Samo sipam i vozim. Ovo sa karburatorom se desava na bilo kojoj masini nikad se ne zna. E sad kad mi stigne taj karburator iz Kine planiram ceo kvad da pretresem detaljno i tu nema sta posebno cisto sitnice, da prekontrolisem nivoe ulja, akumulator, struju malo, silen blokove, paknove i tako to. Motor i prenos ne diram ne znam ni sta bi tu mogao dirati. 

Nisam imao prilike voziti veci kvad sa diferencijalima, blokadama itd, ali meni je ovaj bas nekako dobar. Nema gde sa njim nisam isao i kuda se nisam provukao po divljini. 

IMG_20190421_155541.jpg