Jump to content

Moto Zajednica

Karburatori i sve o njima

Recommended Posts

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Uzdin

Uspeo sam sa teflon trakom, ali cu je ipak zameniti, cini mi se kao da je slabiji protok...

Ali opet imam neki problem, i to sam primetio da se desava kad je jako toplo (ne znam zasto)...

Nece da primi ppun kas, ma koliko da ga ja navukao, radi na minimalnim obrtajima, sve dok ne potrosi sve iz karburatora, pa posle radi normalno...

I kad aga ostavim, i ne ispraznim karburator, desi mi se ista stvar, kao da ga gusi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova

Poz imam kawasaki klx 250 4t i motor mi nema stabilan rad na leru vec nekada podigne ler nekada spusti... Kako da nastelujem... malo losije pali kad je hladan... Cistio sam karburator ceo znaci rasklopio sve lepo ocistio i vratio ali jedino tu smesu nisam dirao to je onaj mali srafic do motora sto je....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: honda nsr 75

Pozz ljudi.posto vidim da se prica o karburatorima.imam pitanje :) gde mogu da nadjem gumicu za karburator honda mtx 80.to je gumica kod spajanja gornjeg i donjeg dela karburatora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: honda nsr 75

E da i zaboravih,kako mogu da nastelujem rc ventil valjda se tako zove,da mi se pali recimo 6,7hiljada obrtaja jer mi se tek na 9 pali.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: honda nsr 75

E da i zaboravih,kako mogu da nastelujem rc ventil valjda se tako zove,da mi se pali recimo 6,7hiljada obrtaja jer mi se tek na 9 pali.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Pozz ljudi.posto vidim da se prica o karburatorima.imam pitanje :) gde mogu da nadjem gumicu za karburator honda mtx 80.to je gumica kod spajanja gornjeg i donjeg dela karburatora.

 

Vidi, ovo je deo podforuma za MZ motorcikle i tema je za karburatore od MZ -a. MZ izmedju gornjeg i donjeg dela karburatora ima na nekim modelima gumicu, a na nekim papirni dihtung. Ja ti to mogu nabaviti iz Mađarske, ali to košta i može biti skupo, a ako ti neodgovara - nema vraćanja. MZ ima više modela - 125, 150, 175, 250 ccm , ti moraš tačno znati od kog modela ti pasuje gumica da bi znao šta da ti kupim .

Za taj rc ventil ti nemogu pomoći jer to nema na MZ - u !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Hvala drug al meni bas treba on honde

 

 

Rekao ti covek da si pogresio deo foruma! 0takoje.gif

 

 

Udjes u deo foruma koji se zove garaza i imas tamo temu ili ceo pod forum koji se zove Hondaaaa...1zvizduk.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 150 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: MZ ES175/2

Pozdrav drugari !- :)

 

Postavio bi pitanje u vezi karburatora na es-u 175/2..

 

Zeza me karburator, bar ja mislim da je karburator, nikako ne mogu da uspem da nastelujem ler gas.

Motor ima super preformanse, lepo vuce, pali sve ok, ali nece da radi na ler, citam u prirucnik "Ciscenje i podesavanje karburatora" i sve uradim kako pise i nista, radi par sekundi i ugasi se  :stabre:

 

Da li bi trebao da promenim neku diznu ili nesto ili mozda gresim postupak podesavanja ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 779 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1100 ,Suzuki GSX 600F

Treba da proveris nivo goriva u loncetu.Ako preliva karburator hoce da zeza dok radi na leru i da se gasi.

Ako si cistio karburator onda su verovatno i dizne ciste i nisu zapusene ali mozes jos jednom da proveris.Proveri i filter vazduha za pocetak jer ako je prljav i zamascen onda ne prolazi ista kolicina vazduha kao kad je cist.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 150 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: MZ ES175/2

Treba da proveris nivo goriva u loncetu.Ako preliva karburator hoce da zeza dok radi na leru i da se gasi.

Ako si cistio karburator onda su verovatno i dizne ciste i nisu zapusene ali mozes jos jednom da proveris.Proveri i filter vazduha za pocetak jer ako je prljav i zamascen onda ne prolazi ista kolicina vazduha kao kad je cist.

 

Filter cist, nivo goriva u loncetu je u redu, dizne ciste..  :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 779 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1100 ,Suzuki GSX 600F

Onda stelovanje karburatora.

Ako su dizne ciste,nisu zapusene,ako je nivo goriva dobar tj. da ne preliva i ako si izduvao karburator (mislim na sve kanale kroz koje prolazi vazduh i benzin onda ti ostaje stelovanje smese.Problem mogu da budu i istrosene dizne pa vise nije isti fi  kao kas su nove nego su malo prosirene i prolazi vise benzina i onda ga gusi.Vremenom se trose i dizne i sami kanali kroz koje prolazi gorivo a tvoj Mz je malcice stariji pa je moguce da je do toga ali opet moze i nesto drugo da zeza.

 

Jel ima na tvom karburatoru sraf koji se sluzi za dizanje ler gasa?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 150 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: MZ ES175/2

Onda stelovanje karburatora.

Ako su dizne ciste,nisu zapusene,ako je nivo goriva dobar tj. da ne preliva i ako si izduvao karburator (mislim na sve kanale kroz koje prolazi vazduh i benzin onda ti ostaje stelovanje smese.Problem mogu da budu i istrosene dizne pa vise nije isti fi  kao kas su nove nego su malo prosirene i prolazi vise benzina i onda ga gusi.Vremenom se trose i dizne i sami kanali kroz koje prolazi gorivo a tvoj Mz je malcice stariji pa je moguce da je do toga ali opet moze i nesto drugo da zeza.

 

Jel ima na tvom karburatoru sraf koji se sluzi za dizanje ler gasa?

 

Ima sraf za regulisanje dopunskog vazduha

 

 gMdACgC.jpg
        lXTWAxK.jpg
        MHdaJxo.jpg
        dMi7K0S.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Motocikl: MZ ETZ250

ljudi, zanima me na sta treba posebno obratiti paznju kod stelovanja karburatora, kod mene je etz 250, a ne znam koji je karburator.. od ovog silnog teksta mi se sve pomutilo :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 779 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1100 ,Suzuki GSX 600F

Karburator za Etz-a 250 ima dva srafa za stelovanje sa leve strane a karburator za Etz-a 251 ima sa desne strana dva srafa i levi (blize filteru vazduha) sluzi za stelovanje ler vazduha a desni manji sraf sluzi za stelovanje ler goriva.Dok kod karburatora za ETZ-a 250 levi sraf koji je postavljen ukrivo da tako kazem sluzi za podizanje i spustanje ler gasa a levi za stelovanje smese.

 

Treba prvo da vidis oznaku na karburatoru,da bi znao koji je.Na pocetku tebe imas lepo objasnjeno kako se steluje i oznake za oba modela.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 779 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1100 ,Suzuki GSX 600F

 

Onda stelovanje karburatora.

Ako su dizne ciste,nisu zapusene,ako je nivo goriva dobar tj. da ne preliva i ako si izduvao karburator (mislim na sve kanale kroz koje prolazi vazduh i benzin onda ti ostaje stelovanje smese.Problem mogu da budu i istrosene dizne pa vise nije isti fi  kao kas su nove nego su malo prosirene i prolazi vise benzina i onda ga gusi.Vremenom se trose i dizne i sami kanali kroz koje prolazi gorivo a tvoj Mz je malcice stariji pa je moguce da je do toga ali opet moze i nesto drugo da zeza.

 

Jel ima na tvom karburatoru sraf koji se sluzi za dizanje ler gasa?

 

Ima sraf za regulisanje dopunskog vazduha

 

 gMdACgC.jpg
        lXTWAxK.jpg
        MHdaJxo.jpg
        dMi7K0S.jpg

 

Sraf broj 1 je za podizanje i spustanje ler gasa a sraf broj 2 za stelovanje smese.Mozes za pocetak samo malo da zavrnes sraf broj 1.Mislim ako si sve ocistio i ako radi lepo i lepo ide onda mu samo malo podigni ler gas i  vidi kako ce se ponasati.Ako i dalje zeza onda stelovanje ponovo,onako kako je napisano gore,u stvari tako bi trebalo svaki da se steluje i na ostalim motorima,jedino je drugacije kod Etz-a 251.

 

Za pocetak voznja od 10-tak km pa onda stelovanje,znaci da motor bude zagrejan.Onda sraf broj 2 zavrnes do kraja pa ga onda odvrnes za 2.5 kruga a sraf broj 1 odvrnes malo da bi podigao obrtaje (na oko 2000 ) i onda se vratis na sraf broj 2 koji polako zavrces i slusas kao se motor ponasa.Ako prilikom zavrtanja radi sve losije ona krenes sa odvrtanjem i isto slusas kako radi.Prilikom zavrtanja i odvrtanja treba da nadjes tacku gde je najbucniji,gde radi najbrze i kada to uradis onda samo lagano zavrces sraf broj 1 dok se obrtaji ne spuste na normalu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Simson

Cao svima.

Imam problem sa Simsonom rs50, mislim da je karburator zapusio negde, Posto ga trenutno palim na guranje uznem zalet i upalim ga nekako on krene i cim naidje na uzbrdnicu gubi  gas i ugasi se... Desava se i da nece da primi gas! dali neko mozda moze da mi objasni o cemu se radi? Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 460 postova
  • Lokacija: Banat
  • Motocikl: ,es125 trophy,,ktm strada bicikl,r1100rt

preliva mi karburator.Sve sam podesio fabricki i 27mm i 33 mm i 14 mm kad ga stavim na sto na 14 mm mi dizna  zaustavi dotok i sve je ok a kad ga prisrafim na motor preliva i odma ga ugasi .kad je slavina zatvorena motor radi super dok ima goriva.POMOC .uradio sam sve kao u knjizi ( uputstvu( tako da vise ne znam sta da radim.Mora da je upitanju sitna zajebancija .Unapred zahvalan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 779 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1100 ,Suzuki GSX 600F

Mozda ti iglica ne zatvara bas najbolje pa kad ga montiras onda curka po malo.Mislim na onu iglicu koji plovak podize.Imas jedan kao jezicak na plovku koji gura tu iglicu pa probaj da ga malo iskrivis na gore,da bi ranije zatvarao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja