Jump to content

Moto Zajednica

Karburatori i sve o njima

Recommended Posts

  • Drug član, 1193 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Pa sta ima jos da se cisti,kad su sve dizne prohodne,jel ima nesto unutra samog karburatora da je zaprljano,nesto sto se nevidi
 
Pa da

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator
Pre sat vremena, MMladen987 je napisao:

Pa sta ima jos da se cisti,kad su sve dizne prohodne,jel ima nesto unutra samog karburatora da je zaprljano,nesto sto se nevidi

 

  Naravno da ima, postoje ti kanali kroz koje vazduh prolazi , koji takođe mogu da se začepe i ako je sve to dugo stajalo da se zapeknu i džaba što čistiš dizne . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova

Nije slavinica zapusena,nego mi recite ona igla ima 5 onih ureza na sebi i rekosta da se onaj plekic stavja u srednju e sad mene zanima od ona dva plekica koji se racuna da se postavi u srednji dio igle

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Imam problem na Benelli Pepe 50lx. Upali od prve, prihvata gas i vuće OK sve dok prvi puta ne pustim gas. Iza toga se kod dodavanja gasa guši, i tako nekoliko minuta i nakon toga opet prima gas i sve u redu. Štelao sam karburator prema uputama, ali ne pomaže. Što to može biti?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova

Molio bih nekog ko ima Mz TS 250 da mi pojasni na koji nacin se stavlja sajla gasa,imam takodje dugoo godina APN 6 i sajlu gasa stavim za 5 min takodje na MZ es 175 zvani televizor takodje sajlu gasa bez problema stavim.Kd ovog modela se mucim i mucim ali nikako da uspem stavim prvo na rucku sajlu i onda skinem skroz karburator i postavim sajlu i sve je OK samo kratko vreme i cim dam gas onaj klip(verovatno ima drugi naziv) gde se stavlja sajla u karburator se izvuce prekovise i uvrne se u stranu iz onog kanalica sa strane i nema nista od paljenja MZ-a.Svasta sam isprobavao ali ne ide uvek se izvuce taj dio prekovise,gde sam pogresio i moel ko pomoci da resim problem.Razmisljam nesto da li se nije sta u rucki otkinulo ili je mozda nesto bilo sto nisam video kad sam je skidao pa sad nemogu da ustimam,nekako mi veliki hod rucke gde dodajem gas kao da je u toj rucki potreban neki granicnik koji nece dozvoliti da sajla prekovise izvuce onaj dio na koji se kaci sajla.Da li gde ima slika preseka celog karburatora a takodje i rucke gde ide sajla gasa da vidim da li mozda neki deo nedostaje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova

Problem sa karburatorom sam delimicno resio,medjutim sad MZ upali i nece preko 2000 obrtaja a i do 2000 radi samo minutu,takodje sam primetio da mi baca benzin na ono gumeno crevo od vazduha tj usis,sta mi je dalje ciniti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova

Zdravo svima, 

Od skoro imam ATV Keeway dragon 250cc, desilo mi se da mi juce prelije karburator. Pomislio sam iglica prljavsrina i skinuo ga i ocistio. Namontiram karburator i odvrnem slavinu i kad se lonce karburatora napunilo karburator je opet prelio. Moze li neko reci sta je u pitanju? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca
Pre 2 sati, ZoranDj je napisao:

Zdravo svima, 

Od skoro imam ATV Keeway dragon 250cc, desilo mi se da mi juce prelije karburator. Pomislio sam iglica prljavsrina i skinuo ga i ocistio. Namontiram karburator i odvrnem slavinu i kad se lonce karburatora napunilo karburator je opet prelio. Moze li neko reci sta je u pitanju? 

Da li si proveravao plovak, mozda je busan negde, pa cim nalije gorivo u lonce, napuni i plovak i potopi ga, a on sluzi da zatvori dovod goriva kad gorivo u loncetu stigne na odredjenu tacku. 

Ako je plovak ok i nije busan, onda samo treba nastelovati nivo goriva. Stelujes na plehicima koji nose plovak. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova

To se desilo bas iznenada

Pre 9 sati, miksamgm je napisao:

Da li si proveravao plovak, mozda je busan negde, pa cim nalije gorivo u lonce, napuni i plovak i potopi ga, a on sluzi da zatvori dovod goriva kad gorivo u loncetu stigne na odredjenu tacku. 

Ako je plovak ok i nije busan, onda samo treba nastelovati nivo goriva. Stelujes na plehicima koji nose plovak. 

To se desilo iznenada, i sve je to meni jasno sto kazes ali kako odjednom da bude busan plovak ili da se rasteluje limcic kiji nosi iglicu. Pre ovoga mi se desavalo da kada idem niz brdo po losem terenu da se motor ugasi ono kao da se nesto promucka i pomeri. Sve mi nesto lici da su ova dva slucaja povezana. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Takođe je moguće da je neko đubre stiglo do karburatora, pa zaglavilo taj ventil koji otvara i zatvara dovod goriva ( kad se lonče napuni i plovak podigne - upire u taj ventil i zatvara gorivo ), ili zaglavljuje plovak na osovinici na kojoj stoji. . .   Treba lepo rasklopiti karburator i sve lepo očistiti . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
pre 13 minuta, drumskalisica je napisao:

Takođe je moguće da je neko đubre stiglo do karburatora, pa zaglavilo taj ventil koji otvara i zatvara dovod goriva ( kad se lonče napuni i plovak podigne - upire u taj ventil i zatvara gorivo ), ili zaglavljuje plovak na osovinici na kojoj stoji. . .   Treba lepo rasklopiti karburator i sve lepo očistiti . 

E pa ja sam skinuo i detaljno ocistio. Onda prevrnem karburator i plovak padne na dole i iglica zatvori a ovamo dunem vazduh i ne propusta. Plovak je plasticni. Ja izgleda da popravim ne mogu. Danas sam porucio nov karburator iz kine. E sad na tom kineskom nema ulaz i izlaz za protok tecnosti iz hladnjaka. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Možda da proveriš da ti se nije negde pojavila pukotina u karburatoru, pa da ti tečnost za hlađenje ulazi u smešu i da se zato motor gasi ? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
Pre sat vremena, drumskalisica je napisao:

Možda da proveriš da ti se nije negde pojavila pukotina u karburatoru, pa da ti tečnost za hlađenje ulazi u smešu i da se zato motor gasi ? 

Ma porucio sam novi za 7000 rsd ko ga ebe, ovaj stari neka se nadje za delove. Na ovom novom nema ulaz ni izlaz za antifriz. A ne kapiram koju je svrhu imao antifriz na ovom pokvarenom karburatoru ako je na istom parcetu cevi bio i ulaz i izlaz tecnosti. Kakva je cirkulacija tecnosti kroz karburator ako je slepa rupa u pitanju. 

IMG_20191128_090022.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Ne vidim ni ja svrhu ( ovako kako si nacrtao ), al i ovako postoji mogućnostda se napravila neka pukotina kroz koju je tečnost za hlađenje ulazila tamo gde ne bi trebala da bude. 

  Samo mislim da nisi odmah morao da poručuješ novi, valjda si mogao od nekog prijatelja da pozajmiš neki - za probu ( probaš nekoliko komada od različitih motora ), pa onda naručiš onakav sa kojim najbolje radi, a ujedno utvrdiš da je problem samo u karburatoru ( možda ima još neki problem ) .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
pre 1 minut, drumskalisica je napisao:

Samo mislim da nisi odmah morao da poručuješ novi, valjda si mogao od nekog prijatelja da pozajmiš neki - za probu ( probaš nekoliko komada od različitih motora ), pa onda naručiš onakav sa kojim najbolje radi, a ujedno utvrdiš da je problem samo u karburatoru ( možda ima još neki problem ) .

Prilocno je zaguzeno skidanje i namestanje karburatora. Bas ima malo prostora za manipulaciju. Probao sam ovde kod nas pronaci karburator ali za 250cc nisam uspeo. 

Nego mene kao pocetnika oko motora zanima dosta stvari. Gde u srbiji mogu da se nabavljaju delovi? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

To treba da se raspitaš kod ovih što popravljaju i prodaju kineske skutere . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

Druze da ti napisem da ces neke delove naci cim ukucas u pretragu na KP, a neke neces moci ni u kini da nadjes. Imao pre par godina atv 200 sa vodenim hladjenjem, lepo me je namucio dok ga nisam doveo do perfekcije. Ali i to je kratkog veka, jer par off voznji malo zesce i nesto je ili puklo ili se odvrnulo ili pokvarilo. Tako da nema tu mnogo srece, ovo ti pisem iz licnog iskustva. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
Pre 22 sati, miksamgm je napisao:

Imao pre par godina atv 200 sa vodenim hladjenjem, lepo me je namucio dok ga nisam doveo do perfekcije. Ali i to je kratkog veka, jer par off voznji malo zesce i nesto je ili puklo ili se odvrnulo ili pokvarilo. Tako da nema tu mnogo srece, ovo ti pisem iz licnog iskustva. 

Ja sam zaista zadovoljan ovim svojim Keeway dragon 250cc. I bas ga onako zestoko koristim. Znaci samo suma i livada. Moze cak da potegne i dve odrasle osobe. Nisam imao nikakvih kvarova. Samo sipam i vozim. Ovo sa karburatorom se desava na bilo kojoj masini nikad se ne zna. E sad kad mi stigne taj karburator iz Kine planiram ceo kvad da pretresem detaljno i tu nema sta posebno cisto sitnice, da prekontrolisem nivoe ulja, akumulator, struju malo, silen blokove, paknove i tako to. Motor i prenos ne diram ne znam ni sta bi tu mogao dirati. 

Nisam imao prilike voziti veci kvad sa diferencijalima, blokadama itd, ali meni je ovaj bas nekako dobar. Nema gde sa njim nisam isao i kuda se nisam provukao po divljini. 

IMG_20190421_155541.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2805 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Imam jedno pitanje za vas koji malo bolje poznajete motore. Svugdje se navodi da manjak goriva u smjesi dovodi do vise temerature u cilindru i stesti klipovima, ventilima, gumicama itd... Ja vozim ST 750 i njena potrosnja je oko 6l, realno to je minimalna potrosnja, dok npr TDM 900 trosi oko 5l i njemu ne skodi nicemu, cak ima motora kojim je mapiranjem moguce smanjiti potrosnju, pa me zanima kako da i njima ne skodi? Ja sam na svojoj ST smanjio potrosnju za litar sigurno ali se plasim da sta ne sjebem, pa sam vratio sve kako je bilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Mnogo stvari utiče na potrošnju počev od samog prečnika karburatora, različitih oblika šibera, dizni, podešenosti samog karburatora, filtera za vazduh, prečnika i hoda klipa, rasporeda paljenja, itd. 

 

Dva motora iste radne zapremine, istog prečnika i hoda klipa mogu trošiti značajno različito ukoliko su karburatori drugačiji, a uostalom, koliko je meni poznato, TDM900 ima direktno ubrizgavanje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 168 postova
  • Lokacija: Brod
  • Motocikl: Yamaha FZ750

Da li mj moze neko reci gdje treba zavrnuti saraf za ler jer ga je ocito stari vlasnik skroz odvrnuo i bio je na masini
I da li fali plasticna sisica izmedju 2 i 3 karburatore jer vidim da nisu spojeni kao 1 i 2 , 3 i 4

WWW.DODAJ.RS

Image ACD7563F 4779 44E4 9D57 B2D2E6FF9B4A at Image Hosting

WWW.DODAJ.RS

Image 1AC9ED05 1AA6 4A3F ABFE A33215BE4A94 at Image Hosting

WWW.DODAJ.RS

Image A03FF018 266C 4929 9705 F1E9D4A43195 at Image Hosting

WWW.DODAJ.RS

Image 98EFCDC1 8E22 4FC3 8E81 C2A811898D2C at Image Hosting

WWW.DODAJ.RS

Image 8FED58FD 7347 49F6 ADF1 CE703CE2C9BE at Image Hosting

WWW.DODAJ.RS

Image 0066EC21 DB02 450E ADEF DADB49DE0DD3 at Image Hosting



Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja