Jump to content

Moto Zajednica

Beverly 200 2003god.

Recommended Posts

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Beverly 200

Trebala bi mi neka preporuku koje ulje treba da se sipa u karter a koje ide u menjac?

Takodje me interesuje koji dihtung ide na auspuh, tacnije izmedju auspuha i bloka (ako moze i neka slika) ,malo sam se raspitao i kazu da je oko 3.000din ,pa me zanima dal je stvarno toliko skup i da li postoji neka jeftinija alternativa?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac

Za taj dihtung nađi parče klingerita 5x5 cm,debljina...šta znam 0,5mm-0,8mm skini auspuh,stavi list papira na mesto gde ide dihtung-da napraviš kalup,taj kalup fix.na klingerit,jakim makazama ili skalpelom to oblikuješ,rupe za šrafove probuši krstastim šrafcigerom i da te Bog vidi.Ulje za motor je bitno da je novo(da ne kupuješ u rinfu na litar u flaši i taj fazon),i menjaj ga pred sezonu ili na 3000-4000Km,obavezno ga kontroliši i kad počnes sa jednim uljem ne menjaj,ja sam u ET-4 125ccm npr. sipao Feniks 15w40 polu sintetika i nikakvih ali zaista nikavih problema.Ulje za prenos SAE-90,provozaj se da bi se ugrejalo i proredilo,uspusti ga a novo ćeš špricom da dodaješ dok ne počne da preliva.Motor stoji na centralnoj u oba slučaja!!!!Ako imaš gde to možeš sam da uradiš.Pogledaj na Piaggio forumu ima dosta o održavanju.Srećno bato!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Dihtung od obicnog klingerita nece dugo potrajati. Trebalo bi da nadjes komad istog tog materijala, ali da je u sendvicu metalna mrezica (armaturu)koja ga ojacava. Ima i sa finim limom u sredini.

To sto si cuo da kosta 3000 je grafitni prsten koji ide u cev gde je spoj sa topom. U zavisnosti od modela ima ih i skupljih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

- motorno ulje gradacije 5W40 4T...... 1L ( pise ti sa leve strane na bloku motora )

- ulje u reduktoru gradacije 80W90..... 250ml ( sa donje desne strane ti je sraf za ispustanje, sipas kroz merac )

- dihtung auspuha ..... samo fabrika

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Beverly 200

...ima armirani klingerit,ali jebi ga,kod mene na poslu ga odavno nema....ono što jes'svega ima sve manje,ali to je baš ezoterija.

 

Jel znas mozda gde ima da se kupi taj armirani i koliko je otprilike?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Beverly 200

Hvala u svakom slucaju na odgovorima, dosta ste mi pomogli ... Probacu prvenstveno sa obicnim klingeritom, mozda stavim i "sendvic" sto kaze pronto , bas me zanima sta cu dobiti i koliko ce da traje ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ja sam se mozda malo lose izrazio. Nikakvi sendvici :lol: vec je sam materijal fabricki ojacan. Metalnom zicom, tacnije mrezom ili finim tankim limom...po sredini, otuda to sendvich.

 

To je ovaj na sredini strane (na primer). Pise "wire reinforced" jos i grafitiran

http://www.termoplast.rs/default.asp?SIF=37

 

Sumnjam da ti se isplati da kupis celu tablu. Idi do nekog servisa, mozda mozes da se ogrebes za komad. Dobre zumbe, naostrene, pod materijal komad drveta ili tvrde gume...i udri.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Beverly 200

Ja sam se mozda malo lose izrazio. Nikakvi sendvici :lol: vec je sam materijal fabricki ojacan. Metalnom zicom, tacnije mrezom ili finim tankim limom...po sredini, otuda to sendvich.

 

To je ovaj na sredini strane (na primer). Pise "wire reinforced" jos i grafitiran

http://www.termoplast.rs/default.asp?SIF=37

 

Sumnjam da ti se isplati da kupis celu tablu. Idi do nekog servisa, mozda mozes da se ogrebes za komad. Dobre zumbe, naostrene, pod materijal komad drveta ili tvrde gume...i udri.

 

Da da,razumeo sam na sta si mislio :D ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Beverly 200

Evo rezultata ... kupio sam armirani klingerit (par stotina dinara), isekao (trebalo je nekih sat vremena mozda i jace) i postavio ... drzalo je par dana, radilo posao, a nakon toga isto kao pre, mozda i gore ... evo nekih slika

post-9024-0-70810700-1398889988_thumb.jpg

post-9024-0-82408500-1398890013_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja