Jump to content

Moto Zajednica

Piaggio x8 125 prosirenje

Recommended Posts

  • U prolazu, 11 postova

Jos jednom pozdrav svim forumasima :)

Planiram da kupim motor od 125 cc,jaci ne mogu jer nemam godine :( Prvo sam razmisljao o atlanticu,burgmanu ali sam se odlucio za x8. Italijani su ga odradili samo tako (po meni) :)

Za vikend idem da vidim jedan x8 koji je na auto placu,dakle uvezen kazu da ima predjenih 12k km. Znamo svi sta se radi sa automobilima koji dolaze iz inostranstva(vracanje km,farbanje,ispravljanje,) pa me interesuje da li se to radi i sa motorima? Da li je preporucljivo kupovati na placu?

Kako se slabo razumem, voleo bih da mi neko kaze na sta da obratim paznju.

Glavno pitanje i najvaznije jeste da li x8 125 moze da se prosiri na 200,250? Citao sam negde da atlantic moze i da se menja i neki prenos . Ko moze da mi pojasni bio bih mu zahvalan! Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600

Sto se tice povecanja zapremine i "budzenja", to ti ne bih preporucio, jer je znatno komplikovanije, rizicnije i skuplje nego da prodas ovaj skuter i kupis drugi kad za to dodje vreme.

 

Kilometraza se vraca i steluje isto kao i sa kolima, kako bi se skuter prodao povoljnije za prodavca.

 

Ono sto bih ti preporucio da pogledas je opste stanje motora, da li dimi motor pri radu, da li ravnomerno radi u leru , da li lepo prihvata gas ili trokira, da li linearno povlaci iz mesta ili trese pri polasku, da li linearno ubrzava, da li vuce u stranu pri nekoj brzini (ako imas gde da probas), dok je na centralnom stenderu probaj zadnji tocak levo-desno da pomeris i na taj nacin utvrdi da li ima lufta ili je utegnut, proveri na tabli da li je temperatura motora u normalnom opsegu ili ne. Meni estetika nije bila na prvom mestu, tako da sam uzeo izgreban, ali tehnicki ocuvan skuter, a mnogi prodavci preko estetike pokusavaju da izvuku vise $ nego sto je realno.

 

Kad kupis skuter sa placa, najcesce nemas uvid u njegovo prethodno odrzavanje, tako da budi spreman da platis malo vise u pocetku, kako bi iskontrolisao motor kod majstora (moj savet-kocnice neka su primarne), zatim promena ulja i filtera u motoru, obavezno iskontrolisi i kais. Ako su ti gume losije, a nemas odmah za zamenu (moj slucaj pre 2 godine), budi pazljiviji u voznji i ne luduj dok i to ne sredis.:zdravo:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 649 postova
  • Lokacija: Beograd, Vinca
  • Motocikl: yamaha FZ6 fazer

Druze lepo kupi 125cc i ne fantaziraj o nikakvom "prosirenju". Polovno kao i sve polovno, niko ne moze nista da ti garantuje. Par ljudi sa foruma je kupilo skuter od Gavre iz Subotice i mislim da su zadovoljni odnosom ulozeno-dobijeno. A kada prerastes 125, prodas i kupis jace.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova

I ja sam protiv budzenja i pravljenja neceg sto nije fabricki ali ajde da pitam. Sto se tice ubrzanja i to da li vuce u stranu Problem je to sto nisam vozio skutere pa ne bih bas eksperimentisao pogotovu ne na tudjem. Vozio sam loncin atv 110cc. Znaci provericu sve sto moze "iz mesta" da se proveri. Hvala puno

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500

Prodajem ja Sym GTS 125ccm. Presao 16.000. Drugi sam vlasnik. Ako te kojim slucajem interesuje, slobodno dodji da ga provozas.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova

Hvala na ponudi ali sam cvrsto odlucio da to bude x8.

Danas sam isao i video motor. Motor je u dobrom stanju vizuelno, diskovi kao novi covek koji ga je provozao kaze da lepo ide. Prednja guma je 2006. A zadnja 2010. Ako uzmemo u obzir da je motor 2005. verovatno mu je zadnja menjana dva puta. A motor je presao samo 12k km :D na koliko se trose te gume? Deluju mi kao prevaranti cas jedna prica,cas druga. Takodje,dosli smo ne najavljeni pa je motor malo teze upalio,duze mu je trebalo. Kazu da je stajao dugo,doduse na njemu jeste bilo 2kg prasine.. Ici cu da pogledam jos neki primerak ali nesto ih nema puno. Da li je neko imao iskustva sa uvozom ? Pretpostavljam da su najjeftiniji u Italiji? Poz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

na koliko se trose te gume?

 

Zadnja guma predje oko 15K, zna dogurati i 20K 1aha.gif

....pa ti sad racuna kilometrzu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova

Motor je maximalno utegnut, auspuh kao nov, prekidaci izbledeli od sunca pomalo. Ne znam sta da mislim :) ne verujem da bi neko menjao gume iz dosade :D

Koliko bi kostala generalna za taj motor?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600

Motor je maximalno utegnut, auspuh kao nov, prekidaci izbledeli od sunca pomalo. Ne znam sta da mislim :) ne verujem da bi neko menjao gume iz dosade :D

Koliko bi kostala generalna za taj motor?

 

Cak i da je presao mnogo vise od tih 12 000, ne mora da znaci da ce mu u skorije vreme biti potrebna generalna (4-taktni vodom hladjeni motori uz dobro odrzavanje mogu dosta km da prevale). Ako motor dugo nije paljen, potrebno je nesto duze verglanje kako bi gorivo dospelo u karburator, tako da ne mora da znaci da nesto nije u redu, ali bi tokom dana morao da pali kao mina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova

Odustao sam od ovog motora konkretno,ali sam i dalje u potrazi za x8. Znam da mogu dosta da predju ali ne bih da me neko laze :) Pre bih kupio sa 20 i neku hiljadu ali da znam da je prava kilometraza :) Hvala i pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova

Najmanje bih voleo da bude iz Italije. Zvao sam par njih i kazu da su uvezli iz Nemacke sto je po meni bolje nego iz Italije. Takodje mislim da je i u Srbiji mogao da se kupi nov,dok se proizvodio. Najbolje bi bilo od 1.vlasnika....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500

Do kojeg iznosa si spreman da ides? Da ti pomognemo ako naletimo na nesto. Mozes recimo i Gavru iz Subotice pozvati, ako nadje dobar primerak u Italiji da ti doveze uz kaparu. Korektan je covek.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 400 postova
  • Lokacija: Ptuj - Slovenija
  • Motocikl: Moto Guzzi Norge 1200 GT 8V, V 65 Florida, Malaguti Madison 3 250 ie Carbon Black Edition

Ima jedan agregat od X8 200 ccm jako povoljno ovde u Ptuju u M o t o c e n t e r. X8 je prešao tek par hiljada km, dok mu jedan Clio nije oduzeo prvenstvo. Koliko se sječam ga vlasnik daje za oko 250 €. Ako si zainteresiran mogu napraviti upit.

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova

evo majstore iz prve ruke

dakle imao sam x9 125ccm i skinuo garnituru 125 stavio 200 bez preinaka ikakvih 8g vozio

uradio 38000km bez ikakvog kvara jednom promjenio lanac 2xremen i kugle i to je to

živim van splita tako da je svaki dan bio u ful gasu 120-127km kako kad

neboj se samo to napravi i uživaj

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova

Ja mislim da bi realna cena bila oko 1300e za takav motor,jer su vecina '05 godiste,skoro 10 godina star motor. Gledao sam na ovom sajmu sada, honda pcx125 za 2 600e,nova :) Razmisljao sam i o tome ali mi je ovaj lepsi nekako :D

Evo gledam na netu pise da je Honda pcx125 2800e verovatno je bio sajamski popust.. Ali sponzori mi se neckaju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova

Dakle ceo motor 125 napolje i stavljam 200. Oni se potpuno poklapaju? Ja motor i dalje registrujem na 125? ili ne :D

 

registracija idalje ista 125 i za vidit je sve isto nemaš problema ni s murijom ni na tehničkom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Vidis to...iz Nemacke je bolje, ne moze da se bude nikada u to potpuno siguran.

Odakle skuter (ili bilo sta drugo) dolazi je vazno samo donekle. Istina je da su zabari u stanju da predju puno za malo vremena, ali ima i onih drugih.

Sad da se vratim na start. Imao sam priliku da vidim jedan X8, slucajno je eto taj, a mogao je da bude i neki drugi...koji je dosao iz Austrije. Da mnogo neduzim, detaljnim pregledom smo dosli do zakljucka da je motor bio POTOPLJEN.

Ako se setite nekih vesti u poslednjih par godina, delove Nemacke, Austrije i severa ITalije su zahvatile velike poplave...tako da je tamo moglo da se nadje svega i svacega.

Nisu naravno svi koji dodju iz tih krajeva obavezno bili pod vodom.

Jednostavno ne robuj(te) predrasudama. Na kraju ako koza laze, rog nelaze. Skuter ili sta vec, ako je dobar to bude jasno ko dan, skoro pa na prvi pogled. Detaljniji pregled nikada nije na odmet. Narocito ako je "vozila baba na pijac"...pa neka je i peto koleno iz Ciriha.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova

Kako ste primetili da je bio pod vodom? Definitivno ne mozes da budes siguran kod kupovine polovnog motora. Ova ideja da se 125 pojaca mi se bas dopala :)

Koliko bi isao taj x8 sa 200cc :)?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Za tako mlad skuter, prvo sto nam je bilo sumnjivo je stanje auspuha. Onako na oko je izgledao izuzetno lose. Sediste je bilo presvuceno i ono najvaznije imao je problema sa signalizacijom. Kao sve nesto radi pa neradi, dugo stajao, sve ce to biti kako treba kad krene da se vozi...skinemo tablu a ono. Potpuno neupotrebljiva. Svi kontakti korodirali, jedan konektor se odlomio u pokusaju da ga otkacimo. Razumem da skuter stoji napolju na kisi i to.....ali ovo je bilo bas preterano. Ili su ga u fabrici toliko izosljarili (sto ume da se desi) ili je bio pod nekim neispravnim olukom. Onda nam se javila ideja, koja je dodatno bila potkrepljena informacijama nekih auto (pre)prodavaca. Jedan moj poznanik je dugo vozio Clio koji je bio sav izbombardovan od grada. Nekoga boli uvo, a neko se potrudi da to malo zamaskira i pravac pijac.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 400 postova
  • Lokacija: Ptuj - Slovenija
  • Motocikl: Moto Guzzi Norge 1200 GT 8V, V 65 Florida, Malaguti Madison 3 250 ie Carbon Black Edition

Imaš ovde u deželi jednu jako interesantnu Apriliu. Dosta su redke sa tom kubikažom. Pogledaj L I N K

:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova

Ispao je jedan x8 povoljno. U dobrom je stanju ali mu je radjena generalna. Da li je to veliki hendikep ili ne? Vlasnik kaze da su delovi orginal iz grcke doneti. Koliko generalni moze da se radi uopste na tom motoru? Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja