Jump to content

Moto Zajednica

Blokada motora

Recommended Posts

  • U prolazu, 21 postova
  • Motocikl: Yamaha TDR 125

Imam Yamahu TDR 125 tek ulazim u svet motora 1moto3.gif pa me zanima da li bih mogao da joj stavim blokadu motora koja ne dozvoljava da obrtaji odu u crveno ?

 

Da li je ta blokada u CDI-u ili u motoru ?

 

 

POMOC ! ! !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: Zrenjanin - Pertovgrad - Veliki Bečkerek - Nova Barselona
  • Motocikl: Honda CRF 1100 Africa Twin adventure sport

Ne razumem šta ti ovo znači da ne ide u crveno. Ako nećeš da ide u crveno onda nemoj gas do kraja. Šta će ti blokada???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Meni jedino kad saltam bez kvacila ako ne uhvati viljuska dobro pa izbaci iz brzine ode sa skale u momentu maltene pun krug obrne...za te stvari bi blokada bila mama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 647 postova
  • Lokacija: TEMERIN
  • Motocikl: ZXR 750 R

Nauci da menjas brzine kako treba ;)

Inace (skoro )svaki motor ima blokad i svaki udje u creveno samo sto obrtomer laze....sto znaci kad udari u blokadu to je pocetak crvenog.

Meni je blokada fabricka na 12500 a kad dodje do blokade ima nekih 14000 ali na probnom stolu mi pokaze stvarne obrtaje i tu bude oko 12500 +- 100

Nije samo na mom tako dosad smo imali puno motora na stolu i svaki je "trcao" unapred sa obrtajima ...a i sa Km/h

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Menjam kako treba samo menjac zaebava ponekad. Mada sam u zadnje vreme poceo da vozim bas lagano pa mogu ooopusteno na kvacilo pa klik nogom pa pustim kuplung...ironija da mi je bas pri takvoj voznji imao 3 kvara za 2 nedelje, zadnji bio fatalan i dalje ne znam sta mu je, bojim se i da saznam jer sam trenutno bez kinte a vozi mi se0plac.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Nije mi jasno zasto bi iko zavrtao motor u blokadu...ja ne znam u cemu je draz silovati masinu sa tim besomucnim turiranjem i zavrtanjem...?

Kada bi ti znao koliko delova u masini strada upravo sa tim zavrtanjem u blokadu i kada bi stavio na papir koliko to sve kosta onda mislim da bi malko drugacije gledao na to...osim ako nisi neki truli bogatas pa da te boli uvo za svaki motor koji imas (mada mislim da to nije istina jer bi u tom slucaju vec kupio motor koji ima "blokadu") pa da krljas masinu koliko moze...

A opet, mozda sam ja lud pa je meni samo stalo do toga da cuvam ono sto sam teskim znojem zaradio...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Motocikl: Yamaha TDR 125

Naravno da nisam "truli bogatas" i potpuno se slazem da treba cuvati ono sto je teskim znojem zaradjeno i nisam od onih sto "siluju" motor ali po klipovima koje sam gledao blokada motora se moze postaviti i na 6000 obrtaja i tako bih bez velikog opterecenja masine dobio zeljeni efekat ! ! !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Ajmo ovako: to sto ti imas nije problem, nije kvar vec je motor fabricki tako konstruisan. Ti bi sad to da budzis da bi dobio benefit da mozes da zavrces u blokadu zbog cega? Da li si svestan da blokada ne sluzi za kur.enje vec da cuva agregat od katastrofalnog mehanickog kvara? Dvotaktni agregati su vise nego srecni da idu u visoke obrtaje jer nemaju ventile izmedju ostalog ali se ne preporucuje na duzi period. Primarna funkcija motorcikla je da omoguci uzitak u voznji od tacke a do tacke b da osetis slobodu i lepotu sveta oko sebe. Nije namenjen da stoji i da ga zavrces ko sumanut. Promeni motor i kupi 4t agregat sa blokadom pa ga maltretiraj po parkinzima i semaforima..jadan motor u tvojim rukama1neznam.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Motocikl: Yamaha TDR 125

Ne zelim ja da stavim blokadu motora da bih se ku.rcio , silovao motor na parkinzima , semaforu i slicno.

Vec da bih jednom u meces da mogao da cujem taj zvuk , lose si proceni moju nameru ! ! !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova

Zasto ga osudjujete i spamujete? Decko hoce da kuca u blokadu i njegova stvar sto ce mu se masina raspasti.Ako neko zna nek napise,kome je to glupost nek produzi dalje :) Zasto u svakoj temi mora da se neko kritikuje?

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Pa pet puta je vec receno. Blokada obrtaja se stavlja na CDI. Neki motori je imaju fabricki ali ljudi odmah skinu kad kupe (busi se rupa na njemu na odredjenom mestu ili se sece neka zica). Ukoliko ovaj model motora treba da ima blokadu fabricki, nadji fabricki CDI i stavi i kraj. Ukoliko nema, treba pogoditi CDI sa druge masine koja moze da pase na ovu a da ima blokadu. Treceg nema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja