Jump to content

Moto Zajednica

Питања Yamaha YZ 250

Recommended Posts

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Размишљам о куповини поменутог мотора, па ме занимају савети око тог мотора. Како иде, какав је за одржавање, колико троши.

Јел то чудо има хладњак?

Јел тражи константно гас и колико клип и карике издржавају у таквом режиму вожње. Да ли му шкоди лагана вожња?

Читао сам шта сам нашао о њему, али су углавном подељена мишљења о томе.

 

Поздрав,

и хвала унапред на одговорима.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 427 postova
  • Lokacija: Beograd/Avala
  • Motocikl: U potrazi

Šta mislis,kako ide takmičarski motor?-Ludački.Moraš redovno da menjas ulje i filtere ako hoces da ti mašina traje.Potrošnja zavisi od voznje,na tim motorima se ne meri na kilometre,zato što se koriste na stazi ili u šumi,pa nemaš pojma koliko km si prešao..Ne znam za one starije motore tipa '85. godiste,ali ovi noviji imaju dva hladnjaka..

 

Cvaja,mora da traži gas.Opet,izdržavaju dosta dugo ako redovno servisiras motor.U rekreativnoj vožnji van staze može da ti izdrži i 3 godine.Ne škodi mu samo ce malo da ti se guši ako ga vozis 20-30 kmh u 5. brzini,a ne znam što bi to radio.

 

Nadam se da sam pomogao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Pitanja koja postavljas su vec pokazatelj da vjerovatno nije za tebe.

To je uglavnom za nekoga ko ne moze da leti koliko bi htio na 125-ici, pa mu treba "to cudo", a taj vec zna sve odgovore.

Naravno da mozes i sa ovim motorom polako, ali je to besmisleno i mucenje.

A za brzo (za sta je i namjenjen) ce ti trebati krila u glavi umjesto mozga....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 427 postova
  • Lokacija: Beograd/Avala
  • Motocikl: U potrazi

Pitanja koja postavljas su vec pokazatelj da vjerovatno nije za tebe.

To je uglavnom za nekoga ko ne moze da leti koliko bi htio na 125-ici, pa mu treba "to cudo", a taj vec zna sve odgovore.

Naravno da mozes i sa ovim motorom polako, ali je to besmisleno i mucenje.

A za brzo (za sta je i namjenjen) ce ti trebati krila u glavi umjesto mozga....

 

Upravo! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Одђах осуђивање. Моје питање је било више у вези одржавања тог мотора, какав режим вожње захтева и колико траје, а одма оспете паљбу како то није за мене. :)

 

Хвала на савету, ценим. Али са друге стране размишљам да узмем 250, него 125 па да после продајем, па опет тражим да купујем.

 

По некој логици, иде као 125, а може и више кад затреба. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Одђах осуђивање. Моје питање је било више у вези одржавања тог мотора, какав режим вожње захтева и колико траје, а одма оспете паљбу како то није за мене. :)

 

Хвала на савету, ценим. Али са друге стране размишљам да узмем 250, него 125 па да после продајем, па опет тражим да купујем.

 

По некој логици, иде као 125, а може и више кад затреба. :)

 

:)

To ti je kao kad pitas "Koliko kosta zamjena ulja na Ferrariju i koliko to ulje traje?"

Onda je normalno da se posumnja u tvoju finansijsku klimavost po tom pitanju.

"Koliko stotina hiljada eura zaradjujes mjesecno?" Je pitanje koje treba da te podstakne na razmisljanje.

"Koliko godina iskustva imas na kros stazi?" bi bilo analogno pitanje za tebe u ovoj temi.

U oba slucaja odgovor "nula" bi trebao da znaci da nesto nije u redu od samog pocetka....

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Значи поента приче је да YZ 250 није за рекреативну и хоби вожњу некога ко нема године искуства на стази?

Зар се на њему не може учити?

 

А та питања постављам из разлога што никад нисам поседовао крос мотор од 250 кубика, па чисто да знам бар нешто пре него што купим, на шта да овратим пажњу и шта да имам у виду.

А кросеве 50 и 125 сам возао/пробао у пар наврата.

 

Али свакако добро дођу овакви савети, нема љутње :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Kakva ljutnja :) To je standardna mrlja na mreznici svakog smrtnika (ukljucujuci i mene).

Evo ti procitaj ovdje koliko dugo sam ja posjedovao kros koji je jos pitomiji od yz250, a kojeg sam upravo kupio da nebi kupovao slabiji pa onda opet jaci... ::):D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 427 postova
  • Lokacija: Beograd/Avala
  • Motocikl: U potrazi

Što ne bi mogao?Imaš već nekog iskustva,koje nije dovoljno za neku extremno brzu vožnjun na cross motoru,ali je verovatno dovoljno da mozes da ga voziš..Makar polako,pa posle sve bolje i bolje.

 

Što se održavanja tiče,nije kao kod "običnog" putnog motora,intenzivniji su servisi,a i motor više troši,tako da ce ti trebati malo više love,ali opet,mislim da ces imati dovoljno ako ga voziš u rekreativne svrhe...

 

P.S: Šta god da uzmeš,daj fotke 'vamo! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Прочитах сад Миле целу тему, и више ми није јасно ама баш ништа. 0stabre.gif

 

И који би сад ти препоручио мени, имајући у виду да код нас нема пуно тако екстремних стаза, да живим у равној Војводини, у сред Бачке, најближе брдо је тек у Срему. :)

 

Посматрајући наш неевропски стандард, и тржиште које се не може баш похвалити богатом понудом крос мотора.

 

 

(Него реци ти мени, пошто не видим у закључку теме, како је прошла повреда, јел прошло глат, и да ли осећаш неке симптоме сада после? И најважније, јел још тераш? 1zdravo.gif

Извињавам се за ОФФ)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Kome se izvinjavas za off Aurelije? :D

LM, sta bi ti preporucio? Pa zavisi sta hoces. Kros se vozi uglavnom na stazi, bilo u Afganistanu ili u toj ravnoj Backoj.

Ako nemas ili neces stazu, u principu ti otpada kros, mada moze da posluzi i za sumu ili brdo npr., ali ti izgleda ni to nemas.

 

Dakle sta je plan?

Koliko si do sad odradio?

Koliko si tezak? Koliko imas snage?

itd...

Ono sto bih ja kupio sa ovom pameti bi vjerovatno bio neki 250 4T enduro, ali to je tesko naci jeftino, a i ja nisam ti.

 

 

Ja sam htio da se vozam po shumama, kao ultimativni cilj, ali se ispostavilo da moram da prihvatim da sam predaleko.

Na stazu bih isto rado isao (da treniram), ali na ovu moju stazu se moze ici samo srijedom od nekih 12 do 17 ili tako nesto. I subotom malo shire. I to je to.

Ne moze u nedelju u 13 npr. iako je prazna, dok te u srijedu i subotu prelecu sa svih strana.

Dovukao sam motor u Srbiju i vozao se malo tamo, ali to je prekratko i neprakticno...

Tako da ja jednostavno nisam sredio sve u zivotu kako treba da si omogucim off road po mom ukusu jbga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Ај да ти одговорим што једноставније, а што више да кажем, уколико је могуће.

 

Dakle sta je plan?

- План је да возим, по локалним атарским путевима што наменски, што из "гушта", и по мало на једној старој стази коју сам одлучио да мало средим, уз помоћ другара и добрих људи са форума, а можеш видети у овој теми .<br style="color: rgb(28, 40, 55); font-size: 14px; line-height: 21px;">Koliko si do sad odradio?

-Не разумем питање баш најбоље, али ако мислиш на неко искуство, на већим моторима ове категорије немам, док сам као многи клинци прошао "ватрено" крштење на торију и Томосу МС 80. Последње 2 године возио Хонду NSR 125, али то не игра неку улогу у овоме. Тако да ето, почнимо од 0. Тј. пробао сам пар разних 50 и 125, што 2Т што 4Т, али не и возио.<br style="color: rgb(28, 40, 55); font-size: 14px; line-height: 21px;">Koliko si tezak? Koliko imas snage?

-Неких 75. Просечно снаге за просечног осамнаестогодишњака. Значи ето рецимо у том неком периоду сазревања и физичког и психичког јачања.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Pa za te atarske neasfaltirane puteve mrvicu fali pa da moze i taj NSR. Znaci prakticno moze sta hoces, a 250 2T kroser je overkill.

A za stazu i trening bih ti preporucio 125 2T ili 250 4T kros, ili kao ultmativnu kombinaciju za sve navedeno neki 250 4T hard enduro (ali za to ti trebaju pare prosjecnog stedljivog 118-godisnjaka :D)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5486 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Kada sam prvi put probao krosa od 125ccm 2T, mislio sam...sta ovde ima da ide...pa ja vozim 1000ccm...medjutim kada sam video kako to ide, sve mi je bilo jasno. Onda sam i kupio jednog, vozio ga neko vreme...mora da se tera sto bi se reklo "pun gas"...za to je napravljen. 250 2T ide jos ludje, stariji modeli su prazni na malim obrtajima i naglo oslobadjaju snagu, ne vole da se dave ...

Tebi u sustini treba nesto kao Yamaha DT 125, enduro sa kojim ces moci da radis sve to do cega ti je stalo. Kros 250 2T je put prema povredjivanju, ako nemas iskustva. Jos nesto, zaboravi voznju krosa bez kompletne kros opreme: cizme, gladijator, kaciga...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

А можда бих могао рећи мало надпросечан 18годишњак. Нисам од оних татиних и маминих синова да само покажем и моје је. Волим да себи стичем сам.

Нешто неке уштеђевине, нешто што радим породични посао са ћалетом, и нешто од мотора који сам продао.

Углавном не би дао задњи динар за мотор да ми остане за опрему, гориво и одржавање.

 

 

Е сад већ увелико почињем да размишљам и о 125.

Само се бојим да ми убрзо не постане мало, па да пожелим више, а овде продаја баш и не иде.

 

Узмимо на пример стазу. Јел 125 мора нон стоп да се врти пун гас да би ишао солидно на стази?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Ja mislim ovako ofrlje da nikad nisam izvrtio trecu do kraja... ili ako jesam trecu, onda sigurno nisam cetvrtu... a ima ih 6 (brzina na 125-ici) :) (govorim o KX-u 125)

LM, kome je malo 125 taj je spreman za neku trku, sa sve letenjem i guranjem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

i 125ica leti sasvim dobro kad se zategne kako treba, od 250ice na stazi ti se smrznu 00 ;)

 

Adekvatno mojoj umesnosti i znanju 250icu kros bi uzeo jedino ako bi hteo da ga koristim kao enduro motor jer ipak povlaci iz nesto nizih obrtaja (sto mu narvno smeta, al jbg ako se nema dovoljno $ za pravog endurca). Na stazi pak ili po vojvodjanskim poljskim putevima 125ica je relaksiranija za voznju i po meni sasvim dovoljna.

 

Dok sam imao CR125 (5 brzina) ne secam se da sam je osim na galtkom (kao asflat) putu ikad ubacio u petu

Na stazi greska sa 250icom moze bas da kosta, recimo neke kosti od kljucnog znacaja :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 220 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha FJ1100, Kawasaki GTR1000, Honda VF500F(II), Honda VF500F, NSU Pretis 175, Suzuki DR750S Big, Honda XL600LM

...bih ti preporucio 125 2T ili 250 4T kros

 

Od ovog ne treba nista bolje, narocito za nas vojvodjane to stvano nema smisla :)

A jos narocitije za voznju kroz atare (vozio sam sa kinezom od 125cc (ipak je slabo) a za ovu sezonu sam pripremio nesto drugo)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Људи убедили сте ме. Одустао сам од 250 и дотерао данас КТМ ЅХ 125.

За мотор из 90-те, иде као невреме.

 

Ово сам узео за учење, жао ми дати за новије док сам још зелен :zvizduk::lol:

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Ево слике, коначно успео одвојити времена да се не возам па да га оперем и сликам. :)

 

Дакле, КТМ ЅХ 125, из 90те. 1moto3.gif

 

img20140323161257.jpg

img20140323161316.jpg

img20140323161333.jpg

img20140323161358.jpg

img20140323161409.jpg

img20140323161421.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja