Jump to content

Moto Zajednica

Mitas Sport force

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

Tedybear i protector .........jeste li vozili pomenute gume pa to tvrdite,.,ili samo na osnovu clanaka u casopisima i tvrdite pa samim time i mene negirate ....mitas sam vozio u vise navrata i tvrdim da je Mitas odlicna guma za ne previse prohtevne vozace ali i odlicna za neki blazi ofroad i full kros ...dok za asfalt nije imao nikada kvalitetnu gumu......probao na par motora i odmah ih izuo sa njih posle kratkog vremena i promenio naravno......to je moje iskustvo sa njima.......dok na krosevima znam ljude koji se kunu u nju koliko je izdrzljiva i dobra..

 

zacetnik ove teme je pitao za putnu gumu i ja sam rekao sta sam imao i probao :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 238 postova
  • Lokacija: Bled, SLO
  • Motocikl: Stelvio. Još u proizvodnji.

Kolega...ja sam siguran, da Mitas SPORT FORCE još nisi vozio, jer je izašla na tržište krajem prošle godine. Ako ti testovi nisu dovoljno, ima na SLO forumu nekoliko članova, koji je več voze i više nego zadovoljni su (OK... nije to baš neka preporuka).

Na žalost...ličnog iskustva još nemam, ali verujem testnim vozačima, koji su testirali.

Kad se istroše moje Metzeler Z8 (još 2000 - 3000 km), ide gore Sport Force.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

Kolega...ja sam siguran, da Mitas SPORT FORCE još nisi vozio, jer je izašla na tržište krajem prošle godine. Ako ti testovi nisu dovoljno, ima na SLO forumu nekoliko članova, koji je več voze i više nego zadovoljni su (OK... nije to baš neka preporuka).

Na žalost...ličnog iskustva još nemam, ali verujem testnim vozačima, koji su testirali.

Kad se istroše moje Metzeler Z8 (još 2000 - 3000 km), ide gore Sport Force.

 

Da tacno je da nisam vozio ove nove ,,,,,,,,,ali sam vozio predhodne starije modele a o njima i generalno pricam .....i generalno je niskobudjetna guma bila, nebitno model....dali su se popravili u izradi ovog novog modela neznam ali ko se par puta opece i dima se plasi .

 

 

Takodej ne verujem novinarima i casopisima .....ker sam se opet uverio dosta puta a i stekao takav utisak na licnom iskustvu da su uglavnom po meni to placeni clanci i reklama za taj i taj proizvod,,,,,,,ovo definitivno sam u pravu jer se desavalo da su nemci i francuzi nahvalili u par navrata neki model za sve pare pa se citajuci clanak stice utisak da je guma svemoguca medjutim ima par primera da su fabrike posle izvesnoga vremena POVUKLE BAS TE modele zbog fabrickih gresaka u proizvodnji i menjali ih u garantnom roku za druge......to je bio slucaj sa PAR FABRIKA I TO VEOMA POZNATIH.

 

e SAD ,,,,,,,,,,,,NAROD KAO NAROD,,,,,,,svakoga cuda 3 dana pa se zaboravi ali ja ne zaboravljam pa samim time ne primam sve za gotovo sto procitam u casopisama i na internetu ......uvek se trudim da je licno probam pa da procenim dali ce odredjeni model opet ici na moj motor :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: suzuki rf600r

Gume su malopre stigle i namontirane cekamo samo da stane kisa i idu na test..utisci posle prve voznje..... Da sto se tice marke mitas trazio sam iskljucivo njih posto je SAVA sport force DOT 2013, a mitasove DOT 1114 tako da su ove bas taze a za iste pare.....Pozdrav

post-19286-0-42941700-1395661481_thumb.jpg

post-19286-0-59315500-1395661494_thumb.jpg

post-19286-0-36925600-1395661510_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 262 postova
  • Lokacija: NS

interesantno po meni... kolega protektor ih je detaljmo opisao i vidi se da je covek poderao puno pari guma , i da zna vrlo dobro o cemu govori... kanda82 daj i tvoje utiske kad stignes , kao i vec trazene cene i kontakte...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: suzuki rf600r

provozah se danas i mogu reci da sam vrlo zadovoljan sa gumama. Temperatura oko 15 stepeni guma se mnogo lepo greje i drzi, sobzirom da su najavili kisu za popodne, na posao sam otisao motorm i malopre sevratio. Temperatura 9 stepeni asvalt mokar vozio sam kao po suvom, ca nigde nije guma proklizala na deonicama gde su prethodne Michelin pilot 2ct proklizavale. Gume treba jos probati ali ovo sto sam video danas ja sam prezadovoljan i sa cenom i sa gumama, da se ne lazemo i krs guma na temperaturi asvalta 40 stepeni ima da drzi....... Sto se tice potrosnje same gume javljam, sto se mene tice neka ih menjam za sezonu mojom voznom isplati se u svakom slucaju... imam dobru gumu....0takoje.gif1moto3.gif1zvizduk.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: kawasaki zephyr 550

jeste starija tema, ali da ne otvaram novu, tice se mitas guma. zanima me da li je neko imao na motoru mitas (sava) MC50 i kako su se pokazale.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4302 postova
On 3/30/2017 at 7:24 PM, raps said:

jeste starija tema, ali da ne otvaram novu, tice se mitas guma. zanima me da li je neko imao na motoru mitas (sava) MC50 i kako su se pokazale.

Da dignem iz mrtvih i mene zanima, Mitas mc50.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: kawasaki zephyr 550

@Motorcyclist

ja sam ih uzeo par meseci posle posta koji si citirao. nisam ih nesto mnogo vozio, ali obzirom da nisam neki zahtevan vozac (i vozim samo kada je vreme lepo ;)) meni rade posao. sa druge strane, 100e za set novih guma nije previse, pa da se menja i svake sezone.

 

mitasmc50.jpg.327e1dfe407976672972de23a309c567.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova

ja mislim da je taj mc 50 guma ima normalna i 2 vrste baš za stazu.Moj poznanik je uzeo jednu od tih za stazu i stvarno su kratko trajale,vozio je navak sa 125ccm i ulicu.Mislim oko 2000 km.Ima samo neke uske dimenzije.Mislim da je prednja 110 a zadnja 140 najšira

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Hornet 600 '02

Jel ima jos neko iskustva sa Sport Force +, kako se dugotrajno pokazala, kakva je po pitanju potrosnje....?

Razmisljam da je uzmem za mog Horneta, cena je vrlo povoljna i ulazi mi u izbor al bi da cujem i iskustva.

Kolega @kanda82 bi mozda mogao da doda po koju.... :takoje:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Odlicne gume, ja ih vozio sezonu, topla preporuka, jedina da kazem mana je da ne traju bas mnogo, ja sam za sezonu izvukao oko 6500 km,  pa sam prodao motor,  prednja nije ni do pola potrosena bila, a zadnja je bila na pola, mozda malcice manje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: suzuki rf600r

Sve zavisi od tipa voznje i tezine motora. Meni na 600cc je trajao kompet maltene dve sezone. Mitas je izbacio ove god novu gumu sport turing. Koliko sam video. Guma je sasvim korektna u svim uslovima vremenskih. Cak sta vise kada je mokar i hladan asvalt bas lepo drzi i lepo se ponasa.

Poslato sa MHA-L29 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1109 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000
Pre 14 sati, kanda82 je napisao:

Cak sta vise kada je mokar i hladan asvalt bas lepo drzi i lepo se ponasa.

ovo si probao ili procitao,trebale bi stici u pilot sport ali ce biti naravno veca cena nego sport plus i to ne malo koliko mi rekose,ali dok ne stgnu ne ynaju tacno nista.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja