Jump to content

Moto Zajednica

Aprilia RS 50 problemi

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Motocikl: Honda Cbr 900 RR

E, da jos jedno pitanje. Kad skinem reed valve, sta da gledam i sta da skinem.

http://www.apriliafo...rs75/airbox.htm

Ovaj lik na zadnje dve slike kao da vadi onu gumu koja je na usisu :/

Uperis taj usis ka nekom svetlu i gledas kroz njega dali prolazi svetlost,ako su ti metalne membrane onda je sve to najverovatnije ok :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Kod reed iliti lamelnih ventila ne mora da znaci da ne radi ako ima mali zazor jer njega vakum povuce pa zatvori. Mnogo je bitnije da nije fizicki ostecen na krajevima i da se nisu lamelice istanjile od savijanja pa je postao premekan. E sad to vec ne znam kako ces da vidis, google is your friend.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Kod mene nema tih creva. Ako imas vakum ventil za gorivo mozda odatle vuce vakum. Kod mene je on off reserve rucni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Nije bas cista slika ali ako vidis da je ok nemoj nista dirati..da li je kod tebe sve fabricki ili je stavljan kit neki? Mozda ti je fabricki blokiran na cdi i/ili na auspuhu. Ako je na cdi onda mu nema pomoci nego da menjas cdi a ako je na auspuhu postoji konus koji treba da vadis, pogledaj po netu malo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Mozda gubi masu negde..inace svetla trepere na leru ako idu direktno sa namotaja. Proveri i akumulator, ako imas punjac napuni ga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Motocikl: Aprilia RS 50; APN-6

Akumulator ne radi vec godinu dana :D

Do sad je radilo dobro. Svetlo radi kao na tomosa, znaci kad das gas svetli jace, ne ide sa akumulatora.

Ima milion zica pa neznam gde da gledam :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Nije dobro da vozis motor bez akumulatora ili da taj sto ne radi kako ti kazes drzis u njemu jer ti moze crknuti celija za celijom i praviti kratak spoj. Prva stvar, kupi nov akumulator pa onda gledaj dalje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Peugeot XR6

Ljudi pozdrav, trazio sam resenje za moj problem kod mnogih mehanicara i ljudi i nisam dobio nikakav odgovor a sve sam zivo promenio i opet nista.
Ovako imam Peugeot xr6 to je minareli am6 agregat isto kao aprilia rs 50. Ima nevidjenih problema sa paljenjem, da napomene ako nesto znaci ima kit na 80cc veci i karburator. Motor kad se upali na gurku vuce kao metak i ide stvarno dobro za ovu masinu. Ali dok ga upalim izgubim volju da ga vozim. Desava se da ga verglam i verglam i verglam i nista, kad ga ubacim u brzinu zaverglam i malo gurnem upali na zub. Ponekad ali samo ponekad upali na dugme u ne znam ni ja kojim okolnostima. Da navedem sta je zamenjeno na motoru, glava motora i klip karike svi dihtunzi to je set athena, karburator veci stavljen, cdi novi dukati, magnet paljenja dukati isto, namotaji paljenja novi sve to sam porucio iz Holandije ovo je link https://www.vsmotoparts.com/brands/peugeot/xr6 i cekao da mi stigne. Motor i dalje ne pali, na kablu baca varnicu plavu kad namestim svecicu baca varnicu ali ne plavu nego zuto/narandzastu (kapica na svecici nova stavljena), svecica fabricka nova NGK stavljena, anlaser repariran nosen kod majstora zamenjene cetkice proveren vrti kako treba. Dao sam brdo novca nista nije pomoglo sve sam zivo zamenio na njemu i opet nista, jedino kada pali iz prve je kad se stavi nova svecica prva tri/cetiri puta posle toga ista prica. Akumulator nov.
Mozda ovo nije mesto za moje pitanje ali ja ne znam na kom mestu da ga postavim sem ovde.
Nadam se da cu dobiti neki odgovor na moj frustrirajuci problem. 
Hvala vam unapred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250

Ima par mogucnosti,prvo treba proveriti frajlauf tj. da li alnaser pokrece radilicu uopste .Druga mogucnost je  da nije lepo podesen kompesioni odnos kad je radjen na 80ccm.Malo ko o tome vodi racuna kad stavlja kit vece kubikaze a simptomi su bas takvi da na alnaser ne moze da upali a na kurblu ili gurku (u tvom slucaju) pali.Jos postoji mogucnost i lose struje(CDI,pickup,bobina) a mozda nije ni karb ustelovan.Sve u svemu postoji puno mogucnosti gde je doslo do problema.Nadji nekog majstora koji hoce da se zanima sa tim malo ozbiljnije aprvo idi kod onoga ko ti je vec i spakovao taj kit.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Peugeot XR6

Bobina i cdi u ovom slucaju su spojedi nisu odvojeni i novi su kupljeni kao sto sam naveo. Namotaj je nov takodje celo paljenje kablovi.... Cudno je to da on na novu svecicu pali prva 3 do 4 puta bez jedne greske. Bukvalno me pritisnem dugme do kraja. Posle tog perioda nece opet. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250

Po ovome samo moze biti problem sa karburatorom,mala je verovatnoca da ti nije uskladjen CDi sa magnetom i namotajima ali naravno ni to ne bi trebalo iskljuciti kao mogucnost.Nisi napisao da li svecica bude mokra ili suva kad nece da upali,takodje i da li je boja varnice na novoj svecici plava ili narandzasta.I da slaba kompresija ume da prouzrokuje slicne simptome.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Peugeot XR6

Nisam gledao kakva je varnica na novoj svecici nikada. Samo je zasrafim i upalim. Nikad nisam gledao kakve je boje nova. Neces mi verovati karburator kad je stavljen nov pre dve nedelje nastelovan. Evo postavicu sliku svecice sada stavljena pre 4 dana

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Peugeot XR6

I pre toga imao identicne probleme. Imao je problema sa paljenjem pa se jedan majstor pravio pametan i nije prvi put kad je crko CDI koji treba nego stavljao i prepravljao neki kineski posle toga mi je klip izgoreo pa sam promenio sve sto sam naveo gore i opet su ostali isti problemi. 
Ok Hvala vam u svakom slucaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250

Tesko je ovako utvrditi pravi razlog problema,ipak bi to trebalo uzivo pogledati i pretresti da bi se resio problem.Svecica izgleda vlazno znaci ako je tako ili preliva karb ili gubi struju ili je losa kompresija nema druge.Kako je uopste radio motor ako je od tog CDI-a kineskog izgoreo klip,malo neverovatno da je radio kako treba a izgoreo klip?Ne mogu na ovom linku sto si postavio da vidim na CDI-u sta pise,pise li na njemu Ducati ili neka sifra,nesto mi ne lici na Ducatijev.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja