Jump to content

Moto Zajednica

Aprilia RS 50 problemi

Recommended Posts

  • U prolazu, 19 postova
  • Motocikl: Aprilia RS 50; APN-6

Motor je 2003. god. Preso nesto preko 24k kod mene je preso oko 3k i da kucnem u drvo jos ide kao i prvog dana :D

E sad, motor ima snage ide nenormalno ali ta snaga prestaje na nekih 8-9k rpm, tako je od prvog dana kad sama ga kupio, tera on i dalje u obrtaje ali kao da nema snage vise (a znam da ima :D). Na leru mogu da je navucem na 14k, ali u voznji nema sanse. Jel to moze da bude blokada neka i ako je blokada kako se skida? Video sam po netu biju u voznji i do 14k rpm.

Druga stvar je filter vazduha, kad sam ga kupio, cisto iz radoznalosti sam rasturio box ali unutra nije bilo nista, stavio sam 2 sloja nekog sundjera cca 2cm i to tako tera vec 3 godine, jel mogu da stavim kn filter neki ili da ne diram to. Cisto da ne zajebem nesto :D

Pozdrav i molim za brze odgovore ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

U svakoj brzini ne ide preko 8k obrtaja ili u sestoj ne ide? Ako samo u sestoj onda su mozda lancanici menjani pa ima vecu krajnju brzinu na ustrp snage pa ne moze da vuce u sestoj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Evo nesto sa neta:

Power valve should open just under 8000rpm. It should also be open below 2500rpm. Lift the tank, start the engine and check the solonoid operates around 2500rpm.

Proveri i svecicu a i ne bi bilo lose da stavis uputan filter vazduha.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Ne znam da li rs 50 ima power valve. Isti je agregat minarelli am6 kao i na tzr 50. Tzr ima reed ventil nema solenoid.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Motocikl: Aprilia RS 50; APN-6

Nigde kod nas nisam uspeo da nadjem bilo kakav "normalan" filter za RS 50, a tek fabricki.....

Za taj power valve nisam nikad ni cuo :D

Znam da je masina AM6 koja ide na vecini 49cc motora, tako da ako neko moze da pomogne hvala mu unapred :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Filter vazduha mozes staviti bilo koji samo da je protocan u smislu da usisava sto vise vazduha. Ako je kitovana masina u smislu da je stavljen veci klip, cilindar a nije menjan karb, bar dizna, onda nemas dovoljno goriva. Ako je sve menjano, onda nemas dovoljno vazduha. Ako je sve ok onda proveri sajlu gasa mozda se istegla pa mu ne mozes dati vise od pola gasa. Da li sam pravis mesavinu ili je pumpa mesa automatski?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Motocikl: Aprilia RS 50; APN-6

Masinu nikad nisam rasturao, na cilindru pise da je 49cc, karb je fabricki. Sajla gasa je ok, do 9k rpm dize brzo i na leru i u voznji, ima dosta snage, nije do toga.

Mesavinu sam pravi ali ja imam obicaj da ne sipam cist benzin vec stavim malo ulja i u rezervoar :) Na leru mogu da ga navucem preko 12k kad se zagreje, ali u voznji nema sanse. Napravicu neki snimak sledeceg vikenda pa da vidite o cemu se radi :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Ne mogu da otvorim snimak..moguce da je problem ispucao ili premekan reed ventil..da li imas problema pri hladnom startu? Da li pali iz prve, druge, pete?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Motocikl: Aprilia RS 50; APN-6

Zavisi, nekad hoce, nekad nema sile, akumulator mi je veoma los tako da ga uglavnom palim na gruanje. Nekad pali na 5cm, a kad malo duse stoji da se ne pali dusa mi u nosu dodje od guranja :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Pitam te jer ovo sto je hard_rock rekao ima smisla ali za rs 125 jer ima power valve a ti imas reed valve. E sad, ukoliko reed ventil postane premekan, a vremenom se od vibriranja klapne ostete i istanje i postaje premekan, gubi na snazi, krajnjoj brzini i teze se startuje. Ne kazem da je ovo 100% ali vredi pogledati. Skines ili samo olabavis bocne plastike repa, skines sarafe sa tanka, skines tank, pazis da je slavinica na off tj. da ne curi gorivo, odspojis crevo od karburatora i skroz skines tank. Sada imas pristup agregatu, na usis je nakacena prirubnica, na njoj je karburator a na njega nakacen filter vazduha. Skines karb i filter i skines usis sa bloka. Trebalo bi da ti je reed ventil sada dostupan, skini ga i pogledaj. Kucaj na google reed valve check i pogledaj kako se proverava da li je dobar. Sve ovo ti pricam kako je na tzr 50 ali s obzirom da je agregat isti trebalo bi da je isto/slicno i na rs 50.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Motocikl: Aprilia RS 50; APN-6

Jel se to zove lamelni ventil ili tako nesto :D

Znam kako se sve skida, cistio sam karb jednom, al i na taj ventil nisam obracao paznju, nisam ni znao cemu sluzi. E sad motor ima snage i startuje odlicno, ali u svakom slucaju kad odem za vikend kuci rasturicu to i pogledati. Jel znate mozda koje blokade ima RS 50 i gde se nalaze ? Mozda ima neku blokadu.

Ivane hvala na pomoci :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Mozda u auspuhu i na sajli gasa? Mozda i na cdi ali blokada se stavlja da ne ide preko 45 km/h zbog moped kategorije, ako ide brze od toga nema blokadu verovatno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Motocikl: Aprilia RS 50; APN-6

Gde stoje te blokade, tj kako izgledaju, sajlu sam menjao jednom ali nisam nista cudno primetio oko toga, skidacu auspuh za vikend kad budem proveravao onaj ventil. Kako da znam da ima blokada u auspuhu i gde se nalazi odnosno kako se skida.

Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Evo ovde imas objasnjenje o konusu u auspuhu gde se nalazi. Takodje, jedan decko spominje da mu vuce ko blentava do 8k obrtaja a fabricki je bez blokada a preko toga nece i odgovor da su verovatno lancanici menjani pa je zbog toga. Link http://apriliaownersclub.yuku.com/topic/473/HOW-TO-DERESTRICT-AN-RS50#.UyiXB_F5mK0

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Mozes koji hoces. Kod filtera koji pustaju vise vazduha je malo problem kada je hladno jer smesa ispadne gusca pa malo slabije radi zimi ali leti cepa ko lud.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Motocikl: Honda Cbr 900 RR

Jel moze kn filter da se stavi?

 

Mozes da stavis ali od toga ces da dobijes samo glavobolju oko svakodnevnog stelovanja,ajd slikaj komplet auspuh da vidimo da nemas mozda neku blokadu,i lamelice ti mogu praviti problem,skini ih i pogledaj kroz njih ka nekom svetlu,ako su ostecene menjaj

 

RS 125 ima,kao i cagiva mito, i lamelarni usis i power valve..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja