Jump to content

Moto Zajednica

Fazer 600

Recommended Posts

  • U prolazu, 17 postova

Zdravo drustvo, imam Fazer 600, 2002 godiste i zaista je mnogo dobar motor. sve pohvale. Ono sto me nervira to je kloparanje onako lamera na leru. Kad stisnem kvacilo, ne cuje se skoro, pustim, ono se cuje. Bio na servisu zimus standardno zamena svega sto treba pred sezonu i akze mi majstor da to tako se na njemu cuje, moze da mi menja ako hocu i korpu kvalica ali da nema svrhe. Mene nervira pa to ti je, para mi usi, klo klo klo..cim malo das gas na leru, smiri se na leru, oko 1200 obrataja eto ga klo klo klo...ne znam da li se nekome jos ovo cuje, ako se cuje jel to normalno ili treba nesto uraditi po tom pitanju..cak i drugari koji voze druge motore, kazu..sta ti je smiri se to tako se cuje i nije kvar.....aj me ili razuverite, utesite itd...

 

hvala.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Meni kad nesto klapara ja ne mogu da spavam dok ne nadjem tu sitnicu da sredim. U slucaju Fazera izgleda da im je to boljka i nisi jedini. Probaj malo da ga ustelujes sajlom, ja bih ga otvorio svakako da vidim sta se desava sa tom korpom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: yamaha fzs 600 fazer

Pozdrav 1zdravo.gif

Moj fazer je 98 god, takodje se cuje ali ne bas toliko da bi mi smetalo, i kada stisnem kvacilo ne cuje se.

Ja ga vozim 2 sezone i oduvek je tako. Inace nikakvih problema nisam imao sa njim.

Uzivaj1moto3.gif

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova

uf, nije da se cuje to toliko, ali se cuje i nervira me. recimo, kada bi sada kupovao nov motor, to kada bi cuo mislio bi da nesto nije u redu. To sam cuo samo na trkama kod nekih trkackih motora hehe...ali opet kazem, ni jedan mi drugar nije rekao da to nije u redu, cak i majstor. Nemam problema sa kvacilom, sve super radi. i kod prethodnog vlasnika isto tako bilo kaze covek nema frke..cu se naviknem, kacigu na glavu pa da manje cujem hehe

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Lokacija: Нови Сад Србија
  • Motocikl: Gazela

То што те нервира је нормална појава код Јамахе :stabre:. Ја сам прегледао гомилу снимака на јутубету за мој мотор (ХЈ 600) и сви имају тај глупи звук на леру. Чује се корпа, ланац алтернатора, примарни ланац... и то је то :neznam: Сипај и не мисли :moto3:.

Ја сам подигао лер на 1300 обртаја и смањио тај звук. Има у једној теми мајстор Боклић је објаснио да после репарације корпе квачила се тај звук изгуби али не задуго.

 

:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja