Jump to content

Moto Zajednica

Pegaso se gasi

Recommended Posts

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Pegaso 650

Pozdrav ljudi, vozim Apriliu Pegaso 650 ('95) od avgusta prosle godine i do sada nisam imao problema. No, neki dan mi je u voznji poceo stucati kao da nema goriva i ubrzo se ugasio. Mogao sam ga upaliti tek 15ak minuta kasnije i onda je sve bilo uredu. Juce isto tako, vozio sam po gradu nekih 10ak km i ugasio mi se opet isto tako i mogao sam ga upaliti tek kada se ohladio. Zamenio sam svecicu, ocistio filter vazduha, skinuo i ocistio karburatore, slavine i creva od goriva, ali opet po starom.

I da, da napomenem, monitao sam bio maglenke (LED), koje trose max 3w svaka. Jeli moguce da one odvlace previse struje pa da motor nema dobru varnicu ili nesto slicno?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Motocikl: Honda Cbr 900 RR

Pozdrav ljudi, vozim Apriliu Pegaso 650 ('95) od avgusta prosle godine i do sada nisam imao problema. No, neki dan mi je u voznji poceo stucati kao da nema goriva i ubrzo se ugasio. Mogao sam ga upaliti tek 15ak minuta kasnije i onda je sve bilo uredu. Juce isto tako, vozio sam po gradu nekih 10ak km i ugasio mi se opet isto tako i mogao sam ga upaliti tek kada se ohladio. Zamenio sam svecicu, ocistio filter vazduha, skinuo i ocistio karburatore, slavine i creva od goriva, ali opet po starom.

I da, da napomenem, monitao sam bio maglenke (LED), koje trose max 3w svaka. Jeli moguce da one odvlace previse struje pa da motor nema dobru varnicu ili nesto slicno?

 

Nemaju veze maglenke sa ovim,proveri ti kontakt u onoj kapici za svecicu,mozda te i bobina zeza.. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Pozdrav ljudi, vozim Apriliu Pegaso 650 ('95) od avgusta prosle godine i do sada nisam imao problema. No, neki dan mi je u voznji poceo stucati kao da nema goriva i ubrzo se ugasio. Mogao sam ga upaliti tek 15ak minuta kasnije i onda je sve bilo uredu. Juce isto tako, vozio sam po gradu nekih 10ak km i ugasio mi se opet isto tako i mogao sam ga upaliti tek kada se ohladio. Zamenio sam svecicu, ocistio filter vazduha, skinuo i ocistio karburatore, slavine i creva od goriva, ali opet po starom.

I da, da napomenem, monitao sam bio maglenke (LED), koje trose max 3w svaka. Jeli moguce da one odvlace previse struje pa da motor nema dobru varnicu ili nesto slicno?

Moguce je da stvara vakuum u rezervoaru. Ja sam taj problem resio tako sto sam iscupao jedan gumeni deo u cepu rezervoara. Kod mene ima dva komada i sluzi da propusta vazduh ali kada je motor na suncu a i ovako, gorivo ne smrdi toliko . Vremenom znaju te gumice da se ukrute pa ne propustaju vazduh i stvori se vakuum.

Inace simptom je kao kada ostanes bez goriva. Mozes probati da vozis sa otvorenim rezervoarom koji km pa da vidis hoce li se desiti isto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Pegaso 650

Proverio sam cep, kapicu svecice, i ostalo. Evo vec par dana je uredu, ici cu jedan dan van grada pa cemo videti.

A sve se pocelo desavati kada sam sipao onaj Super98. Izvadio sam taj benzin, sipao obican i evo sad sve uredu, ali mislim da ne bi trebalo da je zbog toga?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Pegaso 650

Evo mene opet. Resio se problem gasenja motora, verovatno ciscenjem karburatora, i sada lepo ide, ima dobar ler i sve... Ali jaako tesko pali kada ja hladan (kada ga ne palim 4-5 sati), a kada je vruc pali na zub. Zna li neko sta bi moglo biti u pitanju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Pegaso 650

S Aprilijom nikad dosadno...

Naime, zimus sam morao menjati alnaser i frajlauf, reseno, dobro vergla, ali...

Kada je hladan treba mu 2-3 verglanja da bi upalio, sa saugom ili bez, nebitno. Cim se malo samo ugreje pali na zub. Svecica bude mokra i crna. Sarafi za smesu odvrnuti 3 i po kruga, idle na 1400 obrtaja, lepo prima gas, lepo ide... doduse, zna nekad da puke u voznji kada pustim gas. Zna li neko sta bi moglo biti u pitanju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilija Pegaso 650 Cube, MZ TS 125, BMW R 65

S Aprilijom nikad dosadno...

Naime, zimus sam morao menjati alnaser i frajlauf, reseno, dobro vergla, ali...

Kada je hladan treba mu 2-3 verglanja da bi upalio, sa saugom ili bez, nebitno. Cim se malo samo ugreje pali na zub. Svecica bude mokra i crna. Sarafi za smesu odvrnuti 3 i po kruga, idle na 1400 obrtaja, lepo prima gas, lepo ide... doduse, zna nekad da puke u voznji kada pustim gas. Zna li neko sta bi moglo biti u pitanju?

 

Nikola,vidi,ako ti motor puca u voznji onda je to najverovatnije prebogata smesa,stari majstori bi kazali mrsan gas.I sama svecica ti to kaze,jer je mokra i crna (mrka)...Inace,kod Pegasa je cest problem paljenje hladnog motora,moras obavezno sa sauhom da ga palis kad je hladan,nikako bez sauha.Nije strasno ako ne upali prvi put,ili drugi,vec treci pokusaj nije dobar,tako mu se ostecuje taj famozni frajlauf.Neki put je uz sauh mozda dobro dodati veoma ,ali bas veoma mali gas,tek da uhvati da radi,posle sve standardno.To je moje iskustvo. Srecno !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Pegaso 650

Sve je meni jasno, ali do skoro je palio na zub, bio hladan ili vruc, sa sauhom ili bez. Oteran motor kod majstora, prelivaju karbovi, pa ce se srediti. Inace svestan sam za frajlauf, nazalost iz licnog iskustva, pa me zato i brine sto tesko pali, da ga ne bih opet sjebao. Promenjen je i on i alnaser pre mesec dana...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Pegaso 650

Bilo bi dosadno da je sve okej. Resim jedan problem - dodje drugi. Naime, resio sam prelivanje karburatora zbog kojeg je tesko palio, u medj vremenu je naravno sav taj benzin morao nekud da ode pa se pomesao sa benzinom. Promenio ulje i filter opet i sve okej. Vozio, navozao se bas ovih par dana, razboleo se, nisam palio motor 5-6 dana i danas da ga upalim, kresne, ali hoce da pukne iz air-boxa i ugasi se. Zna li neko kako dolazi do eksplozije u vazdusnom filteru i kako to resiti?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650, MZ ETZ 251

Eksplozija? Gorivo se upali u aribox-u? To ne bi smelo.

Lose podeseni ventili umeju da vrate gorivo kontra kroz karburatore, ali bas da se upali nisam cuo do sad. Samim tim ako se upali, nestane kiseonika za dalje paljene tamo gde bi ustvari trebalo da se desi, u cilindru.

Proveri ventile.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: Raca-Kragujevac
  • Motocikl: Kawasaki ZXR 750

I meni zvuci kao da je svecica zapalila smesu pre nego sto se usisni ventil zatvorio i eksplozija se prenela na smesu koja tek treba da dodje do cilindra. Zato se i ugasi. E sad, da li je do ventila ili preranog paljenja, nemam pojma.

A negde sam procitao i da posna smesa hoce da gori duze u cilindru, i kad pocnu da se otvaraju usisni ventili, jos uvek traje eksplozija. Mada si pisao da ti je prebogata smesa, jedino ako nisi podesavao pa je sad mnogo posna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja