Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki gsx750r

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 331 postova
  • Lokacija: PK
  • Motocikl: TDM 900

Pozdrav svima sutra idem da vidim jedan suzuki 94.godiste,moze li mala pomoc na sta da obratim paznju,npr kako da vidim dal je lanac dobar,ako neko ima neki link sa youtuba kako izgleda pravilan rad ovog motora itd...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7030 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

sudeci po ovom sto si napisao, kontam da nemas bas mnogo pojma o motorima, zato si savetujem da OBAVEZNO povedes nekog ko se razume, ima mnogo stvari koje treba pregledati osim lanca, a sam lanac proveravas takos to uhvatis deo lanca (jedan par alki) koji je nalegnut na lancanik i probas da ga cimas napred nazad i ako je dobar nece se maknuti jer naleze maximalno izmedju zubaca, a los lanac ce imati luft, naravno tu moze i uticati ako je los sam lancanik...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK "BLACK DRAGONS" ZMAJEVO, 510 postova
  • Lokacija: Zmajevo
  • Motocikl: Honda CBR 600 RR "Crna Mamba" Bajkerski RR

Ja bas i nevidim amortizer volana0stabre.gif...nego sto se tice tog motora preko slika nemoze skoro nista da se kaze jer su slike lose,i nezafvalno je preko slika govoriti bilo sta o tom motoru!!!

Moraces da nadjes i povedes nekog iskusnog bajkera da pogleda i oslusa tu Suzu posto je vec u poznim godinama!!Ako je sve ispravno na motoru,nelupa agregat,lanac,lancanici i gume dobri,nevuce u stranu i ostalo,mislim da je cena sasvim ok za taj motor ali to ces saznati tek kad ga neko iskusan pogleda i proba1neznam.gif!!!

Srecno sa kupovinom1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 331 postova
  • Lokacija: PK
  • Motocikl: TDM 900

uzeh suzuki,karbovi trba da se nasteluju,ima ogrebotina al cini mi se da je ok,paknovi dobri,nema ulja u auspuhu,prednja guma nova,probao 2 i 3 gas i naglo pustanje ne izbacuje iz brzine,slike kacim sutra

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Svedska
  • Motocikl: Silver wing 400, Suzuki AN 650 Executive, Suzuki GSX 1100 R, Suzuki DR 350 SE, Kawasaki KLX 300 R, Yamaha Majesty 250 DX, Yamaha TT-R 250, Puch Korado 50

Neka ti je sa srecom. Slike jesu lose ali motor djeluje citav i sve na svom mjestu ali za toliko para ne trazi dlaku u jajetu. Ja sam davne 94. na novog vodenog GSXR 1100w toliko para dao samo za "Skorpiona " danasnjeg Akrapovica, a sad citav motor za te pare. Svijet se malo razmazio, hoce za tepsiju ribe dobrog R-a i da jos nema nikakvog ulaganja.Malo morgen. U svakom slucaju malo to servisiraj i uzivaj zivot.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Na fotkama motorce izgleda sasvim korektno, kompletan je, i izgleda da je o njemu vodjeno racuna u granicama normale. Da, ovaj model ima i amortizer volana, i bas dobro radi posao (ja sam isti skinuo i probao motor bez njega, zeleci da vidim razliku. Veruj mi, razlika je bas primetna).

I ja imam u ponudi/prodaji ovaj model, samo sto je moj 95./96.god i ima predjenih upola manje km, ali moj nioje ovako lep. :takoje: I ja moj ne bih prodao po ovoj ceni ni u kom slucaju. Ukoliko je mehanicki u stanju, kao sto izgleda i estetski, napravio si dobar pazar.

Sa srecom da ga kotrljas, i glavu u pamet, nesto je jaci i brzi od Tomosa, sa kojim si se do sada susretao. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 331 postova
  • Lokacija: PK
  • Motocikl: TDM 900

Plastike cu iduce zime polako da sredim,naravno ako bude sa motorom sve ok,u odnosu na k9 cak i u c modu ovaj vozim ko bajs,ko za inat cim sam ga dovezo poceo sneg pa se nisam nesto ni vozao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Upravo sam se cuo sa momkom od koga si kupio motocikl. Nazvao me je u vezi kupovine mog motora (usla mu Suza pod kozu, pa trazi isti model da nastavi pricu). Deluje kao sasvim OK lik, i sada, posle price sa njime znam zasto je svom motoru toliko spustio cenu. Deo toga si vec primetio i sam (karbovi), a drugi deo price ces vec videti sam, ili ce te obradovati majstori... :zvizduk:

U svakom slucaju, sredjuj to lagano, ali sto pre, i teraj cim se vreme prolepsa... :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vikend motociklista, 676 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda pantheon 125..

Upravo sam se cuo sa momkom od koga si kupio motocikl. Nazvao me je u vezi kupovine mog motora (usla mu Suza pod kozu, pa trazi isti model da nastavi pricu). Deluje kao sasvim OK lik, i sada, posle price sa njime znam zasto je svom motoru toliko spustio cenu. Deo toga si vec primetio i sam (karbovi), a drugi deo price ces vec videti sam, ili ce te obradovati majstori... :zvizduk:

U svakom slucaju, sredjuj to lagano, ali sto pre, i teraj cim se vreme prolepsa... :zdravo:

 

Kad vec jedes g... jedi do kraja,nemoj da decko pogine negde zbog toga sto si precutao...nije motor igracka..

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Upravo sam se cuo sa momkom od koga si kupio motocikl. Nazvao me je u vezi kupovine mog motora (usla mu Suza pod kozu, pa trazi isti model da nastavi pricu). Deluje kao sasvim OK lik, i sada, posle price sa njime znam zasto je svom motoru toliko spustio cenu. Deo toga si vec primetio i sam (karbovi), a drugi deo price ces vec videti sam, ili ce te obradovati majstori... :zvizduk:

U svakom slucaju, sredjuj to lagano, ali sto pre, i teraj cim se vreme prolepsa... :zdravo:

 

Kad vec jedes g... jedi do kraja,nemoj da decko pogine negde zbog toga sto si precutao...nije motor igracka..

Nista toliko strasno zbog cega bi se ginulo. Vise ce finansijski nastradati, ali, mozda je taj rizik vec svesno prihvatio, kupujuci bas TAJ motor. Mozda mu je cak i prodavac napomenuo o cemu se radi, da ne ulazim u njihov dil. Na kraju krajeva, sasvim jasno je dobio savet na ovom forumu, u ovoj temi, da povede nekog ko se stvarno razume u motocikle prilikom odlaska u pazar. Tim pre, sto je vec jasno napisao da se slabo razume u tu tematiku.

Tvoja zabrinutost za kolegu je sasvim OK, i nista nije veca niti manja od moje, ili neke trece osobe, i to je za svaku pohvalu. Osnovna kultura obracanja ljudima, pogotovu starijima od tebe, ti je vec veoma diskutabilna, a to je ono sto bi trebao da poneses od kuce. Posto se vidi da si "pametan", verujem da ces ovo razumeti na pravi nacin.

 

POZZZ za kolegu "panta84", a ako ista bude trebalo od info, prelazimo na pp. :zdravo:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vikend motociklista, 676 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda pantheon 125..

Vrlo sam pametan i iskusan,na motoru se gine za olabavljeni sraf,selnu a ne neke vece stvari...nazalost nije kupio motor od tebe pa da ga hvalis kako je kupio vrhunsku masinu sa kojom redovno palis gumu u svoji pedesetim godinama,opusteno 0takoje.gif

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Vrlo sam pametan i iskusan,na motoru se gine za olabavljeni sraf,selnu a ne neke vece stvari...nazalost nije kupio motor od tebe pa da ga hvalis kako je kupio vrhunsku masinu sa kojom redovno palis gumu u svoji pedesetim godinama,opusteno 0takoje.gif

 

Evo, dao sam ti "+", da mozes da se qu...s po komsiluku kako si stvarno pametan... :dobar:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1497 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: YZF-R1

Vrlo sam pametan i iskusan,na motoru se gine za olabavljeni sraf,selnu a ne neke vece stvari...nazalost nije kupio motor od tebe pa da ga hvalis kako je kupio vrhunsku masinu sa kojom redovno palis gumu u svoji pedesetim godinama,opusteno 0takoje.gif

 

Problem je u "Kad jedes g*vna,jedi do kraja". To uopste nije nacin da se nekome obratis na foumu.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova

Meni stvarno nije jasno,kako neko moze da kupi dobar motor za male pare,jedino ako se pozaje sa tim prodavcem ili da je hitno,cim vidis da je motor u toj klasi ispod realne cene znaci da nesto nije ok sa tim motorom..

Kako narod kaze: Ako ne znas sta je dobro,pitaj sta je skupo..

Bolje platiti motor 300 400 500 € vise nego uzeti jeftiniji i u pola sezone kad se svi voze ti patis VECNEE MUKE..Mislim fa je realno

POZDRAV :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 331 postova
  • Lokacija: PK
  • Motocikl: TDM 900

Jebiga imao sam preporuku od nekih ljudi a i zaleteo sam se,kod majstore je videcemo sta ce reci, ako budu vece investicije prodacu ga,svaka skola se placa1hmm.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 331 postova
  • Lokacija: PK
  • Motocikl: TDM 900

Meni stvarno nije jasno,kako neko moze da kupi dobar motor za male pare,jedino ako se pozaje sa tim prodavcem ili da je hitno,cim vidis da je motor u toj klasi ispod realne cene znaci da nesto nije ok sa tim motorom..

Kako narod kaze: Ako ne znas sta je dobro,pitaj sta je skupo..

Bolje platiti motor 300 400 500 € vise nego uzeti jeftiniji i u pola sezone kad se svi voze ti patis VECNEE MUKE..Mislim fa je realno

POZDRAV :D

 

meni sezona kasno pocinje sta cu kad sam zimogrozljiv,salu na stranu ovako na brzinu ga je pregledao majstor,zadnja guma(dobro to sam i sam znao)karbovi i svecice ,lanac i lancanici mogu jos da guraju, ima malo oko estetike e sad elektroventil za gorivo,nisam znao za foru sa slavinom za ovaj model znaci ili je neko pre mene bio pametan ili je zeznuo stvar,krivo bi mi bilo da ima neku vecu manu,bas mi je legao,mozda i jedini r koji mi odgovara,ako ima dosta ulaganja racunajte na povoljan suzuki

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK "BLACK DRAGONS" ZMAJEVO, 510 postova
  • Lokacija: Zmajevo
  • Motocikl: Honda CBR 600 RR "Crna Mamba" Bajkerski RR

Neocajavaj,sve se da resiti!!Ako ti se bas toliko svidja taj motor sredi ga za sebe i miran si!!!

Sredjuj polako deo po deo i za par meseci ce biti bombona!!!1zdravo.gif1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Neocajavaj,sve se da resiti!!Ako ti se bas toliko svidja taj motor sredi ga za sebe i miran si!!!

Sredjuj polako deo po deo i za par meseci ce biti bombona!!!1zdravo.gif1moto3.gif

To Djubre kaže iz iskustva...1lol.gif

A bogami, i ja mogu slično da ti kažem...ako ti se sviđa taj motor onda polako ulaži deo po deo kako god imaš para. Obavezno prvo sredi glavnije kvarove, a onda i polako sve redom... Ako mašina ne zvecka, lupa, trza i trokira onda nemoj puno da brineš...ostalo se da srediti...

Šta da ti pričam, kad kupiš motor a ono za nedelju dana menjaš lanac i lančanike, pa za mesec dana crkne frajlauf od 270 evra, pa sledeće sezome prolupa radilica od 200 evra, i ti taman sve to lepo zameniš i napatiš se kao isus a ono počne da zvekeće lanac bregaste, 60 evra pljuneš, zameniš i to i kreneš da se voziš najzad a ono ti za par dana izleti ludača ispred tebe i polupa te skroz...

Veruj mi da od goreg uvek ima gore, zato samo polako i uživaj u vožnji, nemoj gubiti živce i vreme bezveze...

Aj sretno sa motorom i vožnjom...1moto3.gif

 

P.S. Čestitam na kupovini...0takoje.gif

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

@pain

Kakva mrakaca jbt. :D

I gdje zamjena radilice za 200 evrica? Toliko samo kostaju maziva, dihtunzi i ostale sitnice kad se pipa radilica.

 

Nego, hoce li neko reci sta je taj famozni misteriozni kvar na ovom motoru? Mislim, cijena jeste povoljna, ali se doima dosta dobro ovako na slikama.

:Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 331 postova
  • Lokacija: PK
  • Motocikl: TDM 900

nije trokirao ni trzao,stapovi ne cure,jedimo ako nije otisao benzin u karter mada se ne oseca miris,cekam majstora i shoklu,nije problem i ovde da napise sta je saznao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

@pain

Kakva mrakaca jbt. :D

I gdje zamjena radilice za 200 evrica? Toliko samo kostaju maziva, dihtunzi i ostale sitnice kad se pipa radilica.

 

:Mina:

 

Uzeta je polovna druga radilica za 150 evra, a ostalih 50 je bilo za lezajeve, dihtunge...mozda je bilo i više od 200 ukupno ali nisam gledao u "dinar"...nego da ne ofujem čoveku temu više...

 

@panta84, pusti ti šta ti drugi govore i ako te zezaju oko toga da li si uzeo dobar motor ili ne...ako je za tebe dobar onda je to najbolji motor...0takoje.gif

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vikend motociklista, 676 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda pantheon 125..

nije trokirao ni trzao,stapovi ne cure,jedimo ako nije otisao benzin u karter mada se ne oseca miris,cekam majstora i shoklu,nije problem i ovde da napise sta je saznao

 

Pusti indijance sta kazu,slusaj majstora i bajkere koje licno poznajes a imaju iskustva... 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 331 postova
  • Lokacija: PK
  • Motocikl: TDM 900

stelovanje karbova na jugu je teska muka,ja znam samo jednog majstora koji to radi i to nece svakom,jer mu je popravka motora dodatni posao,srecom ja ga znam pa je prihvatio to da mi uradi,inace bi morao za krusevac,ne nerviram se,pre 20 dana sam gledao jedan fzr 1000,iz uvoza,probao ga al mi nije lego,uzeo ga je jedan moj poznanik i to je poveo majstora,isao da ga gleda par puta svi mu rekli da je ko bombona a posle par dana ispade da je krs,jebiga treba nekad imati i srece bitno zdravlje sve ostalo moze da se kupi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja