Jump to content

Moto Zajednica

CAFE RASER

Recommended Posts

  • U prolazu, 0 postova

hvala drugari na podrsci trebalo bi da bude lepo ja se nadam pitaju ljudi koliko ulozeno neznam al puno nisam belezio radi se iz ljubavi krenuo malo na kraju resio da uradim kako zapoveda bog ljudski veliki projekat cak sam i zice na kablovima promenuo stavio silikonske nisam slikao providni skupi i blatobran nisam slikao prednji on je u isto ofarban sa crnom sarom misli da ce motor biti 17 na sajmu motora u BG dobio poziv da ga donesem 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova

evo jos koja slika sto sam ostao duzan ostalo je jos sic tucice kocnice i kvacila i to sam promenuo izbacio onaj televizor od kocionog cilindra i stavio pumpu stavicu i te slike sutra prekosutrra za vikend motor sklopljen

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova

hocu da kazem da ljudi pre nego sto pocnete sa prepravkom motora sada racunajte na homologaciju ateste i pic materine nemozete preci tehnicki pregled jedva sam sredio sve sta reci majmuni kad tako moram reci a koliko sve to kosta pa skuplje duplo os cele registracije motora djubrad

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2348 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Mislis da si napravio bolje od fabrike? E pa onda to mora neko i da ispita i da napismeno potvrdi da moze u saobracaj. Proslo je vreme kad se u šupi pravilo sve i svašta i teralo u saobracaj. Posle kad izgine neko-nisam hteo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2348 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Odlična, nevredi da se nerviraš ovo je Srbija, sad uživanje u vožnji :care:

U ovoj zemlji mnogo toga ne stima,ali sto se ovoga tice nije bas tako. I u Svici ili Nemačkoj npr bi ga isto registrovao kao i ovde. Prvo ispitivanja i homologacije,pa onda u saobracaj...
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1953 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

 

Odlična, nevredi da se nerviraš ovo je Srbija, sad uživanje u vožnji :care:

U ovoj zemlji mnogo toga ne stima,ali sto se ovoga tice nije bas tako. I u Svici ili Nemačkoj npr bi ga isto registrovao kao i ovde. Prvo ispitivanja i homologacije,pa onda u saobracaj...

 

Na papiru jeste tako kako kazes, ali u praksi je nesto sasvim drugo. Kao i sve ostalo atesti i homologizacije su se sveli na otinacinu novca. A da stvar bude tragicnije cak i obavezni tehnicki pregledi bez kojih je nemoguce registrovati motor. Ne znam kako je to u drugim gradovima ali ovde u Cacku je katastrofa. Naime poslednje dve godine sam registrovao motor, dakle vrsio tehnicki pregled, u dve razlicite agencije gde su samo popunili formular, upisali broj rama i broj motora, u ovoj gde sam ove godine registrovao cak se nisu potrudili ni da ga procitaju sa rama i bloka vec su ga prepisali iz saobracajne dozvole, a da nisu nista uradili od onoga sto bi podrazumevao ozbiljan pregled tehnicke ispravnosti. Buduci da se svrstavam u onu kategoriju motociklista koji nemaju suicidne nagone na mom motoru je sve u besprekornom stanju ali sta cemo za one kojima tehnicka neispravnost ne predstavlja ama bas nikakv problem da bi izasli u saobracaj. Takvih je da se ne lazemo zaista mnogo. Tako da se obavezni tehnicki pregled kao i sve ostalo pretvorio u daj pare i teraj, pa nemam bas nekakvih iluzija da se atestiranje i homologizacija nesto bitno razlikuju. Uostalom da li je moguce da u truloj drzavi bilo sta bude zdravo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2348 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

 

 

Odlična, nevredi da se nerviraš ovo je Srbija, sad uživanje u vožnji :care:

U ovoj zemlji mnogo toga ne stima,ali sto se ovoga tice nije bas tako. I u Svici ili Nemačkoj npr bi ga isto registrovao kao i ovde. Prvo ispitivanja i homologacije,pa onda u saobracaj...

Na papiru jeste tako kako kazes, ali u praksi je nesto sasvim drugo. Kao i sve ostalo atesti i homologizacije su se sveli na otinacinu novca. A da stvar bude tragicnije cak i obavezni tehnicki pregledi bez kojih je nemoguce registrovati motor. Ne znam kako je to u drugim gradovima ali ovde u Cacku je katastrofa. Naime poslednje dve godine sam registrovao motor, dakle vrsio tehnicki pregled, u dve razlicite agencije gde su samo popunili formular, upisali broj rama i broj motora, u ovoj gde sam ove godine registrovao cak se nisu potrudili ni da ga procitaju sa rama i bloka vec su ga prepisali iz saobracajne dozvole, a da nisu nista uradili od onoga sto bi podrazumevao ozbiljan pregled tehnicke ispravnosti. Buduci da se svrstavam u onu kategoriju motociklista koji nemaju suicidne nagone na mom motoru je sve u besprekornom stanju ali sta cemo za one kojima tehnicka neispravnost ne predstavlja ama bas nikakv problem da bi izasli u saobracaj. Takvih je da se ne lazemo zaista mnogo. Tako da se obavezni tehnicki pregled kao i sve ostalo pretvorio u daj pare i teraj, pa nemam bas nekakvih iluzija da se atestiranje i homologizacija nesto bitno razlikuju. Uostalom da li je moguce da u truloj drzavi bilo sta bude zdravo?
Na žalost, mogu da se slozim sa tobom da si 99% u pravu. To sto je meni na BMW-u merio izduvne gasove i čitao brojeve malo znači kad nije pogledao svetla,kocnice i bilo sta drugo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova

sta reci bilo je ako se slaze broj sasije i broj motora nije trebao atest znaci za sitne prepravke nisu bile potrebne nikakve pizdarije a sada ako odudara bilo sta od fabrickog moracete da idete u agenciju za bezbednost saobracaja da oni utvrde dali je vozilo bezbedno a pre toga morate uraditi tehnicki pregled kao prikaz da je vozilo tehnicki ispravno ima zmigavce stop svetlo far retrovizore koci itd e sta onda oni u agenciji rade kad sve na tehnickom uradjeno e jos jedna stvar na sta bi da upozorim ljude da ce za prepravku rama verovatno trebati potvrda atestiranog varioca tako da mogu da vas zezaju eto MOLIO BI SVE LJUDE KOJI IMAJU ISKUSTVA U TEMI OKO BIROKRATIJE DA PISU I OSTAVE ZA POMOC DRUGIM LJUDIMA OVOG FORUMA I SIRE DA POMOGNEMO JEDNI DRUGIMA

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja