Jump to content

Moto Zajednica

Evropa vs. Japan

Recommended Posts

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Mogu ja biti subjektivan (pa covek sam, gresim) ali ne mogu nista ako me saseku objektivne cinjenice. A do sada sem nemocnog besa nista nisam video.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Auckland, New Zealand
  • Motocikl: nema

Nisam citao ceo post, i ne znam u cemu je fazon ovolike prepiske...cinjenica je da i japanci i evropljani imaju svoje cari, prednosti, i mane, inace ne bi opstajali na trzistu...jedni nude ovo, drugi nude ono...sve zavisi sta hoces...

 

Oko trkalica ne mogu da kazem, posto se ne razumem...

Sto se tice cross/supermoto motorcikala, ne mogu da kazem da sam vozio japance...vozio sam samo Evropljane...i imao prilike da probam, tj. probao Japance.

 

Evo, KTM-a vozim, i mogu da kazem da je izuzetno robustan motor, i da za sve pare pruza ono sto si platio...pouzdan, brz, kvalitetan, ili sto bi majstor rade rekao, "pravljen za izivljavanje"...Visestruki pobednik raznik offroad/cross takmicenja, izmedju ostalog i neprikosnoven na Pariz-Dakru.

Ove godine ktm izbacuje 690smc, koji ce biti ubedljivo najbolji i tehnoloski najsavrseniji motorcikl u toj klasi...sa opremom/kvalitetom/performansama/tehnickim resenjima koje nudi.

 

Sledece godine Husaberg (konstruktor prvog 4-taktnog cross/enduro modela) izbacuje novu liniju tehnicki visoko unapredjenih masina, sa mnogim tehnickim resenjima koja nikada nisu koriscena. Ujedno, nista brze/spremnije za stazu u momentu izlaska iz radnje od tih motorcikala ne mozes kupiti u ovom segmentu. Da postoji uvoznik/serviser ovde, sigurno bih vozio jedan...od kako je dosao pod vlasnistno KTM-a, pouzdanost je mnogo porasla.

 

Tu je zatim Husqvarna, visestruki pobednik supermoto Ervopskog i svetskog prvenstva, o kojoj svakako moze rBoban vise da kaze (a vec je rekao).

 

Zatim Aprilija, konstruktor prvog cross/supermoto motorcikla sa V masinom (i ujedno pobednik na mnogim trkama sa istim), trenutno najsnaznijeg motorcikla u tom segmentu koji se moze kupiti...

 

Sto se tice poredjenja sa japancima u ovom segmentu...

Razgovarao sam sa Patkom u vezi njegove honde CRF450 (uvek mi se svidjao taj motorcikl), i on mi je rekao da je motor mala beba za KTM-ove koje je vozio...(jeste 2000e jeftinije, ali....)

 

To je za cetvorotaktne motorcikle...sto se tice dvotaktnih:

 

Isto mi je rekao rBoban kada sam ga pitao za razliku izmedju Kawasaki  KX125 i KTM sx125 koje je posedovao...rekao mi je da je sa KTM-om uvek imao 3 sec brze vreme po krugu na stazi.

 

Opste je poznato da su dvotaktni KTM-ovi motorcikli trenutno najsnazniji u segmentima 125 i 250ccm, i mnogi testovi  kazu da ovi motori po isporuci snage mogu cak da pariraju cetvorotaktnim od 250/450ccm...da ne pominjem ciklistiku ovih motorcikala...

 

Tu je i KTM Exc300 dvotaktni enduro, koji se pokazao najbolje zbog odnosa snaga/tezina na Erdberg-u.

 

Normalno, nisam zaboravio Hondu cr500 (koja se doduse vise ne proizvodi,sem za jedno specijalno odeljenje u Americi) - koju bi neko mogao da pomene kao protivargument... pravi monster u snazi/performansama...ali kao sto rekoh, vise se ne proizvodi...i ako se prozivodi, proizvodi se sa staromodnim ramom/ogibljenjem sa pocetka 90-tih, postoji jedna firma u Americi koja to sve prepakuje u ram od CRF450...ali to je vec aftermarket, i i dalje se po ogibljenju/ciklistici ne moze porediti sa nekim KTM-om recimo.

 

Sta je zakljucak...svako ima neki svoj segment...ali je cinjenica da i jedni i drugi usled postojanja trzisne konkurencije  pristupaju ovom biznisu krajnje ozbiljno...i daju ozbiljne proizvode (a to sve nama ide u prilog :D), inace ne bi opstajali na trzistu.

 

Sto se tice  motoross, pogogovu hard enduro/supermoto segmenata...cinjenica je da Evropljani izbacuju ekstremnije primerke u masovnu proizvodnju...za jednu Husqvarnu510/Husaberg 650/KTM 525  ili 690/Apriliju sxv ne mozete naci pandam u Japanskoj proizvodnji...oni jednostavno idu na sigurnije, i serijski proizvode motorcikle za prosecnijeg korisnika, a time i prosecnijih performansi...

 

Da li bih vozio i Hondu, Kawu, Suzu? Bih, naravno...sigurno da su i to kvalitetni motori koji dosta pruzaju za cenu koju platis...ali ako bih zeleo najbolje performanse/opremu/voznost/tehnicka resenja za ulozeni novac, i kada bih imao novca da to platim (nije to mnogo vise, ali je vise), sigurno bih pre vozio nekog KTM-a/Husaberg-a recimo.

 

Sigurno, meni bi, sa mojim vozackim sposobnostima sigurno bio dobar i neki Japanac, ali poenta je u tome da samo teznja ka ekstremnom/vrhunskim performansama gura moto industriju napred i nama obicnom korisnicima  svake godine obezbedjuje sve bolje i tehnicki savrsenije motore.

 

Dakle, u ovim segmentima koje sam opisao, palac gore i pobeda za Evropljane...

 

P.S.

U razmatranje nisam uzimao manje Evropske firme tipa Highlander, TM, Gas-Gas,VOR...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In Mud We Trust, 1918 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: 950ADV

Eee moji Srbi !!! samo svadje i prepucavanja ! ko' ima veci... nista konkretno ! alo bre ! koji vam je djavo !!

 

Pozdrav od "Japi" bmw vozaca ! ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Ma ja sam i rekao da se ovo zakljucava. A ti me Lalajko cudis da se pokrene ovakva tema. Pa ukusi su razliciti i sam si unapred znao da ce biti vatre. Prekidajte i manite se svadje... Nismo mi ovde nikakva komisija da mi odlucujemo sta je bolje a sta losije. Bas nevolim ovo na forumu  >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In Mud We Trust, 1918 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: 950ADV

ma cool je da se raspravlja, ali opet se pretvotilo u ko' ima veci !

gde je konstruktivna rasprava ? sta sad, ja emotivno vezan za Huskvarnu i sve je ostalo sranje ! alo bre ljudi  !!!

necu da komentarisem motore, posto mene napusavaju  !  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • , 1322 postova
  • Lokacija: Zagreb,Umag HR
  • Motocikl: Harley Davidson Chicano custom

kako ne razumijete da je Tomos zakon??? ;D

 

Sada svi polako na hladjenje i dobro izmjerite ciji je veci.Onda se polijte hladnom vodom,pa nam recite sta se desilo kada ste se probudili :D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

mislim da je bilo prigodnije pitati sta je starije ,kokoska ili jaje  ???

ma ljudi i mercedes ima svoje odlike ali ih ima i jugo,, :-X :-X :-X

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

kako ne razumijete da je Tomos zakon??? ;D

 

Sada svi polako na hladjenje i dobro izmjerite ciji je veci.Onda se polijte hladnom vodom,pa nam recite sta se desilo kada ste se probudili :D :D :D

 

E, a odakle ideja da se neko greje, pa da treba da se hladi?? Ja se nigde nisam iznervirao, i priznajem da sam bas uzivao u temi. Posto mislim da smo cross, enduro i supemoto zavrsili, pronaci cu jos malo uporednih testova R motocikala visoke klase.

 

Mikko, pre dva dana si se zalio da ti je dosadno na forumu, cini mi se?

 

KAWO, zasto bi smo je zakljucavali? Kao sto vidis, polako dolazimo do odgovora o japanskoj "superiornosti".  Nije to nista nemerljivo, niti misteriozno. Jednostavno se uporede brojke i vremena. Vreme po krugu nije "ukus" o kome se ne raspravlja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In Mud We Trust, 1918 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: 950ADV

zalio sam se ! ali ovo prepucavanje, rekla kazala !

ja jos uvek ne mogu da iskomentarisem totalno GS-a iako ga vozim godinu dana i presao sa njim 30,000

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

E, a odakle ideja da se neko greje, pa da treba da se hladi?? Ja se nigde nisam iznervirao, i priznajem da sam bas uzivao u temi. Posto mislim da smo cross, enduro i supemoto zavrsili, pronaci cu jos malo uporednih testova R motocikala visoke klase.

 

Mikko, pre dva dana si se zalio da ti je dosadno na forumu, cini mi se?

 

KAWO, zasto bi smo je zakljucavali? Kao sto vidis, polako dolazimo do odgovora o japanskoj "superiornosti".  Nije to nista nemerljivo, niti misteriozno. Jednostavno se uporede brojke i vremena. Vreme po krugu nije "ukus" o kome se ne raspravlja.

Mani se statistika i piskaranja. Svakom je svoj motor dobar. Ne znam samo sta ti hoces da kazes sa tvojim tabelama? Ako ce ti biti lakse da ti svi kazemo da si za sve u pravu i da je najbolji motor onaj za koji ti kazes da je najbolji, evo svi cemo se sloziti sa tim i da se vise prestane sa uvredama. Da neces sad i raspravu o vrstama motora? Ti kao neki urednik, a napravis totalnu frku. Verovatno je i drugim urednicima ovo sve zasmetalo pa su ti poslali PP ili cute jer "vrana vrani ne kopa oci"...

Bez ljutnje, ali je tema jako skatljiva, jer se prica o ukusima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

zalio sam se ! ali ovo prepucavanje, rekla kazala !

ja jos uvek ne mogu da iskomentarisem totalno GS-a iako ga vozim godinu dana i presao sa njim 30,000

 

Rekla-kazala su koristili "japanci". Ja sam izneo dijagrame snage i rezultate sa staze. Pa mora postojati diskusija da bi se doslo do zakljucka? Cemu taj strah od rasprave? Dok je god u granicama pristojnosti i uvazavanja, pozeljna je i treba je stimulisati. Izmedju ostalog bas zato postoji forum, zasto bezati od njegove osnovne namene? Moto forum sluzi za raspravu i o motorima, ne samo za Boru Majstorovica! Zato me i cudi Saletov komentar o hladjenju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • , 1322 postova
  • Lokacija: Zagreb,Umag HR
  • Motocikl: Harley Davidson Chicano custom

Moj komentar je bio u sali,a ujedno da se ne pretjera.Naravno,da treba oko toga raspraviti i drago mi je da Lalajko iznosi tabele sa rezultatima.

Osim toga,nema pretjerano ostrih reakcija kao sto sam mislio cim sam vidio naslov teme kada je otvorena ,tako da bih volio da se nastavi dalje sa ovom temom.Ipak,tesko je reci i objasniti tako globalno kao sto naslov kaze,puno je lakse napraviti ili usporediti dva motora na primjer Japanski ili Evropski.

Iskreno,tesko da ovoj temi ima kraja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

Pozdrav od "Japi" bmw vozaca ! ;D

 

Ti nisi "Yuppie" jer ne ispunjavas sva tri uslova:  Urban jesi, profesionalac jesi, ali bre pozeru nisi vise mlad! :D

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Auckland, New Zealand
  • Motocikl: nema

Da ne ispadne da drzim stranu jednima, evo ovako:

 

Kao sto rekoh, svako ima neki svoj segment...

 

Pominjanje Desmosedici-ja kao serijskog modela je glupo...to je GP motorcikl sa svetlima i ogledalima...i kosta 60 000 evra...znaci, nije motorcikl za svaki dan...siguran sam i da bi honda/suzuki/kawa mogli da izbace motor slicnih performansi/servisnog intervala kada bi hteli...

 

Zanimljivije poredjenje u ovoj klasi je recimo MV Avgusta F4 ili Ducati 1098R, koji bi spadali u klasu sa nekim GSXR 1000/ZX-10/CBR 1000...

Ali siguran sam da ce mnogi moto casopisi ove godine to uraditi, s' obzirom na Dukatijevo povecanje snage i atak na klasu...tako da nema potrebe da mi to ovde radimo, mnogo ce kvalifikovaniji ljudi od nas to da obave...

 

Jedno je cinjenica...ti motori jesu prefinjeniji, karakterniji (na evropljane mislim) i sa boljim komponentama, ali sve ima svoju cenu...mislim da to izadje negde oko duplo...pa ko voli nek' izvoli...

 

Ima tu i odrzavanja, pouzdanosti, cene odrzavanja...

 

Doduse, mislim da je Motorrad radio test izdrzljivosti pretprosle godine, gde voze 60 000km motore, i posle ih rastave i daju svoje ocene, ujedno nabrajajuci sta im se za tih 60 000km pokvarilo na kom motoru...radili su litarsku klasu, i najbolje rezultate je imala Aprilija, sa kojom nisu imali nikakvih problema, a za masinu otvorenu posle 60 000km kazu da uopste nije pokazala znakove habanja...e sad, ona se po performansama ne moze porediti ni sa jednim litarskim konkurentom, ali sve ima svoje...

Note:

Dukcu je na 20 000km otpao auspuh :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

Ja licno preferiram evropske, mada nemam nista protiv ni japanskih. Jedino sto su japanke niske za moj ukus, i imaju kose oci. Doduse imaju ono znanje znata agejse i to, ali ipak i ove evropljanke su namazane.....

 

 

Mislim da ovu raspravu treba zakljucati, zato sto prica nema smisla.Mesamo babe i zabe. Da se razumemo, japanski proizvodjaci motorcikala su ucili od evropskih i americkih. Jednog dana su ih prsisali u nekim segmentima, kao sto to samo japanci umeju, ali ne u svim.

Neke stvari su ostale domen evropljana i jednostavno japanci ne uspevaju da se uguraju u pricu.

U suprotnom niko ne bi kupio BMW,Moto guzzi,Benelli,MVAgustu,Ducati,Triumph,

Nema smisla, prica se otegla previse

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Auckland, New Zealand
  • Motocikl: nema

Lepo receno (malo vulgarnije, doduse :D ), ali lepo :D

 

Da svaki od tih motora nije dobar u necemu, oni se ne bi proizvodili...

 

Glupo je reci: moj je motor najbolji, jer...

Jedino ispravno je reci: Moj je motor dobar za...

 

Cinjenica je da Evropljani idu vise u egzotiku, i da daju extremnije primerke...ali je isto cinjenica da su Japosi dostupniji, i da daju prilicno dosta muzike za novce koji se plate...

 

E sad, sta je bolje: Skuplje i super, ili dosta jeftinije, a jako dobro, tako da 99% populacije ne moze da iskoristi pun potencijal masine koju kupi? (Pricam za R-ove i slicno, za motocross/hard enduro/supermoto sam vec rekao, i to su cinjenice koje niko ne moze opovrgnuti...dominacija jedne strane je ocigledna).

 

To je vecita dilema, i treba je ostaviti svakom ponaosob da je za sebe resi.

 

I ja mislim da bi mogao lock teme :D

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Znaci revolution ovako: u nekim segmentima su evropljani bili bolji, pa su ih Japanci tu stigli a u nekim segmentima gde su evropljanji bolji, Japanci ih nisu stigli. Mimo one divote koju sam obrisao, imas li jos nesto ovako konkretno?

 

Kako se ko ukljuci sve "jace" argumente poteze... Jos nekoliko ovakvih poruka i smatracemo da zaista nemate sta da kazete. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Pa ja sam davno jos napisao da treba lock na ovu temu. Znam ja da ce doci do vatre i raspave, koju niko ovde nezeli.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 489 postova
  • Lokacija: Kraljevo<->Beograd

Benelli su kupili kinezi.

Ja sam proevropski orijentisan.

Gde da potpishem.

Dajte bre ljudi!

Ovo je kao da poredite John deere i Lamborghini.

Obe firme proizvode traktore al na razlichite nachine.

Mi u ekipi imamo iste ovakve rasprave i pazi sad ironije.

Ortak koi se gadi na V-twin, naleti na Aprilia-u SL1000 Falco po sooper ceni.

I shta sad on je trebao da cheka da mu naidje Japanac po istoj to ceni isto to godishte da bi ga kupio.

Nemoj da se lazzemo niko nie gadljiv na novije motore.

Neko voli crnke neko voli plavushe.

A jashe onu koju navata.

Poenta:Vozite shta vam se vozi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

Evo da se i ja ukljucim u ovu temu...odnosno da predlozim jedan test!

Palo mi nesto na pamet da se APN6 nikada ne pregrije ma koliko sporo isao...ima jedan plasticni propeler koji se stalno vrti i hladi rebra cilindra i glave motora! E sad, kada ga vozim po brdima(za koja je bez konkurencije) taj motor se nikada nije pregrijao za razliku od ATX,CTX,Automatika.....

Jedino mu mo\e konkurisati 14tica koja ima isto hladjenje...al dobro sad..... :)

 

Naime mene zanima da li postoji Japanski motor te klase koji to moze? Ako neko donira japanca na test sa APN6 u ime ove teme nek me kontaktura pa da rezultate postavimo na forum, onako sto se kaze," iz prve ruke" a ne sa neta!

 

Test bi se sastojao u sporoj voznji po ravnom ili uzbrdici sve dok jedan od motora ne" pusti dusu"! :)

To ce biti pravi EU versus JPN!

 

E ovo bi znatno doprinelo zivosti foruma a imali bi i prave informacije(provjerene)do kojih smo sami dosli!

 

P.S.

Troskove goriva i rostilj preuzimam na sebe  :) :)

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja