Jump to content

Moto Zajednica

Evropa vs. Japan

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 712 postova
  • Lokacija: Bliski istok
  • Motocikl: cbr900rr

Vidim da ova postaje lepljiva da ne kazem 'vrela'.

 

Odgovor na obe poruke:

 

Iznesi ti proverene podatke. Ne brini se ti da li ce mene ljudi kritikovati, to je moj problem. :) Evo konkretno, ima li bilo koji japanski proizvodjac motocikl koji moze da se nosi sa Ducati MotoGP Race Replica motociklom?

 

I sta neko ce da iznese odredjene podatke. A kako znati da su ti podaci verodostojni? Samo nemojte reci: na internetu sam video. Pa i testovi u casopisima su 'stelovani'.

 

Evo na pr. Lalajko je izneo primer za R1 i MV a onda kaze Ernesto da to nije tacno. I kome verovati? Naravno, ovde podrazumevam da je to sto Ernesto prica je moguce potkrepiti "tacnim" podacima sa interneta.

 

Dane@, pricaj kako je bilo u Japanu. Kako zive japanci?  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 981 postova
  • Lokacija: Bgd

U Japanu daleko vise od pola motora koje sam sretao na drumu su bili Harley Davidson...

U Japanu postoji fabrika PIAGGIO, i nenormalno su popularni, najpopularniji medju skuterima...

 

Mislite o tome. (vi koji to umete ;D )

 

Ovo sam naveo samo da napomenem da su NE JAPANSKI motori popularniji od Japanskih u samom Japanu...

 

I u USA nije dominantna firma HD.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Odgovor na obe poruke:

 

Iznesi ti proverene podatke. Ne brini se ti da li ce mene ljudi kritikovati, to je moj problem. :) Evo konkretno, ima li bilo koji japanski proizvodjac motocikl koji moze da se nosi sa Ducati MotoGP Race Replica motociklom?

Mislim da ako razumes srpski shvatices u protivnom ja ti ne mogu pomoci ma koliko se trudio.Provereni podaci  i jedini merodavni su oni koji se postizu na zvanicnim trkama pred milonskim auditorijem a tu su ti japanci dugi niz godina neprikosnoveni (ovo ne mozes da demantujes i da hoces)ovo znam ja znas i ti ali neces da priznas i znaju svi sa ovog foruma .A datumi ko je kad bio stvarno me mrzi da trazim ti si u tomr verziran pa postavi.Drugi provereni podatak je kad ja licno vidim da je ta agusta dobila r-1 a ne neko snimanje za you tube koje moze da isfalsira i moja tetka a kojima ti slepo verujes .Eto ti cinjenice pa ih demantuj ako imas sa cim,ali molim te nemoj da koristis internet daj nesto iz glave.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

HM, sto se tica trka, svake godine se menjaju poneka pravila kako bi sprecila domancija nekog bolida ili marke i kako bi takmicenje bilo interesantnije, dinamicno i bezbednije u nekoj meri... Pitanje je koliko neka regulativa forsira ili sputava neki tim...

Bez neke zelje da dolivam ulje u ovaj flame topic :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Odgovor na obe poruke:

 

Iznesi ti proverene podatke. Ne brini se ti da li ce mene ljudi kritikovati, to je moj problem. :) Evo konkretno, ima li bilo koji japanski proizvodjac motocikl koji moze da se nosi sa Ducati MotoGP Race Replica motociklom?

A da zaboravio sam.Pa ko mislis da se nosi sa Ducati MotoGP Race replika (valjda sam pogodio tacan naziv) nego japanci Honda .Kawasaki,Suzuki i Jamahe .Gde su ti tu aguste bmw-jci aprilije i ostali evropski proizvodjaci?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

pa dobro ste vi sve to napisali al ste zaboravili da talijani leze bolje od japanaca,bolje koce,lepsi su,,a nije sve u brzini i konjazi,dzaba i 350 da ide kad je motorcikl sastavljen i iz kocnica ogibljenja,zamisli ima i ram,,a zna se ko tu prednjaci,,SNAGA BEZ KONTROLE JE NISTA,dzaba i 300 ks pod dupetom kad nemozes ukociti il kad ti igra dupe u krivini i moras da stezez jajca da bi se obarao sa motorom,a bmw i nema neke velike afinitete ka sportskim motorima za trke,,a kad bude hteo da ga napravi,,zasenice sve vidjeno do sada,nikad bendza nije pucao u prazno,,,,,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Znaci pit, ne mogu da citam vise te tvoje postove. Posto si reko da je Japan dominantan na trkama evo ti jedan primer iz SBK. Tekst je napisao Djusi_998, evo linka za temu http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=13859.0, a posto vidim da se tolko jezis kada kazemo Italijani i da verovatno neces da citas iz inata evo ti samo deo teksta.

Дукати 916 представља праву прекретницу у историји мотоциклизма.

Цела једна генерација Дукатијевих супербајкова представља  директне потомке овог историјског мотоцикла : 996, 998, 748, као и наравно сви такмичарски мотори који су били изузетно успешни у СБК шампионатима.  Од 94 до 02 док се возио на тркама, као мотор је узимао титуле 94, 95, 96, 98, 99, 00, 01, 02 (пропустили су само 97, победила их Хонда), а возачи на њему су узимали шампионате 94, 95 (Fogarty), 96 (Corser), 98, 99 (Fogarty), 01 (Bayliss) (97 и 02 су Fogarty и Bayliss били други, а 00 је овај други био 6)).

E to se zovu proverene informacije nasup[rot tvojih kojih nigde nema vec samo prazne price koje pokusavas da nametnes. Znaci nemoj vise da unosis nervozu na Forumu, jer vidim da pokusavas namerno da provociras. Pozzz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 156 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Gde su ti tu aguste bmw-jci aprilije i ostali evropski proizvodjaci?

Uzmi u obzir da je aprilija neprikosnovena u manjim kubikazama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Da se  i ja ukljucim....

 

Kod nas su cesta uverenja i tvrdnje koji ljudi uzimaju ko ISTINE, bez razmisljanja.....

 

Deo te price su i motori. Vise puta sam bio svedok price kupujem motor taj i taj, razmisljao sam i da kupim KTM ali je kvarljiv, nepouzdan, skupi delovi....

 

Ko ti je to rekao? Pera, mika, zika a i svi drugi... A ko je od njih vozio KTM-a?  Pa niko....!!

Pa otkud znaju onda??? Muk...

 

Ja sam imao i japanske i dva europska motora (jedan jos imam i prezadovoljan sam)....

 

Patak je imao oko 10 KTM-a i ni jedan se nije pokvario, ili ga izneverio..... a delovi su jeftiniji nego za Yamahu...

Tu i racunam i takmicarske motocross motore koji nemaju GARANCIJU....

 

Vozim supermoto, meni je merilo sto je HUSQVARNA prva u obe klase prosle godine,a i  imaju preko 50 sampionskih titula u raznim disciplinama od 1903 kada su osnovani.....

To ne znaci ako dogodine bude APRILA prva (druga ove godine) da cu da kupim APRILIU jer je to najbolje, to je zbir svega sto ja ocekujem od motora, duh, perfomanse, pouzdanost i privlacnost....

 

Husqvarnu nisam vozio pre nego sto sam je kupio, ali sam citao usporedne testove sa onim sto sam vozio, i odluka je pala....

Nisam pogresio, to sto nece da se proda kao GOLF II me ne zabrinjava....

 

U ovu pricu nisam nikad ni ulazio sa takvim kalkulacijama, jer tu se uvek novcano gubi....

 

Poenta sto se MNOGO DOBIJA....

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Mislim da ako razumes srpski shvatices u protivnom ja ti ne mogu pomoci ma koliko se trudio.Provereni podaci  i jedini merodavni su oni koji se postizu na zvanicnim trkama pred milonskim auditorijem a tu su ti japanci dugi niz godina neprikosnoveni (ovo ne mozes da demantujes i da hoces)ovo znam ja znas i ti ali neces da priznas i znaju svi sa ovog foruma .A datumi ko je kad bio stvarno me mrzi da trazim ti si u tomr verziran pa postavi.Drugi provereni podatak je kad ja licno vidim da je ta agusta dobila r-1 a ne neko snimanje za you tube koje moze da isfalsira i moja tetka a kojima ti slepo verujes .Eto ti cinjenice pa ih demantuj ako imas sa cim,ali molim te nemoj da koristis internet daj nesto iz glave.

 

Ajdemo iz pocetka, posto si malo odlutao sa teme. Ja sam stpljiv tip, mogu ovako do kraja sveta :) :) I ne nerviram se ni malo, ne brinite za provokacije.

 

smatram da su japanski motori daoleko superirorniji od bilo kojih.

 

Ovo su tvoje raci.  Jos nisi dokazao ni da su superiorniji, a kamo li daleko superiorniji. Sve sto si rekao do sada se svodi na ovu recenicu. Argumenata nigde za sada. Moj prijatelj je rekao ovo, moj poznanik je rekao ono.

 

Poceli smo diskusiju oko izbora tehnoloski najboljeg ili na stazi najbrzeg motocikla u klasama Cross, Enduro, SuperMoto i R. Novac nije problem, biramo bilo sta iz proizvodnog progama Evrope i Japana. Nigde nisam pominjao MotoGP ili 500ccm klasu. Govorimo o serijskim motociklima koji mogu da se kupe. Isto tako nisam dao nikakav snimak sa Youtube niti cu dati, nisam toliko detinjast. Dao sam ti konkretne podatke MV Agustu i R1, kao perjanicu japanske motoindustrije (R1 il nijedan, kaze KAWA, znaci on vam je vrh). Pri tom, MV Agusta nije najmocniji evropski motocikl R klase! Da ponovim, posto u zurbi nisi video: Desmo ima skoro 50KS vise i 40Kg manje od Aguste, sa mnogo kvalitetnijim vesanjem. Samo zadnje Ohlins vesanje kosta oko 16000e! Ili 1.5*Yamaa R1.

 

Ali to je samo R klasa. Do veceras cu imati podatke za Cross i Supemoto. Tu je situacija jos gora po Japan. Ako hoces rezultate sa takmicenja, imaces i to, ali te upozoravam da su prva cetiri mesta firme iz Evrope! Nadam se da cemo ovako civilizovano nastaviti diskusiju i o tom segmentu. Kljucne reci KTM, Husquarna...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 981 postova
  • Lokacija: Bgd

A sto se tice toga da je jednostavnije da se vozimo... Sto se ti sad ne vozis, nego citas bas ovu recenicu??? :)

 

Verovatno ima veze sa ovim podatkom: Ukupno vreme provedeno na forumu: 13 dana, 18 sati i 50 minuta.

dok si ti iako registrovan 8 meseci posle mene proveo 42d 5č 25m.

 

Mislite o tome!  8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Verovatno ima veze sa ovim podatkom: Ukupno vreme provedeno na forumu: 13 dana, 18 sati i 50 minuta.

dok si ti iako registrovan 8 meseci posle mene proveo 42d 5č 25m.

Mislite o tome!  8)

 

Kad vec vodimo racuna o tudjem slobodnom vremenu, mozda je to zato sto ne ispijam piva po kaficima i skupovima. Ili vozim ili sam na BJB.

 

Ima li to uopste veze sa ovom temom?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 981 postova
  • Lokacija: Bgd

Kad vec vodimo racuna o tudjem slobodnom vremenu, mozda je to zato sto ne ispijam piva po kaficima i skupovima. Ili vozim ili sam na BJB.

 

Ima li to uopste veze sa ovom temom?

 

Bas nikakve. Samo ti odgovaram na tvoje pitanje.

 

 

Get a life...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Mislim da ako razumes srpski shvatices u protivnom ja ti ne mogu pomoci ma koliko se trudio.Provereni podaci  i jedini merodavni su oni koji se postizu na zvanicnim trkama pred milonskim auditorijem a tu su ti japanci dugi niz godina neprikosnoveni (ovo ne mozes da demantujes i da hoces)ovo znam ja znas i ti ali neces da priznas i znaju svi sa ovog foruma .A datumi ko je kad bio stvarno me mrzi da trazim ti si u tomr verziran pa postavi.Drugi provereni podatak je kad ja licno vidim da je ta agusta dobila r-1 a ne neko snimanje za you tube koje moze da isfalsira i moja tetka a kojima ti slepo verujes .Eto ti cinjenice pa ih demantuj ako imas sa cim,ali molim te nemoj da koristis internet daj nesto iz glave.

 

Ajdemo iz pocetka, posto si malo odlutao sa teme. Ja sam stpljiv tip, mogu ovako do kraja sveta :) :) I ne nerviram se ni malo, ne brinite za provokacije.

 

smatram da su japanski motori daoleko superirorniji od bilo kojih.

 

Ovo su tvoje raci.  Jos nisi dokazao ni da su superiorniji, a kamo li daleko superiorniji. Sve sto si rekao do sada se svodi na ovu recenicu. Argumenata nigde za sada. Moj prijatelj je rekao ovo, moj poznanik je rekao ono.

 

Poceli smo diskusiju oko izbora tehnoloski najboljeg ili na stazi najbrzeg motocikla u klasama Cross, Enduro, SuperMoto i R. Novac nije problem, biramo bilo sta iz proizvodnog progama Evrope i Japana. Nigde nisam pominjao MotoGP ili 500ccm klasu. Govorimo o serijskim motociklima koji mogu da se kupe. Isto tako nisam dao nikakav snimak sa Youtube niti cu dati, nisam toliko detinjast. Dao sam ti konkretne podatke MV Agustu i R1, kao perjanicu japanske motoindustrije (R1 il nijedan, kaze KAWA, znaci on vam je vrh). Pri tom, MV Agusta nije najmocniji evropski motocikl R klase! Da ponovim, posto u zurbi nisi video: Desmo ima skoro 50KS vise i 40Kg manje od Aguste, sa mnogo kvalitetnijim vesanjem. Samo zadnje Ohlins vesanje kosta oko 16000e! Ili 1.5*Yamaa R1.

 

Ali to je samo R klasa. Do veceras cu imati podatke za Cross i Supemoto. Tu je situacija jos gora po Japan. Ako hoces rezultate sa takmicenja, imaces i to, ali te upozoravam da su prva cetiri mesta firme iz Evrope! Nadam se da cemo ovako civilizovano nastaviti diskusiju i o tom segmentu. Kljucne reci KTM, Husquarna...

OCIGLEDNO DA NE RAZUMES SRPSKI I NEMAM VISE ZIVACA DA SE STOBOM MACUJEM AJD ZDRAVO IDEM DA UBODEM NESTO . JEBES INTERNET

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Znaci pit, ne mogu da citam vise te tvoje postove. Posto si reko da je Japan dominantan na trkama evo ti jedan primer iz SBK. Tekst je napisao Djusi_998, evo linka za temu http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=13859.0, a posto vidim da se tolko jezis kada kazemo Italijani i da verovatno neces da citas iz inata evo ti samo deo teksta.

Дукати 916 представља праву прекретницу у историји мотоциклизма.

Цела једна генерација Дукатијевих супербајкова представља  директне потомке овог историјског мотоцикла : 996, 998, 748, као и наравно сви такмичарски мотори који су били изузетно успешни у СБК шампионатима.  Од 94 до 02 док се возио на тркама, као мотор је узимао титуле 94, 95, 96, 98, 99, 00, 01, 02 (пропустили су само 97, победила их Хонда), а возачи на њему су узимали шампионате 94, 95 (Fogarty), 96 (Corser), 98, 99 (Fogarty), 01 (Bayliss) (97 и 02 су Fogarty и Bayliss били други, а 00 је овај други био 6)).

E to se zovu proverene informacije nasup[rot tvojih kojih nigde nema vec samo prazne price koje pokusavas da nametnes. Znaci nemoj vise da unosis nervozu na Forumu, jer vidim da pokusavas namerno da provociras. Pozzz.

Oladi se malo ja tebe ne prozivam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Znaci pit, ne mogu da citam vise te tvoje postove. Posto si reko da je Japan dominantan na trkama evo ti jedan primer iz SBK. Tekst je napisao Djusi_998, evo linka za temu http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=13859.0, a posto vidim da se tolko jezis kada kazemo Italijani i da verovatno neces da citas iz inata evo ti samo deo teksta.

Дукати 916 представља праву прекретницу у историји мотоциклизма.

Цела једна генерација Дукатијевих супербајкова представља  директне потомке овог историјског мотоцикла : 996, 998, 748, као и наравно сви такмичарски мотори који су били изузетно успешни у СБК шампионатима.  Од 94 до 02 док се возио на тркама, као мотор је узимао титуле 94, 95, 96, 98, 99, 00, 01, 02 (пропустили су само 97, победила их Хонда), а возачи на њему су узимали шампионате 94, 95 (Fogarty), 96 (Corser), 98, 99 (Fogarty), 01 (Bayliss) (97 и 02 су Fogarty и Bayliss били други, а 00 је овај други био 6)).

E to se zovu proverene informacije nasup[rot tvojih kojih nigde nema vec samo prazne price koje pokusavas da nametnes. Znaci nemoj vise da unosis nervozu na Forumu, jer vidim da pokusavas namerno da provociras. Pozzz.

Oladi se malo ja tebe ne prozivam.

Ok ne prozivas mene, ali pljuvanjem Italijana a konkretno Dukca indirekno me prozivas. pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Tu se, koleZa, ne bih baš složio. Naslušao sam se dosta priča o tome kako je koješta pucalo na GSu. (Mislim da je onaj glumac što je snimio LWR imao nekih problema, valja proveriti....). Čak i to na stranu, potreba za velikom autonomijom pretpostavlja da ćeš želeti da se udaljiš od civilizacije. U tom slučaju, udaljavaš se i od servisa raznih džidža-bidža kao što su ABS, gomila elektronike i koječega što ne možeš popraviti sam na putu... Nikako se, u tom slučaju, ne bih oslonio na "to je BMW, to je kvalitetno, neće se pokvariti".

 

Koleza, R1200GS Adventure se vozio na LWD, ne na LWR. Dalje, to je put duz cele Afrike, cenim da ima od starta do cilja cca 10000km. Po iziuzetno teskom terenu. Bilo je TRI BMW-a, jer je i onaj snimatelj imao jedan. Taj se i pokvario, crkao je amortizer zadneg tocka. I? Sta to dokazuje? Da BMW ne moze da se pokvar? Naravno da moze, sve moze da se pokvari.

 

Ali sta mislis, koliko bi tebi ili meni taj isti R1200GS-A trajao u nasim, evropskim uslovima koriscenja?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Bobane, mozes li da navedes nekoliko serijskih supermoto modela Husquarne ,KTM-a ili Aprilie, koji su po tebi najbolji (bez obzira na cenu, jel tako? :) ) Da bi smo znali koje modele da poredimo sa japanskom konkurencijom.

 

Shesti, i ti si dobar u tome?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova

Ahh,ja ne bih nishta uporedjivao... Dovoljan je osecaj na motoru, prilikom vozhnje,davanja gasa,ma svega...Osecaj je neopisiv i nije bitno da li je japanac ili nije, bitno da je motor i da se dobije taj osecaj :)...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 712 postova
  • Lokacija: Bliski istok
  • Motocikl: cbr900rr

Ova tema, iako je u pocetku bila zanimljiva, je postala katastrofa. Prepucavanja, prepucavanja,...

Pa gde su urednici da rade svoj posao i da temu vode u pravom smeru. Lalajko, posto si ti postavio temu, i u njoj se aktivan, predpostavljam da je to tvoje zaduzenje. Ali, bojim se da ti to ovom prilikom lose ide. Neko je rekao da onaj ko uredjuje temu treba da bude nepristrasan. Ali ti si se priklonio jednoj strani. Normalno je da imas svoje subjektivno misljenje ali si ipak urednik i po meni trebas da iznosis cinjenice. Ali ne cinjenice samo za jednu stranu. Nemoj samo da kazes da nisi (i suvise) subjektivan i da sebe ocigledno ne svrstavas na jednu stranu:

 

Poslao: Lalajko

...R1 il nijedan, kaze KAWA, znaci on vam je vrh...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja