Jump to content

Moto Zajednica

Evropa vs. Japan

Recommended Posts

  • Motorradfahrer, 1733 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Race Bike in a Tuxedo

Uffff....zajebana pricha! :)  I vechno pitanje "Evropa vs. Japan" koje sigurno ni mi necemo reshiti ....a i ne treba!

 

Jedino mi nije jasno zashto Pit pri svakoj diskusiji nastupa vatreno i svadjalachki rasolozzen?!

 

Drugar,poshtujem tvog TDma ali nije moguce da dozvoljavash da po njemu pravish sva moguca uporedjenja i da niko ne sme nishta da ti kazze. Uostalom,ja ne znam chime se Ti bavish i koja ti je profesija? Znam samo da si iz Nishsh i da si veoma zapaljiv.

 

Dakle, budi dobar, pa reci shirem auditorijumu,poshto vidim da je to sada bitno,chime se bavish i shta ti je profesija,da bi tvoji argumenti dobili na tezzini!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Lalajko vise od 90 % clanova ovog foruma vozi japanske motore,moja je procena na grubo a verujem i vise.S druge strane zanemarljiv broj je onih koji voze nesto drugo a ti ih ipak favorizujes objasni mi zasto . Ti diskutujes na osnovu podataka koje nalazis na internetu i uzimas ih zdravo za gotovo.Ignorises misljenje onih koji su vozili italijane i sa teskom mukom ih prodavali uz veliki gubitak vrednosti i samo su ti brojke iz ineterneta u glavi.Mislim da te fascinira njihova cena i da bez obzira sto si rekao da cena u ovoj temi nema veza ti na osnovu nje odredjujes ko je bolji.Tvoje misljenje je da su evropski motori bolji iako je hilljade njih na ovom forumu tvrdilo suprotno.Svi voze japance ne kvare se ,cena im je ok prelaze velike kilometraze a za tebe su opet bolji evropski motori pa sto ne prodas africu ako ne valjaju japanci pa si kupi jedan BMW OD 500 ccm i uzivaj u nemackoj tehnologiji.Stvarno mi nisi jasan.INTERNET JE CUDO ALI ZIVOT JE REALNOST.

 

Slazem se da vise od 90% foruma vozi japanske motocikle. Solidan kvalitet za nisku cenu. Ali to nista ne dokazuje, jer bih ja tom analogijom mogao da tvrdim da je Jugo najbolji auto jer ga u Srbiji najvise ljudi vozi. A naravno da nije tako.

 

Da, ja pronalazim podatke na netu. Pronadji ih i ti pa da uporedimo. Nista drugo ne trazim. Ne secam se da je "hiljade ljudi na forumu tvrdilo da su japanski motocikli bolji" Svi voze japance, naravno. Sta je razlog tome? Po mom misljenju, cena. Da nije nje sigurno bi ovde bilo mnogo vise novih BMW-a, KTM-ova i Ducatija.

Lalajko ne solidan kvalitet nego VRHUNSKI.Uzmimo za primer DUCATI desmosedici (valjda)koji kosta 60000 evra i ima 200 konja i hajabusu od 12000 evra koja ima isto 200 konja i aj da kazemo vrlo slicnim performansama.Da li je ducatti 5 puta bolji ? SAMO JE PET PUTA KVARLJIVIJI.Moj drug Pozarevac (inace jedan odf najboljih moto majstora u Nisu ako ne i najbolji)koji godinama vozi Ducatije i uvek ima po nekog japanca R  mi je na moje pitanje o Ducatiju kad sam se svojevremeno lozio na jedan 996 rekao da "bezim u svet" Ducatija .Zasto pa ti ih vozis? Pa ti zaboravljas cime se ja bavim sta mi je profesija.Mislim da sam ti dosta rekao Lalajko , to ti je realnost a na internetu je sve lepse ali ti si jos uvek u toj fazi ali neka ima vreme mlad si jos (motorista)shvatices.

 

Pit, Hayabusu i Desmosedici ne moze nikako da se poredia jer su to dva razlicita motora, mozda motori imaju slicne performanse, ali lezanje u krivinama i kocnice nikako ne mogu da se porede.

Pretpostavljam da to govoris iz iskustva tj licno si se uverui u kvalitet Ducatija i njegovo vesanje ,lezanje .... ili si i ti procitao n aINTERNETU.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Lalajko vise od 90 % clanova ovog foruma vozi japanske motore,moja je procena na grubo a verujem i vise.S druge strane zanemarljiv broj je onih koji voze nesto drugo a ti ih ipak favorizujes objasni mi zasto . Ti diskutujes na osnovu podataka koje nalazis na internetu i uzimas ih zdravo za gotovo.Ignorises misljenje onih koji su vozili italijane i sa teskom mukom ih prodavali uz veliki gubitak vrednosti i samo su ti brojke iz ineterneta u glavi.Mislim da te fascinira njihova cena i da bez obzira sto si rekao da cena u ovoj temi nema veza ti na osnovu nje odredjujes ko je bolji.Tvoje misljenje je da su evropski motori bolji iako je hilljade njih na ovom forumu tvrdilo suprotno.Svi voze japance ne kvare se ,cena im je ok prelaze velike kilometraze a za tebe su opet bolji evropski motori pa sto ne prodas africu ako ne valjaju japanci pa si kupi jedan BMW OD 500 ccm i uzivaj u nemackoj tehnologiji.Stvarno mi nisi jasan.INTERNET JE CUDO ALI ZIVOT JE REALNOST.

 

Slazem se da vise od 90% foruma vozi japanske motocikle. Solidan kvalitet za nisku cenu. Ali to nista ne dokazuje, jer bih ja tom analogijom mogao da tvrdim da je Jugo najbolji auto jer ga u Srbiji najvise ljudi vozi. A naravno da nije tako.

 

Da, ja pronalazim podatke na netu. Pronadji ih i ti pa da uporedimo. Nista drugo ne trazim. Ne secam se da je "hiljade ljudi na forumu tvrdilo da su japanski motocikli bolji" Svi voze japance, naravno. Sta je razlog tome? Po mom misljenju, cena. Da nije nje sigurno bi ovde bilo mnogo vise novih BMW-a, KTM-ova i Ducatija.

Lalajko ne solidan kvalitet nego VRHUNSKI.Uzmimo za primer DUCATI desmosedici (valjda)koji kosta 60000 evra i ima 200 konja i hajabusu od 12000 evra koja ima isto 200 konja i aj da kazemo vrlo slicnim performansama.Da li je ducatti 5 puta bolji ? SAMO JE PET PUTA KVARLJIVIJI.Moj drug Pozarevac (inace jedan odf najboljih moto majstora u Nisu ako ne i najbolji)koji godinama vozi Ducatije i uvek ima po nekog japanca R  mi je na moje pitanje o Ducatiju kad sam se svojevremeno lozio na jedan 996 rekao da "bezim u svet" Ducatija .Zasto pa ti ih vozis? Pa ti zaboravljas cime se ja bavim sta mi je profesija.Mislim da sam ti dosta rekao Lalajko , to ti je realnost a na internetu je sve lepse ali ti si jos uvek u toj fazi ali neka ima vreme mlad si jos (motorista)shvatices.

 

Pit, Hayabusu i Desmosedici ne moze nikako da se poredia jer su to dva razlicita motora, mozda motori imaju slicne performanse, ali lezanje u krivinama i kocnice nikako ne mogu da se porede.

Pretpostavljam da to govoris iz iskustva tj licno si se uverui u kvalitet Ducatija i njegovo vesanje ,lezanje .... ili si i ti procitao n aINTERNETU.

Nisam ih probao, ti pravis neka poredjenja koja nikako nemaju smisla. Desmosedici je motor za trke koji bez ikakve prepravki ili minimalne moze da se vozi na GP-u

Hayabusa pak nije motor za trke i kao sto sam reko performanse agregata mozda mozemo porediti ali sto se namene tice nikako nisu slicni...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

samo da vam napomenem da ni ktm nije za bacanje,jes da volim i japanca al bi nesto od ova dva rado posedovao,a jel vi to pomnjete nisliju i delove za dukatija sasu pozara sto ima sp 2 ???

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova
  • Lokacija: Pancevo - Bliski Istok
  • Motocikl: Yamaha XVS 650 classic

Licno mislim da prica o ovoj dilemi ovde nije bas previse smislena. Ako je tacno a cini se da jeste da 90% clanova forume vozi japance onda nije moguce da ostalih 10% vozaca.vlasnika evropslkih motora da validno i opste prihvaceno misljenje. Pri tome se nikako ne sme zanemariti subjektivno misljenje svakog pojedinca da je motor koji trenutno vozi najbolji, kao ni razlozi ogromne brojcane nadmocnosti japanskih motora medju bajkerskom populacijom. Kada se sve uzme u obzir ne postoje precizni kriterijumi za odredjivanje sta jeBOLJE????? a bez toga svaka diskusija po ovom pitanju gubi smisao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Lalajko ne solidan kvalitet nego VRHUNSKI.Uzmimo za primer DUCATI desmosedici (valjda)koji kosta 60000 evra i ima 200 konja i hajabusu od 12000 evra koja ima isto 200 konja i aj da kazemo vrlo slicnim performansama.Da li je ducatti 5 puta bolji ? SAMO JE PET PUTA KVARLJIVIJI.Moj drug Pozarevac (inace jedan odf najboljih moto majstora u Nisu ako ne i najbolji)koji godinama vozi Ducatije i uvek ima po nekog japanca R  mi je na moje pitanje o Ducatiju kad sam se svojevremeno lozio na jedan 996 rekao da "bezim u svet" Ducatija .Zasto pa ti ih vozis? Pa ti zaboravljas cime se ja bavim sta mi je profesija.Mislim da sam ti dosta rekao Lalajko , to ti je realnost a na internetu je sve lepse ali ti si jos uvek u toj fazi ali neka ima vreme mlad si jos (motorista)shvatices.

 

Volim ovu diskusiju... Gore si imao primer MV Agusta i R1. Mozda je trebalo da okacim link, ali moze svako da se snadje. MV Agusta ima SLABIJI motor i VECU tezinu. Pa opet, na stazi u realnim uslovima, pobedila je R1. Ima objasnjenje zasto, ako potrazis. Bolji prolazak kroz dve kriticne krivine, gde je Agusta imala vecu izlaznu brzinu, a posto joj je i obrtni momenat veci od R1, na pravcu je brze postizala maksimalnu brzinu. R1 je morao na izlasku iz krivine da trosi snagu da nadoknadi ono sto je izgubio na prolazu.

 

A uzmi sad 50KS jaci i 40KG laksi Desmosedici. Mislis da bi na stazi Hayabusa imala ikakve sanse???

 

PS. Rekli smo da cene ne uzimamo u obzir. Imamo para i za njih trazimo vrhunsku tehnologiju. To je osnovna tema ovog topica. Koliko kosta i kako se prodaje, i sta je rekao tvoj prijatelj (znao sam da ce do toga doci) apsolutno nema veze.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3125 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Uffff....zajebana pricha! :)   I vechno pitanje "Evropa vs. Japan" koje sigurno ni mi necemo reshiti ....a i ne treba!

 

Jedino mi nije jasno zashto Pit pri svakoj diskusiji nastupa vatreno i svadjalachki rasolozzen?!

 

Drugar,poshtujem tvog TDma ali nije moguce da dozvoljavash da po njemu pravish sva moguca uporedjenja i da niko ne sme nishta da ti kazze. Uostalom,ja ne znam chime se Ti bavish i koja ti je profesija? Znam samo da si iz Nishsh i da si veoma zapaljiv.

 

Dakle, budi dobar, pa reci shirem auditorijumu,poshto vidim da je to sada bitno,chime se bavish i shta ti je profesija,da bi tvoji argumenti dobili na tezzini!

Yo, ja sam cuo da je TDM 900 mnogo bolji od V-stroma. Jel to tacno?  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 575 postova
  • Lokacija: New York
  • Motocikl: 2018 BMW C650 Sport

Yo, ja sam cuo da je TDM 900 mnogo bolji od V-stroma. Jel to tacno?  ;D

 

možda od polu-stroma 650 ;D ;D ;D

v-strom je nešto apsolutno najbolje što je čovek do sada izumeo, a igrom slučaja se svrstava u motorcikle, zbog svog oblika i namene ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Teska tema. Osecam da ce biti zakljucana. Moj primer: Uzeo sam 10.000e i kupio japanca. Ni u jednom trenutku nisam pomislio na evrpske marke, a najmanje za italijane. To su motori, koje popularno nazivaju vencanice. Teze se prodaju. A svi drugari sto imaju italijane, niko ih ne hvali. Moj jako dobar drugar uvde u NS ima Dukca 1098 i to ga je uzeo cim se pojavio, sta mislite da je prezadovoljan? A decko dao 20.000 jevreja. Drugar sto je imao MV F4, kaze da ga je jedva prodao i da italijana vise ni u pismu nece. Po meni Japanci imaju jako lepu sminku i oni to sve sa stilom upakuju. BMW mi izgleda kao neki tenk, jako mi je to sve grubo. Mogao sam da biram motor koji da kupim, ali Japan je Japan. Lalajko druze, nema ljutnje, ali hteo si da se malo povede objasnjavanja, pa eto. Mada mi ovo prelazi u prepucavanje. Postujem svaki motor. Ukusi su razliciti, ali ipak se kaze R1 il nijedan  ;D ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 981 postova
  • Lokacija: Bgd

Yo, ja sam cuo da je TDM 900 mnogo bolji od V-stroma. Jel to tacno?  ;D

 

možda od polu-stroma 650 ;D ;D ;D

v-strom je nešto apsolutno najbolje što je čovek do sada izumeo, a igrom slučaja se svrstava u motorcikle, zbog svog oblika i namene ;D ;D ;D ;D

 

Kesu bRRzo, dajte ljudi kesu.... bbbljljljuuuhhhh  ;D

 

 

Volim ovu diskusiju... Gore si imao primer MV Agusta i R1. Mozda je trebalo da okacim link, ali moze svako da se snadje. MV Agusta ima SLABIJI motor i VECU tezinu. Pa opet, na stazi u realnim uslovima, pobedila je R1. Ima objasnjenje zasto, ako potrazis. Bolji prolazak kroz dve kriticne krivine, gde je Agusta imala vecu izlaznu brzinu, a posto joj je i obrtni momenat veci od R1, na pravcu je brze postizala maksimalnu brzinu. R1 je morao na izlasku iz krivine da trosi snagu da nadoknadi ono sto je izgubio na prolazu.

 

A uzmi sad 50KS jaci i 40KG laksi Desmosedici. Mislis da bi na stazi Hayabusa imala ikakve sanse???

 

PS. Rekli smo da cene ne uzimamo u obzir. Imamo para i za njih trazimo vrhunsku tehnologiju. To je osnovna tema ovog topica. Koliko kosta i kako se prodaje, i sta je rekao tvoj prijatelj (znao sam da ce do toga doci) apsolutno nema veze.

 

 

 

Lalajko MV Agusta meri svoje konjske snage na zadnjem tocku, a Yamaha na radilici. Kada odbije gubitak snage od radilice do zadnjeg tocka, dobijas da je MV ima vise upotrebljivih ks.  ;)

 

Ne-znam zasto pojedini imaju potrebu da generalizuju stvari???

Svi vizaci bmw-a su pozeri,

svi koji voze r1 su manijaci koji ce zavrstiti karujeru na nekom zidu,

svi vozaci hd-a su novokomponovani skorojevici.

 

Pomirite se sa time da svako vozi sta zeli ili moze u tom trenutku. I o ovome je besciljno diskutovati.

 

Ljudi, kao sto neko davno rece, mnogo bi bilo jednostavnije da se samo vozimo...

 

Poz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

samo da vam napomenem da ni ktm nije za bacanje,jes da volim i japanca al bi nesto od ova dva rado posedovao,a jel vi to pomnjete nisliju i delove za dukatija sasu pozara sto ima sp 2 ???

Jeste o njemu se radi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 156 postova
  • Lokacija: Novi Sad

To su motori, koje popularno nazivaju vencanice. Teze se prodaju

Znaci da vec pri kupovini razmisljas o prodaji. Ako je motor dobar sto bih ga prodavao(a i cena nije cilj ovog topika)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir

U Japanu daleko vise od pola motora koje sam sretao na drumu su bili Harley Davidson...

U Japanu postoji fabrika PIAGGIO, i nenormalno su popularni, najpopularniji medju skuterima...

 

Mislite o tome. (vi koji to umete ;D )

 

Ovo sam naveo samo da napomenem da su NE JAPANSKI motori popularniji od Japanskih u samom Japanu...

Da li to znaci da su oni losiji od ovih drugih... Pa naravno da ne... Da li to sto kod nas 90% ljudi ima japance znaci da su oni najbolji, pa naravno da ne... Ima nesto u toj ekskluzivi i egzotici, majku mu...

Pa dobro, sta je onda najbolje?

Ajde da raspravljamo koje je jelo najbolje na svetu. Ja kazem cevapi, neko kaze riba. I cevapi, cevapi, cevapi. Ali znas riba je bolja, ona je zdravija, evo pogledaj koliko ima zdravih sastojaka. Ma hebe mi se za zdravlje meni su najbolji cevapi.

 

Eh, da, malo odlutah. Nego po meni, najbolji motor je onaj koji je najskuplji... Posto ste rekli da se cena racuna, onda mozemo da izaberemo koji ocemo, ja biram najskuplji!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 575 postova
  • Lokacija: New York
  • Motocikl: 2018 BMW C650 Sport

U Japanu daleko vise od pola motora koje sam sretao na drumu su bili Harley Davidson...

U Japanu postoji fabrika PIAGGIO, i nenormalno su popularni, najpopularniji medju skuterima...

 

Mislite o tome. (vi koji to umete ;D )

 

Ovo sam naveo samo da napomenem da su NE JAPANSKI motori popularniji od Japanskih u samom Japanu...

Da li to znaci da su oni losiji od ovih drugih... Pa naravno da ne... Da li to sto kod nas 90% ljudi ima japance znaci da su oni najbolji, pa naravno da ne... Ima nesto u toj ekskluzivi i egzotici, majku mu...

Pa dobro, sta je onda najbolje?

Ajde da raspravljamo koje je jelo najbolje na svetu. Ja kazem cevapi, neko kaze riba. I cevapi, cevapi, cevapi. Ali znas riba je bolja, ona je zdravija, evo pogledaj koliko ima zdravih sastojaka. Ma hebe mi se za zdravlje meni su najbolji cevapi.

 

Eh, da, malo odlutah. Nego po meni, najbolji motor je onaj koji je najskuplji... Posto ste rekli da se cena racuna, onda mozemo da izaberemo koji ocemo, ja biram najskuplji!

 

a ti si, kao, bio u japanu pa sve to znaš..? ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir

U Japanu daleko vise od pola motora koje sam sretao na drumu su bili Harley Davidson...

U Japanu postoji fabrika PIAGGIO, i nenormalno su popularni, najpopularniji medju skuterima...

 

Mislite o tome. (vi koji to umete ;D )

 

Ovo sam naveo samo da napomenem da su NE JAPANSKI motori popularniji od Japanskih u samom Japanu...

Da li to znaci da su oni losiji od ovih drugih... Pa naravno da ne... Da li to sto kod nas 90% ljudi ima japance znaci da su oni najbolji, pa naravno da ne... Ima nesto u toj ekskluzivi i egzotici, majku mu...

Pa dobro, sta je onda najbolje?

Ajde da raspravljamo koje je jelo najbolje na svetu. Ja kazem cevapi, neko kaze riba. I cevapi, cevapi, cevapi. Ali znas riba je bolja, ona je zdravija, evo pogledaj koliko ima zdravih sastojaka. Ma hebe mi se za zdravlje meni su najbolji cevapi.

 

Eh, da, malo odlutah. Nego po meni, najbolji motor je onaj koji je najskuplji... Posto ste rekli da se cena racuna, onda mozemo da izaberemo koji ocemo, ja biram najskuplji!

 

a ti si, kao, bio u japanu pa sve to znaš..? ;D ;D

 

Jok brate, gledo sam slike, na netu ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Lalajko MV Agusta meri svoje konjske snage na zadnjem tocku, a Yamaha na radilici. Kada odbije gubitak snage od radilice do zadnjeg tocka, dobijas da je MV ima vise upotrebljivih ks.  ;)

 

Kako to znas? Eno gore tabele, preneo sam onako kako su ljudi napisali. Nije moje da ulazim u to da li je mereno na tocku ili na radilici. Verujem da su ljudi zarad objektivnosti na oba motora merili snagu na isti nacin, inace bi se neko kao ti ili ja, pojavio i rekao da test nije dobar, sto bi ih diskreditovalo za buduce testove.

 

A sto se tice toga da je jednostavnije da se vozimo... Sto se ti sad ne vozis, nego citas bas ovu recenicu??? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Ajde da raspravljamo koje je jelo najbolje na svetu. Ja kazem cevapi, neko kaze riba. I cevapi, cevapi, cevapi. Ali znas riba je bolja, ona je zdravija, evo pogledaj koliko ima zdravih sastojaka. Ma hebe mi se za zdravlje meni su najbolji cevapi.

 

Da li su bolji cevapi ili riba je vrlo subjektivna stvar. Da li je na stazi brzi Desmosedici ili Hayabusa nije. Ovde se prica o lako merljivim stvarima.

 

Eh, da, malo odlutah. Nego po meni, najbolji motor je onaj koji je najskuplji... Posto ste rekli da se cena racuna, onda mozemo da izaberemo koji ocemo, ja biram najskuplji!

 

Takodje, nisi procitao pocetak, prvi post. Bira se Top of the Class, bez obzira na cenu. Cena se dakle NE RACUNA. Samo tehnologija i rezultati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Uffff....zajebana pricha! :)   I vechno pitanje "Evropa vs. Japan" koje sigurno ni mi necemo reshiti ....a i ne treba!

 

Jedino mi nije jasno zashto Pit pri svakoj diskusiji nastupa vatreno i svadjalachki rasolozzen?!

 

Drugar,poshtujem tvog TDma ali nije moguce da dozvoljavash da po njemu pravish sva moguca uporedjenja i da niko ne sme nishta da ti kazze. Uostalom,ja ne znam chime se Ti bavish i koja ti je profesija? Znam samo da si iz Nishsh i da si veoma zapaljiv.

 

Dakle, budi dobar, pa reci shirem auditorijumu,poshto vidim da je to sada bitno,chime se bavish i shta ti je profesija,da bi tvoji argumenti dobili na tezzini!

Pa moguce da sam isprvociran malo neistinama koje se ovde iznose od strane internet strucnjaka za motore koji neke neproverene podatke pokupljene ko zna od kakvih sajtova a najcesce narucenih i ovde ih prezentiraju kao cinjenice tj zdravo za gotovo.Sto se TDM njega vozim i njega uporedjujem.Sto se tice toga cime se bavim stvarno mislim da nije bitno ali evo reci cuti.Ustajem kad se probudim oko 8-9h onda odem u firmu sednem za sto gde su dva kompjutera jedan za bjb i drugi sa 8 kamerica gde povremeno bacim pogled da vidim da li banda ne zabusava ;)budem na forumu neko vreme onda odem oko 11-12 na kafu u Kalcu,posle prosetam malo pa se vratim oko 13h pa opet bjb ,kamerice dok mi ne dosadi .Idem posle negde na rucak pa opet se vratim na bjb (postao sam zavisnik).Uvece ne radim nista setam se okolo po malo sednem negde sa drustvom (u zadnje vreme sve neki bajkeri oko mene).To ti je zimska varijanta a letnja  je isto to samo mnogo vise voznje motorom.Nadam se da si zadovoljan odgovorom.A da profesija zavrsio sam neke skole i onu najvazniju kako postati i opstati u ovoj nasoj zemlji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Teska tema. Osecam da ce biti zakljucana. Moj primer: Uzeo sam 10.000e i kupio japanca. Ni u jednom trenutku nisam pomislio na evrpske marke, a najmanje za italijane. To su motori, koje popularno nazivaju vencanice. Teze se prodaju. A svi drugari sto imaju italijane, niko ih ne hvali. Moj jako dobar drugar uvde u NS ima Dukca 1098 i to ga je uzeo cim se pojavio, sta mislite da je prezadovoljan? A decko dao 20.000 jevreja. Drugar sto je imao MV F4, kaze da ga je jedva prodao i da italijana vise ni u pismu nece. Po meni Japanci imaju jako lepu sminku i oni to sve sa stilom upakuju. BMW mi izgleda kao neki tenk, jako mi je to sve grubo. Mogao sam da biram motor koji da kupim, ali Japan je Japan. Lalajko druze, nema ljutnje, ali hteo si da se malo povede objasnjavanja, pa eto. Mada mi ovo prelazi u prepucavanje. Postujem svaki motor. Ukusi su razliciti, ali ipak se kaze R1 il nijedan  ;D ;)

 

Zasto je teska tema? Samo bez nervoze i vredjanja, poredimo brojke i vremena. Zasto bi zbog toga tema bila zakljucana??

 

KAWO, nisi pazljivo citao moj prvi post. Da jesi procitao bi tamo ovaj pasus:

 

A posto je kolega Pit rekao da pare nisu problem, ali zeli Japanca, cenu motocikla uopste ne razmatramo. Bitne su samo performanse, kvalitet, napredna tehnoloska resenja. Posto nas vecina ne moze bas iz iskustva da prica o tome, molim prvenstveno vlasnike da se jave, ko nije vlasnik neka baci linkove na netu sa odgovarajucim rezultatima na koje se poziva. Ako je moguce, da izbegnemo kvalifikacije kao na primer "XXXX je sranje" vec da idemo sa konkretnim dokazanim manama (kardan, vesanje, struja, bla-bla), kao i "moj prijatelj ima poznanika cija tetka je rekla...".

 

Dakle, cena je nebitna, da li se lako ili tesko proda, takodje. Prijatelji, drugari i svi ostali koji su nesto rekli, i to je nebitno. Ili znas licno nekog ko je uporedio Desmosedici i R1 na stazi? Posto to niko od nas nije radio, i ne zna nikoga ko je to radio, prinudjeni smo da potrazimo podatke na Netu. Negde postoje ljudi koji su sve testirali sa stopericom u ruci i objavili podatke. Za koga su ti podaci? Pa za one koje ti podaci zanimaju jer nemaju te motore. E sad, mi pronadjemo te podatke, nadjemo misljenja eksperata i trkaca i objavimo ih ovde, pa prodiskutujemo.

 

Ja se ni sa kim ne prepucavam, samo iznosim cinjenice, od relevantnih ljudi, sa brojkama, slovima i slikama. Eto ti gore test MV Agusta vs R1. Da li je Agusta zbog sminke brza od R1?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Pa moguce da sam isprvociran malo neistinama koje se ovde iznose od strane internet strucnjaka za motore koji neke neproverene podatke pokupljene ko zna od kakvih sajtova a najcesce narucenih i ovde ih prezentiraju kao cinjenice tj zdravo za gotovo.

 

Sto je to bitno da li sam ja Internet strucnjak za motore? Razumes li se ti vise u neki od vrhunskih motocikala o kojima pricamo? Ako mislis da se razumes (a nadam se da je tako jer onda diskusija dobija na tezini) daj svoje rezultate koji si pronasao, ili cak postigao sa Desmom, KTM-om i sl. Ja sam gore izneo konkretne cifre, mogu da nadjem jos, sa sve adresama odakle su. Probaj da uradis nesto konkretno ovde, svi ce te vise ceniti kao sagovornika. Umesto jeda i cemera koji ovde ostavljas, pokusaj sa argumentima.

 

A ja sam samo internet strucnjak koji se ne razume u motore. Trebalo bi da ti bude lako da me demantujes.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Teska tema. Osecam da ce biti zakljucana. Moj primer: Uzeo sam 10.000e i kupio japanca. Ni u jednom trenutku nisam pomislio na evrpske marke, a najmanje za italijane. To su motori, koje popularno nazivaju vencanice. Teze se prodaju. A svi drugari sto imaju italijane, niko ih ne hvali. Moj jako dobar drugar uvde u NS ima Dukca 1098 i to ga je uzeo cim se pojavio, sta mislite da je prezadovoljan? A decko dao 20.000 jevreja. Drugar sto je imao MV F4, kaze da ga je jedva prodao i da italijana vise ni u pismu nece. Po meni Japanci imaju jako lepu sminku i oni to sve sa stilom upakuju. BMW mi izgleda kao neki tenk, jako mi je to sve grubo. Mogao sam da biram motor koji da kupim, ali Japan je Japan. Lalajko druze, nema ljutnje, ali hteo si da se malo povede objasnjavanja, pa eto. Mada mi ovo prelazi u prepucavanje. Postujem svaki motor. Ukusi su razliciti, ali ipak se kaze R1 il nijedan  ;D ;)

 

Zasto je teska tema? Samo bez nervoze i vredjanja, poredimo brojke i vremena. Zasto bi zbog toga tema bila zakljucana??

 

KAWO, nisi pazljivo citao moj prvi post. Da jesi procitao bi tamo ovaj pasus:

 

A posto je kolega Pit rekao da pare nisu problem, ali zeli Japanca, cenu motocikla uopste ne razmatramo. Bitne su samo performanse, kvalitet, napredna tehnoloska resenja. Posto nas vecina ne moze bas iz iskustva da prica o tome, molim prvenstveno vlasnike da se jave, ko nije vlasnik neka baci linkove na netu sa odgovarajucim rezultatima na koje se poziva. Ako je moguce, da izbegnemo kvalifikacije kao na primer "XXXX je sranje" vec da idemo sa konkretnim dokazanim manama (kardan, vesanje, struja, bla-bla), kao i "moj prijatelj ima poznanika cija tetka je rekla...".

 

Dakle, cena je nebitna, da li se lako ili tesko proda, takodje. Prijatelji, drugari i svi ostali koji su nesto rekli, i to je nebitno. Ili znas licno nekog ko je uporedio Desmosedici i R1 na stazi? Posto to niko od nas nije radio, i ne zna nikoga ko je to radio, prinudjeni smo da potrazimo podatke na Netu. Negde postoje ljudi koji su sve testirali sa stopericom u ruci i objavili podatke. Za koga su ti podaci? Pa za one koje ti podaci zanimaju jer nemaju te motore. E sad, mi pronadjemo te podatke, nadjemo misljenja eksperata i trkaca i objavimo ih ovde, pa prodiskutujemo.

 

Ja se ni sa kim ne prepucavam, samo iznosim cinjenice, od relevantnih ljudi, sa brojkama, slovima i slikama. Eto ti gore test MV Agusta vs R1. Da li je Agusta zbog sminke brza od R1?

Lalajko mani filozofiranje vise ako je ta agusta brza od r-1 sto je nema na moto-trkama.Nemoj samo da mi kazes da je do 74 , agusta bila 17 god.neprikosnovemnA .Vidi postoji staza gde se odrasle cike takmice koje brzi ,i tu su japanci dominantni samo jednom ove godine je Stoner na Ducatiju osvoji prvo mesto.,i tu je kraj price nema vise o cemu da se diskutuje,svi ti tvoji podaci ne vrede nista jer ih demantuje staza gde ozbiljni ljudi rade ozbiljan posao .Ne mogu da verujem da ti mislis da to sto procitas na netu ima neku realnost. Pa ajd sad cu da ti snimimkako mz 250 cepa r 6 i dobija ga u startu i ti ce to da poverujes.Interenet je sto puta neobjektivniji od drugih medija jer moze da kaci ko kako hoce i niko nikom ne odgovara.Te spotove sa agustama i r-1 a gde pobedjuje agusta finansiraju oni koji su zainteresovani za prodaju aguste nadam se da ti je to jasnija sada i da vise neces da upadas u zamke interneta i sebe izlazes oravdanim kritikama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Pa moguce da sam isprvociran malo neistinama koje se ovde iznose od strane internet strucnjaka za motore koji neke neproverene podatke pokupljene ko zna od kakvih sajtova a najcesce narucenih i ovde ih prezentiraju kao cinjenice tj zdravo za gotovo.

 

Sto je to bitno da li sam ja Internet strucnjak za motore? Razumes li se ti vise u neki od vrhunskih motocikala o kojima pricamo? Ako mislis da se razumes (a nadam se da je tako jer onda diskusija dobija na tezini) daj svoje rezultate koji si pronasao, ili cak postigao sa Desmom, KTM-om i sl. Ja sam gore izneo konkretne cifre, mogu da nadjem jos, sa sve adresama odakle su. Probaj da uradis nesto konkretno ovde, svi ce te vise ceniti kao sagovornika. Umesto jeda i cemera koji ovde ostavljas, pokusaj sa argumentima.

 

A ja sam samo internet strucnjak koji se ne razume u motore. Trebalo bi da ti bude lako da me demantujes.

 

Imas potpuno pogresnu predstavu da ti nesto radiss konkretno ti samo iznosis neproverene podatke i nemas odgovor kad te neke demantuje pogledaj malo nekoliko postova iznad

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Odgovor na obe poruke:

 

Iznesi ti proverene podatke. Ne brini se ti da li ce mene ljudi kritikovati, to je moj problem. :) Evo konkretno, ima li bilo koji japanski proizvodjac motocikl koji moze da se nosi sa Ducati MotoGP Race Replica motociklom?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Technical Specifications: Ducati Desmosedici RR

 

 

    * Type: Double L-Twin (4 cylinder Twin Pulse), liquid-cooled, DOHC, Desmodromic, four valves per cylinder, gear-driven camshafts

    * Displacement: 989 cc

    * Power: 147.1 kW - 200 hp (150 kW) @ 13,800 rpm*

    * Torque: 11.8 kgm - 85.55 Ib-ft @ 10,500rpm*

    * Fuel injection: Four 50 mm Magneti Marelli throttle bodies, 12-hole "microjet" with injectors over throttle, manual idle control

    * Exhaust: '4-into-2-into-1' vertical exit exhaust/silencer

    * Emissions: Euro 3

 

Transmission

 

    * Gearbox: 6-speed; Cassette type

    * Clutch: Dry multi-plate slipper clutch, hydraulically actuated

 

    * Body: Full carbon fiber bodywork

    * Frame: Tubular steel trellis hybrid, carbon fiber seat support, aluminum swingarm

    * Front Suspension: Öhlins 'FG353' PFF forks USD 43 mm pressurized, with preload, rebound and compression adjustment, TiN coated sliders

    * Front Wheel: Marchesini forged and machined magnesium alloy wheels, with 7 spoke design as GP6

    * Rear Suspension: Öhlins rear shock, with rebound, low/high speed compression adjustment, and hydraulic preload adjustment

    * Rear Wheel: Marchesini forged and machined magnesium alloy wheels, with 7 spoke design as GP6

    * Tires: Bridgestone, front 120/70 R17- rear 200/55 R16

    * Front Brake: Two Brembo radial "monoblock" calipers with four 34 mm pistons; two semi-floating 320 mm x 6 mm discs, with machined flange: the same as GP6 wet race set-up

    * Rear Brake: 240 mm fixed disc, fixed caliper with two 34 mm pistons

    * Fuel tank: aluminum alloy

    * Dry Weight: 171 kg / 377 lb

    * Instruments: New lightweight Corse electronic multifunction dashboard with LCD 'bar' graph tachometer, trip/odometer, anti-theft immobilizer, lap time measurement, oil pressure, fuel reserve, EOBD, clock, air temperature, rev counter

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja