Jump to content

Moto Zajednica

Evropa vs. Japan

Recommended Posts

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Pa sto ne das ti neke argumente ako je moguce to u ovako postavljenoj temi.Ja i jos neko nepristrasan sa ovog foruma smo dali jedine argumente a to su rezultati trka.Ostale price i tricarije pokupljene sa neta ne mogu biti korisceni kao argumenti u ovoj temi.

 

Je li, care, a šta misliš odakle su ti rezultati trka u koje se tako kuneš? Da ih nije Misirac prepisivao red po red iz nekog časopisa?

 

Nešto sam pisao na prvoj strani ove teme, ako se dobro sećam, pa sam odustao jer sam video da će biti paljevine koliko hoćeš. Čitam temu iz čiste zabave, da vidim ko se koliko nervira... Ti si tu šampion. Čoveče dragi, ti sa toliko negativne energije ulaziš u svaku priču, da to postaje već šarmantno :). Hajde ti lepo idi malo isprazni se kao pre neki dan, pa onda da nastavite diskusiju ovde u nekom vedrijem duhu  ;)

 

Moguce da je Misirac ucestvovao u namestanju rezultata :o :D sta mislis o tome ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

Mislim da je ,uzimajuci u obzir cijelokupnu Japansku kulturu i nacin zivota, jednostavno smjesno pricati o tome da je neko u necemu (a pogotovo u savremenim tehnologijama) napradniji od Japanaca! Ljudi pa oni zive na fakultetima i rade po 100 sati dnevno!

Gledao sam neku emisiju na RTSu skoro pod nazivom "Pravoslavlje u Japanu" i vidim u najavi da je emisija iz 4 dijela! Ja se slatko nasmijem i pomislim sta ce da snimaju tamo a da naprave 4 emisije po sat vremena na tu temu! Da ne povjerujes! Pa Japanci su toliki fanatici da su i u samoj religiji pretekli 

mnoge narode koji su "rodjeni Pravoslavci"! Pjevaju na nasem jeziku,pricaju ko da su rodjeni ovde,(jos ne psuju,vjerovatno iz kulture ;D) a kad poste to je tek "extremni extremizam" jer je njihova svakodnevna ishrana vec "hljeb i voda" i malo morskih plodova :)!

Zatim se pojavljuju studenti koji uce nas jezik i pricaju o svom "radnom danu" koji nikada i ne prestaje! Ljudi fakticki i nemaju vremena da zive!(kada li voze te motore)???)

 

Ono sto hocu da kazem  je: Sve sto je Japansko da je ujedno i najbolje  a ako nesto slucajno nije(najbolje) to je samo zato jer oni to nisu htjeli! :)

Prakticni,pragmaticni,racionalni i nikada ne fulaju stvari! Sto zamisle to i ostvare!

Ako negdje nisu prvi to je samo zato sto trenutno tu nemaju interesa ili je njihova "kalkulacija" drugacija .......

 

Cim su izasli iz feudalizma i preuzeli "nametnuti kapitalizam" pokazali su i da su "najbolji kapitalisti"! Pa sta bi Ameri da su im bacene dvije atomske (a da ne kazemo neka od evropskih drzava) kada im rat u Iraku ili dvije srusene zgrade dovedu do pada berze :) a ovi Japanci ko da su upili svu energiju svjeta samo idu ka vrhu!

 

Moje misljenje je, da kada bi poredili Japanca i Evropljanina napravljenog za "iste pare" ,Evropljani ne bi imali nikakve sanse jer bi bili jednu generaciju iza! Neko rece da poredimo motore bez obzira koliko kostaju! Ja mislim da to onda nije realno poredjenje!

 

E sada svi znamo da su vojna odjela najkvalitenija,najbolja,najizdrzljivija ali ih ipak slabo ko nosi vec se uzimaju skuplje i nekvalitetnije stvari! Je...ga stvar ukusa i mode! I ja sam takav!(nek se Mile Dragic ne ljuti :))!

Tako je i sa evropskim motorima, nekome su ljepsi pa ih kupuje bez obzira na sve !

Sve je stvar izbora i zelje da se "ima exkluziva"!Postujem! Mozda i ja kupim jednog kad skupim pare ali nikada necu reci da su Japanci njesra samo zato sto vozim "Juorpian bajk"!

Nisu ni Evropljani njesra...daleko od toga!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Super heavyweight, 641 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: BMW F700 GS

Po cemu su to Evropski proizvodjaci  superiorniji od Japanskih, ajde poznavaoci teoreticari i pozeri...  ;D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1320 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

Jesu, ali evo rezultata poslednjih 10 godina. Da li je moguce da mocni Japan ne moze da zaustavi KTM?

 

Uzmi bilo kuje serijsku Africu Twin, nađi osrednji makadam ( da nije pista gdje se može

voziti i sa R1 ) pa se zaleti jedno 140 km/h. Onda ako preživiš, uzmi Adventure 640 i

probaj isto. Sve će ti biti jasno  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Jesu, ali evo rezultata poslednjih 10 godina. Da li je moguce da mocni Japan ne moze da zaustavi KTM?

 

Uzmi bilo kuje serijsku Africu Twin, nađi osrednji makadam ( da nije pista gdje se može

voziti i sa R1 ) pa se zaleti jedno 140 km/h. Onda ako preživiš, uzmi Adventure 640 i

probaj isto. Sve će ti biti jasno  ;)

 

Hahahahah, kad krene krmača da beži levo-desno nemože bog da je ispravi i zaustavi....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

ja cu opet da se umesam,vozio sam i imao po par meseci  dr 600,dr 650 rs,xt500 xt600 xtz660,hondu dominator ,tengai 650,djebela 600,xl 500,i xl 600kle 500 i na kraju uz jos milion motora r,itd,,kupim apriliju pegaso 650,koja najbolje lezi koci,od gore napomenutih,i najbolje povlaci i kraj joj je najbolji od gore napomenutih,to je sve klasa 1klip...pa verujem da ce jedan ktm husaberg itd da odere i apriliju,prodajem je jer planiram afriku ili dobru boldorku,ali bi i dalje kupio pegasa.pa kp ima jedno klipca neka stane na crtu ili neka proba apriliju pa ce videti sta je bolje,a priznajem da se sa dukatijem nisam nesto navozao,e a vi kako ocete al evropski jednoklipci enduro su bolji od japanca,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Koja klasa? koja klasa? Koja klasa? Nemojte da ,,skakucete''

 

Naked?

 

Evropa ima:

BMW R 1200 R; CAGIVA Raptor 1000; MOTO GUZZI Breva V 1100; VOXAN Roadster

 

Japan ima:

HONDA CBF 1000

 

 

Naked sa ,,ukusom sporta?

 

Evropa:

APRILIA Tuono 1000 R; BIMOTA DB6 Delirio; CAGIVA V-Raptor 1000; DUCATI Monster S4R; KTM 990 Superduke; MOTO MORINI 9 1/2; MV AGUSTA Brutale 910 S; MZ 1000 SF; TRIUMPH Speed Triple; VOXAN Caffe Racer

 

Japan:

HONDA CB 900 F Hornet; KAWASAKI Z 1000; SUZUKI SV 1000; YAMAHA FZ-1

 

 

 

Sportisti, i to ,,pozerski'' od 125 ccm?

 

Evropa:

APRILIA RS 125; CAGIVA Mito 125; DERBI GPR 125 Racing; GILERA SC 125; SACHS XTC 125

 

Japan:

HONDA CBR 125 R; YAMAHA YZF 125

 

 

ili litarska klasa jer je to mjerilo?

 

Evropa:

APRILIA RSV Mile 1000 R; BIMOTA DB 5; BMW R 1200 S; DUCATI 1098; KTM RC8; MV AGUSTA F4 1000; TRIUMPH Daytona

 

Japan:

HONDA CBR 1000 RR; KAWASAKI ZX-10R Ninja; SUZUKI GSX-R 1000; YAMAHA YZF R1

 

 

Supermoto, i to u hard varijanti?

 

Evropa:

APRILIA SXV 450; CCM 404 DS; GAS GAS SM 450 4T; HUSABERG FS 450 e; HUSQUVARANA SM 450 R; KTM SMR 450; TM SMR 450 F

 

Japan:

nema

 

 

Supermoto u soft varijanti?

 

Evropa:

BMW G 650 Xmoto; CCM 644 Dual Sport; HUSQUVARANA SM 610 S; KTM LC4 640 Supermoto; MZ Baghira Street-moto

 

Japan:

HONDA FMX 650; YAMAHA XT 660 X

 

 

Koliko sam shvatio u klasi putnog endura ima najvise potencijalnih kupaca, mozda da tu poredimo?

 

Evropa:

APRILIA ETV 1000 CapoNord; BENELLI TRE-K 1130 Amazonas; BMW R 1200 GS; KTM 990 Adventure

 

Japan:

HONDA XL 1000 V Varadero; SUZUKI V-storm 1000; YAMAHA TDM 900

 

 

 

Putne krstarice?

 

Evropa:

APRILIA RST 1000 Futura; BMW R 1200 RT; DUCATI ST4; MOTO GUZZI Norge 1200; TRIUMPH Trophy 1200

 

Japan:

HONDA ST 1300 Pan European; KAWASAKI 1400 GTR; YAMAHA FJR 1300

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Eto, to su motori koji se mogu kupiti. Ne znam kakve veze imaju trkacki modeli sa bilo kojim modelom iz salona osim sto to fabrici sluzi kao marketinski trik.

 

Ciji su motocikli superiorniji?

 

Sta je mjerilo superiornosti:

Broj prodatih vozila?

Servisni intervali?

Kolicina uzdaha ispred lokalnog kafica?

Dostupnost?

Ubrzanje, snaga, maksimalna brzina?

Neki drugi kriterijum?

 

 

Ja (i velika vecina) vozim motocikl koji mogu da priustim. Prije je bio Kinez, sada je Japanac... Hoce li biti sledeci Amerikanac ili Evropljanin manje bitno jer necu kupovati razumom. Ako ukljucimo 100% razum necemo kupiti motocikl (mozemo se zavaravati) vec skuter. Dakle, odlucice kolicina novca i trenutno raspolozenje  ;)

 

Zakljucak, sve je ovo oko motocikla subjektivno, samim tim bacam moj spisak zelja kada vec novac nije problem  ;D

 

1. BMW R1200RT (za put)

2. Aprilia SMV 750 Dorsoduro (za grad)

3. Yamaha Grizzly (za posao i zabavu)

 

To su meni ,,superiorne'' spravice u ovom momentu, a sjutra... eh...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 981 postova
  • Lokacija: Bgd

Koja klasa? koja klasa? Koja klasa? Nemojte da ,,skakucete''

 

Naked?

 

Evropa ima:

BMW R 1200 R; CAGIVA Raptor 1000; MOTO GUZZI Breva V 1100; VOXAN Roadster

 

Japan ima:

HONDA CBF 1000

 

+ Yamaha XJR 1300, Suzuki GSF 600,1200, Kawasaki Z750

 

Putne krstarice?

 

Evropa:

APRILIA RST 1000 Futura; BMW R 1200 RT; DUCATI ST4; MOTO GUZZI Norge 1200; TRIUMPH Trophy 1200

 

Japan:

HONDA ST 1300 Pan European; KAWASAKI 1400 GTR; YAMAHA FJR 1300

 

+ mada ovo moze i u sprot-turing: Honda VFR800, CBR 1100 XX

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Iha, pa ja sm izostavio gomilu modela  ;) gledao sam da im se ,,slazu'' kubikaze

 

P.S. u potpunosti se slazem sa gospodinom koji se potpisuje kao drmandic

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Super heavyweight, 641 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: BMW F700 GS

Za putne krstarice zaboravio si majku svih motora ikada Vukane bre :

Honda GL1800AL (Audio/Comfort/Navi/ABS) Gold Wing[/b]

 

 

post-165-12878993485554_thumb.jpg

post-165-12878993486169_thumb.jpg

post-165-12878993486525_thumb.jpg

post-165-12878993486887_thumb.jpg

post-165-12878993487124_thumb.jpg

post-165-12878993487601_thumb.jpg

post-165-12878993487962_thumb.jpg

post-165-1287899348829_thumb.jpg

post-165-12878993488476_thumb.jpg

post-165-12878993488765_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 981 postova
  • Lokacija: Bgd

Hajde ovako: Da recimo neki dolarski milijarder zeli sebi da kupi motor, sta bi odabrao, Ducati Desmosedici ili Yamahu R1? To je tema. Da li je milijarderu bitno koliko Desmo kosta, koliko kosta odrzavanje i sve ostalo. NE. Da li mu je bitno da je kupio extrem u toj klasi? DA. Zatim je taj milijarder, kojem se svidela voznja motora oko kuce, resio da kupi i jedan Big Enduro ili jedan Supermoto motocikl. Sta ce kupiti, a da ga ne bude blam kad neki njegov ortak zaviti u garazu?

 

Jesam li bio jasniji?

 

Ne.

Taj isti milijarder ce onda posegnuti za necim skupljim. Recimo HD choper u stulu WCC, OCC & co, pa kada vec kupuje motor barem da se vidi da moze da izvoji 200.000-300.000 $ za isti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • , 1322 postova
  • Lokacija: Zagreb,Umag HR
  • Motocikl: Harley Davidson Chicano custom

Hajde ovako: Da recimo neki dolarski milijarder zeli sebi da kupi motor, sta bi odabrao, Ducati Desmosedici ili Yamahu R1? To je tema. Da li je milijarderu bitno koliko Desmo kosta, koliko kosta odrzavanje i sve ostalo. NE. Da li mu je bitno da je kupio extrem u toj klasi? DA. Zatim je taj milijarder, kojem se svidela voznja motora oko kuce, resio da kupi i jedan Big Enduro ili jedan Supermoto motocikl. Sta ce kupiti, a da ga ne bude blam kad neki njegov ortak zaviti u garazu?

 

Jesam li bio jasniji?

 

Ne.

Taj isti milijarder ce onda posegnuti za necim skupljim. Recimo HD choper u stulu WCC, OCC & co, pa kada vec kupuje motor barem da se vidi da moze da izvoji 200.000-300.000 $ za isti.

 

i naravno da bude unikat

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 537 postova
  • Lokacija: Virovitica
  • Motocikl: 916 SPS; M900;A35 AML Racing

Evo neko ko ima pare, ko ne razmislja o troskovima i nije optrecen,ima sirok izbor  pa je odabrao da vozi privatno...

 

 

 

... motor za koji smatra da je primjeren njegovim sposobnostima i s kojim će najbrže doseći svoj i njegov limit, a zatim vjerovatno uživati u onome što mu pruža .

Na kraju i rekao je da nema većih ambicija i da mu je to samo hobi .

Jbt volio bi i ja imati love da iz hobija vozim kup utrke  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IRON WILL, 972 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Voleo bih da imam motor

Stvarno pit ne znam cemu ta agresija i zustrina kad REALNO nema potrebe. Ne mozemo reci da su japanci ili evropljani bolji kad svakome odgovara nesto drugo. Ne znam kakvu zujalicu da naprave (i jedni i drugi) meni ni jedna nece biti dobra kad imam dva metra i sto kila! Ali zato lepo mogu da biram enduro koji MI ODGOVARA. Ja bih najvise voleo da nabavim taj famozni BMW r 1200GS jer bi meni najvise odgovarao, a nisam ni pozer ni sredovecni tip zeljan avanture. Ali eto vozim japanca i sasvim sam zadovoljan i ako sam mogao uzmem nesto "bolje", ali KL650 mi je nekako bas po meri. Pozz  8)

A da imam para, u garazi bih drzao barem po jedan iz svake klase  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Stvarno pit ne znam cemu ta agresija i zustrina kad REALNO nema potrebe. Ne mozemo reci da su japanci ili evropljani bolji kad svakome odgovara nesto drugo. Ne znam kakvu zujalicu da naprave (i jedni i drugi) meni ni jedna nece biti dobra kad imam dva metra i sto kila! Ali zato lepo mogu da biram enduro koji MI ODGOVARA. Ja bih najvise voleo da nabavim taj famozni BMW r 1200GS jer bi meni najvise odgovarao, a nisam ni pozer ni sredovecni tip zeljan avanture. Ali eto vozim japanca i sasvim sam zadovoljan i ako sam mogao uzmem nesto "bolje", ali KL650 mi je nekako bas po meri. Pozz  8)

A da imam para, u garazi bih drzao barem po jedan iz svake klase  ;D

 

 

 

 

Uh brate ne znam odakle da krenem pa tema je neaktivna sigurno mesec ivise al ajd da ti odgovorim.Moguce da je bilo malo povisenog tona sa moje strane i zustrine ali ukoliko si pazljivo pratio temu ja sam bio prozvan da dokazujem zasto su Japanci superiorniji.Naravno to je tesko ako i ne nemoguce dokazati .Mene evropski motori podsecaju na dete zaostalo u razvoju koje je prohodalo i progovorilo prvi put sa 15 godina i sad mu svi tetose i podilaze a o prenosnom znacenju pa vidi i on (EVROPSKI MOTOR) moze da razvije 300 ubrzava isto kao japanac i moze sve (skoro ) kao japanski motor.Sto bi rekli evropski motori su u zadnjih 20 i vise godina debelo zaostajali za Japancima ali se sad ta razlika smanjuje u korist Evrop;ljama pa da kazemo da se negde i istopila.Supriornost japanaca se ogleda pre svega u njihovoj dugovecnosti u odnosu na vecinu evropljana(ovde izuzimam BMW koji zbog svoje velike mase i kubikaze a malo konja drzi korak).Uzmi 1990 godinu i kazi mi koliko ima japanaca koliko evropljana na putevima trenutno kod nas,pa ce ti biti neke stvari jasnije.Superiornost se dalje ogleda u jeftinijem i jednostavnijem odrzavanju.Meni licno japanski motori ulivaju mnogo mnogo vise poverenja nego bilo koji evropski motor i ja cu uvek bez obzira na cenGu voziti japance pa taman bio TDM skuplji od BMW-a onoliko koliko je sada skuplji BMW.To je osnovni problem bio sto neki jednostavno nisu mogli da prihvate da neko ima razlicito misljenje os njih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 953 postova
  • Lokacija: Bliski Istok

Japanci jednostavno za relativno malo para nude puno muzike i tu je njihova prednost. Sve ostalo je diskutabilno. Pogledajte na primer Afriku ili transalpa, koliko su to stvarno dobri motori za to koliko kostaju pa i mnogo vise od toga. Ili japanski erovi koji za mnogo manje para imaju za nijansu slabije karakteristike od evropskih (egzoticnih) rivala u nekim kategorijama a u nekim su i bolji iako su podosta jeftiniji. itd itd

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja