Jump to content

Moto Zajednica

Motor za totalnog pocetnika i jos par pitanja

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 135 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

To su sve motori sa malo višim težištem, nisu baš uporedivi sa ER5 i CB500

 

Meni je bilo malo problematično i mrdanje u mestu, odguravanje nogama i slično. Moj savet je ne preko 120 kg.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

To su sve motori sa malo višim težištem, nisu baš uporedivi sa ER5 i CB500

 

Meni je bilo malo problematično i mrdanje u mestu, odguravanje nogama i slično. Moj savet je ne preko 120 kg.

Pa problem kada je motor previsok je najčešće taj da nemaš dobar oslonac na nogama, pa ne možeš ni da ga odgurneš u mjestu. Razlog zašto meni nije palo na pamet ni da vozim KLR 650 iako je lakši od GPZa je to što ima 10cm više sjedište, ja dohvatam zemlju na prstiće za razliku od punog stopala na GPZu, meni to pravi puno veću razliku od nekoliko desetina kilograma. Da ne pričamo o tome kakav efekat ima suvozač, dodatnih 50-100kg na najvišoj tački

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 135 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

To su sve motori sa malo višim težištem, nisu baš uporedivi sa ER5 i CB500

 

Meni je bilo malo problematično i mrdanje u mestu, odguravanje nogama i slično. Moj savet je ne preko 120 kg.

Pa problem kada je motor previsok je najčešće taj da nemaš dobar oslonac na nogama, pa ne možeš ni da ga odgurneš u mjestu. Razlog zašto meni nije palo na pamet ni da vozim KLR 650 iako je lakši od GPZa je to što ima 10cm više sjedište, ja dohvatam zemlju na prstiće za razliku od punog stopala na GPZu, meni to pravi puno veću razliku od nekoliko desetina kilograma. Da ne pričamo o tome kakav efekat ima suvozač, dodatnih 50-100kg na najvišoj tački

Ipak sam početnik, pa nemam osećaja toliko :) A imam 190 i dohvatam punim stopalima i savijenih nogu sa skoro svega, sem sa ivičnjaka naravno. Piaggio X9 sa svojih 250 kg i niskim težištem nije prijatan kod uparkiravanja i odguravanja.

Meni su samo smešni bili stereotipni saveti oko snage motora i zapremine, tipa: "gde ćeš na tako veliki motor".

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja