Jump to content

Moto Zajednica

Motor za totalnog pocetnika i jos par pitanja

Recommended Posts

  • MK "BLACK DRAGONS" ZMAJEVO, 510 postova
  • Lokacija: Zmajevo
  • Motocikl: Honda CBR 600 RR "Crna Mamba" Bajkerski RR

Nadjes par komada u okolini, odes, pogledas, pipnes, vidis koji ti se najvise dopada i onda trazis najbolji primerak odabranog.

Srecna potraga!

 

 

na oglasima je trenutno veoma veoma mali izbor... a ja sad da predjem 100, 200 il vise kilometara da bih otisao da vidim neki motor i nije bas resenje jer nemam bas puno slobodnog vremena. Jedino se nadam da ce uskoro biti veci izbor motora kad se prolepsa vreme, pa onda i mogu da odem vidim, pipnem, opipam, zagrlim, poljubim, jaoo :ooo:

 

Ako nadjes neki motor da ti se svidja a udaljen je poprilicno od tebe stavi obavestenje gde se prodaje motor koji zelis i uvek nekog ima u blizini da ode i pogleda motor umesto tebe i kaze ti u kakvom je stanju i sve ostalo,a na tebi ostaje samo da odes po njega,dovezes ga kuci,mazis i pazis i tepas mu Djordje1oda.gif!!1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

edit: fazera novijeg ne bih preporucio pocetniku zbog nagle isporuke snage i manjeg momenta u odnosu na ostale.

Moja preporuka - ER6F :takoje:

 

potpis

I ja bih preporucio da fazer malo priceka jer takodje ima agregat koji snagom a i krivuljama snage i obrtnog vucr malo na R klasu

 

Zaista ti savetujem da probas nesto iz 70ks klase i licno se uveris da je to stvarno sasvim dovoljno za prvih 20-30 hiljada km. Dovoljno snage, dovoljno obrtnog, dovoljno nizak i povoljan obrtni, a opet dovoljno razumno slabo da ti ne dozvoli desnoj ruci da te lako prevari.

Ako zelis dovoljno snage i obrtnog u relativno bezbednoj zoni, uz udobnost i sposobnost da te preveze, razmotri i tdm, ali mislim da ti sve to zaista ne treba neko vreme. Mislim, moze i pomenuti R6 odjednom, ali moze i prst u oko, al boli.

 

Na kraju, odluka je tvoja jer je i tvoj zivot samo tvoj, ali ako nisi brz vozac (pritom si rastom i kilazom relativno mali) sve ovo iz 50-70ks klase ce da te nosi kao najlonsku kesu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 161 postova
  • Lokacija: Блок 38
  • Motocikl: z1000sx

То је то.

Ја као почетник сам послушао управо ове савете и нисам се преварио.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 360 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TDM 900

@ Spajk

 

Ja ne bih samo zbog prodavca. Iako ga ne znam licno, po iskustvima drugih, a narocito po onome sto je vlasnik firme koja prodaje konkretni primerak napisao pre nekoliko dana u svojoj temi na ovom forumu, ne bih od njih kupovao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši baksuz :), 598 postova
  • Lokacija: Beograd / Leskovac
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer

Ja mogu da ti preporucim ovog. Covek koji ga prodaje je korektan, licno sam bio zainteresovan, isao, gledao, probao... Daje dosta opreme uz njega i daje ga za korektne novce. Plus, kupujes od prvog vlsnika. Nisam video da je igde ogreban, da je padao, varen, krpljen...

 

Od mene, preporuka.

 

http://www.polovniautomobili.com/oglas2908026/kawasaki_er6f/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 125 postova

Ја и даље тврдим да је најбоље да купи Fazer-a, у крајњем случају XJ6 diversion/FZ6R, много је мирнија и удобнија вожња.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 125 postova

То је то.

Ја као почетник сам послушао управо ове савете и нисам се преварио.

 

Видели смо како си слушао...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši baksuz :), 598 postova
  • Lokacija: Beograd / Leskovac
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer

Ја и даље тврдим да је најбоље да купи Fazer-a, у крајњем случају XJ6 diversion/FZ6R, много је мирнија и удобнија вожња.

 

Definitivno se slazem da je redni cetvorocilindras mirniji... I u trenutku mi je palo na pamet da stavim tek kupljenog Stroma na prodaju kako bih otisao da uzmem ovaj FZ6R (XJ6 Diversion F) iz oglasa... Ali, kako covek nikada nije pomenuo budzet, a ova Diverzija i Er6 se razlikuju za preko 1000 EUR..., ja bih se svakako odlucio za Yamahu, ako mogu da dobacim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova
  • Lokacija: Vrbas
  • Motocikl: Fazer,Transalp...

Ajde da kazem i ja nesto,kao neko ko je sa Maxi skutera presao na Fazera.Sve sto su govorili ljudi o Fazeru je istina,vrhunski motor u svakom pogledu,ali mozda malo cak i prejak za pocetnika,ne treba mu 95 KS nizasta.U potpunosti se slazem sa ljudima koji savetuju da uzme ER6 F/N,po meni i vise nego dovoljno,sve ostalo preko toga za pocetak je previse,inace za Fazera sve najbolje,ali on sa visinom od 175 cm odlicno pase na ove dve Kawe :aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova

Evo konkretno,ja bi ovo gledao ...(nemam veze sa oglasom i motorom) :takoje:

http://www.moto-berz...6f-oglas-81850/

 

Taj se motor prodaje 100 godina,ne znam nista o njemu,ali nek povede nekoga ko se razume naravno

 

mhhm sexi motor :takoje: a i cena deluje ok, malo presao, nije mnogo star, a u kakvom je stanju, to je pitanje... uglavnom kad budem resio da odem probam par komada, lepo cu platim majstora da podje sa mnom i resen problem, duduk sam ja za te provere

 

Znaci da sumiramo par stvari, svi sa oznakom F su laksi za voznju, upravljanje, udobniji itd i za mene bi odgovaralo da ne bude previse jak motor a dobar za duze voznje, od 600 kubika, 50 do 70 KS, ako sam vas dobro razumeo ? Cisto da proverim opet, da znam sta da trazim po oglasima. Hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Znaci da sumiramo par stvari, svi sa oznakom F su laksi za voznju, upravljanje, udobniji itd i za mene bi odgovaralo da ne bude previse jak motor, od 50 do 70 KS ako sam vas dobro razumeo ? Cisto da proverim opet, da znam sta da trazim po oglasima. Hvala!

Ne baš svi, ne pridržavaju se svi baš striktno recepta, ali F je uvjek mekši od R varijante, sa malim varijacijama u odnosu na tvoj opis

 

Da objasnim, to što je F u oznaci ne znači uvjek da je motor lak za vožnju i upravljanje ili da je udoban, ali uglavnom ide u tom pravcu :D

 

Komplikujem, traži F-a :D , ili S-a, to je slično, samo zavisi od ideja proizvođača đe u svojoj ponudi oće da uvrsti pomenuti model

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: United States
  • Motocikl: ZX1000JDF + 2004 Polaris Sportsman 700 Twin EFI 4x4/Snow plow

Isti problem sam i ja imao kad sam trazio provi motor. Koj kupiti? Nije samo ni to problem, vec odgovor koji dobijas od svakog pojedinacno. Imas nesto zamisljeno u glavi (R6) i drzis se toga. Vidis i sam da ce ljudi reci ovde 2 stvari:

1. Nemoj to da kupis jer to nije za pocetnika (brinu ljudi normalno)

2. A zasto ne uzmes nesto drugo - (ubedjuju te za nesto drugo sto mozda i jeste pametnija solucija po meni a da li je bolja to sam razmisli)

 

Ja mislim da je TOTALNO nebitno koji ti je prvi motor. Pravo je pitanje koliki ti je budzet i sta zaista zelis. Mislim, koja je poenta da poslusas nekog ovde i kupis...npr. Vstrom650 kao prvi motor ako ti je on totalno bezveze? (meni je taj motor fantastican)

S druge strane gledano, koja je poenta kupiti R6 i spiskas sav novac i odmah ga oboris? Ne bih ni da zalazim u to da li bi ostao ziv. Video sam previse njih kako obaraju motor na 100+km/h. Ja sam oborio motor na 120km/h, nije prijatan osecaj.

 

Primera radi, covek iz mog komsiluka je uzeo nov Gold Wing kao prvi motor. Fantastican motor za one koji vole kruzere. Na mojih 90 kad nabacim jos 150kg i 30 godina sigurno cu i ja da ih zavolim :D. Upoznah jednog lika kome je PRVI motor bio R1. Hocu reci da 80% zavisi od tebe i temperament kojim vizis a ne samo od motora. O padanju nemoj da razmisljas jer ce to kad-tad da se desi kao i svima. Ko kaze da nije obarao motor (padao) taj laze. Sigurno jeste, makar zaboravio da spusti nogaru (nogostup).

 

Nebih da pametujem vise vec samo reci sta ja mislim da je dobar motor za pocetnika. Napomenucu SAMO ONE koje sam probao/vozio:

 

Kawasaki Ninja650, Versys,

Suzuki GSX650F (Katana), V-Strom650,

BMW F650GS (Sertao)

Ducati 696 (ovo mozda i treba izbegavati jer se Ducati tesko prodaju u Srbiji - ja sam preko pa je meni to totalno nebitno)

Yamaha FZ6

Moj prvi motor: '12 KLR650. Posle 7000km odmah sam skocio na 1000 kubika.

 

Ako bas razmisljas iskljucivo o Sportaku od 600 kubika, onda je bolji GSXR600 od R6,jeste ruzniji ali je udobniji i ima "power mode". Pretpostavljam da bi to malo pomoglo pocetniku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

I obavezno obe noge da mozes da spustis dole. Vrlo bitna cinjenica, pogotovo za pocetnike. Ja sam imao udes dve nedelje po ulasku u saobracaj, oborio me deda u citroenu na raskrsnici. Razmisljaj i u tom pravcu. Ne moras ti nista da uradis pogresno, moze neko drugi da pogresi pa ti napravi problem. Obavezno polovni motor, sto jeftiniji za pocetak, sa manje snage, koji vise prasta greske, jer ces zakljucati zadnji docak, klizaces, mozda izleteti iz krivine na zemlju, ovde su vrlo bitne obe noge jer moras blago da kocis inace ces proklizati a obe noge dole te sprecavaju da se prevrnes. Ne moras sici s puta zbog prevelike brzine moze na primer da bude blata ili rizle u krivini pa vidis da ako bi se nagnuo kako treba da je uhvatis proklizaces i poljubiti asfalt pa vidis da imas prostora da sidjes s puta, lagano kocis i zaustavis se na travi. Ne preporucujem, ali desilo mi se dva puta prosle godine jednom zbog blata u krivini, drugi put zbog puno sitnih kamencica. I obavezno oprema. Imam oziljke od citroena, posle par dana jos u zavojima isao da kupim jaknu i rukavice. Uvek samo pametno, motor je divna masina sa kojom si svoj na svome, nema lepse nego ubaciti u prvu ujutru i krenuti na put.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1360 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

.

.

. motor je divna masina sa kojom si svoj na svome, nema lepse nego ubaciti u prvu ujutru i krenuti na put.

 

... a onda, na R6, već oko podne, dovoljno iskusno, ubaciti i u drugu.

:zvizduk:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Beograd/Mirijevo
  • Motocikl: SV650

Pošto se uklapam u naslov teme, mada ne i u izbor motora, pisaću ovde :)

 

Dakle, u fazi sam kupovine motora. Ciljam neki od 500ccm. Bio bi mi to prvi motor, visok sam 170, 80kg, niknisam raniej vozio motor.

 

Zanimaju me samo naked varijante i dvoumim se između ER5 i CB500. Ranije bio i GS500 u varijanti ali sam ga izbacio. Tražio sam i čitao dosta o ova dva modela, ali me ipak zanimaju nek stvari.

Cenovno su tu negde. Delovi za ER mi se čine dostupnijim, motor je češći kod nas pa se i delovi mogu lakše naći.

Znam da ER ima nazad doboš, CB ima disk posle 96/97 godine. Oba imaju vodeno hlađenje.

Interesuje me kakvi su motori za vožnju, koji je udobniji, kakvi su im agregati, CB bi trebalo da je nešto jači... Ubrzanje, potrošnja, pouzdanost... Interesuju me čisto mišljenja i iskustva ljudi koji su vozili ove modele kako bi mi to pomoglo malo da se odlučim za neki od ova dva modela :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Laki su za vožnju, udobniji je onaj koji ti više odgovara jer ima malih razlika u veličini i poziciji između ta dva modela. Agregati su im pouzdani, Hondin je opisan kao neuništiv, a Kawin je prošao sito i rešeto na GPZovima, pokazao se kao izdržljivo magare, budući da ER5 ima 50ks(GPZ ima 60) može jedino biti još izdržljiviji. I ekonomičniji. Potrošnja se šeta oko 5 litara, zavisi od puta i tvoje vožnje, zna da padne ispod 4 litra pri laganoj vožnji na otvorenom putu, a zna da pređe i 6 pri gasiranju po semaforima

 

Ubrzanje

 

Nisu aviJoni, al nisu baš ni puževi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK SO Zandarmerije, 589 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Motocikl: KAWASAKI ER5, pre SUZUKI BANDIT 1200, APRILIJA ATLANTIC 500 CLASSIC

kao sto drugari vec rekose-neke pitomije 500-600tke, mozda i jednocilindrase,jako zabavne sprave za voznjua sedi se lepo ne dubis na sakama

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 135 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

Ovako, pošto imam iskustvo 2 godine i isto toliko ispuštanja motora (sam je pao), naravno i nebrojeno mnogo grešaka, u početku po jednu dnevno a sada jednu nedeljno: što lakši motor koji možeš da zadržiš.

Tenera (ne moja) mi je ispala između nogu (250 kg) a ja ga nagnuo kao PIAGIO da vozim.

Iskustvo sa YAMAHA XT125X je bilo veselo u pravom smislu te reči, tromesečno skakutanje i krivudanje, motor koji možeš da oboriš na zemlju i digneš ga jednom rukom.

KLE je bio sa visokim težištem i duplo teži,po meni sa stanovišta početnika težak.

TDM 900 posle ova tri je super sa stanoviša težine i savladavanja, 190 kg i nisko težište, trpi svakakve greške, jedino mi je sa saputnikom malo potežak.

Sve u svemu bar jednu sezonu sa motorom ne težim od 120 kg.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja