Jump to content

Moto Zajednica

Koji motor izabrati

Recommended Posts

  • U prolazu, 0 postova

Pozdrav svima. Resio sam da kupim motor za neka kraca a mozda i duza putovanja. Sto se tice iskustva skoro i da ga nemam. Mali problem je sto sam visok skoro dva metra. Voleo bih ako mozete da mi preporucite neki model. Hvala unapred...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Kakav tip motora volis po izgledu - naked, poluoklopljeni, oklopljeni, kakav polozaj tela zelis - nagnut napred (sportski), malo nagnut, sedis uspravno, kakav tip agregata - 4 cilindra (nervozan motor, puno snage u visokim obrtajima), paralelni ili v twin (brunda, vuce iz niskih obrtaja). Za sta ces ga koristiti najvise - grad ili putovanja. Da lices voziti striktno po asfaltu ili ces ici i po makadamu, poljskim putem? Koliko zelis da potrosis na motor?

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Yamaha mt 09 Tracer,Suzuki SV 650 N,Piaggio Liberty 125

Pored ovoga sto je kolega ivan88 nabrojao, znaj da te i visina ogranicava u izboru tipa motocikla, tj. supersport, sport ce ti izgledati smesno a i bice ti problem da ih vozis, takodje i naked od 600 ce ti biti mali....moj predlog je neki putni enduro...

O zapremini motora, snazi i tipu necemo komentarisati dok se ne odlucis za ove prethodne stavke, a i obicno se zapocne duza diskusija...procesljaj malo forum, nacices vec slicne teme...0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Kle

Prvo dobrodosao na :BJBmoto:

 

Koristi malo pretragu jer ima ovih tema dosta....

 

E ovako posto sam ja 202cm mogu ti dati par saveta.

Mi “mali“ ljudi mozemo samo voziti Enduro motore.Ostali motori su za nas nemoguca misija sto zbog dugih ruku,nogu itd....Ja sam licno pokusao da sednem na R6 i kolena su mi udarala u korman tako da sam ostale motore tih kategorija odmah zaobilazio.Enduro motor ti moze pruziti sve ovo sto je tebi potrebno pa cak i vise od toga ako vozis BMW GS Adventure.

Tako da moj savet ti je da gledas Enduro motore gde ces se osecati prijatno i komforno na ovoj vrsti motocikla.

E sad je bitna stavka koliko para si spreman da izdvojis za motocikl ali za 2000-2500eura imas da kupis odlican enduro motor.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

I ti bas nadje R6, najmanji motor na svetu1moto3.gif Ne slazem se da visoki ljudi mogu da voze samo enduro motore, mozda izgleda malo smesno na CBR, GPZ, XJ i ostalima ali mozes da se upakujes sigurno i da ti bude relativno udobno a i bas me briga kako izgleda ako je meni dobro. Ja se upakujem na ovu moju zujalicu a imam 196 cm. Ne lupaju mi kolena nigde.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Yamaha mt 09 Tracer,Suzuki SV 650 N,Piaggio Liberty 125

Ja imam 187 i Honda F4i mi je da kazemo taman, cbr 600 rr mi je vec mala, a da imam jos 3 cm vise mogu tek da zamislim kako bi mi bilo na sport motoru a kamoli da imam blizu 2 m..

Nije poenta samo u udobnosti, mislim mozes ti na sve da se smestis, izsaltas brzine do seste i teras pravo...ali problematika nastaje u krivinama i posle duze voznje...

 

Moj savet je takodje da trazis enduro..

Sve u svemu, reci rang cene, tvoje zelje i zahteve, pa da pricamo konkretno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tvrdo kuvan, 472 postova
  • Lokacija: Blokovi
  • Motocikl: mi je mnogo glasan.

Suzuki GSX-R 1300, u narodu opste prihvacena kao Hayabusa.

 

Hayabusa je inace Japanski naziv za jednu vrstu sokola(mislim da je u pitanju sivi soko) koji moze da razvije brzinu od 322km/h. Eto, taj motor treba da kupis

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Yamaha mt 09 Tracer,Suzuki SV 650 N,Piaggio Liberty 125

Pa da kako zaboravih da ti predlozim busu 1lol.gif1lol.gif1lol.gif

Pravi pocetnicki motor 1moto3.gif

 

Ajde pucaj sta su ti prioriteti, zelje, cenovni rang itd..pa da se tema konkretizuje 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova

Pa evo ovako. Znam da je visina jedan od ogranicavajucih faktora sto i nije toliko strasno u mom slucaju jer sam bas i razmisljao o enduro motoru. Pretpostavljam da je to i najbolji izbor jer sam planirao da ga koristim za neka malo duza putovanja (300-700 km). Drugi problem koji me malo vise muci je to sto radim u sibiru i taj motor bi mi stajao u garazi 3-6 meseci pa bih ga onda vozio 20-30 dana i tako u krug. Znam da je kod automobila stajanje u garazi mali problem pa me zanima da li je isti slucaj i sa motorom. Sto se tice novca mislio sam da za pocetak ulozim nekih 1200-1500 evra pa me zanima da li je to dovoljno za motor. Sto se tice pouzdanosti motora zanima me koliko je vazna godina proizvodnje jer sam u oglasima nalazio motore koji su stari po 20 godina a izgledaju kao novi. Hvala vam na savetima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Yamaha mt 09 Tracer,Suzuki SV 650 N,Piaggio Liberty 125

Onda je stvar resena, enduro je pun pogodak za to sto hoces.

Pa kao i auto, ne valja da stoji dugo, ali nece mu nista faliti ako ga propisno garaziras, skines akumulator, ostavis na centralnom, pokrijes i ususkas1aha.gif

Moj savet ti je da ako je moguce, nategni se za jos 500 e i skupi 2 soma, za taj novac vec mozes uzeti nesto priistojno.

Ne gledaj toliko godiste motora vec stanje, i uzmi onaj koji je u najboljem, i naravno nekoga pod ruku ko se razume kad budes gledao motor1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Vlasotince
  • Motocikl: Transalp pd06

sa tom visinom i tim paramo super tenera,transalp 88-90god mogu ti lepo stajati afrika je malo skuplja ali opet mora neko iskusniji da proceni stanje i mislim da je bolje da motor nije vozen kod nas

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Motocikl: FJ 1200

Drugar koji je visok 197 cm povremeno uzme moj motor da se provoza (kako on kaže da se odmori) i niti mu je mali niti izgleda smesno na njemu ( o motoru pričam naravno) a uklapa se u taj cenovni rang. U pitanju je yamaha FJ.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go BIG or Go home, 413 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: honda CB 1000 - Big One

Enduro definitivno. A sa tim parama koje si rekao najbolje ćeš proći sa BMW F650 ili Suzuki Freewind. Transalp je odličan motor, al s tim parama nećeš naći odličan primerak...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova

Za oko mi je zapao BMW F650. Citao sam na forumu o njegovim karakteristikama i vidim da su komentari razliciti. U sustini skapirao sam da svako hvali svoju masinu, sto je i razumljivo. Takodje me zanima koja je procedura oko dobijanja dozvole i koliko je potrebno vremena za dobijanje dozvole. Ljudi hvala Vam svima na savetima puno mi pomazete.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: Novi sad

Evo i ja razmisljam vec pola godine i citao sam dosta o tome. Zanima me neki vas predlog sta da pazarim.

Dvoumim se izmenju kawasakija kle 5oo ili ipak neki cetvorotaktni 125.

Malo da pojasnim, motor bi vozio svaki dan po 4 km minimum,sada vozim bajs do posla. Vikendom bi motor vozio oko 1oo km.. kratke relacije. Ono sto mi je bitno da ne trosi puno,a kleo trosi skoro kao auto pa mi se ne cini kao da je za zujanje po gradu, sa druge strane ako uzmem 125 neku opet kada izadjem na neki pravac ne bi bas da ga vozim pod punim gasom ako mi se ide malo brze.

Zeleo bi klea da uzmem ali ne znam koliko ce da bude zgodan za grad sto se tice potrosnje. Svaki savet ce mi dobro doci. Visok sam 18ocm 94kg . Da li pazariti srcem ili ipak razumom?

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: Novi sad
Evo i ja razmisljam vec pola godine i citao sam dosta o tome. Zanima me neki vas predlog sta da pazarim.

Dvoumim se izmenju kawasakija kle 5oo ili ipak neki cetvorotaktni 125.

Malo da pojasnim, motor bi vozio svaki dan po 4 km minimum,sada vozim bajs do posla. Vikendom bi motor vozio oko 1oo km.. kratke relacije. Ono sto mi je bitno da ne trosi puno,a kleo trosi skoro kao auto pa mi se ne cini kao da je za zujanje po gradu, sa druge strane ako uzmem 125 neku opet kada izadjem na neki pravac ne bi bas da ga vozim pod punim gasom ako mi se ide malo brze.

Zeleo bi klea da uzmem ali ne znam koliko ce da bude zgodan za grad sto se tice potrosnje. Svaki savet ce mi dobro doci. Visok sam 18ocm 94kg . Da li pazariti srcem ili ipak razumom?

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока


Budzet mi je do 2oooe

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: Novi sad
@Grille sve je stvar ukusa... Koliko imas iskustva sa voznjom motora po gradu ?
Sa motorom bas i nemam. Po gradu ga nisam vozio. Samo na selu i okolina. Vozim bajs i kola svaki dan po gradu vec 1o godina. Meni se svidja kawasaki kle 5oo ali ne znam bas koliko je zgodan za grad zbog potrosnje? Svidja mi se i yamaha xt 125 i honda xr 125 ali se brinem da ce mi brzo dosaditi. Do sada sam vozio zoljicu,apenca i na kraju atx nekog budzenog. Klea sam nasao tri primerka za oko po 13oo e stim da u svaki treba oko 3ooe za lancanike u gume.. ali kontam da sam onda miran neko vreme i da ce mi trajati motor i da nece dosatiti brzo. Uglavnom vise od pola godine pratim oglase i komentare ovde na forumu sto se tice motora i svaki dan razmisljam sta i kako ko malo dete :-)

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja